Jump to content
Sign in to follow this  
oxy

Apabila Al-quran Digunakan Oleh Ahli Politik Bukan Islam

Recommended Posts

QUOTE(Sir Pyan @ Dec 27 2008, 02:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tu lah, tak tau ler cakap camne. Agaknya satu pihak tu takut sangat kalau petik ayat Al-Quran, takut "disamakan" dengan pihak parti yang lagi satu tu. Ape ler... wacko.gif

btl ke penah pegi ceramah orang yang kononnya tak penah petik ayat al quran tuh??? penah???

kalau nak cakap... jgn ikut cakap orang lain... biarlah atas pengalaman sendiri... kalau salah dah jadi fitnah tuh...kalau tak pandai bab2 petikan2 dari Al-Quran... aku rasa baik tak yah sebut.. takut tersalah plk.. jgn plk petik2 ayat dari Al-Quran hanya nak banggakan diri......

aku penah ada kawan yang cukup alim.. ahli politik berteraskan islam la katakan... kalau tgk berita bab kerajaan... itu haram... ini haram... boleh dikatakan semua yang kerajaan buat adalah haram... ( dalam hati aku dok kat... baguih btl budak nih.. tau bab2 hukum nih...pak2 guru dia yang ajar nih... )

tapi yang tak bestnya.... bab orang semua haram... tapi kalau bab diri sendiri tak pun... halal je semua..... judi... dadah... yang tu semua ok...

moral.. nilai diri kita dulu.. lepas tu baru nilai diri orang...

QUOTE(shayuthi @ Jan 19 2009, 08:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
btl ke penah pegi ceramah orang yang kononnya tak penah petik ayat al quran tuh??? penah???

Kalau tak pernah, aku tak cakap. rolleyes.gif Of course le bukan semua, dan bukan satu pihak, tetapi lebih kepada pemerhatian umum. Kalau ada pihak yang memetik ayat Al-Quran dengan tujuan yang baik maka bagus ler. Dan statement tu lebih kepada merujuk kepada persoalan tajuk topik. Dan merujuk kepada pemilihan petikan ayat-ayat Al-Quran, betul, tak boleh main petik saja. Tapi sebagai seorang Muslim yang sepatutnya dari kecil dah diterapkan dengan pengajaran Al-Quran walaupun hanya pada peringkat basic, takkan tak mampu nak rujuk kepada ayat-ayat yang biasa didengar, contoh seperti ayat 13 surah Al-Hujurat yang merujuk soal perpaduan, ayat ni tak silap aku dalam silibus sekolah menengah subjek Pendidikan Islam pun ada sentuh, tak tau ler silibus skang, zaman aku dulu ada. Apa pun, that's the point.

Sign in to follow this  

• Create New...