Jump to content
Sign in to follow this  
Bapak Ridha

Upgrade...sedikit Demi Sedikit

Recommended Posts

salam sejahtera
aku nak tanya pendapat/pandangan korang semua..
agak panjang ckit ..

ni spec cpu aku skrg

amd x2 4400 +2.3Ghz
2gddr2
mobo Abit NF-M2M (support cuma 2x sata 3Gb/s connector)
PSU cap ayam (500w power logic, 200w true power)
gc ati radeon HISx1650pro
harddisk seagate 160Gb + maxtor 40Gb (keseluruhan 200Gb tp cuma tinggal 20% aje yg berbaki)

aku tgh nak budjet2 tp aku nak buat upgrade ckit2
first yg bermain di fikiran aku ialah tukar harddisk dulu. Ada 1 lg SATA connector yg boleh digunapakai ..so aku plan nak beli harddisk SATA aje...but

1)kalu aku beli HDD br, aku check pd PSU aku tu..cuma ada 1 je powercable SATA yg ada but dah digunakan. maknanya kalu aku tambah HDD baru, aku kena beli jumper power cable pata tukar ke sata lah (ada jual ke ni?)
2)ataupun aku bole beli aje externel HDD mcm MyBook (WDM) atau Passport (WDM) tp agak mahal dan kurang dari segi kapasiti GB
3)ataupun aku tangguhkan dulu beli HDD,beli PSU yg ada support byk ckit powercable SATA.. n masa yg sama aku boleh bersedia utk upgrade yg lain mcm GC)

PC aku ni aku guna utk main game, download 'barang2' di internet. Blm lagi ada masalah yg berat2

aku nak pendapat korang dulu.. bab yg lain akan ditambah lps aku dpt keputusan di atas ni n lps aku dah upgrade lah

bersambung

thank

QUOTE(Bapak Ridha @ Jan 2 2009, 10:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku tgh nak budjet2 tp aku nak buat upgrade ckit2
first yg bermain di fikiran aku ialah tukar harddisk dulu. Ada 1 lg SATA connector yg boleh digunapakai ..so aku plan nak beli harddisk SATA aje...but

1)kalu aku beli HDD br, aku check pd PSU aku tu..cuma ada 1 je powercable SATA yg ada but dah digunakan. maknanya kalu aku tambah HDD baru, aku kena beli jumper power cable pata tukar ke sata lah (ada jual ke ni?)

2)ataupun aku bole beli aje externel HDD mcm MyBook (WDM) atau Passport (WDM) tp agak mahal dan kurang dari segi kapasiti GB

3)ataupun aku tangguhkan dulu beli HDD,beli PSU yg ada support byk ckit powercable SATA.. n masa yg sama aku boleh bersedia utk upgrade yg lain mcm GC)

PC aku ni aku guna utk main game, download 'barang2' di internet. Blm lagi ada masalah yg berat2

1.bukak google image...taip ''sata power cable''...aku nk upload pic kt cni x reti...hehe

2.bli trus 1Tb jekk...g masuk bhgn jual beli...kt ctu ade..hehe

3.yg ni terpulang pd bro samada nk tuka hdd or psu dahulu...klu ade bajet...lg cantek amek dua2 serentak..amek psu yg true power...hehe

tq laugh.gif

ok..pasal kabel aku dah faham.ada jual rupanya.

budjet tak mengizinkan utk tukar psu cap ayam tu dan hdd serentak. aku kena tukar satu2.
harga pun lebih kurang je

skrg aku reject utk ambik external. tak berbaloi utk aku.aku pakai desktop kat rmh je. maka dgn itu,lbh baik letak HDD sata aje.

bila baca pasal PSU cap ayam dlm kebykan forum yg aku baca kat putera.com, aku pun cuak lah jgk bila dpt tau PSU aku ni rupanya cap ayam aje.dulu aku gelakkan member yg PSU meletup (sbb watt rendah). skrg br aku aku nak ambik tau. PSU cap ayam aku ni cuma 500W power logic but 200watt true power. Terpaksalah lupakan kejap angan2 nak ambik ati 4850.

aku nak ambik HDD dulu kena fikirkan pasal PSU cap ayam. Nak tukar PSU,sayang lak ngan 'benda2' yg aku download selama ni. Takkan nak delete aje,padahal ckit punye lama aku mencari semua tu.