Jump to content
BudaK-MalaS

Ape Pendapat Korang Tentang Cicakman 2...?

42 members have voted

1. 1. CGI filem cicakman2 menjadi atau tidak..?

• hebat...!!!!
      7
    • boleh la...
      16
    • hampeh..
      15
    • no komen
      4

Recommended Posts

Orait, komen aku.

Headline: Bergantung Pada Extectation Anda

Sebelum aku masuk ke panggung, aku telah setkan satu level expectation sebelum aku tonton filem ini. Aku rasa korang pun tahu, yang kita tak sepatutnya sekali-kali mengharapkan sesuatu yang setanding dengan filem seperti Spider-Man atau Ironman, level kita dengan Hollywood masih jauh panggang dari api. Oleh itu, aku cuma meletakkan expectation aku pada tahap sederhana, iaitu aku harap filem kedua ini lebih baik dari filem pertamanya, itu saja. Keputusan selepas menonton? Aku tidak kecewa. wink.gif

Storyline. Sequel ni dah kurang sket babak cintan-cintun, sket-sket tu ada ler, standard ler tu, filem Hollywood lagi heavy. Bab cintan-cintun ni ok ler, so-so. Part lawak pun dah tak seheavy yang first, still ada, tapi pun sedang-sedang juga ler. Overall storyline, not bad, masih lagi direct to the point, tapi ada sket plot twist, setakat yang aku tengok takde plot holes yang ketara. Cuma ada beberapa persoalan yang mungkin timbul dari cerita first tak berapa diterangkan dengan jelas. So overall storyline, aku rasa ok ler, biasa je ler.

Karekter dan lakonan. Secara peribadinya, aku sendiri pun bukan peminat Saiful Apek, tapi aku rasa tak adil untuk memperkata tentang kredibiliti dia dan style lawak dia apabila memperkatakan tentang karekter Cicakman tu sendiri. Mungkin karekter tu Cicakman tu memang macam tu, lagipun setelah ditempa dengan filem pertama, kita tak boleh expect karekter Cicakman tu akan tetiba berubah jadi seorang yang gloomy dan serius macam Batman, jadi anggap je ler karekter tu memang macam tu, dan sama jugak dengan karekter supervillain yang lain. Aznil/Prof Klon still sama macam first, so anggap ler memang macam tu karekteristik dia. Aku tertarik dengan karekter Rrama, bukan sebab pelakon, tapi aku rasa kalau Rrama ni jadik good guys, dia boleh jadi satu design superhero yang agak menarik, costume design, kit, gadget etc. Dan terus terang aku cakap sekurang-kurangnya design karekter dia lagi menarik ler dari Catwoman/Halle Berry yang bosan gila, so, ada jugak advantage kita dari Hollywood. Keh keh keh... biggrin.gif Lain, dari segi lakonan semua, kira ok ler.

Special effect. Apa yang aku boleh kata, better than the first. Still ada kelemahan, bila tengok sesetengah part tu still nampak ada something wrong, tapi ok ler. Takpe, boleh improve lagi. Kalau tengok cerita Hollywood pun ada jugak yang nampak something wrong, ingat Spider-Man yang first? Ingat cerita Mummy Return yang dia buat the Rock jadi Scorpion King? Kira macam tu ler, masih nampak something wrong, tapi still boleh dimaafkan dan diimprovekan lagi.

Lain-lain, takde benda sangat ler kot. Scene-scene lawan, masih ada ruang boleh baiki. Aku rasa kita kena belajar dengan Siam ler kalau masuk bab-bab lawan ni, bukan suruh belajar tomoi, tapi belajar macamana nak optimize ruang yang ada untuk jadikan babak lawan tu menarik. Kena ada martial art coordination yang boleh menonjolkan scene-scene tu.

Kesimpulannya, samada filem ni teruk atau tak, seperti yang aku dah kata, bergantung pada expectation anda. Aku telah keluar panggung dengan rasa puas hati yang sedang-sedang, kalau orang tanya aku boleh jawab, ok ler. Tapi perlu diingatkan sekiranya expectation anda untuk menyamakannya dengan filem superhero Hollywood, maka anda telah membuat satu kesilapan yang besar.

Tambah lagi sket, masa aku pergi tu ramai mak bapak bawak anak diorang. Umumnya, aku tengok bebudak memang suka Cicakman, ada yang jerit Cicakman. For me that's something good. Edited by Sir Pyan

QUOTE(Sir Pyan @ Dec 19 2008, 09:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Tambah lagi sket, masa aku pergi tu ramai mak bapak bawak anak diorang. Umumnya, aku tengok bebudak memang suka Cicakman, ada yang jerit Cicakman. For me that's something good.

risau pasni ade budak2 terikut bela cicak hahaha....

QUOTE(sanji @ Dec 18 2008, 06:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku setuju ngan pendapatan kau...
diorang ni kalu orang putih buat benda pelik je jadi jakon tepuk tangan pastu saspek kat diorang...

masalahnya disini adalah kita bayar tiket dgn harga mahal sedangkan kualitinya tidak setaraf dan ianya direka untuk target kanak2 khususnya...aku ada soalan untuk korang yg mempersoalkan kenapa tak sokong filem tempatan,kalau korang kata marilah kita sokong citer tempatan tapi kenapa korang memilih cerita yg yang selalu ditaja oleh sykt swasta dan filem yg dipromosi besar-besaran,kenapa korang tak nak sokong citer mcm Pensil,Sepet dan lain2?bukan ke hipokrit namanya tu?sedangkan aku lihat filem2 seperti pensil dan sepetlah yang patut kita sokong kerana cara lakonan dan penyampaian jalan cerita yg hebat...ini korang sokong cerita cicakman,impak maksima,rempit...ape semua ni?
aku bukan kutuk semua tapi aku jenis yang pandai menilai filem mana yg betul2 bagus...bukan kerana hebat dek promosi dan pelakon2 yang cun dan hensem saje...
apapun aku harap cerita kita boleh sampai ke luar negara tak perlu dgn cgi yang menelan juta2 ringgit tapi kualiti sama mcm tengok cerita power rangers.... dry.gif Edited by Tun loy_azloy

QUOTE(Tun loy_azloy @ Dec 19 2008, 10:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
masalahnya disini adalah kita bayar tiket dgn harga mahal sedangkan kualitinya tidak setaraf dan ianya direka untuk target kanak2 khususnya...aku ada soalan untuk korang yg mempersoalkan kenapa tak sokong filem tempatan,kalau korang kata marilah kita sokong citer tempatan tapi kenapa korang memilih cerita yg yang selalu ditaja oleh sykt swasta dan filem yg dipromosi besar-besaran,kenapa korang tak nak sokong citer mcm Pensil,Sepet dan lain2?bukan ke hipokrit namanya tu?sedangkan aku lihat filem2 seperti pensil dan sepetlah yang patut kita sokong kerana cara lakonan dan penyampaian jalan cerita yg hebat...ini korang sokong cerita cicakman,impak maksima,rempit...ape semua ni?
aku bukan kutuk semua tapi aku jenis yang pandai menilai filem mana yg betul2 bagus...bukan kerana hebat dek promosi dan pelakon2 yang cun dan hensem saje...
apapun aku harap cerita kita boleh sampai ke luar negara tak perlu dgn cgi yang menelan juta2 ringgit tapi kualiti sama mcm tengok cerita power rangers.... dry.gif

aku lom tengok lagi.. balik nanti aku nak bawak adik aku tengok..
aku sokong cite tempatan.. tapi bukan cite rempit, impak maksima, kl drift dan seangkatan dengannya yang merosakkan..
so far antara filem tempatan paling aku ske, 1957: hati malaya. memang best. tapi sayang orang kita especially yang muda2 x tau nak menghargai sejarah..
bagi aku, cicakman ni permulaan la untuk industri filem kite melangkah setapak lagi ke depan.. tahniah buat kru..
expectation aku untuk cicakman 2 ni, macam sir pyan la.. better than cicakman 1 dari semua segi..

dah kos filem mahal.. kene la tiket pon mahal... kalo tak rugi lingkup la kru...
tp filem ni jugak kire permulaan la citer CGI malayisa... dari takde langsong... tak kire berkualiti ke tak... ni sebagai percubaan jerk..
kang kalo xde korang gak kutok filem malaysia ketinggalan la, hape la....
n Sepet xde org sokong ke?? Box-office jerk aku tgk..
n kalo nak wat cerite ber-genre same jerk tanpe mencube buat sesuatu yang baru,
mmg lingkop la industri filem malaysia...
kene la cube mempelbagaikan....
Kalo filem, setiap tahun masih mnggunekan genre same mmg tak boleh pegi jauh....
pasal promosi tuh, mmg filem memerlukan promosi pon.. xde promosi xde la penonton...
Tapi aku tak nafikan la coz mmg da terjadi pon filem2 yg berunsur traditional or patriotik tak menarik minat org2 mude...
diorang kene buat something...
Apepon, terpulang ler pade pendapat masing2 kan...
setiap org berbeza pndapat...

ps:haha ko tgk lg ke citer power rangers?? kih3.. laugh.gif Edited by Aku tak Sengal

hem.. kalu mcm tu aku kene luangkan ms utk saksikan sendiri kebenaran Sir Pyan.... cume.. byk nye masa ko pyan nk tgk movie hehheh....

aku tak mengharapkan CGI die mcm mane... bak kate pyan mmg tak setanding ngn Hollywood.. kite ni masih ijau ank daun lagi. aku lebih pada storyline saje... harap storyline die tak buat aku rase rugi ilang RM8 hehehe....

QUOTE(Tun loy_azloy @ Dec 19 2008, 10:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
apapun aku harap cerita kita boleh sampai ke luar negara tak perlu dgn cgi yang menelan juta2 ringgit tapi kualiti sama mcm tengok cerita power rangers.... dry.gif

apa yg ko ckpkan nih mmg ada betulnye.tp klu ko nak tahu cicakman nih telah berjy mmbawa perubahan yg ketara dalam industri perfileman negara kita. Klu korg perasanlah genri yg slalu ada di pawagam Malaysia nih trdiri drpd filem2 cintan cintun, komedi bodoh dan x brp nk bodoh (cth filem mami jarum lawak mmg bodoh giler xde makna sm spt pngarah die bodo giler) aksi (citer polis bodo yg diarahkan oleh Yusof Haslam dan beberapa genri lain. Setakat watak super hero belum ada lg yg diadaptasikan dlm bentuk filem. Dan ini telah berjaya dilakukan oleh Yusry dgn kru dia dgn jayanya. Walaupun teknik CGI kita masih tahap bawah, tp klu nak dicomparekan dgn filem dr Thailand spt Mercury Men, Filem dr Filipina Lastik Man taraf CGI kita masih setaraf dgn stoyline yg mantap. Ye mmg aku x suka watak utama Cicakman iaitu Apek (Aku lebih sokong klu Zul Yahya pegang watak tuh) tp persembahan dlm citer Cicakman nih bg aku mmg cukup memuaskan dan boleh membanggakan rakyat Malaysia. Septtnya pengarah bodoh spt Prof Madya, Ahmad Idham, Aziz M Osman, Yusof Haslam dll (byk giler pengarah bodo dlm Malaysia nih) mesti mengambil pengajaran drpd filem arahan Yusry KRU utk memperbaiki mutu persembahan filem diorg. Jgn buat sesuatu filem mengejar masa dan keuntungan shj, perlulah filem yg dihasilkan betul2 kualiti dan sama taraf dgn filem2 lain yg berada di pawagam. Adflin Shauki cthnye adalah pengarah yg drpd bodo terus mnjd bagus apabila beliau mmperbaiki mutu persembahan dlm filem beliau iaitu Sumolah.

So apa yg aku nak terangkan kat sini, aku skrg mmg mahu sgt perubahan yg ketara dlm industri perfileman negara kita. Bukan dari teknik CGI yg lebih canggih (sbb teknologi kita masih jauh klu nak dibandingkan dgn org barat) tp dari segi pengarahan yg lebih bermutu, jalan cerita yg lebih baik, watak yg lebih menyakinkan, dan byk lagi. Jgn buat filem yg bodo dn watak yg trsgtlah bodo (dpt disaksikan dlm filem mami jarum dan seangkatan dgnnya, mendam berahi (bodo gile filem dia) dn byk lagi) semua ini adalah perkara yg perlu dititikberatkan klu kita nak naikkan martabat filem malaysia ke antarabangsa. Aku yakin walaupun tanpa CGI, tetapi dgn adanya skrip2 hebat dan pengarahan serta pengolahan filem yg hebat, filem melayu kita boleh setanding dgn filem2 luar. Apa yg penting badan2 yg kononnya mmbantu menaikkan taraf filem melayu perlu bekerja lebih keras dlm menghasilkan pengarah2 berkaliber spt Yusry, Adflin Shauki (semakin bagus),Pierre Andre (boleh dimantapkan lagi) dan beberapa pengarah yg lain.(Pengarah yg bermutu spt diorg ni kita boleh kira sbb x ramai)

Sbg org melayu aku amat menyokong dgn mana2 pengarah yg cuba buat drpd yg lain utk memartabatkan filem2 melayu utk setanding dgn filem2 org barat. Skrg nih aku rs Pengarah yg mengarahkan drama lebih bagus drpd pengarah yg mengarahkan filem. Antara drama2 terbitan Astro cth Menantu VS Mertua, Rona Roni Makaroni dan bnyak lagi mmg antara drama yg bermutu pernah dihasilkan oleh org Malaysia.

Aku akan menyokong filem Cicak Man 2 dgn membeli CD Original mereka (Nak tgk wayang anak aku masih kecil kang takut mengganggu pulak org yg len) Akhir kata dari aku, aku hanya akan menyokong filem2 melayu yg berkualiti dan bukannya drpd filem2 yg hanya mengejar keuntungan tnpa mengmbil kira kualiti dan persembahan dlm filem atau drama beliau.Wasalam... rolleyes.gif Edited by haziqnet

ehe lu kutuk2 filem cicakmen ke kl drift ke .. filem banyak cabang bro .. fiksyen la cintan la .. brutal la ... da derang nk wat camtu bajet pun ingat murah ke .. filem bajet murah kt luar negara pun USD1 - 10juta .. filem mesia mahal pun setakat 1 - 2 3 juta je ... lom blockbuster hollywood 100 - 500juta dolar .. biala direktor negara mesia ni nk try ni korang kutuk .. jgn ckp banyak beb ko try buat sendiri filem camtu .. FNP rules die mmg ketat dan mmg x adil utk direktor filem dlm negara ni .. sket silap mau kene beku .. kalau filem luar negara men masuk je leh .. aku pun tatau la nk ckp ape

QUOTE(Tun loy_azloy @ Dec 18 2008, 09:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
nak tgk cicakman sebab yusri?alamak....bukan kita tgk sesuatu cerita tu sebab nak tau kualiti,kepuasan dan untuk menjiwai sesuatu cerita ke?ini sebab nak tgk yusri?pelik kaum hawa ni majoriti sebab yg sama...(sebab apa minat MU sebab ronaldo)kahkahkah...yg ni aku perli kepada peminat MU yg poser hahaha.... laugh.gif

apa beza ngan orang yang minat liverpool sebab gerrard? torres? ni aku perli kpd peminat liverpool yang poyo dan loser rolleyes.gif

cicakman ni member aku ajak tengok esok.. dia ngidam nak tengok pasal apa ntah.. maybe sebab dia cam cicakman jugak kot.. keding2, gelap2, spastik...

QUOTE(teri-chan @ Dec 19 2008, 01:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hem.. kalu mcm tu aku kene luangkan ms utk saksikan sendiri kebenaran Sir Pyan.... cume.. byk nye masa ko pyan nk tgk movie hehheh....

Rumah aku ngan Mid Valley hanya 10 minit perjalanan. Keh keh keh... rolleyes.gif

Senang camni ler, Cicakman ni cerita dia tak heavy ler senang cakap, takde pening kepala pikir apa, so don't expect something yang heavy dan sebagainya, nanti kecewa.

QUOTE(Aku tak Sengal @ Dec 19 2008, 11:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ps:haha ko tgk lg ke citer power rangers?? kih3.. laugh.gif

Power Rangers aku tak layan, tapi kalau Sentai aku boleh masuk. Jepun storyline dia still boleh masuk lagi, bila dia dah port ke US dia punya storyline jadik macam terlalu ringan, pelakon dia macam poyo pulak tu. Aku Ultraman & Kamen Rider pun layan lagi. wink.gif Edited by Sir Pyan

lg,
kalo wat filem dgn bajet berpuluh sampai beratus-ratus juta hinggit
mcm kat hollywood sne.
rugilah diorang..
penonton filem melayu berapa kerat je kalo nak banding ngan filem luar yg worldwide.
sbb tu filem sane berkualiti setanding ngan bajet diorang yg sampai beratus-ratus juta.
kite kutipan paling tinggi pon(campur kutipan luar negara,vcd,etc) x sampai 10 juta..

nway,
cicakman 2 neh lg best dr yang first!
ade peningkatan! Edited by s_frhn

hem.... tp pada aku... aku menantikan cerita Dukun sbb kalu tgk kat teaser die... bukan senang juge nk buat pala kene potong siap ngn rmbut bagai...

wah mmg dekat la umah ko pyan... jalan kaki je smapai..jelesnye....

aku rase takkan tayang... kalu tayang pun cite mesti kene cincang 18 mcm jln cite tu jugk..

QUOTE(teri-chan @ Dec 19 2008, 11:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
wah mmg dekat la umah ko pyan... jalan kaki je smapai..jelesnye....

Takde ler jalan kaki 10 minit, mau sejam baru sampai. Naik ler kereta ke motor ke. laugh.gif

QUOTE(Mr DoN @ Dec 21 2008, 01:45 AM) <{POST_SNAPBACK}>
lepas filem cicakman 2 ni leh la kru buat citer biawakman lah... laugh.gif ...

Baik depa kawteam dengan production Kluangman, pastu buat live action movie, lagi cun. Kluangman nama dah kira establish jugak. biggrin.gif

aku google kluang Man.. aku tak jumpe mane2 info yg bgtau KRU team ader terlibat dalam production ni... dan kluangman dh femes smpai ke Singapura, Brunei dan Indonesia...

Aku tak Sengal - ala FINAS mmg agk leceh kalu dibandingkan ngn cite omputeh... cite omputeh paling extreme bunuh2 korek2 mata org (cite ape tu yg ahli gusti WWE berlakun tu) lepas je... tp kalu cite org kite dikerat atas alasan akan mengganggu ketenteraman awam.. ya rite! kalu mcm tu cite omputeh kerat2 pun tak buleh..

Bukan pasal ganggu ketenteraman awam, tapi sebab family si arwah tak bagi. Benda tu baru jadi lebih kurang 10 tahun lepas, kalau arwah ada anak bini semua masih hidup lagi, so familynya yang kata akan saman kalau siarkan jugak.

tapi apsal diorg buat citer pasal cicak rr?
padahal aku rasa korg sumer tau yg cicak ni adalah makhluk yg pernah sabotaj Nabi Muhammad dlu..

at least buat la citer pasal belalangman ke,pepatungman ke ok la gak..

QUOTE(OfisbOy @ Dec 22 2008, 01:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tapi apsal diorg buat citer pasal cicak rr?
padahal aku rasa korg sumer tau yg cicak ni adalah makhluk yg pernah sabotaj Nabi Muhammad dlu..

at least buat la citer pasal belalangman ke,pepatungman ke ok la gak..

aku setuju tul dengan pendapat dak baru ni rolleyes.gif

haha tu la pasal.. org amerika lak yg amik spider buat superhero...
tanye je la yusry.. die punye kepale sume nih...

ps: huhu sape tgk melodi td? dgr part yg ape ahmad idham ckp pasal org yg komplen kualiti CGI malaysia....

QUOTE(Aku tak Sengal @ Dec 22 2008, 01:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
haha tu la pasal.. org amerika lak yg amik spider buat superhero...
tanye je la yusry.. die punye kepale sume nih...

ps: huhu sape tgk melodi td? dgr part yg ape ahmad idham ckp pasal org yg komplen kualiti CGI malaysia....

aku tengok....
"kalau tak de otak pasal benda ni jangan cakap banyak" katanya
konon-nya dia ada otak sangat la pasal CGI tu laugh.gif Edited by the 0ne