Jump to content
DarkWan

Putera.com : Edisi Lembah Kelang - Living Life Over Bandwidth

Recommended Posts

Bosan dengan kehidupan di depan monitor? Letih dengan idea gathering yg x pernah jadi? Utk ahli-ahli Lembah Kelang yang ADA masa utk jumpa, nak memperbaiki ketrampilan diri, xmo jadi nerd lagi, boleh lepak sini dan rancangkan aktiviti bersama.

AMARAN!!

Thread ini bukan untuk anda jika anda "cakap banyak bayar kurang" (sembang kat forum je berapi tapi ajak gathering x pernah sampai). Bukan orang Lembah Kelang tapi kadangkala boleh turun ke Lembah Kelang xde hal punya sebab membe punya pasal? Dipersilakan join.

Tidak duduk di Lembah Kelang, tapi nak cadangkan agenda bernas? Dipersilakan pos di sini. Takde keberanian nak menyertai aktiviti tapi suka buat cadangan bangang menyusahkan orang macam kanak-kanak belum berkhatan? Heheh. Datang x dijemput, pergi x berhalau. Boleh pos tempat lain x? Heheheheh.

Antara aktiviti yang boleh dilakukan:
- Teh Tarik aka TT (paling murah, paling senang, paling janggal kalau semua pun x bercakap)
- Tengok movie (mampu juga la, paling senang sebab x payah borak)
- Steamboat (sederhana mahal, paling sedap .. sebab makanan mesti la sedap keke)
- Karaoke (sederhana mahal, paling malu kalau suara katak)
- Futsal (sederhana mahal, paling malu kalau kaki bangku .. er .. mcm ramai je kikiki)
- Paintball/Go-cart/Rock Climbing (paling mahal, paling puas)

Jadi .. sekiranya anda boleh meluangkan masa hujung minggu bersama kawan-kawan tanpa mengabaikan tanggungjawab keluarga atau barangkali boleh meluangkan masa hari bekerja dengan kawan-kawan juga tapi dalam masa yang sama tidak mengabaikan tanggungjawab pada agama, bangsa dan negara, maka sila daftar nama anda sekarang!

"Majulah Putera.com Untuk Negara"

Ikhlas,
DarkWan Edited by DarkWan

~ Putera.com Edisi Lembah Kelang ~

1) DarkWan - PJ
2) Intel2Core - PJ **
3) zam_bajet (Man) - Cheras
4) ReDCOlliSiON - Subang Jaya **
5) cyberfly - Shah Alam **
6) perang_merah - Gombak **
7) teri_chan - ?? **
8) al-siput - PJ **
9) mat_ali - ??
10) johntheripper - Seri Kembangan

Nota:
?? - Lokasi anda diperlukan
** - Email dan nombor telefon anda diperlukan

PERHATIAN !!
Siapa yg xde nombor telefon aku, sila PM. TQ ! Edited by DarkWan

Assalamualaikum..

Menarik gak ni... nak join skali bro... yang penting nak tau tempat dan tarikh.. smile.gif

Aku area Cheras blakang Plaza Phoenix..(itu pon nak ckp haha) laugh.gif laugh.gif

Regard,
Man

QUOTE(zam_bajet @ Dec 15 2008, 12:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum..

Menarik gak ni... nak join skali bro... yang penting nak tau tempat dan tarikh.. smile.gif

Aku area Cheras blakang Plaza Phoenix..(itu pon nak ckp haha) laugh.gif laugh.gif

Regard,
Man

Ha .. soalan ringkas dan padat. Tepat menuju ke sasaran. Tempat dan tarikh boleh ditentukan kemudian. Kalau ramai orang Cheras dari orang PJ (pada tarikh dan masa ditetapkan) - kita pergi ke Cheras. Kalau orang PJ lagi ramai, orang Cheras pergi ke PJ.

Target aku lebih kepada orang bujang. Kalau bujang boleh car pool. Pool minyak, pool tol. Dalam kereta boleh lagi borak2 kalau ke tempat jauh sikit tu. Kita buat gathering dalam cara paling saving sekali. Krisis ekonomi global kan sekarang

QUOTE(DarkWan @ Dec 14 2008, 11:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ha .. soalan ringkas dan padat. Tepat menuju ke sasaran. Tempat dan tarikh boleh ditentukan kemudian. Kalau ramai orang Cheras dari orang PJ (pada tarikh dan masa ditetapkan) - kita pergi ke Cheras. Kalau orang PJ lagi ramai, orang Cheras pergi ke PJ.

Target aku lebih kepada orang bujang. Kalau bujang boleh car pool. Pool minyak, pool tol. Dalam kereta boleh lagi borak2 kalau ke tempat jauh sikit tu. Kita buat gathering dalam cara paling saving sekali. Krisis ekonomi global kan sekarang

kalau wat gathering, pm rina ye..

aku lak dok sec.7 shah alam
penah sekali gathering ngan darkwan kat uitm dulu..ingat ke nok?

aku area - Kajang/Bangi/Serdang/Seri Kembangan, kalu nk buat kat - Putrajaya & Cyberjaya oso can...

Aku lak..shah alam sec 7.. tongue.gif

p/s:wat mase skang je shah alam..thn dpn pindah setapak indah.. Edited by azel_mfc.com

aku lak..gombak/wangsamaju/taman melati
keje cheras..

keje cheras..
kalo nak wat gath cambest..
kn ada:
pengerusi
timbalan
setiausaha
pen.setiausaha
bendahari
ajk makanan
ajk peralatan
ajk pengangkutan
ajk seranta(dokumentasi)
ajk teknikal(kalo mau psg PA sistem la)
ajk keselamatan(mana tau pengsan)
yg pnting tarikh n tmpat..
dan xmembebankan semua la..
just simple but fun!!!

QUOTE(perang_merah @ Dec 15 2008, 08:45 AM) <{POST_SNAPBACK}>
keje cheras..

keje cheras..
kalo nak wat gath cambest..
kn ada:
pengerusi
timbalan
setiausaha
pen.setiausaha
bendahari
ajk makanan
ajk peralatan
ajk pengangkutan
ajk seranta(dokumentasi)
ajk teknikal(kalo mau psg PA sistem la)
ajk keselamatan(mana tau pengsan)
yg pnting tarikh n tmpat..
dan xmembebankan semua la..
just simple but fun!!!

perrrgh! byk nye ajk nak kena tubuh.ekekkee..
kalau rina, rina cop ajk keselamatan.. laugh.gif

Antara aktiviti yang boleh dilakukan:
1- Teh Tarik aka TT (paling murah, paling senang, paling janggal kalau semua pun x bercakap)
2- Tengok movie (mampu juga la, paling senang sebab x payah borak)
3- Steamboat (sederhana mahal, paling sedap .. sebab makanan mesti la sedap keke)
4- Karaoke (sederhana mahal, paling malu kalau suara katak)
5- Futsal (sederhana mahal, paling malu kalau kaki bangku .. er .. mcm ramai je kikiki)
6- Paintball/Go-cart/Rock Climbing (paling mahal, paling puas)

1. teh tarik je? cam terlalu simple.
2. tgk movie ni sesuai bg aktiviti yg tak payah borak..masuk panggung,nengok ramai2..pastu balik.
3. mkn2 best ni..kira ok gak aktiviti ni..walaupun xmkn steamboat,leh wat aktiviti lain yg melibatkan mkn2.
4. kalau setakat dtg tok karaoke je, cam xbest...baik wat petandingan terus.wat yg xpandai karok cam rina,jadi pemerhati je kejanya.
5. futsal ni nak kena byk team,kalau setakat 5 team je..cam tak best nak wat..cam rina penah ikut geng2 futsalwalaupun rina xmain pun.dok sbgai penyokong je..dorang nye aktiviti ni melibatkan 30 team.baru best nengok.hehe.
6. ni rina suka, rina penah main paintball kat dusun aliking ikut aktiviti astro @15. best giler..walaupun badan sakit2 sebab kena tembak..tapi berbaloi je rasanya. laugh.gif

QUOTE(ryna168 @ Dec 15 2008, 09:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
perrrgh! byk nye ajk nak kena tubuh.ekekkee..
kalau rina, rina cop ajk keselamatan.. laugh.gif

memang la kn tubuh byk ajk..
sbb ajk main peranan penting..
xder ajk..ingat yg dok ats2 tu nak wat keje ke..haha..
TT best gak...leh bincang per aktiviti2 nak wat..

QUOTE(HeaVen X @ Dec 15 2008, 01:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku lak dok sec.7 shah alam
penah sekali gathering ngan darkwan kat uitm dulu..ingat ke nok?

Ehehe. Ingat .. ingat. Utk ko, ada special task. Sila bawa cikaros. Kekeke.

QUOTE(ryna168 @ Dec 15 2008, 10:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
1. teh tarik je? cam terlalu simple.
2. tgk movie ni sesuai bg aktiviti yg tak payah borak..masuk panggung,nengok ramai2..pastu balik.
3. mkn2 best ni..kira ok gak aktiviti ni..walaupun xmkn steamboat,leh wat aktiviti lain yg melibatkan mkn2.
4. kalau setakat dtg tok karaoke je, cam xbest...baik wat petandingan terus.wat yg xpandai karok cam rina,jadi pemerhati je kejanya.
5. futsal ni nak kena byk team,kalau setakat 5 team je..cam tak best nak wat..cam rina penah ikut geng2 futsalwalaupun rina xmain pun.dok sbgai penyokong je..dorang nye aktiviti ni melibatkan 30 team.baru best nengok.hehe.
6. ni rina suka, rina penah main paintball kat dusun aliking ikut aktiviti astro @15. best giler..walaupun badan sakit2 sebab kena tembak..tapi berbaloi je rasanya. laugh.gif

Utk rina, mgkn gathering besar / annual gathering boleh la join. Tujuan buat aktiviti2 kecil ni, sbb kita nak membentuk AJK utk aktiviti besar. FYI, I am active in one of some other forum. Boleh kata gathering hampir setiap minggu atau kadangkala seminggu pun sampai dua kali. Siap ada Team Futsal sendiri. Tapi nak buat annual dinner pun susah. Even selalu gathering kecil2 ni pun susah nk buat gathering besar. Inikan pula kita yg (virtually) x pernah buat gathering dlm bbrp tahun ni.

QUOTE(perang_merah @ Dec 15 2008, 10:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
memang la kn tubuh byk ajk..
sbb ajk main peranan penting..
xder ajk..ingat yg dok ats2 tu nak wat keje ke..haha..
TT best gak...leh bincang per aktiviti2 nak wat..

Yep. Masa TT la baru nak berkenal-kenalan. Baru boleh lantik AJK dll. Kalau x pernah gathering sekali main petik itu AJK logistik, makanan, dsb, aku rasa xkan jadi. I am talking from organizer point of view.

QUOTE(zam_bajet @ Dec 15 2008, 11:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
How about aktiviti mandi manda di sungai congkak ke gabai ke ...LATA KINJANG ke..ehehe.. laugh.gif

Mmg layan gilos ... ni just my opinion je..

Ha .. cadangan yang menarik. Pergi dekat2 sudah ler. Belum sampai taim lagi pergi jauh2 neh.

Kalau nak pegi dekat2... sungai congkak sudah.. buat BBQ sempoi2 pon jadi la.. sambil2 mandi
sungai.. fuuhhh..best nyerrrrrrrr....

Korang gi borak2 pastu aku layan mandi dulu k... haha.. mcm dah kompem je aku ckp ni... tongue.gif

QUOTE(teri-chan @ Dec 15 2008, 07:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
daimon... kaki wayang lama tak active la... then how?

Lek lek. Kaki Wayang tu pun aku gak yang in charge haha.

Weekend aku selalu full, in particular aktiviti penbol even season ni punya official tournament da abes. Dua minggu lepas aku kt Melaka, 'coaching' team Melaka. Minggu lepas, dua hari sblm raya haji aku men kt Muar, ada feeder event. Minggu ni aku men kt Sg Buloh. Sbb tu kalo bole nk cari slot taim weekday utk gath. Ada bran buat weekday?