Jump to content
Sign in to follow this  
atarize

Alasan Untuk El / Al / Mc

Recommended Posts

Berbincang-bincang pasal career ni kan..apa kata kita bincang pasal permohonan cuti kerja..sebab ada sesetengah company tu bila kita apply cuti

senang...jer nak lulus..tapi ada sesetengah company tu kalau nak mohon cuti mak ai...susah gile silap ari bulan cuti tak lulus..last2 ambik

EL(emergency leave) balik office terus kene bebel dgn bos..so mcm korang yang dah lama bekerja ni kan...apa kata kita berkongsi alasan yang

paling best digunakan untuk ambik cuti....

kalau mcm aku punya alsan untuk ambik cuti xde benda lain Family Wedding Ceremony and Family Day..tapi alsan aku ni kene apply 2 minngu sebelum tarikh cuti...untuk Emergency leave plaks aku bagi alasan balik kg and tak dapat bas... Edited by atarize

QUOTE(mike @ Dec 30 2008, 04:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
jangan dibuat selalu weh mc/el ni melainkan ko betul desperate nk cuti...nanti jadi habit pulak

aku x mention pada EL and MC jer..aku mention pada AL sekali...sebab sometime nak apply AL pun susah kat sesetengah company...so that why aku nak perbincangkan pasal the best reason untuk memohon cuti sama ada Anual Leave, Unpaid Leave, MC or Emergency leave

ye....sy tahu wahai tuan tanah yang dihormati...kalo aku gomen senang je nak cuti...kalo swasta aku sure memang berat sket cuti nk lulus...bnyk songeh, kene soal siasat mcm2...

soalan yang biasa, awak nk g intwv kat mane? huhuhuh...padahal nk g kenduri kerkhatan sepupu...tu ikut pengalaman aku la..

QUOTE(mike @ Dec 30 2008, 05:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ye....sy tahu wahai tuan tanah yang dihormati...kalo aku gomen senang je nak cuti...kalo swasta aku sure memang berat sket cuti nk lulus...bnyk songeh, kene soal siasat mcm2...

soalan yang biasa, awak nk g intwv kat mane? huhuhuh...padahal nk g kenduri kerkhatan sepupu...tu ikut pengalaman aku la..

Hahaha....ko mcm biasa jer buat ni..mmg lebih kurang mcm tu pun niat tuan hamba ni hahaha...biasanya apa alasan paling best yg korang pakai utk dptkan cuti tu ekk,...marilah kita berkongsi...kita g interview tu bukan utk sapa...utk masa depan kita jugak kan

aku nk tnya ni..
aku nk pi interview tempat len..tapi xtau nk mintak MC camana?mc bleh beli ke kat klinik2? nk mintak cuti takut ngn bos..garang giler...huhuhu...sori la tanya bro semua..xpenah wat keje gni..ni pun sbb tdesak sgt nk tukar krja...
harap sape2 ada pgalaman bleh tolong...

QUOTE(aremaf @ Jan 12 2009, 08:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku nk tnya ni..
aku nk pi interview tempat len..tapi xtau nk mintak MC camana?mc bleh beli ke kat klinik2? nk mintak cuti takut ngn bos..garang giler...huhuhu...sori la tanya bro semua..xpenah wat keje gni..ni pun sbb tdesak sgt nk tukar krja...

better ko amik mc dgn alasansakit perut..b4 korang pi jmpe doktor,make sure ko kosongkan perut ..nti biler jmper Dr ko gebang la pa per......hehehe..aku ada gk sekaliwat cm tu coz xda mood nk p keje..hehehhe..tapi tu dulu la..skang nie dh okay..

QUOTE(sigaraga17 @ Jan 13 2009, 12:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
better ko amik mc dgn alasansakit perut..b4 korang pi jmpe doktor,make sure ko kosongkan perut ..nti biler jmper Dr ko gebang la pa per......hehehe..aku ada gk sekaliwat cm tu coz xda mood nk p keje..hehehhe..tapi tu dulu la..skang nie dh okay..

ish...bleh ke camtu? seram sejuk jgk nk klentong doktor camtu..kang kantoi abis ler...

QUOTE(aremaf @ Jan 12 2009, 08:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku nk tnya ni..

Senang aje...ko bagi aje kad jemputan kenduri kawin,kalau tak ada ko minta la kawan2..mesti ada punya
dan pastikan tarikhnya sama dgn tarikh ko nak ambil cuti tu...gerenti lulus punya..

Rasanya ini aje cara yg paling mustajab..aku pun buat mcm nih..sebab company akupun liat kalau nak
beri cuti AL...memang dia tanya mcm2..tapi kalau bagi kad jemputan kenduri kawin diaorang lansung
tak tanya...cuba ler..

Jangan lupa pulak taruk nama ko kat kad tu(konon2 ler)..

Anyway Good luck for ur interview... smile.gif

aku pun rasa mcm senang je nak cuti
takde pun bos banyak songeh...mungkin sebab GLC kot?
aku tahun lepas boleh kata tiap2 bulan EL...tahun ni azam baru aku tak nak ambik EL dan kurangkan cuti...baru dapat bonus lebih...kalau ade..hehe

Gi je jumpa doktor.... ambik mc
Cam aku senang je, dah tau apa benda yg boleh buat diri sakit.. so biasanya aku if nak buat keja, mlm tu mmg tak makan.... or aku makan benda yg mmg tau tak leh makan, so if makan, gerenti sakit perut.... aku ada gestrik so if perut kosng mmg sakit perut nyer... so bila jumpa doktor, mmg betul sakit tapi sakit yg dicari la... buat2 muka layu, tak pakai makeup.... sure nampak pucat. Then minta la mc.... bukan susah pun.
Tapi make sure ko jgn ambik mc kerap sangat. klo betul2 terdesak je... Cam aku, setahun, 2-3 kali je mc. So bila aku ambik mc, bos tak tanya banyak la.
if ko ambik mc tiap2 bulan, mmg la bos akan suspect... kang if ko betul2 sakit pun, orang tak caya lak.

QUOTE(anis73 @ Jan 25 2009, 06:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Gi je jumpa doktor.... ambik mc
Cam aku senang je, dah tau apa benda yg boleh buat diri sakit.. so biasanya aku if nak buat keja, mlm tu mmg tak makan.... or aku makan benda yg mmg tau tak leh makan, so if makan, gerenti sakit perut.... aku ada gestrik so if perut kosng mmg sakit perut nyer... so bila jumpa doktor, mmg betul sakit tapi sakit yg dicari la... buat2 muka layu, tak pakai makeup.... sure nampak pucat. Then minta la mc.... bukan susah pun.
Tapi make sure ko jgn ambik mc kerap sangat. klo betul2 terdesak je... Cam aku, setahun, 2-3 kali je mc. So bila aku ambik mc, bos tak tanya banyak la.
if ko ambik mc tiap2 bulan, mmg la bos akan suspect... kang if ko betul2 sakit pun, orang tak caya lak.

Wooo...macam tuh rupanya..tipu sunat ler tu namanye.
Tak tau ler pulak nak menipu pun kena berhemah jugak ye..hehe.

Hehehe... nak menipu pun kena ada art gak....
If ko saja2 nak gi ambik mc cam tu je, mestilah kantoi... lainlah if memang doktor tu leh kautim....
tapi selalunya if doktor panel susah nak cari yg leh kautim.... so to be on d safe side... pandai2lah berlakon, tapi prop kena gak ada...
Geng2 aku mmg if bab buat2 sakit ni, terer berlakon....
Ada member seorg, konon2 food poisioning... dapat mc 1 hari, esoknya datang keja, buat2 sakit lagi, gi toilet 4-5 kali ( kat toilet bukannya buat apa, belek muka je)... then esok ambik mc lagi... bos percaya je, siap concern lagi... tau napa? minah tu gi attend interview... hari kedua mc tu dia kena attend 2nd interview...

QUOTE(anis73 @ Jan 26 2009, 08:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Hehehe... nak menipu pun kena ada art gak....
If ko saja2 nak gi ambik mc cam tu je, mestilah kantoi... lainlah if memang doktor tu leh kautim....
tapi selalunya if doktor panel susah nak cari yg leh kautim.... so to be on d safe side... pandai2lah berlakon, tapi prop kena gak ada...
Geng2 aku mmg if bab buat2 sakit ni, terer berlakon....
Ada member seorg, konon2 food poisioning... dapat mc 1 hari, esoknya datang keja, buat2 sakit lagi, gi toilet 4-5 kali ( kat toilet bukannya buat apa, belek muka je)... then esok ambik mc lagi... bos percaya je, siap concern lagi... tau napa? minah tu gi attend interview... hari kedua mc tu dia kena attend 2nd interview...

Minah tuh berjaya tak dalam interview2 yg di attend kan nyer tuh..
Jangan dia taruk dalam resume dia "pakar mc" dan "bohong sunat" sudah..
gerenti tak dapat..hehe..

Pada aku lar..cuti dan mc nih hak kita..kita berhak utk memohon.Tapi malangnyer
ada majikan yg terlalu sgt berkira..kadang kala kena black listed lagi..macam nih lah
resam kerja kat swasta...terima ajer lah.

QUOTE(ApoKalypse @ Jan 27 2009, 04:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mcm aku ni xleh nk cuti sbb aku belom confirm lagik... 6 bulan baru confirm...

Boleh la, ...kan ke kau ada UL(unpaid leave)..hehe..kira ok laa,kat tempat aku
budak2(org tua pun ada) yg belum confirm awal2 diorang ditamatkan perkhidmatannya.
semua gara2 ekonomi merundum skang nih.Yg diberhentikan pulak tuh ramai..yg
baru balik belajar dari jepun pun ada yg kena berenti..kesian aku tengok diorang.

aku rse xde mslh pun nk cuti ape lg amik AL, ko ade hak nk cuti kot, lgpon mcm aku, aku xkn amik AL selagi keje aku x stle, so everytime aku nk cuti aku pastikan aku xde bebankan member2 lain.

same jugak dgn UL, UNPAID..suke aku la nk unpaid ke x....gj aku still kene potong kot, ape mslh, then again sekali lagi aku amik pon aku make sure aku tgk dulu email, kalu xde email urgent, then UL je la..ape de hal, asalkan aku xnyusahkan member2 lain

dari segi MC pulak...tu aku x stuju la..kalo sekali skla nk amik ye la sb kdg2 kite penat....nk rest