Jump to content
Sign in to follow this  
Otromen

Tokusatsu

Recommended Posts

huhuhu????

abis tue yang Ryuki nyer naga meluru ke arah musuh tue aper Vent???

oh, ya ryuki tembak pakai kepala naga kat tgn dier pastu naga dier join sama tu ker?? tu strike vent dier jer.... jurus biasa.

Fuh!!

Tang mana nak carik maklumat pasal aper yg.... vent - vent nie buat eh???

beli dan main je game ryuki kat playstation 1 tu, bersepah2 kat kedai game, boleh tgk hikmat2 semua rider2. game ni game lawan2 stail tekken sikit2

Biler first time Odin tunjuk dier nyer Final Vent eh??? Kat sapa??? Raksasa or Rider???

Then... Odin tue Shiro Kanzaki ker???? Ker orang lain... mana nak tahu... dia cari pengemis tepi jalan... kasi deck kat pengemis tue ker...????

Biler first time Odin tunjuk dier nyer Final Vent eh??? Kat sapa??? Raksasa or Rider???

Then... Odin tue Shiro Kanzaki ker???? Ker orang lain... mana nak tahu... dia cari pengemis tepi jalan... kasi deck kat pengemis tue ker...????

odin cuma tjk final vent dier masa episod akhir(eps 50) jer, tapi scene tu cuma setengah jer, dier bantai knight pakai final vent dier.......... nak tgk scene penuh final vent dier ,kena main game ryuki kat ps1 tu ler.......

odin ni masa sepanjang kemunculan awal dier mmg kita syak dier ni shiro, tetapi, masa episod akhir ryuki baru diberitahu siapa sebenarnyer odin..... odin sebenarnyer ialah org2 yg dipilih secara rambang oleh shiro dan kemudian dikawal mindanya oleh shiro utk bertarung mewakili dirinya. kiranya macam boneka dier ler....peminta sedekah tu mungkin salah satu daripada odin tapi scene ni takde dlm siri pun, cuma dalam majalah jer...... ader 3 odin sepanjang berlangsung siri ryuki ni.

hompej pasal odin:

http://www.fortunecity.com/tatooine/halojo...yuuki/odin.html

Chit... selama nie asyik terpengaruh dengan Ryuki jer... ari tue adik sedara aku beli Masked Rider Faiz punya movie... Paradies Lost (nama dia pon Muhamad Faiz laugh.gif ... tu pasal dia beli kot...)

Tetiba rasa lagi best tahap gaban super hyper gila punya real CGI... ada jygak cacat sikit... tapi memang bagus la CGI dier... kalo nak banding dengan Ryuki...

1. Orphenoks tue mende???? Smart Brain tue plak mende???

2. Mana kerajaan time tue??? Aku tengok tentera pon siap boleh jadik Rider lagi... naik atas motor... spas tue... satu bandar orang leh jadi Orphenoks... adakah kerajaan sudah tidak wujud dan diambil alih oleh Smart Brain Corp. ?????

Tu jer dulu setakat nie... Otromen... or sesapa jer la... tulun jawab...

aku dah tgk semua siri 555 faiz 50 episod dan movie dier paradise lost skali.....aku beli cd je, tak download pun.

crimson star, ini dier aku nak jawab kemusykilan kau pasal 555 tu, movie 555 paradise lost tu takde kena mengena dgn jalan cerita siri tv dier, citer movie ni mengisahkan apa akan terjadi sekiranya dunia dikuasai orphnoch dan populasi orphnoch mengatasi populasi manusia, dalam movie tu manusia cuma ader beberapa ribu je, penduduk lain semuanya orphnoch...

orphonch tu manusia yg mengalami proses mutasi, cam mutant dalam x-men tu lerr........

smart brain tu syarikat yg mengeluarkan byk barangan berteknologi tinggi utk kegunaan seharian tetapi sebaliknya ader agenda tersendiri iaitu utk memperkembang biakkan orphnoch.

ye, dalam movie paradise lost, kerajaan sudah diambil alih oleh smart brain dan orphnoch, tentera yg jadi rider tu pasukan tentera smart brain.

mmglah cg dalam faiz lebih baik dari ryuki sebab faiz keluar selepas tamatnya ryuki dan barangkali citer faizlah yg akan ganti citer ryuki kat ntv7 tu bila ryuki tamat nanti...

try juga tgk citer movie kamen rider blade: missing ace, best jugak, blade tu rider lepas faiz.

Chit... selama nie asyik terpengaruh dengan Ryuki jer... ari tue adik sedara aku beli Masked Rider Faiz punya movie... Paradies Lost (nama dia pon Muhamad Faiz laugh.gif ... tu pasal dia beli kot...)

Sempat lagi ko buat lawak ye...!!

Bukan setakat CG je... 555 Faiz tu ada handset canggih tu. Betul ke? Cite tu kan?

ooo... kiranya jalan cerita lain la ye????

alamak... kalo camnie... jadi satu isu lain la pulak... iaitu... kenapa dalam Faiz tentera kerajaan tak digunakan untuk menentang penjahat dalam tue...

Kalau Ryuki... isu nie tak wujud... sebab diorang lawan dalam cermin... so.... hanya melibatkan Rider jer...

Nie satu sebab kenapa aku kureng suka kamen rider lain... except Ryuuki... sebab tak logik... especially RX... tentera penjahat kepala emas tue (tak ingat nama...)kan senang... bawak kereta kebal 100... tembak jer kapal angkasa kepala emas tue... tapi nie dah tertengok Faiz... habis la... aku dah tak peduli konsep logik ke tak... tongue.gif

======================

Tapi aku tengok Faiz canggih siot... CGI dah boleh kata hebat (walopon ada juga cacat sikit... tapi memang hebat la...) dengan handset dia lagi macam Iruuga cakap... nak bertukar tekan butang jer.... then Stand By!... pehh!!! siot betul...

Em... adakah CGI tv series sehebat CGI dalam filem nya (terpengaruh dengan robot Kamen Rider Kaixa lawan Kamen Rider yang ada jet tue... jet tue pon tak nampak tipu woo....)

Giler betul beza tahap CGI antara Ryuuki dengan Faiz.... beza satu tahun jer.... tapi giler babeng punya canggih (tak sehebat animation Pixar... tapi masalahnya Pixar aku kurang minat)... siot betul... + cerita best... power pon logik sikit....

Dulu masa zaman RX dulu... selalu aku tertanya2... kenapa kena bertukar jadi RX???? Selain pedang cahaya dia tue... apa beza???? Skang dalam kamen rider zaman skag nie... banyak terjawab... contohnya... kalau tak jadi rider... takleh buat power pelik - pelik macam faiz buat tue...

hohohohohohhohoho... otromen... berbaloi tak kalau aku beli Faiz yang reger sampai RM122.90 tue???? Dari segi CGI... jalan cerita... dan memacam lagi...

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

================

::RYUKI::

Kamen Rider Tiger ngan Kamen Rider Impaler biler kuar??? episode berapa???

Edited by Crimson Star

ooo... kiranya jalan cerita lain la ye????

alamak... kalo camnie... jadi satu isu lain la pulak... iaitu... kenapa dalam Faiz tentera kerajaan tak digunakan untuk menentang penjahat dalam tue...

Kalau Ryuki... isu nie tak wujud... sebab diorang lawan dalam cermin... so.... hanya melibatkan Rider jer...

Nie satu sebab kenapa aku kureng suka kamen rider lain... except Ryuuki... sebab tak logik... especially RX... tentera penjahat kepala emas tue (tak ingat nama...)kan senang... bawak kereta kebal 100... tembak jer kapal angkasa kepala emas tue... tapi nie dah tertengok Faiz... habis la... aku dah tak peduli konsep logik ke tak... tongue.gif

======================

Tapi aku tengok Faiz canggih siot... CGI dah boleh kata hebat (walopon ada juga cacat sikit... tapi memang hebat la...) dengan handset dia lagi macam Iruuga cakap... nak bertukar tekan butang jer.... then Stand By!... pehh!!! siot betul...

Em... adakah CGI tv series sehebat CGI dalam filem nya (terpengaruh dengan robot Kamen Rider Kaixa lawan Kamen Rider yang ada jet tue... jet tue pon tak nampak tipu woo....)

Giler betul beza tahap CGI antara Ryuuki dengan Faiz.... beza satu tahun jer.... tapi giler babeng punya canggih (tak sehebat animation Pixar... tapi masalahnya Pixar aku kurang minat)... siot betul... + cerita best... power pon logik sikit....

Dulu masa zaman RX dulu... selalu aku tertanya2... kenapa kena bertukar jadi RX???? Selain pedang cahaya dia tue... apa beza???? Skang dalam kamen rider zaman skag nie... banyak terjawab... contohnya... kalau tak jadi rider... takleh buat power pelik - pelik macam faiz buat tue...

hohohohohohhohoho... otromen... berbaloi tak kalau aku beli Faiz yang reger sampai RM122.90 tue???? Dari segi CGI... jalan cerita... dan memacam lagi...

================

::RYUKI::

Kamen Rider Tiger ngan Kamen Rider Impaler biler kuar??? episode berapa???

yeahhh..... cg dlm series setanding dgn movie cuma series x nampak mewah sgt la blanja dier dari dlm movie, berbaloi beli siri KR faiz, citer dier stail j-drama+tokusatsu.... lawan2 byk, plot pun menarik....

dalam siri faiz, org awam tak syak yg smart brain terlibat pasal orphnoch tu cuma geng2 faiz je tau..... orphnoch ader yg baik dan ader yg jahat, yg baik cam ophnoch kuda dan serigala(555 faiz) cuba memperjuangkan impian mereka utk melihat orphnoch dan manusia hidup aman damai bersama....

bila keadaan dah kritikal iaitu orphnoch byk mengganas....polis ader campurtangan sekitar episod 40 ke atas.....

pasal ryuki, tiger keluar episod 30 lebih, pastu impaler kuar episod 41 tak silap ler, implaer ni rider yg berangan nak jadi jutawan dan tiger plak nak jadi hero.

trylah jugak tgk citer kamen rider blade, rider daun terup, best jugak.....movie dier KR blade:missing ace

user posted image

Ooo... kalo camtue... rasanya aku beli la kot Faiz...

Tentang Blade... kalo aku tengok dier nyer filem best... baru aku pikir nak beli ke idak... tapi aku tengok costum... Faiz lawa lagi tongue.gif ....

===================

::Ryuki::

Lupa nak tanya... Kamen Rider Alternate Zero tue... episode biler kuar... and Final Vent dier ade tak??? aku tengok card Advent dia lain macam jer....

Reiko bila dah dapat tahu Shinji tue adalah Ryuki... dia ada tak buat kajian lagi ke... tentang raksasa... pertarungan antara rider... or... ada tak dia soal shinji pasal tue semua...

::Faiz::

Faiz pon Orphenoks kan??? Diorang dalam TV series tahu tak dia tue orphenoks nanti????

Macam mana manusia yang jadi Kamen Rider Kaixa tue (tak ingat nama apa...) boleh guna belt Kaixa??? Sepatutnya kalau manusia nak guna... mesti handset tue bunyi ERROR!!! kan???? Sedangkan dalam filem Kaixa memang manusia... bukan Orphenoks....

Dalam filem... ada dua Rider lain... yang putih tue apa nama dan hitam tue apa nama???

Dalam TV series.... adakah Rider hanya ada Faiz ngan Kaixa jer????

Edited by Crimson Star

Tak qingat donianyerrr soalan ko...

Betul kata ko pasal outfit tadi... Ryuki nyer baju lagi lawa la drp Blade tu. Dia punya tanduk tu buat dia tak kacak langsung laa...

"Bertukar...!!!" user posted image "Aku pun bertukar gak...!!!" user posted image

^ Gambo yg aku letak kat atas tadi rupanyerr Kamen Rider Blade. Patutla aku tak pernah nampak geng Ryuki tanduk camtu. laugh.gif

tak sangka adik aku seorang Rider... kahakhakhakhkahakhakhakhkhuiads

Sebab nama dia Faiz... laugh.gif

Faiz memang banyak peningkatan dari segi CG... walopon kengkadang tak la nampak baik sangat... tapi nak banding dengan Ryuki... macam planet pluto dengan bumi jaraknya...

but then... maybe banyak yang menaja kot??? hm???

Anyway... aku enjoy Paradise Lost...

Ooo... kalo camtue... rasanya aku beli la kot Faiz...

Tentang Blade... kalo aku tengok dier nyer filem best... baru aku pikir nak beli ke idak... tapi aku tengok costum... Faiz lawa lagi tongue.gif ....

===================

::Ryuki::

Lupa nak tanya... Kamen Rider Alternate Zero tue... episode biler kuar... and Final Vent dier ade tak??? aku tengok card Advent dia lain macam jer....

Reiko bila dah dapat tahu Shinji tue adalah Ryuki... dia ada tak buat kajian lagi ke... tentang raksasa... pertarungan antara rider... or... ada tak dia soal shinji pasal tue semua...

::Faiz::

Faiz pon Orphenoks kan??? Diorang dalam TV series tahu tak dia tue orphenoks nanti????

Macam mana manusia yang jadi Kamen Rider Kaixa tue (tak ingat nama apa...) boleh guna belt Kaixa??? Sepatutnya kalau manusia nak guna... mesti handset tue bunyi ERROR!!! kan???? Sedangkan dalam filem Kaixa memang manusia... bukan Orphenoks....

Dalam filem... ada dua Rider lain... yang putih tue apa nama dan hitam tue apa nama???

Dalam TV series.... adakah Rider hanya ada Faiz ngan Kaixa jer????

ryuki:

alternative zero keluar seiring dgn tiger, dier ni kamen rider tiruan dimana deck kad tu dibuat sendiri olehnyer, dier ni profesor yg merupakan lecturer kepada tiger. haiwan dier ialah cengkerik. dier ader final vent tapi luperler camna, tgklah kat tv, tak lama lagi nak kuar dah tu.... ryuki survive pun nak kuar dah.

pasal reiko tu, dier cuma muatkan semua laporan pasal dunia cermin tu kat akhbar dier, tu jer. tak byk dier soal shinji pasal tu.

spoiler besar ryuki, ending utk siri tv kat ntv7 tu:

tinggal 5 org je rider iaitu ryuki/shinji, knight/ren, zolda/kitaoka, ouja/asakura dan odin. yg mula2 sekali mati ryuki ler, dier mati masa menyelamatkan sorang budak pompuan daripada serangan raksasa... ditikam oleh raksasa semasa belum henshin jadi ryuki, pas dier hapuskan semua raksasa2 tu dier pun mati. pastu zolda plak mati, mati sebab penyakit kanser dier semakin teruk. bodyguard dier goro ganti dier jadi zolda pastu mati dibunuh ouja. ouja pun frust sebab yg dibunuh tu bukannya kitaoka kemudian mati ditembak polis. tinggal kngiht je sorang bertarung dgn odin, knight kena blasah kaw2, odin tak kasi can langsung, last2 menang free je dgn odin sbb shiro musnahkan odin disebabkan frustkan adiknyer yui tu takmo guna nyawa rider yg menang tu utk terus hidup. last2 skali hajat knight dikabulkan, awek dier pulih dari koma tapi lepas ren sarungkan cincin kat awek dier tu, dier pun mati gak sebab cedera parah lawan dgn odin.

kesimpulannya last skali semua rider mati.

pastu masa diputarkan balik oleh shiro..akibat dari pujukan adiknyer yui yg mahu melihat semuanya pulih seperti sediakala dan aman damai semula. semua jadi cam biasa balik, yg jadi rider semua hidup semula tanpa mengenali antara satu sama lain, tetapi tiada kewujudan kamen rider dan dunia cermin lagi, sekian.

faiz:

dalam siri tv, takumi/faiz mula bertukar jadi orphnoch didepan kawan2nyer sekitar episod 30 lebih.

kaixa tu manusia biasa yg mempunyai gen orphnoch sbb tu dier boleh pakai belt tu tanpa sebarang masalah.

dalam movie faiz:paradise lost, nama rider putih tu kamen rider saiga/leo dan yg hitam tu kamen rider orga/yuji kiba@orphnoch kuda

siri tv faiz ader 3 rider, faiz/takumi, kaixa/kusaka dan delta/mihara.....

pasal belt delta pulak, manusia pun boleh pakai tapi tak bolehler sampai ke potensi tertingginya, delta ni belt paling power dalam citer ni dan mihara tu plak manusia biasa dan dierlah rider paling lembik dalam citer faiz ni, asyik kena blasah je. bila orphnoch jahat yg memakai belt delta ni, faiz dan kaixa teruk kena bantai.

orphnoch baik dalam siri KR faiz: serigala(faiz), kuda(orga cuma dalam movie sahaja), ular, bangau, kambing dan ikan lumba2(watak sampingan je dier ni)

kamen rider kuuga korang layan tak masa ader tyg kat tv2 dulu, boring giler citer ni, lawan punyalah sikit....cakap byk, lembab plak tu citer dier, dahlah ader episod kuuga tak kuar, aku siap tertido tgk citer ni.

citer otromen dan power rangers takde yg layan ke kat sini?? biggrin.gifbiggrin.gif

Edited by Otromen

Worgh.... aku nak beli faiz esok nie... aku nak konfirm bebetul.... final....

Wajar betul ke aku beli menatang nie... consider umur aku.... tapi dah terpengaruh dengan movie dia... so... benda yg. boleh menjadikan aku puas hati hanya :

PLOT

CGI

AKSI

Camner???? Ngan ketiga-tiga tue???

Aku tak mo beli karang macam cerita Power Rangers kat tv2 tue jer.... yg tue bebudak bleh la tengok.... err.... versi Jepun tak termasuk... kohkohkoh....

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

Aiks... Power Ranger tak layan pulak... muahaahah.. hahahhaa!!

Kalau aku... aku sewa je kat Speedy Home Video... pastu burn dlm CDR balik... hehehe... tempat aku je leh sewa, tak tau la tempat korang.

Worgh.... aku nak beli faiz esok nie... aku nak konfirm bebetul.... final....

Wajar betul ke aku beli menatang nie... consider umur aku.... tapi dah terpengaruh dengan movie dia... so... benda yg. boleh menjadikan aku puas hati hanya :

PLOT

CGI

AKSI

Camner???? Ngan ketiga-tiga tue???

Aku tak mo beli karang macam cerita Power Rangers kat tv2 tue jer.... yg tue bebudak bleh la tengok.... err.... versi Jepun tak termasuk... kohkohkoh....

siri tv KR faiz ni stail dier sama je dgn semua siri2 kamen rider baru2 cam kuuga, ryuki dan blade tu lerrr, citer drama bersambung2 dan ader perkembangan plot dan misteri yg buat kau takleh duduk diam.

jgn risau, citer ni langsung tak sama stail cam power rangers tu..... sama cam ryuki, citer ni boleh buat kau ketagih nak ikut episod2 selanjutnyer, lawan2 pun byk.... drama dier pun best. watak kaixa adalah antara watak paling best dalam citer ni, seorang yg talam dua muka dan jenis kawan makan kawan.

pasal power rangers tu versi US ke japan ke aku langsung tak layan dah pun sebenarnyer sebab mmg terlalu kebudak2kan jalan citernyer.... tak sesuai dgn umo aku.

otromen pun sama bosan.... tiap2 episod bende yg sama je... takde perkembangan plot cam citer2 kamen rider baru2 ni...... tak tau plak la ultraman nexus, otromen yg paling baru sekali kat jepun tu camna plak, dengar2 mmg sgt berlainan dari otromen2 yg sebelumnya, lebih kurang siri2 kamen rider baru le.

tapi aku rasa ntv7 akan tayangkan citer ni lepas ryuki abis nanti.....tak mustahil kan, sebab otromen dulu pun berderet ntv7 tayang tiga,dyna,gaia,neos dan skang ni cosmos.

Edited by Otromen

Faiz kalau tayang kat ntv7 tak enjoyable...

First... lagu op ngan ed kena potong...

Second... we all know that dub is suxx... laugh.gif

Aku tengok Finale Episode Ryuki... bahasa jepun... enjoy giler... tetiba jiran aku beli... bahasa melayu... siot punya lawak...

"Menjelma... baik!!!"

Kalau jepun...

"Henshin... yosh...!!!"

Crimson... pinjam Faiz... kekekekkee

Ooo... nak pinjam... no hal... as usual... kena cukai la... kohkohkoh...

Takde ke gambor Kamen Rider Faiz yg best-best sikit??? Aku seacrh kat internet jumpa dua jer.... tue pun wallpaper...

Weih... tanya sikit... server J-Hero down la....

Ada tempat lain tak nak download Round Zero : Blade Brave

=================

Sebab ko cakap camtue... ok... aku beli.... harap-harap memang seswai ngan citarasa aku...

Saya nak tanya sikit...

Bila Yuuji ngan 2 lagi renegade tue bergabung ngan Faiz??? Maksud saya.... bila Faiz tau yang Yuji tue Orphenocs dan dia tue sebenarnya baik????

And.... camner ending tiga renegade Orphenocs tue???? Yuji... perempuan tue ngan lelaki tue.....

Camner Delta Belt boleh digunakan orang biasalak????

Saya nak tanya sikit...

Bila Yuuji ngan 2 lagi renegade tue bergabung ngan Faiz??? Maksud saya.... bila Faiz tau yang Yuji tue Orphenocs dan dia tue sebenarnya baik????

And.... camner ending tiga renegade Orphenocs tue???? Yuji... perempuan tue ngan lelaki tue.....

Camner Delta Belt boleh digunakan orang biasalak????

heheheh... ader nampak gambar kamen rider kat atas tu, itulah dier kamen rider kambing, rider paling misteri dan ganas dalam citer KR ryuki... lebih2 lagi dalam ryuki special: 13 riders.... misteri giler dier ni....

takumi tau yuji tu orphnoch sekitar episod 28-30 masa diorang berdua diserang oleh delta jahat. yuji pun tau yg takumi tu faiz masa tu jugak. tapi sebelum tu diorang dah mmg berkawan sekitar episod 20 lagi. 2 orphnoch geng dgn kiba tu diorang mula bertemu start dari episod 4 lagi, berkongsi nasib menjadi orphnoch.

apa jadi pada kiba dan geng2 orphnochnya?

spoiler:

kiba/kuda: siri = mati masa menolong faiz kalahkan raja orphnoch

movie = mati masa menolong faiz menyelamatkan mari dari orphnoch

badak gergasi.

yuka/bangau: siri = mati dibunuh orphnoch udang galah

movie = mati kena tanduk dgn orphnoch badak gergasi.

kaido/ular: siri = hidup dan terus menjalani kehidupan seperti biasa.

movie = mati kena makan dgn orphnoch badak gergasi.

delta belt tu mmg didesign oleh pereka dier supaya boleh dipakai oleh manusia juga tetapi tak bolehlah jadi kuat giler babi sangat... cuma kadang2 boleh menyebabkan manusia biasa yg memakainya jadi sewel sikit ler. kalau orphnoch pakai mmg dasat giler ler kuasa dier.... lagi kuat orphnoch tu, lagi dasat kesannya..

Edited by Otromen

Wohohoohohh.... aku nyampuk sat.....

Apa terjadi bila Faiz ngan Yuji saling tahu identiti masing-masing...????

Adakah... Faiz pegi belasah yuuji sebab yuuji orphenoks???

Bila lak Keitarou tahu Yuka la pompuan yg dia dok chatting???

HUH??

*Sorry menyampuk Phoenixwunin.... but i really love spoiler...

**Gambar tue Impaler kan???

Edited by Crimson Star

Wohohoohohh.... aku nyampuk sat.....

Apa terjadi bila Faiz ngan Yuji saling tahu identiti masing-masing...????

Adakah... Faiz pegi belasah yuuji sebab yuuji orphenoks???

Bila lak Keitarou tahu Yuka la pompuan yg dia dok chatting???

HUH??

*Sorry menyampuk Phoenixwunin.... but i really love spoiler...

spoiler:

diorang terimalah hakikat tu dan terus berkawan cam biasa, tapi time ni la kaixa buat taik sikit, sbb dier menyampah giler kat kiba sbb mari suka kat kiba, dier curi belt faiz dari takumi pastu dier henshin jadi faiz dan kemudian membelasah kiba... kiba pun tercenganglah sbb dier ingat takumi blasah dier, apa jadi pastu aku tak ingat sgt.

pasal keitaro aku tak ingat sgt......

ko dah beli kan citer ni.... layan jgn tak layan, mula2 mmg slow sikit, nak perkenalkan watak2, dah masuk episod belas2 ko mmg takleh duduk diam le dibuatnya...

ye, gambar tu mmg impaler... sajer je letak kat situ....

Edited by Otromen