Jump to content
Sign in to follow this  
ApoKalypse

Kerja Gov, Tapi Lain Kelulusan

Recommended Posts

salam....

nak tanya lah, katakan kita dapat masuk keja dgn gov kan tp jawatan kita pohon tu dgn kelulusan kita ada x sama... cth jawatan nk kan diploma pentadbiran awam, tp kita ada diploma dalam kejuruteraan, andaikata kita dpt keja tu korg terima tak?

QUOTE(ApoKalypse @ Nov 29 2008, 09:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam....

nak tanya lah, katakan kita dapat masuk keja dgn gov kan tp jawatan kita pohon tu dgn kelulusan kita ada x sama... cth jawatan nk kan diploma pentadbiran awam, tp kita ada diploma dalam kejuruteraan, andaikata kita dpt keja tu korg terima tak?

Boleh dapat ker? Aku rasa tak sure boleh dapat kalau kelulusan lain.. Kalau ko ada diploma/ ijazah dalam bidang tu baru dapat panggilan temuduga sbb diorang mesti buat pilihan betul2 berdasarkan kelayakan. Klu ko nak juga, ko isi jawatan PTD (Pegawai Tadbir dan Diplomatik). Lepas berjaya kursus dan temuduga, ko kena buat Diploma Pentadbiran awam...Kira jawatan TOP laa dalam gomen...boleh jadi Ketua Pengarah, Timbalan Ketua Pengarah,Pengarah, Ketua Jabatan, Timbalan Pengarah dalam kementerian atau Unit.. yang penting ko kena ada Degree. Diploma tu bagus juga, banyak belajar dalam pengurusan termasuk jugala ko nak handle mana nak buat pacai-pacai dalam jawatan kerajaan ini boleh mengikut arahan ko, pacai-pacai ini adalah lebih tua daripada ko dan pengalaman menjadi pacai selama 20 thn dan PTD pulak biasanya pegawai muda, kerja nak pantas, tapi pacai-pacai buat kerja lambat...so belajar nak menghadapi dan memahami masalah pekerja bawahan.

Diploma pentadbiran awam ini bagus kalau kerja yang terlibat dalam pengurusan dalam kerajaan.Kira mcm PTD juga laa.. PTD pun kena amik diploma pentadbiran awam lepas berjaya.. dalam setahun rasa akulaa. Edited by kelamkabutumno

hmmmm...depends gak pd bidang keje yg ko pohon utk jawatan gov tue...kalo ko nk thu...kebanyakan juruteknik komputer gov mcm aku ne ada gak pe dua tiga org dulu nk apply pakai dip acc....haha...mmg plik la....tp xthu la dpat ke tidak....tp aku mmg on the right field da..coz dulu study IT kat poli...huhu

Satu g...ikut luck gak la...kdg2 ne keje gov ne peluang nk dpat n xdpat are around 50-50% gak...

erm cth nye mcm kita apply kat bahagian badan uniform mcm bomba, polis ke, kastam ke atau penguatkuasa lain yg guna diploma, dia amik kira ke diploma apa dia akan terima?

kalau dah dpt keje, tu rezki...
kerajaan nk bg peluang kpd yg menganggur...
mungkin jawatan utk kelulusan ko lom ada kekosongan...

apa yg kite blaja kdg2 tak sama dgn keje yg kite dpt...
apa salahnye kite jd sorg yg ada multi skill...
belajar dgn org yg bpengalaman...
cari ilmu...

aku rasa, keje je dulu...
nnt bleh tukar jabatan...

kwn aku sblm ni pegawai penjara...
skang dh jadi cikgu...

btol tu
klu dapt ambk la dlu
klu nk tukar tu bende kedua
sbb bkn snang nk keje ngn gov
yela, tiap thn gov dpt byk appliction
yg dpt keje tu dah kira sgt bertuah

tu yg aku pelik tu, pasal membe aku ckp gov ni dia tgk sijil kita kalau x sama dgn jawatan x boleh apply.... tp ni aku tgk ada gak yg lari bidang... erm mcm pegawai penjara tu mcmana ek nk apply? kalau ada patah boleh ke nk apply unit beruniform ni?

QUOTE(fotosintesis @ Dec 18 2008, 02:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku ada dip mekanikal tapi skang keje ngan Kementerian kesihatan jauh lari bidang aku tuuu hehehe tapi aku puas ati la sbb aku dapat position diploma gak. cuma bidang je lain.

huih mcmana boleh dpt nih....hehehehe.... ada kabel nih.......................... rolleyes.gif

QUOTE(fotosintesis @ Dec 18 2008, 03:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku da beberapa kali interview nak masuk gomen ni. aku dapat position diploma pon aku kena kursus plak bkan dapat terus keja.heheh

eh xpe la bro janji dh dpt kan keje gov.... kursus tu dia nk mantapkan kita... biasala org gov ni yg baru kena p kursus, yg lama pon kena p gak....