Jump to content
Sign in to follow this  
taufiq1006

Modem

Recommended Posts

Assalamu'alaikum...kepada warga putera.com

Aku kini dalam dilema...aku budak praktikal disebuah syarikat komputer di PutraJaya. Tapi bos aku kepala otaknya gila2..dia bagi aku soalan yang extreme (bagi akulah..) untuk aku jawab dan lulus ujian dia. Antara soalan dia adalah seperti berikut :-

1. Apakah maksud MODEM?

2. Bagaimana terciptanya MODEM (secara terperinci) dan siapakah penciptanya?

3. Siapakah pencetus idea dalam penciptaan MODEM?

4. Apakah kelebihan MODEM (mengikut jenis2 nya)?

5. Apakah kekurangan MODEM (mengikut jenis2 nya)?

6. Apakah pricelist MODEM (mengikut jenis2 nya) yang paling bagus pada masa kini?

7. Statistik jualan dan belian MODEM 5 tahun yang lepas hingga kini?

8. MODEM apakah yang paling bagus digunakan oleh :-

(A) Orang Umum/Secara Umumnya :
(cool.gif Syarikat/Kompeni :

9. Apakah spesifikasi MODEM bagi jenis2 PC (yang sesuai)?

Sekarang ni aku tengah gelebah giler dan pening kepala (berserabut fikiran), macam mana nak selesaikan soalan bos aku ni...!!
Harap u all yang pakar @ hebat2 ttg dunia IT, tolong aku selesaikan soalan ini...PLSSS!!

Dah la salah tempat , boleh tanya soalan camni lak .. search la kat wikipedia untuk kebanyakkan jawapan tuk soalan2 tuh . dry.gif

Masalahnya aku bukan pandai pasal dunia IT ni...aku pun xpernah cuba layari internet pasal IT ni...

keje aku main games MINI je kat PC aku tu..time bosan2..

Bila aku mintak keje kt syarikat kmputer, aku ingat mudah2 lah kejenya...sekali, rupa2nya dia tanya aku soalan macam ni. lagipun aku ni malas nak buat keje.

pasal modem ekk...salah ruangkot..sini tempat pasal game2 pc....sila kelik kat tanya@putera yer..pastu tgk tempat yang sesuai nak tanye...bukan tempat permainan pc yer....hehehhee

QUOTE(taufiq1006 @ Dec 1 2008, 10:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Masalahnya aku bukan pandai pasal dunia IT ni...aku pun xpernah cuba layari internet pasal IT ni...

keje aku main games MINI je kat PC aku tu..time bosan2..

Bila aku mintak keje kt syarikat kmputer, aku ingat mudah2 lah kejenya...sekali, rupa2nya dia tanya aku soalan macam ni. lagipun aku ni malas nak buat keje.

huh! disebabkan ko malas..aku xjadi tolong la... mad.gif Edited by kyokusanagi

dh la salah tempat tnye... dry.gif pastu nk suruh reply segera.. huh.gif ..

ak ckap trang2 la..ko pkir sume bnde nk senang ke? tau nk jalan senang je..usaha la bro..mne de bnde yg senang..kna usahala mad.gif ...ko pkir keje it senang je ke? ak bkan x mau tolong..tapi tgok ko tulis dh tau dh ko ni jenis pe..

trus terang gak..ak pn xtau jwapan sume tu...but ak akn carik dulu..dn ak xrase ak akan tnye pn..itu lebih kepada definisi@sejarah sume..ak rse tnye google dn wkipedia pn dh leh dpat jwapn..len la kalau mslah teknikal..

ko mlas nk keje it? pastu ko amik plak..ak nk bgi nasihat je la..klau ko bgi alasn yg ko x minat skalipn or mybe ko xpakar dlm it..prangai ko ni keje ape pn xleh jalan..ak xckap ko..ak ckap perangai ko..ko xyah nk salahkan majikan ko..jenis majikan ko tu la yg bgus..nk org yg btul2 leh kje...

ko nk tau bnde tu tnye la diorg ni.. excl.gif

Mr. Wiki
Mr. Google

dn BELAJAR BUKAN NK SPOONFEEDING JE..

*kalau ak knal bos ko ak dh report xyah amik org mcm ko..ko xsedia nk keje lgi
*sori klau bhsa ak kasar..hrap ko dpat mesej ak..

NO OFFENSE!