Jump to content
Sign in to follow this  
ICEBOX

Brand Ram Ddr2 Mana Paling Bagus

Recommended Posts

hi....brand ram ddr2 mana paling bagus ye....utk high perfomance & extreme gaming ye....
kat lowyat 2...ram twin pair 2...kalo 2GB 2...dia bagi mcm mana ye...1GB ada 2 ram ke....serupa juga 4GB juga...2GB ada 2 ram juga ke...terima kasih... rolleyes.gif

ambik ram jenama ocz,mushkin,team xtream.bergantung pada bajet ko.kalu stakat biasa baik ambik value ram.kalu untuk oc...ambik la yg aku sebut tadi...tapi aku galakan ambik xtream la.mahal sket tapi bebaloi.

1. Kalau u tak nak oc, juzt ambik value ram jer.
2. Kalau twin pair (dual channel) tu maksudnya, ram tu ada pasangan. Contohnya macam u cakapla: kalau 4GB (2GBx2), kalau 2GB (1GBx2), but.........kena pastikan juga mobo u support dual channel, baru match.

QUOTE(TaufiqAizuddin @ Dec 4 2008, 01:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ambik ram jenama ocz,mushkin,team xtream.bergantung pada bajet ko.kalu stakat biasa baik ambik value ram.kalu untuk oc...ambik la yg aku sebut tadi...tapi aku galakan ambik xtream la.mahal sket tapi bebaloi.

jangan la bagi alasn mcm tu je...
bg tau la dari segi speed and timing...
stakat bagi brand je watpe....

QUOTE(tech_frix @ Dec 4 2008, 02:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>

kalau nakkan lebih lanjut dari segi speed, timing,jenama dan harga, boleh tengok kat http://www.hardwarezone.com.my/priceguide/ .Banyak orang tengok kat PC Zone sebab lebih lengkap.

QUOTE(tech_frix @ Dec 4 2008, 02:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>

TS memang tanya pasal brand pon kan? wacko.gif

kingston,kingmax,apacer,mushkin..

pakai value ram sudey.. x payah pening2 kepala.. smile.gif Edited by gizto

value ram ni apa kejadahnya?

apakah contoh value ram, no value ram dgn high performance ram?

QUOTE(SharedBox @ Dec 4 2008, 01:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hi....brand ram ddr2 mana paling bagus ye....utk high perfomance & extreme gaming ye....
kat lowyat 2...ram twin pair 2...kalo 2GB 2...dia bagi mcm mana ye...1GB ada 2 ram ke....serupa juga 4GB juga...2GB ada 2 ram juga ke...terima kasih... rolleyes.gif

QUOTE(TaufiqAizuddin @ Dec 4 2008, 04:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haha.ts tanya brand.aku jawab je la brand.lain la kalu tanya speed ke?latency ke?huhu.tul...better ko gi kt lowyat.net.download pricelist pczone.leh tgk...bpe speed dia...latency..

nampak dia kata utk high performance??
mushkin pun ada value ram...so apa benda yang HP rams plak??

value ram ni.ram biasa yang kita gunakan dalam pc.performance ram ni lak lain...ram ini digunakan untuk membuat kerja2 multitasking,gaming dan oc dan dll....beza besar diantara perfomance ram dengan value ram...so kalu ko nak beli make sure ko tahu pe yg ko nak.jangan main belasah je.cari2 la review ttg ram kt google.aku nak terangkan pun ssh...

tu tuk value ram.mushkin pun ada hp ram...

QUOTE (otai_g @ Dec 4 2008, 04:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
value ram ni apa kejadahnya?

apakah contoh value ram, no value ram dgn high performance ram?

value ram banyak digunakan oleh complete set pc / custom pc dan kebanyakan orang iaitu hanya untuk penggunaan biasa. High Performance (HP) pula special untuk oc (ada heatsink untuk nyah haba berlebihan dari ram sebab oc berkadar terus dengan haba)

QUOTE(TaufiqAizuddin @ Dec 4 2008, 05:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
value ram ni.ram biasa yang kita gunakan dalam pc.performance ram ni lak lain...ram ini digunakan untuk membuat kerja2 multitasking,gaming dan oc dan dll....beza besar diantara perfomance ram dengan value ram...so kalu ko nak beli make sure ko tahu pe yg ko nak.jangan main belasah je.cari2 la review ttg ram kt google.aku nak terangkan pun ssh...

tu tuk value ram.mushkin pun ada hp ram...

habis tu kingston n Corsair pun ada HP ram...
nape tak list??
KVR pun leh OC gak...
pastu GSkill and Geil kira manufacturer power gak...

haa gaduh2 laaa...cehh..back to the topic..

TS tanye pasal brand ape yg cun utk HP ram...so rekomend la berdasarkan pengalaman & pengetahuan korang

kalau tanye aku, sblm ni aku suke team xtreeme sbb murah sket banding brand lain tapi spec (CL rated) & perfomance cun

kalau skang ni, Crucial pun nampak cun & rege pun blh tahan

* aku pakai OCZ reaper tongue.gif

for me.. mushkin, kingston, kingmax, geil, gskill, corsair, team xtreme, crucial..

QUOTE(sarge @ Dec 5 2008, 09:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
haa gaduh2 laaa...cehh..back to the topic..

TS tanye pasal brand ape yg cun utk HP ram...so rekomend la berdasarkan pengalaman & pengetahuan korang

kalau tanye aku, sblm ni aku suke team xtreeme sbb murah sket banding brand lain tapi spec (CL rated) & perfomance cun

kalau skang ni, Crucial pun nampak cun & rege pun blh tahan

* aku pakai OCZ reaper tongue.gif

bukan mau gaduh bos...
kita jgn la main redah bagi brand berdasarkan org kata...
at least bg reason...
aku pakai ballistx dulu ble set cl4 9++mhz...2.09vdimm...
stabil la tpi aku jual sbb nak ambik GSkill PI Black Series...4GB kit...kekeke

brand corsair pun bagus apa utk high performance ram...nape xde yg perkenalkan...huhuhhu aku pakai nih 1gbx2 utk dual channel, mmg laju...tp sbb proc aku walaupun phenom tp cuma 2.1ghz so xdptlah merasai kelajuan yg maksimum...huhuh

semua brand bagus,cuma samada ko suka atau tak brand tu..tu je.

QUOTE(razi_90@IBM thinkcentre @ Dec 5 2008, 10:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
semua brand bagus,cuma samada ko suka atau tak brand tu..tu je.

aku tak setuju bro...sbb tak semestinya sume brand tu akan pakai PCB yg sama dan chip yg sama. even model lain pun chip blh berbeza..tul tak?

so nak tau mane best terpaksa la baca review & tanye org yg dah penah test

org still carik micron D9 utk rams...
so kalau korg jumpa KVR tp chipset Micron D9, cepat2la sambaq...
jgn duk dgr org yang tau brand je tp bila suruh explain diam je...
nak tanya sket, mushkin ni ble pegi cl berapa and vdimm berapa??

hoho...xsangka tul...banyak pendpt yg sy dpt nie...thanks you all...jgn gaduh2lah...hehe...anyway...thanks again.... rolleyes.gif biggrin.gif
bukan apa...sy nak naikkan taraf pc sy je....susah juga kalo ram rendah...skrang nie..pc i dah 4gb ram...2 pun...mcm slow rasanya....xpuas ati rasanya....so..sy nak cukup2kan...alang2...sy nak bg sampai 8gb...sebabnya...motherboard sy leh capai sampai 8gb ramnya....so...kalo sy pakai yg high performance&extreme gaming punya ram mesti...senang nak buat keje utk multimedia nie....hoho...dah lah nak kena pakai banyak software...utk buat keje....assignment...project....hoho...harap2 ok lah pc i lepas nie...

QUOTE(adnan_tdd @ Dec 4 2008, 04:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau nakkan lebih lanjut dari segi speed, timing,jenama dan harga, boleh tengok kat http://www.hardwarezone.com.my/priceguide/ .Banyak orang tengok kat PC Zone sebab lebih lengkap.

hoho...apa2...memang i suka refer kat pc zone...dah lah kedai 2 barangnya...banyak yg murah..barang2nya..jika dibandingkan dgn kedai2 besar lain yg dekat area 2 juga....c-zone leh tahan juga murah barangnya...2 kedai memang i minat g....anyway...thanks guys...

i guna vista ultimate...maklumlah...vistakan manja sikit...nak kena banyak pakai memory....i malas nak guna xp...banyak sebab juga lah...so..nak xnak..guna lah vista...hoho....

QUOTE (SharedBox @ Dec 8 2008, 02:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hoho...xsangka tul...banyak pendpt yg sy dpt nie...thanks you all...jgn gaduh2lah...hehe...anyway...thanks again.... rolleyes.gif biggrin.gif
bukan apa...sy nak naikkan taraf pc sy je....susah juga kalo ram rendah...skrang nie..pc i dah 4gb ram...2 pun...mcm slow rasanya....xpuas ati rasanya....so..sy nak cukup2kan...alang2...sy nak bg sampai 8gb...sebabnya...motherboard sy leh capai sampai 8gb ramnya....so...kalo sy pakai yg high performance&extreme gaming punya ram mesti...senang nak buat keje utk multimedia nie....hoho...dah lah nak kena pakai banyak software...utk buat keje....assignment...project....hoho...harap2 ok lah pc i lepas nie...

hoho...apa2...memang i suka refer kat pc zone...dah lah kedai 2 barangnya...banyak yg murah..barang2nya..jika dibandingkan dgn kedai2 besar lain yg dekat area 2 juga....c-zone leh tahan juga murah barangnya...2 kedai memang i minat g....anyway...thanks guys...

i guna vista ultimate...maklumlah...vistakan manja sikit...nak kena banyak pakai memory....i malas nak guna xp...banyak sebab juga lah...so..nak xnak..guna lah vista...hoho....

slow ke 4GB? tweak la. aku penah jumpe vista 32bit berdesup atas Pentium M 800 Mhz + 2GB DDR2 667MHz. serius. smile.gif

dua jek ak nak tanye...

ko nak OC atau saje2 gune bese2 jek?

kalo nak OC...tak kisah ler ape2 ram pon..janji chip dye micron d9

kalo nak gune bese2 jek...bantai value jela...