Jump to content
Sign in to follow this  
sysrazor_ilp

Minggu Orientasi Korang? Pahit Atau Manis?

Recommended Posts

QUOTE(z_tecon @ Dec 29 2008, 12:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haha...nak cita pasal orientasi? ko dulu ilp ke?

yup..aku dulu ilp..ni tgh prktikal...pas abis.. rasa2nya niat nk smbng dip..adtec..

minggu orientasi aku..dulu mncbr..hehe.. kena dera dgn lectures2 tmpt aku..haha ..tpi pas abik tu..lecture yg dera aku tu..dh jdi cm mmbr kamcing..hehe

orientasi best...korang leh jadi popular start dari ari tu

xda pe yg perlu takut...
ko kena siapkan dr segi mental n stamina...
mmg xcukup masa n jadual ketat..
ms orientasi ler kenangan yg ko akan ingat sampai bila2...

betul2...sebenarnya orientasi ni menguji ketahanan mental dan fizikal kita... dulu aku penah dgr ada sowang lec time orintasi dulu"sapa2 yg x suka....xtahan,korang sume boleh blah dari sini...beribu2 nak apply sini lagi....korang yg beruntung dpt pilih masuk sini"hahaha

QUOTE(caa @ Dec 29 2008, 10:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
orientasi boring....

mungkin ko punya orientasi expose ke arah ceramah kot.... aku punya orientasi mencabar gile... lari ber kilometer2...haha.. nak ckp raging tuh ada la gak... tido kul 2 pagi kena bagun kul 4 pagi...huhuhu wacko.gif

kat sekolah menengah aku dulu,dh puas aku kena ragging...tp bkn orientasi la,kursus kepemimpinan pengawas...tp bla time aku jd fasilitator,aku xleh nk ragging org lak....x adil betol...hehe. Kat U aku lak,orientasi x mencabar lgsung...raging cket pon x de. fasilitator bukan main baik lagi...orientasi 5 ari...n 5 ari 2 dipenuhkan dgn dok dlm dewan n dgr cramah je...tp x lah dok dlm dewan dr pg smpai petang..ada la jgk aktiviti senamrobik n kampus run...tp x mencabar gak,x mcm masa sek menengah dulu.

aku tak seronok time kena oretasi..
cam orang bodoh je..
aku budak kl tapi cam di perbangang bangangkan oleh bebudak kampung...
tapi.............
aku seronok giler time mengorentasikan bebudak baru..
kerana aku anjurkan orentasi haram...

orientasi mmg meletihkan nak mampos.....

ader sorang senior pernah hampir2....nak tampar aku....
sbb aku pintas nombor giliran.....aku tersalah sebut no.13 padahal x sampai lagi turn aku....

dia ingat aku main2.....aku pun tak sengaja...sebab masa tu agak gelap....
dlm hati aku ...kalau mamat ni naik tgn atas muka aku....memang aku balas balik...
masa tu aku dh siap genggam tangan dah.....tp time tu...ader sorang member dia pergi tenteramkan senior tu...

............tp stakat ni xder lagi senior yang naik tgn masa orientasi.....so korang leh tgk senior2 yang poyo nak tunjuk kepala...
tapi ader jugak yang jenis tegas dan waras......

salam...aku nye minggu orientasi best...1s tu aku masuk mmg skema...tp pastu sumer pakat kna guling kt tanah laa..dhtu baju lak x leh basuh selama smggu...baju ktorg yg dpt tu...haha..mmg kna taruk perfume..siap kna wat fesyen show lg laki pkai fesyen pmpuan ngan pmpuan fesyen laki...dhtu...aku lak jd tpilih jd mc..mmg x sgka..tp best....kenangan terindah..haha.... rolleyes.gif

QUOTE(eiza_me @ Dec 31 2008, 04:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam...aku nye minggu orientasi best...1s tu aku masuk mmg skema...tp pastu sumer pakat kna guling kt tanah laa..dhtu baju lak x leh basuh selama smggu...baju ktorg yg dpt tu...haha..mmg kna taruk perfume..siap kna wat fesyen show lg laki pkai fesyen pmpuan ngan pmpuan fesyen laki...dhtu...aku lak jd tpilih jd mc..mmg x sgka..tp best....kenangan terindah..haha.... rolleyes.gif

hehe..bgus pengalaman tu...mnjdi kenangan buat cucu cicit..hehe.. sapa2 yg ada lagi kenangan2 tu..pakat ramai2 kngsi lah bersama..spya kita leh tersenyum kembali.. rolleyes.gif

Aku punya>>>>???
Herm......Herm.........Herm.......
Boleh r...best gak xda best sgt...knape x best???sebab dia best...

Hehe...guwau,so 1st aku di panggil utk menyertai Orientasi nie agk leceh...dgn baju dibekalkan sebanyak dua helai(BATIK,T`shirt)membuatkan baju aku nek koto...hoho..so hari pertama aku kena kawad,pki baju batik lak 2....Segan gak...peluh jgn ckap r.dgn kualiti bju agk2 low..membuatkan peluh aku x diresapi...mujur la dgn baju dlm aku leh menyerap...then dgr ceramah aout kolej aku,about fasiliti aku dan bla bla bla....yg bestnya,masuk hari ketiga aku kena pegi hutan...mmg best,gelap pun gelap...xda lampu jalan cm kt jalan...so ada la dlm 700 org...satu mlm kena jaga sbb aku dowk blkang skali...pas2 kena r wt jungle tracking...bukan sorang2tapi beratur cm nak masuk pembarisan sbb org terlampau rmi...abih ja kt penghujung jalan aku nengok rmi kena baring kt tanah dgn muka mengadap ke tanah...bayangkan ada puluh baris dan 3 lajur memenuhi jalan tar tersebut...pergh,cm zaman komunis pun ada gak...takut owh...rupa2nya diorang wt cm2 sbb nak crik sape isap rokok lam hutan..tapi xda sape ngaku...last2 pempuan ngan laki kena dowk masuk dlm sungai kotor gile dan berbau hapa tah...abih basah baju dan seluar aku...bek HP tinggal kt khemah...bau jgn ckap rr...busuk sgt2...satu mlm x mandi,nak semayang subuh kt surau pun susah....nsb r bawak ken plekat...leh gak 2ka 2ka...hehe...bsoknya kena wt cm2 aktiviti r dgn x mandi satu mlm...ada jln ats btg blak la...panjat pokok...small flying fox..terjun lam sungai(YG SMALAM)...Merangkak cm gaya askar..huhu...mmg best masa 2....

QUOTE(Chuki2 @ Dec 31 2008, 06:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku punya>>>>???
Herm......Herm.........Herm.......
Boleh r...best gak xda best sgt...knape x best???sebab dia best...

Hehe...guwau,so 1st aku di panggil utk menyertai Orientasi nie agk leceh...dgn baju dibekalkan sebanyak dua helai(BATIK,T`shirt)membuatkan baju aku nek koto...hoho..so hari pertama aku kena kawad,pki baju batik lak 2....Segan gak...peluh jgn ckap r.dgn kualiti bju agk2 low..membuatkan peluh aku x diresapi...mujur la dgn baju dlm aku leh menyerap...then dgr ceramah aout kolej aku,about fasiliti aku dan bla bla bla....yg bestnya,masuk hari ketiga aku kena pegi hutan...mmg best,gelap pun gelap...xda lampu jalan cm kt jalan...so ada la dlm 700 org...satu mlm kena jaga sbb aku dowk blkang skali...pas2 kena r wt jungle tracking...bukan sorang2tapi beratur cm nak masuk pembarisan sbb org terlampau rmi...abih ja kt penghujung jalan aku nengok rmi kena baring kt tanah dgn muka mengadap ke tanah...bayangkan ada puluh baris dan 3 lajur memenuhi jalan tar tersebut...pergh,cm zaman komunis pun ada gak...takut owh...rupa2nya diorang wt cm2 sbb nak crik sape isap rokok lam hutan..tapi xda sape ngaku...last2 pempuan ngan laki kena dowk masuk dlm sungai kotor gile dan berbau hapa tah...abih basah baju dan seluar aku...bek HP tinggal kt khemah...bau jgn ckap rr...busuk sgt2...satu mlm x mandi,nak semayang subuh kt surau pun susah....nsb r bawak ken plekat...leh gak 2ka 2ka...hehe...bsoknya kena wt cm2 aktiviti r dgn x mandi satu mlm...ada jln ats btg blak la...panjat pokok...small flying fox..terjun lam sungai(YG SMALAM)...Merangkak cm gaya askar..huhu...mmg best masa 2....

wooo.. blink.gif mencabar gak orientasi ko tu erk..hehe.. sampai msuk hutan..aku dulu orientasi kat ilp.. x teruk sngt.. cuma masa tu lecturer dk jaga.mmg nahas gk lah..sbb bnyk lecturerr garang2..tapi pas tu.. jadi kamcing lak..hehe.. paling teruk batch kami tido kul 5..kul 7 kena bngun senam..hahaha laugh.gif

QUOTE(Batista @ Dec 31 2008, 01:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
orientasi mmg meletihkan nak mampos.....

ader sorang senior pernah hampir2....nak tampar aku....
sbb aku pintas nombor giliran.....aku tersalah sebut no.13 padahal x sampai lagi turn aku....

dia ingat aku main2.....aku pun tak sengaja...sebab masa tu agak gelap....
dlm hati aku ...kalau mamat ni naik tgn atas muka aku....memang aku balas balik...
masa tu aku dh siap genggam tangan dah.....tp time tu...ader sorang member dia pergi tenteramkan senior tu...

............tp stakat ni xder lagi senior yang naik tgn masa orientasi.....so korang leh tgk senior2 yang poyo nak tunjuk kepala...
tapi ader jugak yang jenis tegas dan waras......

wa...ni dh lebih nk lempang2 org..
ni...

hye

tyme minggu orentasi aku, aku masuk persembahan....

so dak2 yg masuk persembahan nie dikecualikan la drp orentasi...

tp still, pnt berlatih sampai malam...

papepun...best ade kenangan tuh... rolleyes.gif

kawe rasa minggu orientasi atau kata nama minggu suai kenal adalah untk meraptkan hbgn abe2 dgn adik...lebih kurang satu minggu juga time kat skoll teknik...kena takbik spring, tembak burng tanpa guna senapag betul, yang paling best sekali redam seluruh tubuh dalam air lokang..he..he.. memang kenagan tu sampi bila2 higga ke tua

orientasi ak.. hm... sweet n cute... akaka... tataw apsal ak gune term ni...

basically, jadual die mmg pack...
so, kalo ada pape yg berjalan lancar,
mmg kne marah la dgn fasi n xcukup tidur...

aktiviti2 die mmg banyak... maybe bergantung kpd budi bicara mrk yg organize aktiviti...
mcm ak nye orientasi banyak gile ceramah.... ada sekali tu...
da la xcukup tido.... penceramah pla membosankan...
lalu ak amek keputusan utk tido tnpa berfikir consequences nye...
dlm syok2 tido tu... tetibe fasi panggil ak... ak ingat kne dende ke ape...
rupenye die bg gule2... hok3... sweet kan diorg....

perkara paling best orientasi yg ak rase, bile wat group activity...
ye la... bosan seyh tgk muke pompuan jew... nak gak cuci mata... agaga...
aktiviti die biasa je... tp maybe sbb group ak mmg lawak2 sumer... mmg gile le...
group ak ade yg dtg dr trg, klantan, kedah, n n9... bile dicampur... mmg rojak lah...
ak susah skit nak tangkap dialek2 ni... walopon kdang2 xpaham, body language diorg pon ley wat kan ak gelak....

enjoy evry moment... sbb walopon sama group, tp nnti xsemestinye korg akan berjumpa balik...
n pengalaman fasi tu pntg.... sbb nnti stat sekolah, xla terkial2 kan?
n time ni la masenye kite dpat mengangkap beberapa perhubungan murni yg baru terputik...
tp seriously, couple2 yg bercintan mse ni, akan segera putus n diganti dgn org lain... hoho...

a few nasihat from me:

1. sblm ko gi orientasi, sediakan kudapan2 n makanan secukupnye...
makanan orientasi mmg sux... huhu... dgn berebut2 makanan lg...
yup, walopon pelajar u tp still rebut2 makanan...
2. bawak pakaian n kasut secukupnye... xde mase seyh nak basuh2 baju... huhu...
3. blaja bangun pagi... ade ke patut 6.50am kne turun senaman....
ak slalu dgn muke sangap, air basi, rmbut kusut masai turun ke pdang....
sbb ak bukan morning person... purleez lah....

anyway, xde pape yg nak ditakutkan psal orientasi...
kalo ko biasa gi kem or ape2, lbey kurang je, cume xde la msuk hutan...
n buat baik je dgn fasi... n ckap i'm sorry dgn mata bersinar2 mse wat salah...

good luck bebeh...

orientasi aku...

28hb februari 08 sampai airport,
persatuan pelajar sini sambut,
suhu time tu negatif 2 darjah celsius,
firtstime orang negara tropika terdedah suhu gitu,
senior yg sambut tu suruh kemas bagasi 83 org masuk dalam satu lori tu,
kitorang menuju ke tempat belajar,sebuah kolej teknikal,
time tu mulalah senior2 tu tunjuk poyo masing2,
lambat sikit tak kasi can langsung,disuruhnya pumping atas marmar,bygkan negatif 2 degree.
masa tu dah la pakai suit lak tu,rimas nak mampos.

pastu ade la suruh jaga telor la,barang amanah,amik tandatangan la,buat persembahan grup la...aaah damn sekali.

aku sorg yg introvert ni abes kena kutuk sebab buat persempahan yang hambar nak mampos.

cis...sampai sekarang aku susah nak "masuk" ngan senior2 bajet nak mampos tu.

nasib naik le junior yg akan datang taun ni tak kne orentasi cara tak bertamadun ni.