Jump to content
pokyah

Tmnet Vs P1 Wimax

Recommended Posts

Haha...aku dah agak dah
Takkan la P1 WIMAX nak bagi 20GB per day...kalo betul memang bagus giler
Mesti ada fair user policy nyer
Tapi lagi ok dari Celcom BB...x silap aku Celcom BB 5GB per month then bandwidth kena cap
Bila la ISP Malaysia nak betul2 bagi apa yang customer bayar

entahlah den....kita nie...hanya membayar...diorg bg service kat rakyat malaysia.....berpatut2lah dgn rakyat malaysia.....nie...xpatut diorg buat kita semua mcm nie.....janji2...masam adalah....

QUOTE(B@zSh @ Dec 25 2008, 02:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Haha...aku dah agak dah
Takkan la P1 WIMAX nak bagi 20GB per day...kalo betul memang bagus giler
Mesti ada fair user policy nyer
Tapi lagi ok dari Celcom BB...x silap aku Celcom BB 5GB per month then bandwidth kena cap
Bila la ISP Malaysia nak betul2 bagi apa yang customer bayar

k... nak tanya yg dah pkai p1 ni... lpas 20G dia drop speed... nak tau gak brapa banyak dia drop... klau speedtest p1 biasa tu ble sampai 1.6mbps, drop 600kbps ada lg 1mbps, still better than stimix... erm... aku nye stimix 800 lbh je pe citer...? smile.gif then klau p1 x stabil... msti ada range dia... difahamkan 50km radius... klau aku duk dlm 20km radius still x stabil ke? banyak tanda tanya ni... hehehe..

QUOTE(pokyah @ Dec 21 2008, 01:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
itu la pasal...
tapi kalo pakai streamyx pon ada gak dia punya kontrak kan??
apa guna kontrak nie ha?? kalo aku pakai pas2 tak best... kalo aku lari apa effectnya???? nama aku kena blacklist ker??

yer ker line tak putus kalo time hujan??? lepas nie ada ker tm nak wat service wimax nie agaknyer ha???

P1 wimax nie cuma ada kat johor , kl , selangor dengan kedah jer.........
aku duduk alor star... tapi aku call dia punya seller.... pejabat kat alor star pon belum ada??? kikiki

kalo dia katakan sebulan aku pakai wimax nie....tetiba kopeni nie bungkus macam mana ha??? hehehe

a

aku dulu salu betulkan streamyx umamh orang,vendor tm,biase lau putus time ujan tu..disebabkan drop wire umah ko

TM akan memperkenalkan teknologi broadband memalui talian CDMA. Benda nih bakal menjadi saingan sengit kepada WiMAX kerana talian CDMA sememangnya murah dan praktikal.

Apa-apa pun, proses testing yang melibatkankan gergasi telekomunikasi masih lagi berjalan, cumanya kita tidak tahu bila benda ini akan launch. Mungkin ianya akan dijalankan serenta bersama-sama dengan HSBB.

Harap-harap network streamyx cukup mantap la nak handle semua ni. Yang CDMA ni bukan sebelum streamyx dah ada ke ? unsure.gif

majulah broadband utk negara!huuhuhu..kalo bnyak persaingan lagi bagus..leh dorg kasi kurang rege..heheheehhe.berebut2 nak bg servis terbaik...kat perak takdo lagi ah..hohhoohhoh

QUOTE(ahmades @ Dec 25 2008, 11:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
TM akan memperkenalkan teknologi broadband memalui talian CDMA. Benda nih bakal menjadi saingan sengit kepada WiMAX kerana talian CDMA sememangnya murah dan praktikal.

Apa-apa pun, proses testing yang melibatkankan gergasi telekomunikasi masih lagi berjalan, cumanya kita tidak tahu bila benda ini akan launch. Mungkin ianya akan dijalankan serenta bersama-sama dengan HSBB.

Hahaha, kalu TM buat launch CDMA-broadband nampaknya wimax memang bertemu buku ngan ruas la.. Kalu broadband tu stabil cam voice kat CDMA tu masak tul la wimax. Bkan apa, aku biasa gak guna CDMA phone ni kat kawasan hulu, yg memang pedalaman gila gak, clear betul signal. Kalu CDMA-broadband nanti pun clear mcam voice tu, memang best la. Yg best customer cam kita gak. Ada banyak option yg bleh pilih.

Aku biasa gak jumpa ngan seller wimAX kat area Alor Setar tu. Dia kata bleh test dulu dalam seminggu-dua, kalu rasa tak puas hati bleh serah balik. Best la ye kalu HSBB tu dah siap, rasanya cable stolen nanti takde dah kot. Kecuali la pencuri masih anggap yg benda tu besi, tembaga yg bleh diorang jual.. Kawasan yg slalu kena curi pun skrang ni, TM dh ada solution yg bleh kata praktikal jgak la. Diorang pasang dropwire kecil(yg tak baloi kalu nak curi pun), yg problem nye agak senang putus, tp kalu hujan sikit2 tu, takde masalah.

Kawasan aku skrang ni, dalam setahun dah dekat 5-6 kali dah kena curi. BEngang betul. Tpi lepas TM pasang drop wire tu, alhamdulillah takdak lagi kecurian kabel.. harhar laugh.gif

bukan aku nak komplen la.. tapi aku pernah test semua provider ISP terkemuka kat malaysia ni, termasuklah P1 WIMAX ni....seeloknya korang stay la 2 ISP cam aku nih..aku amik Streamyx dgn Packet One Wimax nih...

sebab aku amik streamyx= kat umah aku ler...sebab aku nak download lagu guna P2P cam ares tu senang cikit..x der la cam CELCOM, MAXIS, dan P1 W1MAX yang block utk sebab fair usage policy

sebab aku amik w1max= senang aku nak bawak gi jejalan..especially rumah atok aku kat KL tu..tapi memang laju gilerr la Wimax ni...memang puas

hoho...den ingatkan...tm sorang je yg buat mcm tu...diorg baru buat mcm tu ke..sebab apa diorg block ye....pasal tm block tu..i dah lama tahu...yg lain2 nie...i xtahu pula...

QUOTE(ICEBOX @ Dec 27 2008, 02:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hoho...den ingatkan...tm sorang je yg buat mcm tu...diorg baru buat mcm tu ke..sebab apa diorg block ye....pasal tm block tu..i dah lama tahu...yg lain2 nie...i xtahu pula...

mestila block.. kalau torrent makan bandwith .. so org lain yang pakai akan effect ..
pastu line internet malaysia xupgrade lagi

tgk jepun .. personel akaun paling slow pun 10MB laa.. paling laju jangan tanya laa!!

hoho...paling laju...den lupa...brapa...tapi...jepun memang pandai...teknologi dia...memang cepat...susah nak lawan...i pernah jumpa pasal artikel...jepun diiktiraf....kuar teknologi internet paling laju skali......rasanya...tahun nie juga kot.....bulan brapa ntah...i lupa...i lupa linknya...kalo xsalah i lah..i ingat2 lupa...

QUOTE(ICEBOX @ Dec 27 2008, 02:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hoho...paling laju...den lupa...brapa...tapi...jepun memang pandai...teknologi dia...memang cepat...susah nak lawan...i pernah jumpa pasal artikel...jepun diiktiraf....kuar teknologi internet paling laju skali......rasanya...tahun nie juga kot.....bulan brapa ntah...i lupa...i lupa linknya...kalo xsalah i lah..i ingat2 lupa...

semua lupa apa ko ingat ..

bukan saje jepun.. paling dekat singapore pun dasyat ..

jepun pakai backbone power//

tapi akan datang malaysia pun sama.. so macam biasala.. TM akan dapat dulu ..

//seb bek aku pakai stimik

hoho..den ingat diri sendiri...family...hoho.. laugh.gif hehe....pasal nie...i kalah lah...kalo pasal yg lain2 2 leh tahan lah....

ya lah..lg pun..tm kan..kuasa besar....lg pun...dia lah induk utama utk service telekomunikasi kat malaysia nie...

QUOTE(ICEBOX @ Dec 27 2008, 02:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hoho..den ingat diri sendiri...family...hoho.. laugh.gif hehe....pasal nie...i kalah lah...kalo pasal yg lain2 2 leh tahan lah....

ya lah..lg pun..tm kan..kuasa besar....lg pun...dia lah induk utama utk service telekomunikasi kat malaysia nie...

hehehe!!~ tapi xdela 100 percent bagus !!~

Aku rase sape yang rumah dia sangkut dgn connection Wimax nih baik korang rembat dulu....sementara orang tak banyak pakai....tgk org test boleh tahan la jugak lajunya P1 nih...tapi tak taulah bilah dah ramai orang guna nanti.... Edited by swasts