Jump to content
syawalkomstar

Israel Mengganas Lagi

Recommended Posts

berapa kali dok bincang, tak settle jugak...
Israel keras kpaler...
yahudi la katakan...

ps:bush memang nak kene baling ngan bom lak pas nih.. saje carik pasal...

QUOTE(ROBOTs! @ Jan 11 2009, 03:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
lol...brader..iman dan ketaqwaan hendaklah sejajar dengan ilmu prasejarah dan sejarah...kalau bro tuntut tinggi mana pun ilmu agama bro, u tetap berada dibawah...seriously...dalam al quran pun ada mengatakan nabi muhammad menyuruh ummatnya menuntut ilmu dan menunaikan fardhu kifayah...so lets review and remember back our muslims history...

muhammad not just a messenger and rasullullah, but he also a investor for a new weapon, he also great and good in war strategy, and he also good in sell and buy. He also conquer all economy in this world but its for a long time ago when he still lifes..

see???

hope u can think better bro ;)

lol...bukan camtu braderrr....bukan xyah tolong or boikot...tolong boleh, mcm derma ke tabung palesting ke..kalau mampu nak tahan nafsu tu, bleh lah boikot...tp yg nafsu tinggi?? nak brand je memanjang, "kasut aku brand nike, kasut ko brand ape? Buatan Jalan Chow Kit ke...wakakaka"...heh...aku nafsu tinggi jadi mmg aku x leh nak elak membeli kasut nike atau tidak memakan cadbury....ekekekek...

*saya mmg tak pernah paham dengan pemikiran "istimewa" encik robots.... (p/s: ini bukan satu pujian)

btw,saya cume nak tanye org kat sini, siapa yg rasa dia sanggup mengorbankan nyawa untuk mempertahankan negara dan agama jika negara kita menghadapi situasi yg serupa??

kalau tanak jawab pon takpe....saya cume nak korang pk jer. sanggup ke tak sanggup??

orang islam ibarat ayam didalam reban...
tgk je kawan kena makan dengan biawak... akhirnya diri sendiri pun kena makan jugak..

satu persatu negara islam diserang... cthnya afghanistan, iraq, palestin, labenon... sikit hari lagi libya, lepas tu syria, dan seterusnya iran... selepas iran mungkin malaysia plk... bak kata luncai.. biarkan... biarkan...
tak mustahil suatu hari nanti Malaysia pulak akan diserang...

hari ni... bekas mufti johor.. ustaz nooh gandut mengatakan mem 'boikot' yahudi dan us adalah wajib...
jika tidak, hukumnya sebaliknya... haram la tuh...

aku pun heran... kenapa lah keinginan mengatasi segalanya... cthnya kasut.. kasut2 lain yang bukan yahudi pun apa kuranganya... ini, nak jugak beli barangan keluaran yahudi... tak paham btl aku, apa yang best sgt kasut yahudi ni... kalau yang dah terbeli tuh teruskan pakai la...

QUOTE(hemo hemo @ Jan 12 2009, 07:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
btw,saya cume nak tanye org kat sini, siapa yg rasa dia sanggup mengorbankan nyawa untuk mempertahankan negara dan agama jika negara kita menghadapi situasi yg serupa??

kalau tanak jawab pon takpe....saya cume nak korang pk jer. sanggup ke tak sanggup??

saya sanggup!!!

banyak benda yg kalau betul2 kita blh boikot tpi sanggup ke?... cth korang guna pc tu blh dikatakan 50% brg2 tu dari sana. Processor, OS, Soft2, mozilla or IE yg ko tgh surf putera.com ni pun dari sana gak. So macamna?

QUOTE(Gigabyte @ Jan 12 2009, 04:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
banyak benda yg kalau betul2 kita blh boikot tpi sanggup ke?... cth korang guna pc tu blh dikatakan 50% brg2 tu dari sana. Processor, OS, Soft2, mozilla or IE yg ko tgh surf putera.com ni pun dari sana gak. So macamna?

yg dah ade tu guna jela
yang belum ada atau yg bajet2 nak upgrade cpu ke ape ke hentikan dulu niat tu...

orang yahudi cakap selagi masjid di tanah suci palestin [ape nama aku lupa] tak penuh macam solat jumaat pada setiap solat waktu solat 5 waktu selagi tu la orang islam takkan menang..tu orang yang dekat yahudi cakap la..islam ke kafir aku tak tau la..wallahualam..Allahuakbar!

bagi aku, kalu x dpt boikot dalam skala yg besar, boikot dalam skala yg kecil pun cukup.

QUOTE(Evilngenious @ Jan 12 2009, 06:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
orang yahudi cakap selagi masjid di tanah suci palestin [ape nama aku lupa] tak penuh macam solat jumaat pada setiap solat waktu solat 5 waktu selagi tu la orang islam takkan menang..tu orang yang dekat yahudi cakap la..islam ke kafir aku tak tau la..wallahualam..Allahuakbar!

aku tak tau nak cakap apa....

QUOTE(kyokusanagi @ Jan 12 2009, 02:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
antara salah satu sbb umat islam x dapat bersatu..takut di serang balik..
umat islam skrg lebih cintakan dunia dan takut mati..

betul.kita kena ade bran la woi.korang sape kat sini nak pegi perang.pegi jer.bawak senjata.biar mati syahid senang.

QUOTE(Evilngenious @ Jan 12 2009, 06:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>

orang kapir sangat takut bila orang islam memiliki hubungan yang mantap dengan Allah swt, Rasul dan kitab alqoran!

QUOTE(khorback @ Jan 12 2009, 09:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
orang kapir sangat takut bila orang islam memiliki hubungan yang mantap dengan Allah swt, Rasul dan kitab alqoran!

Ya benar. Selagi solat dijaga (Hubungan Manusia dengan Allah dipelihara) maka tiada satupun yang dapat memutuskan ikatakan tersebut melainkan Allah.

Inilah intipati kekuatan umat Islam hingga hari akhirat.

banyak benda yg kalau betul2 kita blh boikot tpi sanggup ke?... 50% brg2 tu dari sana. Processor, OS, Soft2, mozilla or IE yg ko tgh surf putera.com ni pun dari sana gak. So macamna?

nk tanya? mozila ni dpt duit dr mana? kalu tak untung tekpe la sebb duit pun x dapat sampai kt sana, boikot bende yg menguntungkan mereka sahaja.

barangan komputer tak semua nya dari sana...

kalau nak ikutkan dari pengalaman aku masa kerja di syarikat gudang dell...
boleh kata 90% bukan dari us... kebanyakan barangan komputer ni dari taiwan, korea, china, cthnya samsung.. fujitsu.. hitachi.. compal.. usi.. dan macam2 lagi.. aku pun dah lupa dah... dah 3 tahun aku resign...

masa aku keja kat situ... ada 2 perang,, iaitu afghanistan dan iraq... lepas je us dapat tawan negara2 tu... order dari dell datang bertalu talu... hampir 100 bijik kontena laptop jenama dell ni dihantar ke negara tersebut...ko bayangkan satu kontena 40ft boleh bawak 3000 bijik laptop..dah berapa byk dell blh jual.. dan untung berapa.. itu baru satu kompeni.. itu lah buktinya bahawa us ni memang menggunakan peperangan sebagai satu bisnes.. habis je perang dia amik semua tender... jual2 semua barangan utk tubuh kerajaan baru.. lepas dapat untung... cari lagi negara lain...

apa yang aku melalut ni.. ngantuk agak nya..

Tidak hairan jika-anak Palestina menjadi para penghafal Al-quran. Keadaan Gaza yang diblokade dari segala arah oleh Israel menjadikan mereka terus intens berinteraksi dengan Al-quran. Tak ada main video-game atau mainan-mainan bagi mereka. Namun kondisi itu memacu mereka untuk menjadi para penghafal yang masih begitu belia. Kini, karena ketakutan sang penjajah, sekitar 500 bocah penghafal Quran itu telah syahid. (sa)

bagi aku... kat malaysia ni jihad2 yang boleh kita lakukan..

1. boikot... menahan diri dari gelodak hati utk membeli barangan yang kononnya amat berkualiti dan tiada tolok bandingnya yang dikeluarkan oleh yahudi laknatullah.. dan us
2. solat hajat dan doa... sanggup memperuntukkan sedikit masa utk solat hajat dan doa...
bagi aku solat hajat dan doa dah menjadi harus bagi semua umat islam pada masa sekarang nih..

yang ni aku setuju... kira seludup semua komando2 negara islam...

satu negara hantar 100 komando dah la..

kalau 100 negara dah ada 10 000 komando dah...

eh... kalau hantaq pak dukun tak boleh ka... hantaq bomoh santau... bomoh siam ka... hantaq saka2 utk g kacau orang yahudi... kan melayu pandai bab2 ni...