Jump to content
sardin

Betul Ker Windows Tak Ori Tak Boleh Masuk Internet Lagi

Recommended Posts

tipu ke?
tapi last sekali dia ada nota ...semua ceta berdasarkan apa yang dia cete oleh billgates ,steve(pengasas apple) dan rakan yang berdekatan

yeah...apa yg semak crite tu...betul...den pernah dgr crite pasal nie....sebenarnya..windows tu..bukan billgates punya idea...sebenarnya..steven jobs yg hasil kan os....kalo xsalah i...kebanyakkan windows....dia ambil sikit idea dprd apple sendiri...steven jobs nie kaya juga...siap ada company pasal kartun tu...nama company tu Pixar Animation Studios...kartun mcm over the edge tu...

STEVEN JOBs

windows

mac os x

bill gates

yup steven ni memang kaya....aplle ni pun asli dia yang ilham dari dia...tapi betula gak ceta tu,masa tu bill gates ada juga risau sebab steve terima idea dari satu campony tentang mouse..sebab masa tu window yang di cipta tak support mouse...

yg bezanya windows dgn apple...windows nie....leh support semua jenis software2 yg ada kat luar sana..kalo apple pula...kena guna yg apple punya je...sebab tu...windows nie..senang dibuat lanun...software2nya pun ada yg lanun...kalo apple..kena beli 1 set semuanya..drpd software sampai aksessori2&hardware2 nya...tu yg apple lg mahal drpd windows...tapi guna apple nie memang puas ati beb....

Nasib baek la windows jack sparrow aku ni bleh guna lg internet..
Betul ke windows jack sparrow xbleh update?? Aku update rilek je.. tongue.gif

korang penah tgk tak cerita The Pirates Of Silicon valley 1998
tak silap aku...

iaitu cerita tentang steve jobs ngn bill gates pada awl kemunculan computer..

steves job membina MAC jenis NON Graphic Interface pada asasnya.
Bill Gates cuba untuk membuat OS DOS nya pada asasnya. Tp dia cuma bleh cipta HARDWARE dgn binary code.
XEROX telah mencipta OS yang mempunyai Graphic Interface yang boleh digunakan dengan MOUSE.

steves job membina MAC jenis Graphic Interface dengan mengambil idea dari XEROX.
bill gates membeli orang len punya OS tujuan utk bekerja sama dengan steves jobs
untuk mendapat kan prototype XEROX yang diklon olh MAC
dan telah menghasilkan WINDOWS.

nak kongsi sket..inilah cerita dari yang betul dorg lakonkan semula...

dua2 nie dorg hanya student U biasa tak kaya pun tp dgn usha dorg jadi kaya..
dlm nak jadi kaya tuh mcm gak dorg kena jadi cthnya jd lanun...

---------------------------------------------------------------------------------
pasal klu guna win [lanun] internet kena blok tak mungkin dorg dpt..
kita bleh kaber win kte dgn Firewall kite bleh setkan mana yang bleh masuk mana yang bleh kluar..
modem pun ada firewall..jd pe2 hal dorg ssh nak ceroboh..
lagipun klu nak masuk smua win [lanun] letih dorg...

black hat kat malaysia dan sluruh dunia masih ada..
walaupun satu hari nanti akan terjadi juga win [lanun] xleh men ntenet
dorng akan still dpt godam...
sbb penciptanya manusia...
ada cipta tutup lobang ada yang bukak lobang...
white hat dgn black hat...
adios pendapat aku...

QUOTE(neutron @ Jan 4 2009, 05:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nasib baik je tu... laugh.gif

Aku rase sebab windows jack sparrow skrg ade wga remover la.. sebab tu lepas kot..

QUOTE(WPC544 @ Jan 4 2009, 06:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ada ker software yg mcm wga remover mcm xp? kalau ada pm aku ek. tq

Google is ur best fren bro.. tongue.gif

aku salute pd steven jobs....dia memang pandai....bill gates nie...cuma curi idea drpd apple je..steven jobs & bill gates sebenarnya bermusuhan...entah mcm mana diorg leh berbaik2 balik...ada critenya knp diorg berbaik2 tu...

dia oarang bukan musuh sebanarnya.....cume steven ni silap sebeb terus lenjan je semua apa yang dia buat...silap satu je sebab steven wat dua team satu apple ,satu mac....pada dasarnya memang nak bersaingn secara sihat tapi modal yang dikeluar terlalu banyak sebab nak buat r&d...jadi banyak la yang beli saham apple masa tu.....apa lagi kalau company dah banyak orang pegang saham ....kene chow la steven

tp skrg steve jobs dah blik kat company dia..
kemjuan kat apple semakin berkembang mcam gak bill gates dgn windows dia

tp silap microsoft bina windows vista..
windows vista ni dicpta dari OS yang dorng cipta tp dalam beta
kemudian diolah/dibina semula menggunakan source OS beta td dan diijadikan windows vista beta
2 kali beta dalam satu beta tp bukan OS yang sama..kira camtu ler ceritanya
...article tu aku bru baca semalam kat Digg.com (aku tak ingat kat maner stu link dia)

snopsis
OS yang dlm beta dorg bina tuh mmg ada prob tp nak ambil jln mudah (michelsoft) cipta semula jer
mggunakan sumber OS tu utk jadi VISTA. sbb tu ada slang skit mcm driver unsupported mcm2 lah

"sila betulkan kalau ada silap"

jd windows 7 adalah perlengkap windows vista...(aku dah try Win7 mmg sedap)

Adeh tak abis abis isu nie..Pendapat aku kalau betul pun diorang sekat internet utk sesapa yg guna windows aku.Maka akan terciptalah satu lagi software atau tools utk mengatasi perkara nie..
Masa memula microsoft buat WGA pun ramai yg mengeluh tp at last ada gak wga remover.

Aku mmg anti kepada windows ori biggrin.gif dan sepjg penggunaan pc oleh aku sejak bertahun tahun lepas aku tak pernah lagi instal windows ori kat pc aku..Soal halal haram aku tak pasti plak kalau nak dibincangkan..So mintak pendapat bg sesapa yg tau bab hukum..

edit: sebelum Vista keluar kan ada satu beta os kalau tak silap aku nama dia tanduk panjang.. Edited by lanun

opp bab hukum jgn soal....pikir pikir sendiri ar,....ala banda ni tak yah dah terang lagi bersuluh...so kalau ko mampu beli ori..kalau tak mampu pakai je la lanun...tapi jgn la sesekali anti virus pakai lanun..tu nampak sangat LANUN.tak mampu pakai je free

aku sokong dengan mu saudara semak dan mallaikat .apepon takyah update le abis crita , bukannya ade big effect pun kalu tak update .yang window tanduk panjang tu longhorn sama la macam memphis untuk win me .tu beta la tapi dulu aku pakai memphis ok gak ,skrang je diorang nak push ke vista sebelum win 7 keluar (takut vista tak laku kot) Edited by untet

windows 7 tengah lwn Mac OS X v10.6 (Snow Leopard)....OS mac yg terbaru tu i dah tengok....memang best..leh cari file2 yg kita dah delete.....diorg panggil time machine utk cari2 file2 yg kita dah lama delete file tu..xpun kita xingat file tu letak kat mana.....kalo xsalah i....windows 7 pun best juga...lg best drpd vista...

Cuba explore Win 7 .. perhatikan apa yang dikatakan ia lebih bagus dari Vista ... check Services , check Windows Explorer , check Control Panel , check Personalization , check etc , etc , etc ....
Win 7 adalah versi 'strip down' Vista , terlalu banyak ruang 'kosong' ... bagi yang migrate dari XP akan kata 'Wow!!' tapi bagi yang migrate dari Vista akan kata 'Huhh!!' ... cool.gif