Jump to content
Sign in to follow this  
beardos

Atlantica Online

Recommended Posts

QUOTE(DRS @ Dec 8 2008, 08:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tak suka game ni, macam HoM&M dengan dia punya enemy/player phase
cuba le bagi time bar atb mcm kebanyakan j-rpg ke atau queue window mcm FFX ke, baru le saya sentuh game ni

bang apa kata cuba main dulu game nis aru kata ok ke tidak....
bagi saya game ni menarik sbb lari sedikit daripada konsep semulajadi mmorpg yang sedia ada...party sampai 9 orang...ada special character yang boleh dapat dari quest yang tertentu...
char yang boleh diupgrade sbg contoh archer -> robin hood..healer->aksunamun. quest juga menarik...
grafik juga detail dan menarik..npc boleh jalan2 kemana2 dia suka...tak statik kat satu2 tempat jer...boleh naik kuda,gajah,raptor etc...
ada town kuala lumpur... so bang..better try dulu pastu baru komplen..time bar yang abang nak itu pon ada...dan lagi best dari FFX tu

apa2 pon my IGN: Dewa
Guild: XtremeX
Leader:Skawai(dulu dia guild lain) Edited by witchblade

Oh..sap-sap dewa...pantass-pantass... kita tagteam kat higher level nanti.. aku slow2 tunggu ko..

game ni bagi aku antara problem dia untuk org terai adalah..

belum start main,
2GB installation file + ratus2 MB patch...gile besau nak download lama tuhh...
jadi sapa2 yang agak2 nak aku tolong burnkan/copykan... antarkan sampul surat alamat sendiri beserta stem ke rumah aku..beserta DVD 2 keping... (1 utk burn..1 utk processing fees biggrin.gif)

nuub,
nak pilih main/merc/formation... informasi pasal game ni tak byk..pasal banyak info adalah dalam game....antara source di forum atlantica jek... fansite tak byk... dah lama2 main baru tau..salah skill/salah pilih merc..biggrin.gif..
dah le kalau salah pilih skill/merc.. kena spend byk duit utk recover..(nak unlearn skill gile mahal)... jadi duit utk beli brg power/skill power pun tak cukup.. jadi char pun rasa cam tak kuat..k0hk0hkh0h..

jadi..byk2 la bertanya huhu...

borak-borak pvp.

ok, aku baru je berjinak-jinak layan pvp (FL jek)..
jadi aku hanya citer level aku jek la..
aku skang lvl 81..div 8 ..kadang2 drop div 9..tak tau la game kat div 1 camne..>.<
basically kat div ni..formation aku :-
witch|sword|sword (dlm proses utk tukar bt for more aoe damage)
main(staff)|arti|gunner
monk|exo|monk.

(aku main double monk diff pasive..staff main jadi tank..tgh ujikaji lagi..ada time best..ada time suxk..huhu~)

1- 30sec first biasa scout dulu enemy punya formation..tgk apa taktik diaorg guna... dan jugak cari kelemahan enemy...
- biasa kalau aku tgk ada exo... 2nd turn..aku akan holy guard monk aku....(sebab 3rd turn exo tu akan mana seal..so monk aku akan holy guardkan balik staff user aku yg kena mana seal.... kalau org terer..dia takkan guna mana seal 3rd turn ni...dia akan tunggu the best time.).
2- kalau takde exo..tapi ada viking/axe main..biasa aku akan holy guard front row... kadang2 kalau aku confident..aku tak holy guard terus..aku tunggu viking tu freeze then aku unfreeze.
3- masa cari enemy punya weakness..kalau dia ada viking kat depan...aku akan spam normal dmg kat viking utk dptkan stun 3rd round...3rd round kalau dia holy guard viking...aku normal attack utk stun then spam magic..tapi kalau dia awake..aku mana seal..pastu spam magic...(biasa kalau yg terer diaorg akan holy guard monk..) so aku harap magic aku buat enough damage utk kill viking tu terus..huhu~. kalau tak..diaorg lari belakang..sukar sket la lepas tu..huhu
4- kalau takde viking kat depan..aku akan carik range attacker dia... kalau berjaya remove range attacker dia... back row aku akan safe.. magic damage counter guna holy guard..aku tak perlu heavy heal sgt..exo akan heal every turn...then staff aku leh concentrate utk attack.
front row aku guard + holy guard.. tapi still susah nak remove range attacker.... blom jumpa cara lagik.
5- last resort kalau takde good target..aku akan melee dmg melee dia....terutama swordman..tapi sebelum melee dmg..aku kan DI dulu...

so taktik aku play long game..sambil aim 1 target..target lain aku weaken je pakai aoe.... biasa aku tak aim main dia terus.... byk kali gak aku menang sebab masa dah habis..menang ikut point jek.

so anyway...game ni mmg byk variasi teknik/taktik..kene pk few step ahead >.</.

okes, layannn... sapa ada good taktik moh le diskuss siniha...