Jump to content
tatasumitra

Wireless Streamyx

Recommended Posts

Minta tolong pendapat pakar.

Saya telah ada account Steamyx dan menggunakannya seperti biasa dengan menggunakan PC dan modem.

Sekarang, saya telah membeli sebiji laptop baru.

Bagaimanakah caranya untuk saya menggunakan streamyx tersebut :

i. Wireless streamyx connect to the laptop ONLY.

ii. Wireless streamyx connect to the laptop and the PC. (either one, normal connect to the Pc and wireless connect to the Laptop)

Harap dapat membantu. Terima kasih

1st kena tahu laptop anda support wireless system sbb utk laptop hanya yg ada Centrino sahaja build-in wireless. kalau anda pakai yg tidak build in wireless card...maka kena belilah PCMCIA wireless atau USB wireless adapter.

jadi sbg cth anda kena ada:-

1)Laptop Centrino atau add-on wireless adapter(USB(rm145/D-link) atau PCMCIA(rm85/D-link)

2)wireless access Point yg disambung dari modem atau switch(rm255/D-link/router)

kalau semua tu dah ada...skrg kena setting jerlah..skrg konfemkan dahulu benda2 tu ada..klu dah ada kita ajar cara setting lak.. wink.gif

Okay menjawab soalan witchblade..

1. Memang saya guna centrino dan ada build in Intel 802. 11b Wireless Lan Integrated.

2. Router - belum ada

Maksudnya saya kena dapatkan satu wireless router yang disambung dari modem.

Terima kasih atas cadangan (D-link router). Saya adakan dapatkannya segera.

kalo kos terhad, leh buat wireless network antara pc dgn laptop tu dengan menggunakan ad-hoc connection dimana pc ko kena ada usb/pci wifi. tapi harus ingat, kalo ad-hoc connection, rangkaian hanya terhad kepada 2 pc/laptop (sama gak cam connection network guna crosds cable). kalo ko ercadang nak tambah wireless network masa depan, bettwr pakai access point

kalo kos terhad, leh buat wireless network antara pc dgn laptop tu dengan menggunakan ad-hoc connection dimana pc ko kena ada usb/pci wifi. tapi harus ingat, kalo ad-hoc connection, rangkaian hanya terhad kepada 2 pc/laptop (sama gak cam connection network guna crosds cable). kalo ko ercadang nak tambah wireless network masa depan, bettwr pakai access point

yup btul tu...cam konsep crosscable gak lar..jadi kos dlm rm80-120 jer....tepuk dada tanya mamak jual kari

bagi aku,baik ko pakai wireless router sebab ko nak sambung satu wired ke pc,then laptop ko wireless.jadi ko cuma setting kat web configure jer dalam wireless router satu untuk wired dan satu lagi wireless punyer setting.setahu aku standard punyer wireless router ader 4 port,selebih port tue leh ko sambung ke pc lain atau sambung ke switch..kot2..pertambahan pc pada masa akan datang.ini pandangan aku..

alhamdulillah.

saya telah pon mendapatkan wireless router Dlink 56Mbps. RM240

dan telah configure semua berpandukan manual.

ni tgh guna laptop baru lah ni with wirelss connection to streamyx.

terima kasih semua.

ni bukan kos terhad lagis nis...terus dpt AP...a.s.a.p...loaded ker aper laugh.giflaugh.gifbiggrin.gif

ni bukan kos terhad lagis nis...terus dpt AP...a.s.a.p...loaded ker aper laugh.giflaugh.gifbiggrin.gif

bukan apa.tak tahan tgk laptop tu terbiar tanpa connection.

cuma nak tanya satu lagi, ada tak apa2 setting kat laptop ni boleh memantapkan connection.

connection skrg 4Mbps.

bukan apa.tak tahan tgk laptop tu terbiar tanpa connection.

cuma nak tanya satu lagi, ada tak apa2 setting kat laptop ni boleh memantapkan connection.

connection skrg 4Mbps.

try lock u nyer AP tu...kan selamba jer pakcik dan makcik jual goreng pisang tu guna u nyer wireless utk access internet...ahaks...set IP lar...

try lock u nyer AP tu...kan selamba jer pakcik dan makcik jual goreng pisang tu guna u nyer wireless utk access internet...ahaks...set IP lar...

ha...ni yg tak tau ni.camne nak lock tu?

boleh ajar tak?

sorry ah pasal quote tu ..terlupa nak delete.

memang elok trial and error.byk benda boleh belajar.

tima kasih ler semua. btw..sesapa ke shah alam tu jgn lupa contact. leh saya belanja kat kedai kopi..

Minta tolong bantuan pakar...

Saya telah ada account Streamyx dan menggunakannya seperti biasa dengan menggunakan laptop dan modem Aztech DSL600E (Streamyx install sendiri) - Ntah betul ntah idak.. tapi bleh guna arr..

Sekarang, saya ade laptop baru (centrino). Saya dah beli router wireless (Aztech). Tapi tatau nak setting. Penat dah aku cuba.. tak reti2.

1. Mcm mana nak access internet tanpa dail... skang ni setiap kali nak online kena dail dulu. Camne nak setting?

2. Saya nak gunakan kedua2 laptop dengan wireless (saya dah beli pcmcia wifi utk laptop lama)

Harap dapat membantu...

dah daftar kee belum utk dptkan wifi streamyx tuu??

knp tak suruh je org telekom yg buatkan???

nak acces internet tanpa dail??

kena setting kat web managment di modem aztech tuu....

user posted image

taip 192.168.1.1 kat IE address

login>>admin

password>>admin

tapi aku tak brp ingat sebenarnya password tuu

klu salah betulkan yeee

aku rase betul la tuu

hehehee....

kena daftar wifi streamyx ke ?

aku dah beli router wireless... sepaham aku... kiranya aku nak share pakai router le kan... cumanya aku tak reti nak setting... satu lagi pasal quick start tu... aku dah masuk situ... tapi takleh pun... nanti ip dia kuar ape ?

akum, kepada semua.

saya ada baca artikel korang berkenaan wireless ni. saya macam faham tapi masih tak paham. saya nak kena praktkal juga rasanya. apa yg saya ditugaskan sekarang ni ialah saya nak setup wireless network. saya nak minta tolong kenkawan suma selesai masalah saye. satu bilik makmal komputer telah siap cabling network dgn streamyx dengan 10 pc. sekarang nak tambah lebih kurang 40 pc (utk permulaan 20 pc) dengan wireless+internet. maknanya dlm makmal tu ada ready wired 10 dan nak tambah lagi dgn wireless plak dlm makmal yg sama. so apa peralatan wireless yg perlu saya beli. makmal x block (lapang). panjang <> 100 kaki. ada sambungan cable tak antara access point ngan adsl sedia ada. berapa jarak yg bleh. (saya sebenarnya masih tak jelas ap terima signal internet melalui adsl sedia ada atau dia sendiri dial up?) dimana nak letakkan access point yang sesuai. kemudian blok sebelah juga nak pakai internet. so dengan jarak lebih 30 meter kena letak ap ke kat blok sebelah dan ada sambungan cable ke antara adsl sedia ada dengan ap yang baru tu. terrrrima kasih banya kepada master2 semua.

skrg nii kau nak buat wireless network??

mcm mana dgn pc??

semua pc dah sedia ke nak guna wireless ni??

pastikan pc tu boleh connect guna wireless tu dulu

tu la yg aku faham ..