Jump to content
tatasumitra

Wireless Streamyx

Recommended Posts

pc lain diorang kata guna wireless pci adapter atau usb adapter tapi saya tak tau mana yang bagus dan stabil serta kos yg lebih murah (brand apa?). saya kena guna win 98se. boleh support ker?

pc lain diorang kata guna wireless pci adapter atau usb adapter tapi saya tak tau mana yang bagus dan stabil serta kos yg lebih murah (brand apa?).  saya kena guna win 98se. boleh support ker?

sape diaorang tuu???

boleh,

asalkan update laa win 98se tuu

akum,  kepada semua.

saya ada baca artikel korang berkenaan wireless ni.  saya macam faham tapi masih tak paham.  saya nak kena praktkal juga rasanya.  apa yg saya ditugaskan sekarang ni ialah  saya nak setup wireless network.  saya nak minta tolong kenkawan suma selesai masalah saye.  satu bilik makmal komputer telah siap cabling network dgn streamyx  dengan 10 pc.  sekarang nak tambah  lebih kurang 40 pc (utk permulaan 20 pc) dengan wireless+internet.  maknanya dlm makmal tu ada ready wired 10 dan nak tambah lagi dgn wireless plak dlm makmal yg sama. so apa peralatan wireless yg perlu saya beli.  makmal x block (lapang). panjang <> 100 kaki.  ada sambungan cable tak antara access point ngan adsl sedia ada. berapa jarak yg bleh. (saya sebenarnya masih tak jelas ap terima signal internet melalui adsl sedia ada atau dia sendiri dial up?)  dimana nak letakkan access point yang sesuai.  kemudian blok sebelah juga nak pakai internet. so dengan jarak lebih 30 meter kena letak ap ke kat blok sebelah dan ada sambungan cable ke antara adsl sedia ada dengan ap yang baru tu.  terrrrima kasih banya kepada master2 semua.

ape yg ko tak paham??

AP - repeater @ sebagai pemancar @ penghubung (bridge) dgn WiFi lain

Modem - utk hubungkan ker internet

router - utk controll access ke internet..tak perlu pakai pc utk buat connection

wireless broadband router - router yg blh share secara wired dan wireless

1. so kalau ko nak share dlm 20 pc...perlu ade 1 AP..tapi kalu lagi mudah \pakai wireless router..tak perlu susah2 nak buat connection time nak gune internet

2. perlu ade WiFi adapter kat pc..samada PCI @ USB

** WiFi ni wireless LAN..takde kaitan dgn internet laugh.gif

akum.

makin jelas dan terang. saya ada gak baca2 kat web2 berkaitan wireless ni. so lepas ni nampaknya kena praktikal la. baru tau takat mana kita faham. kalau ada yg pelik2 berlaku nanti akan dikongsi bersama. he he he