Jump to content
Sign in to follow this  
comebeing

Card Credit Ape Yg Best?

Recommended Posts

QUOTE(DC2 @ Dec 10 2008, 04:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
x penah apply..igt nak apply..boleh cadangkan bank mane yg best?kalu boleh nak yg low interest tapi byk kelebihan rolleyes.gif

Ape purpose gune kridet kad? Macam menggalak kan orang boros. Macam tak faham ah aper gune die. Ape advantage gune card cedit? Im sory for dis innocent question i really dunno lol

Assalamualaikum...

kekadang kad kredit menjadi keperluan jugak.. mcm aku ni selalu travel sbb keje, duk hotel, takkan nak bwk duit secepuk cash ke hulu ke hilir, guna lah kad kredit. Takda masalah pun nak guna kad kredit, yang penting tau nak control, dpt bil, bayar terus, jgn delay2.. Jangan guna cash advance. Setel.. takda masalah pun.. dah bertahun aku pakai, tak pernah pun tertunggak2 walaupun satu hari.. yang penting disiplin diri dan tau cara control..

Kad kredit ni tak kisah memana bank, sama jer.. Visa ke, Mastercard ke, Amex ker... yang penting cuba cari bank yang bagi annual fee tu free lifetime.. buat masa ni aku pkai maybank.. kalu nak hadiah menarik kalu guna selalu, Citibank.. tgk gaji gak, dengar sekarang gaji minimum nak apply mesti rm2k basic.. kalu tak silap...

well said Datuk-Seri,

penting is kena disiplin kan diri bayar balik hutang before its due date. sama saja u pakai cash. perhaps beza adalah tak payah bawa cash banyak & hutang dulu because sometimes kita tak plan mau beli something. then the next day bayar terus.

jangan biar bank charge us late payment or any interest thats y payment kena prompt. problem akan terjadi kalau u hutang saja tapi tak bayar or lambat bayar.

Aku x pasti tang low charges and those stuff. Tapi bg aku baik la guna bank yg free for lifetime. Credit card ni bagus kalo xmo bawak cash byk pegi mana2. Kalo kena rompak pun boleh cancel credit card tuh.

Lagi satu jgn withdraw duit kt ATM (cash advance). Itu adelah bahaya. Sekian tima kaseh.

PS: Aku guna credit card sbb malas nk beratur beli minyak. Tuang minyak motor RM5 pun guna credit card lol

bg aku kdt kad nie 1 kepentingan bwt mse skrg..mane2 bank pun same je lau apply..tp tgk la ape benefit yg ko dpt lau ko pkai kad dowg..better kko apply citibank punye..bole apply ngan aku..sbb aku wt sale kdt kad citibank..hahaha.. actly..mane2 bank pun da ble waiver annual fee..xperlu cr yg free for life..lau free for life pun ade t&c...sblm nk apply ko tanya btol2 sales exec tuh..

QUOTE(bastegon @ Dec 12 2008, 12:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bg aku kdt kad nie 1 kepentingan bwt mse skrg..mane2 bank pun same je lau apply..tp tgk la ape benefit yg ko dpt lau ko pkai kad dowg..better kko apply citibank punye..bole apply ngan aku..sbb aku wt sale kdt kad citibank..hahaha.. actly..mane2 bank pun da ble waiver annual fee..xperlu cr yg free for life..lau free for life pun ade t&c...sblm nk apply ko tanya btol2 sales exec tuh..

ape benefit kad kredit Citibank ni?ade free lifetime annual fee ke?bape percent interest die? dry.gif

kredit kad pun kalau pandai manage takdenye terlajak
tengok pada niat asal nak pakai kredit kad
niat nak memudahkan urusan atau memang bertujuan nak berhutang
contoh kalau nak memudahkan urusan macam nak buat pembelian secara online...guna je terus bayar
lagi satu kalau gi shopping tak bawak cash..pakai jela kredit..pastu bayar je balik secara online
takyah bila dah berkenan kat satu2 barang tu baru nak gi beratur nak cucuk duit..
contoh bertujuan nak berhutang guna kredit kad sampai habis kredit limit..pastu bayar minimum je..

QUOTE(Evilngenious @ Dec 12 2008, 09:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kredit kad pun kalau pandai manage takdenye terlajak
tengok pada niat asal nak pakai kredit kad
niat nak memudahkan urusan atau memang bertujuan nak berhutang
contoh kalau nak memudahkan urusan macam nak buat pembelian secara online...guna je terus bayar
lagi satu kalau gi shopping tak bawak cash..pakai jela kredit..pastu bayar je balik secara online
takyah bila dah berkenan kat satu2 barang tu baru nak gi beratur nak cucuk duit..
contoh bertujuan nak berhutang guna kredit kad sampai habis kredit limit..pastu bayar minimum je..

tpkan ke debit card pun sama gak..
debit card pn bleh pki untuk online..
skrang sume debit card da ada servis contohnya visa, mastercard, dll..
so ak xnmpak pn bezanya, plus debit card akan makesure ko xspend lbih dr apa yg ko ada.. Edited by mono_demon

Assalamualaikum...

Kredit kad ni bukannya untuk berlagak or saja2 suka nak eksyen. Tgk lah korang tu keje mcm mana. Seperti yang aku bgtau, aku keje selalu travel, takkan nak bawak duit secepuk ke hulur ke hilir. Lagi satu, Debit Kad ni penggunaan dia tak meluas lagi. Kenapa aku ckp camtu, sbbnya aku pun guna 2 debit kad iaitu maybank ngan Ambank NextG. Dua2 ada limit, tak semua transaksi berjaya. Biler aku tepon bank tu tanya, dia ckp "oh, untuk debit kad ni, transaksi ni takleh guna lagi encik".. Lagi satu, kalu korang selalu travel, kalu pki debit kad, duit korang beratus ribus ke dlm bank, lainlah korang duit byk dlm akaun takda masalahlah, debit ke, kedit ke, cash ker. Nak mintak company bg duit advance beribu2? nak ke?? baik benarlah company tu, huuhuhhu.. setiap benda ada pro ada kontra..

Yang penting sekarang DISIPLIN.. Edited by Datuk_Seri

QUOTE(Datuk_Seri @ Dec 12 2008, 10:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum...

Kredit kad ni bukannya untuk berlagak or saja2 suka nak eksyen. Tgk lah korang tu keje mcm mana. Seperti yang aku bgtau, aku keje selalu travel, takkan nak bawak duit secepuk ke hulur ke hilir. Lagi satu, Debit Kad ni penggunaan dia tak meluas lagi. Kenapa aku ckp camtu, sbbnya aku pun guna 2 debit kad iaitu maybank ngan Ambank NextG. Dua2 ada limit, tak semua transaksi berjaya. Biler aku tepon bank tu tanya, dia ckp "oh, untuk debit kad ni, transaksi ni takleh guna lagi encik".. Lagi satu, kalu korang selalu travel, kalu pki debit kad, duit korang beratus ribus ke dlm bank, lainlah korang duit byk dlm akaun takda masalahlah, debit ke, kedit ke, cash ker. Nak mintak company bg duit advance beribu2? nak ke?? baik benarlah company tu, huuhuhhu.. setiap benda ada pro ada kontra..

Yang penting sekarang DISIPLIN..

betul kata DS tu..so selain dr Maybank & Citibank, kad kredit mane lagi byk benefit + free life time annual fee?any suggestion plzz.... rolleyes.gif

credit card ni kalau kita guna dgn berhemah maka ianya boleh mendatangkan faedah dan kemudahan pada kita,namun jika kita tidak berhati2 maka sebaliknya akan berlaku,maybank punya kredit card ok kot?byk kelebihan,lagipun malaysia punya...

Bagi aku cerdit card sama jer tak kira mana-mana bank atau mana-mana credit card co(visa/master) yang penting bagi aku senang nak bayar...Sekarang tengok apa bank ko pakai let say maybank..guna credit card maybank...sebab kalau ko ada maybank2u...ko boleh linkkan account credit card tu sekali..so ko boleh monitor transaction sekali gus ko boleh bayar online...

Kalau citibank cawangan tak banyak..let say kalau nak bayar online ko boleh juga guna maybank atau hongleong tapi kena charge...kalau tempat ko tak citibank ko kena bayar melalui chegue..kalau lambat sampai ko kena charge..

So apa account bank yang ko ada sekarang...

Satu lagi perhatian...kalau tak bayar dalam masa 3 bulan berturut-turut bank ada hak untuk potong duit kat bank tak kira kat bank mana ko simpan duit...sebab dalam borang permohonan ko dah sign....nanti jangan mengeluh pulak pasal dalam bank duit kena potong....

QUOTE (DC2 @ Dec 10 2008, 04:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
x penah apply..igt nak apply..boleh cadangkan bank mane yg best?kalu boleh nak yg low interest tapi byk kelebihan rolleyes.gif

Aku guna dari tiga bank:

Maybank, Citibank dan Bank Islam

Debit Card plak dari dua bank:

Public Bank Visa dan AMBank (NexG)

But selalunya tak pernah pun aku guna sangat di dunia nyata ni selain daripada isi minyak.

Main usage aku adalah via internet. Contoh kalau PayPal masuk duit dalam akaun aku... nak amik duit tuh kena guna Public Bank Visa.

Credit card plak guna hanya pada transaction internet (mcm beli apa-apa via the net ke) atau... isi minyak kereta. Tu jer.

Satu tips yang sangat penting kalau guna CC... bila dah beli sesuatu guna credit card.. bayar secepat mungkin. Jgn sampai masuk bulan hadapan baru bayar. Tidak ko kena charge.. dan itu yg tak bestnya. Reason ramai lingkup dgn credit card plak.. sebab semua pakai nak eksyen skit dpn cashier ke kengkawan ke blablabla... bila tiba waktu bayar takde duit. Mula la service charge dia rake in secepat mungkin... dan dalam 3 ke 5 bulan korang akan berhadapan hutang sampai RM 1000 dgn bank.

Zaman aku start dulu dah kena... waktu tuh kerja SONY lagi. Dia rake up cukup cepat.. dalam 7 bulan guna dah limit RM 6000 (waktu tuh guna classic lagi). So nyaris tak bankrup aku.

Lepas tuh belajar manage kewangan skit.. berjaya jugak bayar. Terus aku stop kredit kad tuh (RHB Bank waktu tuh kalo ingatan aku tak salah).

Skang since start internet marketing banyak plak keperluan nak guna.. so register balik kat Maybank, Citibank and Bank Islam. Ada reason kenapa aku guna tiga.. tapi tak nak disclose la tongue.gif

Cerita dia tak semua orang boleh guna credit card.. sebab tak semua orang pandai berbelanja dan manage kewanngan. The best is to avoid..

QUOTE(Dominant Star @ Dec 12 2008, 11:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku guna dari tiga bank:

Maybank, Citibank dan Bank Islam

Debit Card plak dari dua bank:

Public Bank Visa dan AMBank (NexG)

But selalunya tak pernah pun aku guna sangat di dunia nyata ni selain daripada isi minyak.

Main usage aku adalah via internet. Contoh kalau PayPal masuk duit dalam akaun aku... nak amik duit tuh kena guna Public Bank Visa.

Credit card plak guna hanya pada transaction internet (mcm beli apa-apa via the net ke) atau... isi minyak kereta. Tu jer.

Satu tips yang sangat penting kalau guna CC... bila dah beli sesuatu guna credit card.. bayar secepat mungkin. Jgn sampai masuk bulan hadapan baru bayar. Tidak ko kena charge.. dan itu yg tak bestnya. Reason ramai lingkup dgn credit card plak.. sebab semua pakai nak eksyen skit dpn cashier ke kengkawan ke blablabla... bila tiba waktu bayar takde duit. Mula la service charge dia rake in secepat mungkin... dan dalam 3 ke 5 bulan korang akan berhadapan hutang sampai RM 1000 dgn bank.

Zaman aku start dulu dah kena... waktu tuh kerja SONY lagi. Dia rake up cukup cepat.. dalam 7 bulan guna dah limit RM 6000 (waktu tuh guna classic lagi). So nyaris tak bankrup aku.

Lepas tuh belajar manage kewangan skit.. berjaya jugak bayar. Terus aku stop kredit kad tuh (RHB Bank waktu tuh kalo ingatan aku tak salah).

Skang since start internet marketing banyak plak keperluan nak guna.. so register balik kat Maybank, Citibank and Bank Islam. Ada reason kenapa aku guna tiga.. tapi tak nak disclose la tongue.gif

Cerita dia tak semua orang boleh guna credit card.. sebab tak semua orang pandai berbelanja dan manage kewanngan. The best is to avoid..

wah good info ney..aku ade akaun Maybank, Bank Islam, Public Bank, BSN & Bank Muamalat..tapi xtau bank mane 1 yg offer benefit yg bagus utk kad kredit ni...mesti ade beza sikit2 kan benefit drp setiap bank ni..kan??? rolleyes.gif Edited by ComeBeing

ader.. kalu tak salah bank islam ader free for life.. kalu alraji tu tak tau la pulak... makin galak die buat promo.. kalu nk diskaun Citibank byk diskaun.. tp tulah.. tak suma tempat ader Citibank.. kalu pepehal berlaku kene refer kat branch agk susah kan..

aku pkai 1 tu.. HSBC CC, n akunye free annual fee psl aku... hehehe ops... nway... ader CC ni senang.. mcm aku emergency itulah aku gune... pastu dapat gaji aku byr sume... tak sume aku byr half la.. tp yg penting aku byr... n bukan setakat 5% auto debit... aku byr 50% kalu sakit sgt...

bagi aku cc ni penting. dulu aku pun kata ape la guna cc xda paedah pe pun, 1 ari aku kua ngan member aku tibe2 cermin depan keter aku pecah. aku da pening dah duit ada skit je masa tu. nasib member aku ada cc ni. so dia swap la dlu dia punya cc. so lepas 2 aku p wat cc. pakai bla emergency je. mane la tau balik kg keter tibe2 down ke nk tow bkn kena sikit duit. huhu

QUOTE(fotosintesis @ Dec 20 2008, 04:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bagi aku cc ni penting. dulu aku pun kata ape la guna cc xda paedah pe pun, 1 ari aku kua ngan member aku tibe2 cermin depan keter aku pecah. aku da pening dah duit ada skit je masa tu. nasib member aku ada cc ni. so dia swap la dlu dia punya cc. so lepas 2 aku p wat cc. pakai bla emergency je. mane la tau balik kg keter tibe2 down ke nk tow bkn kena sikit duit. huhu

btul2..aku pun actually x suka pkai cc ni tp..sebab nak pk psl emergency je & senang nak byr utang..2 tpk nak apply cc ni... rolleyes.gif diskaun ape citibank bagi byk 2??? unsure.gif

interest paling rendah setakat ni yg aku tau cc dari bank AMbank. amik yg Al-taslif. Interest bulanan 1.25% @ tahunan 15% sahaja.

berbanding bank2 lain interest bulanan 1.5% @ tahunan 18%

tapi dengar la cakap2 org pengalaman kat atas tu .. yang penting displin!!! jangan boros !! (pasal aku dah kena ..huhuhu)

sekian~