Jump to content
sh4m

Pglmn Blja D Klmu (cosmopoint Kl)..

Recommended Posts

memang betul apa yg julie kata tu... Tapi kalu benda yg bleh kita elak, kita elakkan la. Kalu ada pilihan yg lebih baik, buat apa kita nak amik pilihan yg lagi tak best, tul tak. Kalu kita dah tau kolej ni ada banyak problem(dari apa yg dibincang di sini) buat apa kita nak join jugak kan. Jadi baik kita masuk universiti lain kat insyaAllah lebih baik.

Aku dulu pun, memang berminat giler nak join program CCSP tu. Tapi dengan feedback negatif yg aku dah baca kat forum ni. Terus tak jadi. Last2 aku balik semula ke UNIKL. Memang jodoh aku kat UNIKL kot.. Jadi sesapa yg nak join mana2 kolej/university swasta ni, pilih la yg elok2. YG berpatutan dengan yuran yg kita bayar. Kalu IPTA tu memang takleh nak kata apa la. Sebab kuasa memilih tu takla sepenuhnya ada kat tangan kita. Kita bleh pilih pun masa nak isi borang UPU tu je kan.. hahaha

QUOTE(watermelon @ Jan 24 2009, 08:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aq nk tnya, brapa lama ek nk ambik degree ? ? ? 2tahun or 3thun?? ingat nk sambung kt KLMU, ambik course Graphic Design.

20 bulan... loan antara 18 - 28 ribu...

QUOTE(juliestar @ Jan 24 2009, 09:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pn student cosmopoint
amik graphic
cosmo ok je
tp.. management mmg teruk skit
mb staf die pemalas n bwat keje xbetul
mmber2 aku sume complain psal loan ptptn
kejap mcm ni kejap mcm tu mcm xbetul pn ade dorg nih
learning kit lak biase lah pkai photostat

tp kalau nk cerite psal pembelajaran
aku rase mmg bleh dibanggakan
aku dlu agak bodo la dlm graphic ni
tp lpas msuk cosmo otak aku smakin berkembang and
aku hmpir xbleh pcaye yang aku bleh hasilkan artwork sebagus tu
CGPA aku pn kire ok la 3.48 n aku bkan the best student dlm clas aku

lecturer smuenye ok
xde pape masalah
aku rse yg byk masalah tu disebabkan org tu yg bermasalah
mmber aku pn ramai gak yang xlepas2.repeat memanjang
sbb nye dorg yg xde disiplin
so xboleh la nak memburukkan cosmo ni tanpa pengetahuan yg cukup
kalau ikutkan,kat mane2 pn ade masalah
korg msti igt,time korg skolah dlu pn korg msti pnh ckp
cikgu tah pape la..pengetua lembap la,air xde kat hostel la
tuptuptap korg dah hbis skolah pun
result sume ok siap bleh study oversea lg kan??

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

biasa la.. mane2 ipt sume ade yg blaja main2... ade yg serius..... mcm dlm thread ni la.. ade yg xpuas hati, ade yg puas hati.... ade yg mgarut, ade yg pandai... cam tu la.... tp bhgn management tu aku vote 1/10.... teruk....

off topic jap....

sh4m Dikirim Jan 23 2009, 07:47 PM

cam kenal je brader ni..... tp bg aku kolej ni bagus lg dr ipta.. sbb peluang keje diberi...

ko kenal aku ?..... biar betul

QUOTE(awi216 @ Jan 26 2009, 04:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aii JULIE,, smalam citer pasal cosmo ok je. Apsal tiba2 bengang plak. Cuba ko story sikit apa problem nya..

mmg lah ok..
aku bngang psal management die yg xreti nk bwat keje
pemalas kot dorang tuh
dr kes laptop sampai lah ke kes ptptn,smue pn bermasalah!
ni psal ptptn, aku xdpt full ptptn,so kne lah byar slebihnye
time dorg inform yg aku kne byar tu aku dah marah dah..time register pnye lah ckp dpt full loan plus laptop tbe2 lak kne byar.
ade la dlm rm1800.
bru2 ni aku pn dtg la nk byar lebih tu,time tu dlm tangan mmg ade rm1800
tp dorg ckp kne byar rm800 je.cuz die akn tolak dr yg spatutnye msuk kt akaun aku.
ok lah.aku byar je la.siap tnye lagi ni dah setel ke n dorg ckp setel.
aku puas ati la da byar
bbrape ari yg lpas dorg call suruh byar lg skit cuz ptptn xmasukkan ke akaun dorg n dorg xsebut pn tu ksilapan dorg
tgk lah how professionalnye dorg bwat keje!
dorg igt bapak aku cop duit pe
psal dorg bwat keje salah nape bapak aku lak nak tanggung?
dorg yg ptut tanggung. n aku amik kputusan nk complain sblm aku blah
aku pnye la...da sem akhir pn dorg nk crik pasal

tengok atas ni, salah satu contoh buruk yg bleh membengangkan kita.. Cakap belit2. Tambah bab duit ni, lagi la sakit hati.

QUOTE(juliestar @ Jan 26 2009, 10:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mmg lah ok..
aku bngang psal management die yg xreti nk bwat keje
pemalas kot dorang tuh
dr kes laptop sampai lah ke kes ptptn,smue pn bermasalah!
ni psal ptptn, aku xdpt full ptptn,so kne lah byar slebihnye
time dorg inform yg aku kne byar tu aku dah marah dah..time register pnye lah ckp dpt full loan plus laptop tbe2 lak kne byar.
ade la dlm rm1800.
bru2 ni aku pn dtg la nk byar lebih tu,time tu dlm tangan mmg ade rm1800
tp dorg ckp kne byar rm800 je.cuz die akn tolak dr yg spatutnye msuk kt akaun aku.
ok lah.aku byar je la.siap tnye lagi ni dah setel ke n dorg ckp setel.
aku puas ati la da byar
bbrape ari yg lpas dorg call suruh byar lg skit cuz ptptn xmasukkan ke akaun dorg n dorg xsebut pn tu ksilapan dorg
tgk lah how professionalnye dorg bwat keje!
dorg igt bapak aku cop duit pe
psal dorg bwat keje salah nape bapak aku lak nak tanggung?
dorg yg ptut tanggung. n aku amik kputusan nk complain sblm aku blah
aku pnye la...da sem akhir pn dorg nk crik pasal

camni la.. ko anta surat komplain pun xguna jugak... kalu ko nak jugak... ko mesti kena ade point btul2 kukuh.. kalu ade, ko g jupe kak zura ( untuk ccsp ) or jupe pn sabariah a.k.a kaunselor ( untuk dip.. xleh pakai pun )..... diorang ni ade provide surat complain....

biasa nya xkan jadi... dulu aku pernah complain, tp xde pe2 tindakan... aku trus jupe dato' kat kedai makan belakang tu... face to face.... cakap direct trus.... ade ke patut student lelaki yg duk PV6 kena pindah ke PV10.. dah tu kos penghantaran barang2 kena tanggung sendiri.. pastu kalu yg dah pasang streamyx camne lak.... tu pasal aku wat perjumpaan tergempar trus kat meja makan dier....

kalu ko ni dak diploma... ko perasan x bilik kaca kat tepi library...??? kat situ ko leh tanya.. abg shah setau aku... aku ade gak mintak tlg dier pasal lecturer aku kena curik... dier memang trus ke assistant dato' la...

tips:
1 - ko kena slalu followup.. jgn tunggu dier call ko..
2 - kalu xjd gak, ko direct jupe dato' kat restoran dier kat blkg tu... merican setau aku...
3 - xjupe gak, kul 6pm - 7.pm dato' slalu kuar ofis...
4 - even xleh jugak, ko panggil wakil umno or bn..
5 - degil jugak...... ko panggil wartawan.... time ni dato' mesti hangin... staff mesti kena hentam baek nyer...

welll ni tips aku je.... nak ikut or not.. its up to you...

[quote name='awi216' timestamp='1229235347' post='885429']
aiii,, teruk gak camni. Aku memang ada niat nak masuk program CCSS ni. Tapi tengok emo empuk punya pasal, dah tawar plak niat ku ini. Sebelum ni pun, aku dengar cosmo memang banyak problem, yg paling banyak problem semestinya management nya. Dah banyak aku dengar, dan sebenarnya dah kena batang hhidung aku sendiri tah pun.

Ni nak cerita la skit pasal panglaman aku dulu. Masa awal2 penubuhan program CCSS ni, aku pun tertarik la nak join sama benda ni. Tapi masa tu dibuka untuk budak lepasan degree je la. Aku plak cumalah budak lepasan HND in Comp. Eng. Saja la pi try, alih2 dapat. Dipendekkan cerita ada dua 2 inteview, kat dua tempat COSMO yg berbeze. Dua2 inteview tu aku lepas dengan kacangnya skali. Dan aku sorang sajalah bukan pemegang degree masa pengambilan tu.

Jadi dari utara ni lebih kurang 30 lebih orang pun untuk pengambilan tu. Pihak cosmo sediakan bas ke KL, untuk pendaftaran masuk dan sebagainya. Tapi sampai je sana, lepas taklimat, ada seorang staff cosmo panggil aku, dia kata aku tak cukup syarat, sebab aku cuma budak HND bukan budak Degree. Aku yg tak habis penat baru sampai KL, kena plak terus balik kedah, ye la kan,, dah kena reject..

Tu la panglaman buruk aku. Yg aku tertarik sangat sebab syllabus diaorang yg aku tengok memang mantap. Tapi kalu dh tak cukup lecturer, syllabus mantap camna pun, tak bleh blah la jgak.. Cosmo2, macam2 cerita...
[/quote][quote name='awi216' timestamp='1229235347' post='885429']
aiii,, teruk gak camni. Aku memang ada niat nak masuk program CCSS ni. Tapi tengok emo empuk punya pasal, dah tawar plak niat ku ini. Sebelum ni pun, aku dengar cosmo memang banyak problem, yg paling banyak problem semestinya management nya. Dah banyak aku dengar, dan sebenarnya dah kena batang hhidung aku sendiri tah pun.

Ni nak cerita la skit pasal panglaman aku dulu. Masa awal2 penubuhan program CCSS ni, aku pun tertarik la nak join sama benda ni. Tapi masa tu dibuka untuk budak lepasan degree je la. Aku plak cumalah budak lepasan HND in Comp. Eng. Saja la pi try, alih2 dapat. Dipendekkan cerita ada dua 2 inteview, kat dua tempat COSMO yg berbeze. Dua2 inteview tu aku lepas dengan kacangnya skali. Dan aku sorang sajalah bukan pemegang degree masa pengambilan tu.

Jadi dari utara ni lebih kurang 30 lebih orang pun untuk pengambilan tu. Pihak cosmo sediakan bas ke KL, untuk pendaftaran masuk dan sebagainya. Tapi sampai je sana, lepas taklimat, ada seorang staff cosmo panggil aku, dia kata aku tak cukup syarat, sebab aku cuma budak HND bukan budak Degree. Aku yg tak habis penat baru sampai KL, kena plak terus balik kedah, ye la kan,, dah kena reject..

Tu la panglaman buruk aku. Yg aku tertarik sangat sebab syllabus diaorang yg aku tengok memang mantap. Tapi kalu dh tak cukup lecturer, syllabus mantap camna pun, tak bleh blah la jgak.. Cosmo2, macam2 cerita...
[/quote]

ko amik HND kt mne??