Jump to content
Sign in to follow this  
sHaMmM

Sape Yang Kena Tipu Dengan Faliq Fakhri Bin Mohammad?

Recommended Posts

apa lagi...kasik tangkap cepat la...buat je repot dulu...apa2 follow/up boleh buat kendian...

aku nak tengok jugak muka dia masuk TV!!!...feymes la lepas tu...baru org sedar budak2 skrg, dunia skrg camne...

yang aku tak tahan siap jual pakai nick lain (rajalawak) pastu beli pakai nama lain (prokraix) kat forum dia buat sendiri tu (http://rajalawak.nice-forum.com)...

budak2 lagi dah jadik scammer...mak bapak orang susah kot...atau mak bapak tanak kasik duit...mak bapak dia tau ke dia scammer? ke mak bapak dia yang gunakan dia?...sian...

bagus jugak boleh aku update kat blog buang masa aku http://senarai-penipu.blogspot.com/

itu maknanya tuhan makbulkan doa orang yg teraniaya... walaupun x ditangkap atas kesalahan scamming, tp kene tangkap jugak. ok dah tu.

sesape yg ada wat laporan polis boleh x scan dah taruk kt sini police report korang? nak tengok je...

Btul ke bdk ni jd scammer?
Klu btul bkn main bijak bdk ni yer!
Tp kebijakan die, die tslh guna...
Apela nasib bdk ni nnt?
Actlly aku dh lama x join forum ni...
Aku tkejut gak bila tgk post ni...

Salam semua.

Terima kasih pada Shamm walaupun ada yg mengata beliau lah Faliq. Beliau bukanlah Faliq tp mmg Shamm dan beliau adalah yang membantu sy dalam kes Faliq ni. Beliau ni otai MBC dan byk membantu dlm kes2 scam ni. Walaupun Faliq ni ditangkap atas kesalahan narkotik, dia juga di charge dengan tuduhan commercial crime yang diuruskan Tuan Soh di balai kuantan. Semasa sy berjumpa Tuan Soh, beliau masih belum dijamin. Tuan Soh memaklumkan agar2 rakan semua yang mana pernah kene tipu walaupun RM1.00, tolonglah laporkan kerana apabila banyak pertuduhan atas nama beliau maka lebih mudah untuk nak mula pertuduhan atas mamat Faliq ni.

Faliq ditangkap pada 24 Disember sehari sebelum rombongan Cik Kiah ke Sukan Komanwel di Jerteh nak bertolak. Kalau tak, boleh kenduri tulang rusuk.

Sama-sama bekerjasama dalam membanteras scammers ni.

QUOTE(fadly98 @ Jan 3 2009, 09:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam semua.

Terima kasih pada Shamm walaupun ada yg mengata beliau lah Faliq. Beliau bukanlah Faliq tp mmg Shamm dan beliau adalah yang membantu sy dalam kes Faliq ni. Beliau ni otai MBC dan byk membantu dlm kes2 scam ni. Walaupun Faliq ni ditangkap atas kesalahan narkotik, dia juga di charge dengan tuduhan commercial crime yang diuruskan Tuan Soh di balai kuantan. Semasa sy berjumpa Tuan Soh, beliau masih belum dijamin. Tuan Soh memaklumkan agar2 rakan semua yang mana pernah kene tipu walaupun RM1.00, tolonglah laporkan kerana apabila banyak pertuduhan atas nama beliau maka lebih mudah untuk nak mula pertuduhan atas mamat Faliq ni.

Faliq ditangkap pada 24 Disember sehari sebelum rombongan Cik Kiah ke Sukan Komanwel di Jerteh nak bertolak. Kalau tak, boleh kenduri tulang rusuk.

Sama-sama bekerjasama dalam membanteras scammers ni.

thanks bro sbb menberi penjelasan panjang lebar.harap2 kita sama2 membantu mengatasi masalah penipuan ini.walau dari mana forum pun kita berforum, kita satu komuniti.

QUOTE(sHaMmM @ Jan 4 2009, 03:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
thanks bro sbb menberi penjelasan panjang lebar.harap2 kita sama2 membantu mengatasi masalah penipuan ini.walau dari mana forum pun kita berforum, kita satu komuniti.

hah korang yg tak puas hati tu ape lagi? buatla laporan polis,jangan la senyap aje...

hmm....Putera.com bleh bekerjasama dengan MBC utk handle kes scamming-menscamming ni....hmm...
teruskan membanteras scam hingga ke akar umbi Edited by Syden

so aku assume korang tak jadi npegi serang rumah budak faliq ni dan kesimpulannya tread ni tak mencapai apa yng korang bising2kan tul tak?