Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Game Flash Kelapan Lanogame - Anaconda Chain

Recommended Posts

ANACONDA CHAIN
by
Lanogame

Okey... malam tadi aku ada masa sikit lepas makan nasik ayam (hehehe.. sedap woo... pedas2), so oleh kerana dah ada framework asas selain grafik yang simple.. maka aku complete kan game ulaq nie. Game nie seperti yang aku penah bagitau sebelum ini adalah just another clone of snake game yang boleh didapati kat handphone2 Nokia anda. Sekarang korang boleh compete each other dengan adanya sistem LeaderBoard. Okey, tanpa membuang masa, ini dia screenshot untuk tatapan korang.

Main kat SINI.

EDIT:// Hari nie nampaknya sistem server untuk LeaderBoard mengalami masalah. So, korang cuma boleh main tapi takleh submit score. Mungkin kena tunggu esok kot baru pulih. Sorry for inconvenient. Edited by LanoX

QUOTE(grimjaw @ Dec 20 2008, 11:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
dh agak dah..game snake nie..hehehe... aku bru nk try nir

Hehehe... awal ko main hari nie. Okey.. sebenarnya gambar anaconda tu.. MalaYneuMaya yang buat.. special untuk game nie. biggrin.gif

QUOTE(LanoX @ Dec 20 2008, 11:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Hehehe... awal ko main hari nie. Okey.. sebenarnya gambar anaconda tu.. MalaYneuMaya yang buat.. special untuk game nie. biggrin.gif

owhh...lawa gak anaconda tu.. tp anaconda mkn biskut..hehe
aku ade try td..tp x leh save score lg eh...

QUOTE(grimjaw @ Dec 20 2008, 11:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
owhh...lawa gak anaconda tu.. tp anaconda mkn biskut..hehe
aku ade try td..tp x leh save score lg eh...

Tu arr... semua game hari nie takleh nak save score.. masalah server tengah melanda. Mungkin tunggu malam sikit kot baru pulih. biggrin.gif

QUOTE(warnet @ Dec 20 2008, 11:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku nak test r...he3

Aku dah padam nama aser_aspire dalam kredit.. so, ko pakai nama warnet jer lah yek... Edited by LanoX

QUOTE(warnet @ Dec 20 2008, 11:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku da test...apesal xleh save score r?

adesss... aku dah bagitau ler sebab dia kat post #1 dan #6 tu... masalah SERVER. dry.gif

Game nie sangat2 simple... lebih senang dari mana2 game sebelum nie.. cuma cabaran dia ialah speed anaconda tu makin laju lagi lama korang main. So, kalau nak dapat score tinggi, kena makan biskut banyak2... tapi kena boleh control kelajuan dia lah. Jangan langgar dinding dan ekor sendiri... biggrin.gif

QUOTE(LanoX @ Dec 20 2008, 11:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
adesss... aku dah bagitau ler sebab dia kat post #1 dan #6 tu... masalah SERVER. dry.gif

Game nie sangat2 simple... lebih senang dari mana2 game sebelum nie.. cuma cabaran dia ialah speed anaconda tu makin laju lagi lama korang main. So, kalau nak dapat score tinggi, kena makan biskut banyak2... tapi kena boleh control kelajuan dia lah. Jangan langgar dinding dan ekor sendiri... biggrin.gif

mula2 aku ingat dinding tu leh tembus mcm dlm game snake biase..haha
aku pun yakin la lalu...tiba2 trus mati..hahaha

tu la..mula2 je snake slow..so klu tukar direction die tolak 1 markah eh..bagus2...
new improvement...

game ulaq ni generic sangat la lanox :'( .Game2 lain best sket pasal gamplay dia agak unik + graphic cute . Sori lanox aku komplen macam2 sad.gif . Maka aku pun dengan berat hati menekan butang reply....

LanoX ada bug!

Bila aku tekan arrow yang sama lama2 aku ingatkan dia jadi laju tetapi tak yang jadi ialah direction change bertambah dengan mendadak & score kena minus dengan mendadak.

assalamualaikum...

uik jadi jugak ko pakai gambo ular tu yek lanox? kehkeh..aku gelak sorang2 tgk gambo tuh.. biggrin.gif

QUOTE(hampeh @ Dec 20 2008, 12:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
game ulaq ni generic sangat la lanox :'( .Game2 lain best sket pasal gamplay dia agak unik + graphic cute . Sori lanox aku komplen macam2 sad.gif . Maka aku pun dengan berat hati menekan butang reply....

Hahaha... betul tu. Memang sangat2 biasa sangat... sebab tu aku tak expect banyak dari game nie. Just hiburan korang jer lah sementara tunggu game lagi unik nanti.

QUOTE(BasicCX @ Dec 20 2008, 01:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
LanoX ada bug!

Bila aku tekan arrow yang sama lama2 aku ingatkan dia jadi laju tetapi tak yang jadi ialah direction change bertambah dengan mendadak & score kena minus dengan mendadak.

Tu bukan bugs... memang disengajakan tu. Game nie nak dapat point makan biskut banyak2... tapi setiap kali korang tekan butang arrow.. markah akan ditolak -1 point.

QUOTE(MalaYneuMaya @ Dec 20 2008, 04:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
uik jadi jugak ko pakai gambo ular tu yek lanox? kehkeh..aku gelak sorang2 tgk gambo tuh.. biggrin.gif

Mesti la jadi... ko kan graphic designer.. aku pakai jer ular ko buat nie.. hehehe Edited by LanoX

assalamualaikum...

okla aku dah buat celen satu:

~link deleted~ <--takleh guna celen ni...sila buat baru

btw lanox, apsal aku rasa pelik je pengiraan markah dia..ntah aku je kot... Edited by MalaYneuMaya

Aku dah masuk challenge ko... hehehe. Hebat ko yek, camner boleh dapat 1000 point tu.. aku nak dapat 500 pun susah. Main kat handphone rasa macam senang, tapi main kat PC nie... macam susah pulak.

Formula game score untuk Anaconda Chain:

Markah = (Jumlah Biskut x 10) - Jumlah Pertukaran Arah

ps:// nasib baik dah pulih.. so korang dah boleh submit score dan masuk challenge MalaYneuMaya nie... buat masa sekarang aku no. 2.. hahaha biggrin.gif Edited by LanoX

assalamualaikum...

bro..aku rasa mmg bug..

lepas aku submit point, then pegi kat menu, klik balik button start...then after first tap, point aku dari 0 terus SAMBUNG dari point aku yg dah mati seblom tu...

kalu camtu, point akan terus increasing aje..

* so mengarut aje point 1000 ke atas tu..buleh batalkan tak celen aku tu?

*uik, ko bagi special thanks kat aku ye? sama2..ehehe Edited by MalaYneuMaya

QUOTE(MalaYneuMaya @ Dec 20 2008, 05:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
assalamualaikum...

bro..aku rasa mmg bug..

lepas aku submit point, then pegi kat menu, klik balik button start...then after first tap, point aku dari 0 terus SAMBUNG dari point aku yg dah mati seblom tu...

kalu camtu, point akan terus increasing aje..

* so mengarut aje point 1000 ke atas tu..buleh batalkan tak celen aku tu?

*uik, ko bagi special thanks kat aku ye? sama2..ehehe

Yang ni memang bugs. Adik aku main lepas submit score dia punya markah tu boleh sambung balik.

Lagi satu Lanox, pasal tukar arah tu. Yang menyebabkan aku kata 'bug' ialah lepas tekan arrow ke tak kira la sama ada atas bawah kiri kanan. Lepas tekan sekali tapi still x lepaskan (Ular tu x belok mana2 pun kalau tekan lama2) tapi change direction meningkat mendadak dan score kena tolak habis-habisan. Edited by BasicCX

Alamak! Betul la.... memang bugs. Kalau camtu korang main sambung2.. markah akan terus naik ler. Orait... aku cuba fix kan dulu bugs nie. Yang tukar2 arah tu pun sama.. aku cuba carik solution dia.. ingatkan dah okey dia punya direction... unsure.gif

Thank you sebab bagitau... maybe semalam aku pening sikit sebb lepas balik keje, makan nasik ayam then terus buat game nie.. hehehe. wacko.gif

assalamualaikum...

QUOTE(LanoX @ Dec 20 2008, 07:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Alamak! Betul la.... memang bugs. Kalau camtu korang main sambung2.. markah akan terus naik ler. Orait... aku cuba fix kan dulu bugs nie. Yang tukar2 arah tu pun sama.. aku cuba carik solution dia.. ingatkan dah okey dia punya direction... unsure.gif

Thank you sebab bagitau... maybe semalam aku pening sikit sebb lepas balik keje, makan nasik ayam then terus buat game nie.. hehehe. wacko.gif

aku rasa punca bug tu sebab ko taknak blanja nasik ayam ko tu lanox...wekekekek ph34r.gif

huhu kene tunggu lg la nie..
tapi kan kenape biskut tu kadang2 bole ade kat bawah ular tu?? memang camtu ke??

ps: knape ular tu takde kepale?? hehe...

Update version 1.1.. aku dah settle masalah markah berterusan.. so, takde ler markah boleh sambung2 lagi.. hehehe. biggrin.gif