Jump to content
teri-chan

Oh.. Hancur Hatiku, Hilangnya Cintaku

Recommended Posts

Madah-madah Cinta Luka

Antara cinta yang telah berlalu dengan cinta yang sedang menanti kita sentiasa cenderung untuk mengabaikan cinta yang berada jelas di mata dan sering mengharap dan menoleh kepada cinta yang telah berlalu jauh meninggalkan kita.

Kadang-kadang bila kita sudah memiliki sebuah cinta kita terlupa yang cinta itu masih perlu sentiasa dipupuk dan dibajai dengan kasih sayang. Kita terlalu yakin kita akan memiliki cinta itu sampai bila-bila pun. Apabila segalanya berakhir barulah kita akan menyedari kesilapan yang kita telah lakukan. Dan malangnya kesedaran itu sentiasa datang terlambat.

Bila seseorang jatuh cinta ketika dia baru kehilangan kekasih hati maka cinta yang tercipta itu bukanlah cinta sebenar melainkan hanya seperti ubat khayal yang bertindak sementara sahaja dan kemudian akan merosakkan hatinya dua kali ganda malah berganda-ganda lagi selepas itu…kerana sesungguhnya kita boleh menipu orang lain tetapi bukan hati kita sendiri.

Bila cinta putus ditengah jalan usahlah bermuram durja menyakiti diri sendiri. Bangkitlah dan mulakan cinta baru. Kerana setiap cinta yang hilang pasti akan ada pengganti. Usah mengharap pada yang tak pasti, usah merayu pada yang tak sudi. Cinta pertama tidak semestinya yang terbaik. Setiap cinta mempunyai keunikan dan kehangatan yang tersendiri. Janganlah terus terikat kepada cinta yang sudah pergi.

Jika bercinta janganlah kita menjadi hamba cinta. Seperti mana kita tidak mahu menjadi hamba duit kita juga tidak mahu mejadi hamba kepada cinta. Kuasai cinta. Jadilah tuan kepada cinta. Jangan biarkan cinta memperkotak-katikkan hidup. Gunalah akal dan fikiran.

Bila kita kecewa atau putus cinta kita selalu menyalahkan orang lain atas kegagalan cinta itu. Tapi pernahkah kita bermuhasabah dengan diri sendiri apa yang telah kita lakukan sehingga segala-galanya musnah. Kerana tanpa sedar kadang-kadang kita membuat kesilapan yang menutup pintu hati sang kekasih untuk terus mencintai kita. Kadang- kadang kita tewas dengan tipu helah orang ketiga yang sengaja mewujudkan jurang di antara kita. Bila hidup menjadi tidak terurus kerana kecewa ingatlah setiap benda di dunia ini tidak akan kekal lama… tidak terkecuali CINTA. Jadi terimalah realiti… Di mana ada cinta disitu pasti akan ada perpisahan cuma masanya sekarang atau kemudian…

p/s:madah wat tuan umah dan jiran tetangga

Bagi aku yg hari hari jatuh chenta, hari hari patah hati nih, benda ni mudah je. Kalau minda kita asik ingat kat dia, mmg kita akan sentiasa teringat kat dia, jadi bebaskan minda anda, ingatlah something else, Angeline Jolie ke, Ananda Swatson ke, Chalize Theron ke.. mudah mudahan, anda ok..

Hari ni aku tak jatuh chenta lagi, jap lagi nak mencari chenta tepi pantai.. kohkhokhokohkohkohkohkohkoh..

cinta nafsu=duit+seks+rupe

cinta sejati=kasih+syg+terima seadanya

QUOTE(mon678 @ Nov 26 2008, 04:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
cinta nafsu=duit+seks+rupe

cinta sejati=kasih+syg+terima seadanya

mcm statement yg nyaris2 aku nk tulis ja...haha...aku kdg2 xpham la perempuan skunk...bila kita setia...diorang pikir xserius...bila kita xserius...diorang kata kita xamek berat..

aku konfius gler... mellow.gif

P/S:sakit aty seh bile ex aku cakap aku pentingkan keje aku dr die...aiseh. wacko.gif

QUOTE(cikdayah @ Nov 26 2008, 11:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
wah menariknye...kalo share cte meninggal kan org bole x?sure byk yg boom nnt..ehehehe

cikdayah.. adakah ko telah....

QUOTE(teri-chan @ Nov 26 2008, 09:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
cikdayah.. adakah ko telah....

telah?blum22...kami sentiasa serasi bersama wink.gif itu sekadar pertanyaan..sbb byk share ditinggalkan..
nak gak dgr org yg meninggalkan pulak..pe perasaan die.gumbira?hepi sgt?guilty?hohoho

QUOTE(technicianmuda89 @ Nov 26 2008, 09:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mcm statement yg nyaris2 aku nk tulis ja...haha...aku kdg2 xpham la perempuan skunk...bila kita setia...diorang pikir xserius...bila kita xserius...diorang kata kita xamek berat..

aku konfius gler... mellow.gif

P/S:sakit aty seh bile ex aku cakap aku pentingkan keje aku dr die...aiseh. wacko.gif

haha... APe bende yg die cakap tu sme alasan je utk break, kate org nk sribu daya dan ayat, dah xnak seribu alasan dan dalih...hahaha

haaa ....aku setuju ngn cikdayah... nak tau gak ape perasaan org yang meninggalkan nie dan trus dapt penganti..haa...cepat2 sape ade story bgtau kt cni..

sape nak start dulu...

meh la aku start dulu..
time aku minta break dolu2..cinta monkey..6thn dulu.umur belas2.aku cekal ati nekad..tanpa perasaan..'sy nak putus'
menages la mamat ni sedu sedan.da xpedulik.aku xnak..aku xnak la..pergh zalim..anak sape la nii..smpai skrg kami still kwn baik.kalo die de prob dgn awek die sure cte.de gak jumpe.die still ckp aku same comel cm dulu.ahahaha..bangga la sekejap.

pas2 mane lg ek..
hah de 1 mamat ni xfhm aku..xpenah aku ckp suke kat die pun..alih2 je ckp aku frustkan die..mengong.ckp mak die da berkenan la pe la..skrg ni xtau mane pegi sbb aku da tukar fon.kawen gaknye

QUOTE(cikdayah @ Nov 27 2008, 09:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
sape nak start dulu...

meh la aku start dulu..
time aku minta break dolu2..cinta monkey..6thn dulu.umur belas2.aku cekal ati nekad..tanpa perasaan..'sy nak putus'
menages la mamat ni sedu sedan.da xpedulik.aku xnak..aku xnak la..pergh zalim..anak sape la nii..smpai skrg kami still kwn baik.kalo die de prob dgn awek die sure cte.de gak jumpe.die still ckp aku same comel cm dulu.ahahaha..bangga la sekejap.

pas2 mane lg ek..
hah de 1 mamat ni xfhm aku..xpenah aku ckp suke kat die pun..alih2 je ckp aku frustkan die..mengong.ckp mak die da berkenan la pe la..skrg ni xtau mane pegi sbb aku da tukar fon.kawen gaknye

hhehe belum rupenye... aku ingtkan dh.. sbb mcm ader ura2 hehehe..

aku tak pandai tinggalkan org.. tp aku akan buat hal kasi org tuh tinggalkan aku.. jg maruah die.. malulah lelaki ditinggalkan pompuan kan? tp cr aku di"tinggal"kan tu tak taulah dramatik ke tak...

sbb disaat2 lelaki tuh nk clash.. aku ngn muka takde perasaan trus kate ok.. dlm hati suka ria sbb dpt clash... 2 minit lepas clash aku trus lepak gelak2 ngn lelaki yg mamat tuh paling jeles... kire rival la heheh.. nasib ah.. sape suh cr pompuan lain.. pastu ckp kat sume org aku yg curang.. ceh!

sbnarnya aku tertarik dgn perkataan cinta tuh.. smile.gif

sbb bila di sebut pasal cinta... apakah sbenarnya faktor2 yg berada di keliling cinta..?

bila aku formula kan cinta = kasih + syg + seks + duit
msti ramai yg kurang snng kan.. tp bila aku sebut cinta di alam perkahwinan adalah lengkap korang setuju x ..?
apabila korang setuju ini bermakna formula cinta yg di terbit semakin hampir kepada 98% kerana
ble kah seseorang akn bercerai jika kurang salah 1 dr gabungan formula di atas..?

QUOTE (slymer @ Nov 27 2008, 11:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>

sbb bila di sebut pasal cinta... apakah sbenarnya faktor2 yg berada di keliling cinta..?

msti ramai yg kurang snng kan.. tp bila aku sebut cinta di alam perkahwinan adalah lengkap korang setuju x ..?
apabila korang setuju ini bermakna formula cinta yg di terbit semakin hampir kepada 98% kerana
ble kah seseorang akn bercerai jika kurang salah 1 dr gabungan formula di atas..?

hebat la formula ko slymer..ko ye formula sentiasa power...mmg jimat & senang kire haha biggrin.gif

QUOTE (grimjaw @ Nov 25 2008, 12:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku plak clash ngan ex aku sebab family die x stuju.. coz die tu chinese..
time bercinta mmg best tp bile clash aduhhhhh... sakitnye smpi ke negeri china tongue.gif
3 taun aku ngan die... ape nk buat x de jodoh...
even dlu die ckp nk convert tp x jd gak... die lbh sygkan family die...

harap apa terjadik pada ko x terjadik pada aku. sad.gif .pasal aku perasan mak aku x suka la.belum jumpa lagi tapi tgk raut wajah mak aku ..nampak x suka.sentimen orang tua-tua terlalu menebal.......

P:S aku still ngan amoi aku.hehehe...ni nak raya cina ni..tgk la macam mana.hehehe biggrin.gif

QUOTE(slymer @ Nov 27 2008, 11:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>

hate to say this... kalu kurang salah 1 faktor2 tu dlm perkahwinan sure mmg cerai berai.. tp skang nih belum kawin... faktor2 ape yg dikira?

QUOTE(teri-chan @ Nov 27 2008, 11:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hhehe belum rupenye... aku ingtkan dh.. sbb mcm ader ura2 hehehe..

aku de pengalaman tinggal kan org sgt ngeri.tu sbb xnak wat lg.meh la nak share.aku cube lupakan kisah ni..tp masih segar bugar..hehehe

aku kenal die time aku 1st year dip.kami berlainan universiti.tp jarak bkn 1ukuran utk kami bercinta.sebelah negeri je.kl selangor pe sgt.die sgt rajin dtg u aku.every weekend kami kuar same.tp kusangka panas berpanjangan rupenya ujan ditengahari.die start tunjuk perangai.mmg die syg giler..tp cemburu gile+baran gile.aku ni mmg cool.tp kalo da kena lempang sape thn.
aku lak jenis pendam.aku minta break die xbg.aku wat hal la.kebetulan die smbung deg kat skudai.aku still u yg same.die nak dtg kl aku xbg.die cal die yg byk ckp.die msj aku bls nak tanak.so aku amik keputusan ctekan yg terpendam kat aunty aku.so time tu aku nekad nak putus gak.aku minta break time aku balik kg.aku cte sume kat mak aku.ingat solve tp x gak.
xsemudah itu.aku kat u die dtg umah.meraung dpn umah aku.makayah aku xtau nak letak muke kat mane dgn jiran2.sib die xbw parang.hehehe.die ugut mak aku ckp kalo aku xbalik dgn die..die nak wat aku.die jumpe bomoh mane ntah..xsangka..mmg btul.die jumpe..tp alhamdulilah berkat doa n ketentuan Allah tiada ape yg berlaku.
die masih xputus asa..die ckp kalo awak xbayar sume duit sy dunia akhirat sy xhalalkan.dlm 4k kut.alasan die gayut dgn aku bil ribu2.pe lg mende nonsense la die kire.time ni sume mende die kire.nasib aku bkn pengikis.ni yg die sendiri beria2 nak bg.aku xpenah minta.kalo pengikis mau puluh ribu da abes.susah kapel org kaye ni.
aku ckp nnt kalo da keje aku byor(tp skrg sudah halal sbb die nk kawen da.amin..smile.gif)
xabes lg..die ckp kalo die jumpe aku date dgn org len mmg dak tu kena blasah la.alhamdulilah da 3thn berlalu.xpenah jumpe walau rumah die sebelah kg jek tongue.gif
cara keras da abes die try berlembut.menghina diri die..merayu..tp ati da tertutup.
jika tanye perasaan aku time tu..tipu la aku xsedey..tipu aku xrindu..tipu aku xpenah terkenang..
sume die alami aku alami gak..1 lg mak die pun bkn suke sgt aku.yer anak org kaye katakn.mane dunia aku pegi xde restu makayah kalo kawen x bahagia.

so pd makcik yg kerek dendam kesumat aku blum abes..aku beli keta beso aku hon2 dpn umah die nnt..hehehe.
p/s:aku rs kan time die g jumpe bomoh tu dgn family die.masuk perangkap la die.sure family die sbnrnye suh lupekan aku..ehehe.bkn bg baik..ahaha.xde jodoh kan wink.gif Edited by cikdayah

owh..mesti comel cik dayah ni..

tau gitu, aku tackle time die break..

haha...

hehe..gurau je.. laugh.gif Edited by Zex

time break up junior trus propose la..ati da terluka..terima jek..seari je single.tp lame nk gak btul2 syg wink.gif
Edited by cikdayah

QUOTE (teri-chan @ Nov 28 2008, 08:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hate to say this... kalu kurang salah 1 faktor2 tu dlm perkahwinan sure mmg cerai berai.. tp skang nih belum kawin... faktor2 ape yg dikira?

hihi walaupn pahit... jd aku nak tanya 1 soalan sblum aku jwb soalan ko tuh..
emm korang setujut x, cinta lepas kawin lebih efficiency dr sblum kawin..?
jika ko stuju ini bermakna sekali lg formula td 98% betul.. biggrin.gif

jika sblum kawin.. cinta = kasih + syg + duit + seks ( seks x kira )
jd kenapa putus.. contoh mcm mana ada pesaing yg sanggup mengeluarkan duit lebih dr kekasih nya..
wlaupn kasih syg serupa atau sama byk dgn pesaing..

sbg contoh si A = 8kasih + 8sayang + 8duit
tp si B = 8kasih + 8sayang +20duit..

jika perkara nie berlaku kecenderungan untuk berpisah lebih tinggi.. dan pesaing B lebih tinggi utn menang

betul tu slymer..aku stuju..cinta sblm kawin ni memerlukan pengorbanan duit..klu nk di kira..si A ini insan yg malang sbb xde duit..dan si B ni plak byk duit..jadi dia akan dapat berikan apa sahaja yg awek tu nak..
ini HAKIKAT....

katakan si A xde duit..tp dia mmg sayang giler2 kt awek tu..nak bergayut perlukan duit top up..nk luang or berjalan2 sure kna ada duit..xkn tgn kosong jerk..kna beli aiskirim ke..blanja makan ke..shopping skit2 kna duit gak suma tu..kesimpulan yg si A buat..x jadi kol, x jadi kuar dating..n suma2 benda x jadi..secara x langsung.. awek ni pn rasa x di hargai..pakwe x romantik..x pandai amik hati..x reti2 nk kol..orang laki xkn cakap suma tu..dia xkn cakap dia xde duit..malu arr...

pastu si B ni plak..banyak duit..suma benda yg si A x dapat buat disebabkan duit. si B dapat buat..jadi awek ni akan rasa si B ni lebih caring, lebih amik berat, lebih segala2nya..so, cinta akan beralih arah..dgn alasan si A x dpt berikan dia kebahagiaan..apakn daya si A, nak ke cite dia xde duit...

kesimpulan kat sini..mmg duit bkn la segala2nya..tp xde DUIT..suma x menjadi..

QUOTE (kyokusanagi @ Nov 28 2008, 01:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
betul tu slymer..aku stuju..cinta sblm kawin ni memerlukan pengorbanan duit..klu nk di kira..si A ini insan yg malang sbb xde duit..dan si B ni plak byk duit..jadi dia akan dapat berikan apa sahaja yg awek tu nak..
ini HAKIKAT....

katakan si A xde duit..tp dia mmg sayang giler2 kt awek tu..nak bergayut perlukan duit top up..nk luang or berjalan2 sure kna ada duit..xkn tgn kosong jerk..kna beli aiskirim ke..blanja makan ke..shopping skit2 kna duit gak suma tu..kesimpulan yg si A buat..x jadi kol, x jadi kuar dating..n suma2 benda x jadi..secara x langsung.. awek ni pn rasa x di hargai..pakwe x romantik..x pandai amik hati..x reti2 nk kol..orang laki xkn cakap suma tu..dia xkn cakap dia xde duit..malu arr...

pastu si B ni plak..banyak duit..suma benda yg si A x dapat buat disebabkan duit. si B dapat buat..jadi awek ni akan rasa si B ni lebih caring, lebih amik berat, lebih segala2nya..so, cinta akan beralih arah..dgn alasan si A x dpt berikan dia kebahagiaan..apakn daya si A, nak ke cite dia xde duit...

kesimpulan kat sini..mmg duit bkn la segala2nya..tp xde DUIT..suma x menjadi..

hehe... thx ..
tp utk menguatkan fakta..
bagaimana unsur seks telah pn di masukkan dlm elemen cinta semasa sblum kawin..
jd korang setuju . jika elemen sex telah di masukkan dlm sesuatu perhubungan sblum kawin..

A : cinta = 8kasih + 8syg + 10 duit + 0seks

sedangkan

B : cinta = 4kasih + 4syg + 5duit + 2seks

jika di perhatikan sekali lagi di formulakan ko rasa hubungan mana yg lebih berjaya...? si A atau si B ?

A menabur segalanya agak tinggi tp tiada unsur seks manakala si B walupn kurang manabur segalanya tp ianya lengkap kerana ada nya seks..?

so siapakah yg akan berjaya.. si A atau si B ..?

QUOTE (MenCaRi @ Nov 28 2008, 01:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
buang masa ja bercinta ni...hehe happy.gif

nnt br nak bercinta..happy.gif

ko kalau ko dah join bab2 cinta ni nanti kot tau la.x sama macam ko kawan member biasa.aku dulu pun x percaya bende2 ni sekali bila bende itu hadir...alahai.