Jump to content
Sign in to follow this  
Otromen

Tokusatsu

Recommended Posts

Alamak... takde GMail la.... yahoo leh????

*Tetiba korang berminat lak ngan lagu nie.... huhuhuhu... apepon.... aku tak jamin sedap pada pendengaran telinga korang.... ok... pada aku best la.... sebab aku suker ngan rentak OP nak masuk ngan chorus dier...

huhuhu..xpe la si crimson dah send kat aku pakai ym hehehehe. biggrin.gif

Kan dah cakap EGO best...

=============================

Weih... biler Tiger ngan Alternate Zero nak kuar nie.... teringin nak tengok.....

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

tiger dan alternate nak kuar dah tak lama jer lagi, tak silap aku episod ryuki kat ntv7 sabtu akan datang ni ler dier dah start dah kuar, tiger kuar agak lama jugak dalam citer ryuki, 10 episod lebih kurang.......... dier ni agak sewel cam asakura jugak lerrr....

crimson, ko dah dgr lagu elements blade d/l kat link yg aku bagi tu, best giler kan lagu tu..........

sapa2 nak baca buku2 dan majalah2 pasal tokusatsu free boleh layan link yg aku bagi kat bawah ni. byk gak gambar2 best2.

http://www.thai-toku.com/koro/

babak2 terakhir siri kamen rider faiz

user posted image

Edited by Otromen

x silap aku nanti kamen raider ryuki kat ntv7 episode 33 sabtu nih..so kire tiger kuar sabtu nih ek..waaaaaa nih yg best nih biggrin.gif

crimson, ko dah dgr lagu elements blade d/l kat link yg aku bagi tu, best giler kan lagu tu..........

Ha'ah.... lagu game PS2 Blade Elements la kan????

Selama nie aku ingatkan lagu dia Round Zero ~ Blade Brave.... aku pon asyik carik lagu tue.... rupanya Element.... kohkohkohoh... link yg ko kasik takleh pakai.... tapi satu hari tue... (kelmarin kot...) aku masuk Gendou Anime Music... sesaja la taip Kamen Rider Blade.... tetiba adalak lagu Element... terus la aku download.....

Baru aku tahu lagu tue yg aku cari... bukan Round Zero ~ Blade Brave... tongue.gif

*Kamen Rider Blade takde lagu Hisatsu ke???? Macam kalau 555... EGO ~ Eyes Glazing Over ngan The People With No Name.... ala... lagu masa lawan tue??? Sebab dalam game dia... aku main... lagu Elements jugak dia putar masa lawan...

Ha'ah.... lagu game PS2 Blade Elements la kan????

Selama nie aku ingatkan lagu dia Round Zero ~ Blade Brave.... aku pon asyik carik lagu tue.... rupanya Element.... kohkohkohoh... link yg ko kasik takleh pakai.... tapi satu hari tue... (kelmarin kot...) aku masuk Gendou Anime Music... sesaja la taip Kamen Rider Blade.... tetiba adalak lagu Element... terus la aku download.....

Baru aku tahu lagu tue yg aku cari... bukan Round Zero ~ Blade Brave... tongue.gif

*Kamen Rider Blade takde lagu Hisatsu ke???? Macam kalau 555... EGO ~ Eyes Glazing Over ngan The People With No Name.... ala... lagu masa lawan tue??? Sebab dalam game dia... aku main... lagu Elements jugak dia putar masa lawan...

kepada crimson star:

lagu2 blade:

opening 1(episod 1-30): round zero-blade brave

opening 2(episod 31-49 last) dan lagu ending movie blade missing ace: elements

lagu hisatsu(berlawan) 1: kakusei

lagu hisatsu 2: rebirth

lagu hisatsu 3: take it a try

lagu berlawan paling best dalam citer blade ialah kakusei. lagu blade brave pun boleh tahan jugak bestnya.... lagu rebirth best tapi suara penyanyi sumbang sikit, sengau semacam je. take it the try boleh tahan je lerr, takde le best sgt.

actually 555 ader 3 lagu berlawan: 1) dead or alive(episod awal2 lagu ni ler masa diorang gaduh2), 2) people with no name dan 3) EGO - eyes glazing over.

ryuki juga ada 3 lagu lawan: 1) hatenaki inochi(ni korang biasa dgr ntv7 masa diorang lawan2 tu. 2) hateshinai honoo ne naka e(kuar satu episod je, masa asakura mula2 kuar tu) 3) revolution(akan datang ni lagu ni ler).

dalam siri KR ryuki ader 2 org bekas pelakon otromen jadi kamen rider.

1) rider raia/tezuka. dier ni pelakon watak fujimiya/otromen agul kat dlm citer otromen gaia kat ntv7 dulu tu.... dalam citer ryuki kat ntv7 tu dah mati dah kena bantai dgn asakura.

user posted image

2) rider tiger/toujou. dier ni pelakon watak kagura/otromen neos. kat ntv7 jugak ader tyg dulu citer otromen neos ni.

user posted image

yer dominant, tiger dan alternate mmg kuar serentak.

kaixa dalam citer faiz tu cam babi betul yer perangai dier, sakit ati aku tgk...

Edited by Otromen

ryuki juga ada 3 lagu lawan: 1) hatenaki inochi(ni korang biasa dgr ntv7 masa diorang lawan2 tu. 2) hateshinai honoo ne naka e(kuar satu episod je, masa asakura mula2 kuar tu) 3) revolution(akan datang ni lagu ni ler).

yer dominant, tiger dan alternate mmg kuar serentak.

kaixa dalam citer faiz tu cam babi betul yer perangai dier, sakit ati aku tgk...

Um??? Habis tue lahu Hatena Ki Kibou (Kamen Rider Ryuki) tue lagu ape??? Bila plak main tue???

Tak sangka aku Agul ngan Raia org yang sama... muka lain semacam jer aku tengok... kohkohoh

=========================================

Kaixa memang sial.... siap balun belt Phi's lagi belasah Yuji... tapi kesian gak tengok dia mati kena ngan Yuji... cuma satu jer aku pelik...

1. Camner belt Phi's yang kena curik dengan Takuma tue leh dapat balik kat Kusaka???

2. Mana Kusaka dapat Accel Watch Phi's tue???

Pelik aku... takde pon tunjuk Kusaka kalahkan Takuma time diorang lawan... hm...

Um??? Habis tue lahu Hatena Ki Kibou (Kamen Rider Ryuki) tue lagu ape??? Bila plak main tue???

Tak sangka aku Agul ngan Raia org yang sama... muka lain semacam jer aku tengok... kohkohoh

=========================================

Kaixa memang sial.... siap balun belt Phi's lagi belasah Yuji... tapi kesian gak tengok dia mati kena ngan Yuji... cuma satu jer aku pelik...

1. Camner belt Phi's yang kena curik dengan Takuma tue leh dapat balik kat Kusaka???

2. Mana Kusaka dapat Accel Watch Phi's tue???

Pelik aku... takde pon tunjuk Kusaka kalahkan Takuma time diorang lawan... hm...

pasal lagu lagu ryuki tu mmg confusing sikit, ada site kata nama lagu tu hatenaki inochi, ada site yg kata lagu tu tajuk dier hatenoki kibou... padahal bila aku download je, lagu yg sama.

pasal 555 tu aku pun dah luper ler, cuba le ko nengok semula mana2 epsiod yg berkaitan.. hehehhehe...

huh?? ye ker yg jadi kamen raider raia tuh dulu jadi ultraman hahaha..

dia turun pangkat ek..dari transform jadi besar sekang dia transform jadi kecik main kat dunia cermin lak tuh...tapi kesian dia dah mati..hahaha biggrin.gif

Final vent paling dinantikan fans Ryuki sedunia...

Eternal Chaos - Kamen Rider Odin

Naper dalam game huduh giler??? Sedey la aku...

huhuhu...tadi tgk kamen raider ryukki...huhuhu tiger dah nak kuar...tapi tadik tunjuk skit je..apa da..

nampaknye perlawanan sebenar nak bermula yeeeeee... biggrin.gif

huhuhu...nanti tiger kuar alternate pun kuar sekali...diorang kuar serentak da.. biggrin.gif

Nak information sikit...

Ada berapa rider dalam Kamen Rider Blade???

Kalau boleh... lengkap dengan informasi character dan gambar sekali... manusia dan ridernya...

Satu lagi..... ada rider perempuan ke dalam Blade??

Dan ada sesiapa menemui VCD Blade yang jual sekaligus semua sampai 49 episode??? Bootleg HK pun tidak mengapa smile.gif

Nak information sikit...

Ada berapa rider dalam Kamen Rider Blade???

Kalau boleh... lengkap dengan informasi character dan gambar sekali... manusia dan ridernya...

Satu lagi..... ada rider perempuan ke dalam Blade??

Dan ada sesiapa menemui VCD Blade yang jual sekaligus semua sampai 49 episode??? Bootleg HK pun tidak mengapa smile.gif

dalam citer blade ader 7 rider...... 3 daripadanya cuma ader dalam movie sahaja.

4 rider utama dalam blade ialah blade(yg biru tu), garren(yg merah tu), chalice(yg hitam tu) dan leangle(yg kuning tu).

user posted image

ni rider dalam movie blade missing ace sahaja, glaive(kuning), lance(hijau) dan larc(merah). larc tu pompuan.

user posted image

cd satu set dier bersepah2 dah jual kat kedai, harga rm99.00.

oh ya, siri ryuki kat ntv7 tu dah pun nak sampai ke kemuncaknya.... episod minggu depan, episod 34, ryuki survive mode akan muncul. tiger pun dah kuar... nampaknya diorang semua akan bertarung sengit minggu depan ni.

crimson, pasal final vent odin tu, ko akan kecewa bila ko tgk dalam siri tv nanti, final vent tu cuma tjk masa epsiod last je dan scene masa junam tu tak tunjuk pun, time bila dia nak junam tu, terus dier alih ke scene lain.

Edited by Otromen

owh~.... so.... Survive Ryuki keluar minggu depan yerk???

Final Vent Odin.... ish... camner la kuasa power level 10000 diorang buat camtue jer... simple sangat... ade ke patut pegi junam dengan kepala macam roket ke arah musuh... huh.gif

Ade tak sesapa yg tahu rahsia dunia cermin dan pertarungan antara rider selepas ini??? Selain dari yg terlibat ofcourse...

======

Sesapa ada nombor yg di dial dalam 555???

owh~.... so.... Survive Ryuki keluar minggu depan yerk???

Final Vent Odin.... ish... camner la kuasa power level 10000 diorang buat camtue jer... simple sangat... ade ke patut pegi junam dengan kepala macam roket ke arah musuh... huh.gif

Ade tak sesapa yg tahu rahsia dunia cermin dan pertarungan antara rider selepas ini??? Selain dari yg terlibat ofcourse...

======

Sesapa ada nombor yg di dial dalam 555???

no phone dalam 555:

555 - Faiz

913 - Kaixa

315 - Saiga

000 - Orga

yg tau pasal dunia cermin tu org lain cuma org2 di ore journal je....

no phone dalam 555:

555 - Faiz 

913 - Kaixa 

315 - Saiga

000 - Orga

yg tau pasal dunia cermin tu org lain cuma org2 di ore journal je....

OWH~..... tapi diorang di Ore Journal tue langsung tak de pengetahuan tentang pertarungan antara Rider kan??? or at least bertembung dengan salah satu rider???

OWH~..... tapi diorang di Ore Journal tue langsung tak de pengetahuan tentang pertarungan antara Rider kan??? or at least bertembung dengan salah satu rider???

diorang semua tahu jugak akhirnya dan bila dah nak abis citer nanti, reiko terserempak dgn shinji tgh henshin jd ryuki dan masuk dalam cermin dan pastu dier tanya shinji, 'adakah awak kamen rider?' dan pastu shinji pun diam jer....

OK... aku nak minta pendapat Crimson ngan Otromen...

Aku tengok siri Kamen Rider Ryuki... kureng best laa... tapi aku bercadang nak sewa CD Kamen Rider Faiz/555 kat Speedy Home Video. Persoalannya sini... Ryuki best ke? atau Faiz/555 yg paling best. Last ni... aku minta pandangan korang. sleep.gif

OK... aku nak minta pendapat Crimson ngan Otromen...

Aku tengok siri Kamen Rider Ryuki... kureng best laa... tapi aku bercadang nak sewa CD Kamen Rider Faiz/555 kat Speedy Home Video. Persoalannya sini... Ryuki best ke? atau Faiz/555 yg paling best. Last ni... aku minta pandangan korang. sleep.gif

kalo ikut cakap org² dah tgk faizu/faiz/555 lagi best...diorang ckp graphic lagi best lagi advanced..huhuhu~ try ler sewa pastuh burn bebanyak jual kat sini hehehe~ laugh.gif

Sebenarnya... aku tertarik ngan gambo Faiz/555 kat atas tu. Kamen Rider Ryuki tu takde rupa belalang langsung... pastu fighting pun dekat2 nak habis (time CGi tu aku suka tengok), tak mcm cite kamen rider yg dulu2 punya. Kejap muka naga la... ular la... harimau la... robot la (yg kaler hijau tu... rupa cam gaban/cybercop) dan etc.

555 merupakan paling best antara semua Kamen Rider.... tapi kalau nak fighting lebih... dipersilakan menonton Kamen Rider Blade smile.gif .

Kamen Rider 555 lebih kepada jalan cerita dan plot yang menarik... tetapi bila masuk babak lawan.... memang bagus... ada stail tersendiri....

===========

Kamen Rider Phi's

Enter Code 555 - "Standing By"

Masukkan dalam Driver Belt - "Complete"

Tekan butang ENTER - "Exceed Charge"

Ambil Phi's Phone dan pusing kan 60 darjah...

Enter Code 103 - "Singel Mode"

Enter Code 106 - "Burst Mode"

Enter Code 279 and press ENTER - "Charge"