Jump to content
Sign in to follow this  
oxy

Apa Definasi Tidak Racist Pakatan Rakyat?

Recommended Posts

Assalamualaikum, dah lama x bincang pasal politik. Okay, straight to the point, apa sebenarnya definasi x racist pakatan rakyat?

1. Diorang x suka quota2, mintak abolish kerana pembahagian sesuatu bende mengikut nisbah bumiputera dan tidak bumitera berpandukan 'kaum', sesuatu yang kata diorang racist dan tidak sesuai ntuk negara Bangsa Malaysia.

2. Tapi, cam sektor kerajaan, yang setau aku x der kuota2, diorang bising plak kata 'bangsa' diorang x cukup join.

3. Eh, ko mention 'bangsa' ko x cukup, eh, kau racist.

4. Kemenangan Obama dikatakan sesuatu kejayaan kerana org putih pilih org hitam. Diorang cakap, org putih matang memilih. Diorang kemudiannya bertanya, boleh ke bukan bumiputera jadik PM?

5. dalam erti kata lain, boleh ke kaum yg lain dari kaum2 bumiputera jadik PM?

6. kenapa harus ditanya soalan begitu? kalo x racist, x kesah lah sapa2 asalkan malaysians kan?

7. jadik aku rasa pelik. apa sebenarnya definasi x racist pakatan rakyat?

8. kene ade quota sama rata 50:50 bumi : non bumi kerk? kene ada pm bumi dan non-bumi baru x racist? atau semua jawatan tinggi non bumi pegang baru x racist?

9. eh kejap, u mention non bumi again. racist!

adus, bila ada quota, mintak abolish kerana racist. bila org dia x cukup, suruh ada mekanisma supaya seimbang (quota la tuh). eh quota racist la... pening2. apa sebenanya definasi x racist pakatan rakyat? ada sekadar ayat penyedap jerk tp dasarnya 2x5 jer?

mintak yg arif, tlg la explain. naik pening aku nak paham apa diorang nak masa baca paper.

sorry la aku cakap, dua2 pon racist.

tak percaya hangpa tgk Malaysia Today nuh. non muslim hentam muslim bila2 ada pelung.

ini kita nak kasik can? JGN HARAP LA.

ISLAM dulu, BARU MELAYU.

Biasa la , bila tak untung kat dorang ,suka jerit "RACIST!!!!1!1". Bila untung kat dorang ... diam2 cukup la , takpun dorang cakap "cuba fikir positif" ... tongue.gif

QUOTE(hdroxy @ Nov 14 2008, 12:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum, dah lama x bincang pasal politik. Okay, straight to the point, apa sebenarnya definasi x racist pakatan rakyat?

1. Diorang x suka quota2, mintak abolish kerana pembahagian sesuatu bende mengikut nisbah bumiputera dan tidak bumitera berpandukan 'kaum', sesuatu yang kata diorang racist dan tidak sesuai ntuk negara Bangsa Malaysia.

2. Tapi, cam sektor kerajaan, yang setau aku x der kuota2, diorang bising plak kata 'bangsa' diorang x cukup join.

3. Eh, ko mention 'bangsa' ko x cukup, eh, kau racist.

4. Kemenangan Obama dikatakan sesuatu kejayaan kerana org putih pilih org hitam. Diorang cakap, org putih matang memilih. Diorang kemudiannya bertanya, boleh ke bukan bumiputera jadik PM?

5. dalam erti kata lain, boleh ke kaum yg lain dari kaum2 bumiputera jadik PM?

6. kenapa harus ditanya soalan begitu? kalo x racist, x kesah lah sapa2 asalkan malaysians kan?

7. jadik aku rasa pelik. apa sebenarnya definasi x racist pakatan rakyat?

8. kene ade quota sama rata 50:50 bumi : non bumi kerk? kene ada pm bumi dan non-bumi baru x racist? atau semua jawatan tinggi non bumi pegang baru x racist?

9. eh kejap, u mention non bumi again. racist!

adus, bila ada quota, mintak abolish kerana racist. bila org dia x cukup, suruh ada mekanisma supaya seimbang (quota la tuh). eh quota racist la... pening2. apa sebenanya definasi x racist pakatan rakyat? ada sekadar ayat penyedap jerk tp dasarnya 2x5 jer?

mintak yg arif, tlg la explain. naik pening aku nak paham apa diorang nak masa baca paper.

hang ni mcm nk melayu je menang, padahal melayu no.3 dlm Malaysia ni mellow.gif
kesah apa nonbumi ke tak, yg penting jgn nk memperjuangkan melayu sgt la, Islam dulu bak kata Snipersnake

melayu yg beragama islam...

mende kecik diputar belitkn tu yg buat pening kepale...

yg tembak sesama bangsa islam dekat iraq/palestine...

islam2 ... <---- maksud aku penganut agama islam...

hehe kalau ikut kata2 ko tu , ko nak sampai dua parti jual islam semata2 nak kaut sokongan?

dlm Pakatan rakyat yang byk buat problem..dari suku sakat DAP...
.tak semua...ader jugak yang jenis baik mcm lim guan eng.....tapi si teresa kok jenis aggresif skit....since Pakatan rakyat banyak dominate negeri2.. mcm dia komplen..isu speaker surau,tulisan jawi kat signboard..tp dia tak sedar kaum majoriti adalah Melayu Islam biggrin.gif....dia tu kena pantau skit..as well as Karpal singh...

aku cakap dari pemerhatian aku....

QUOTE(Batista @ Nov 15 2008, 11:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dlm Pakatan rakyat yang byk buat problem..dari suku sakat DAP...
.tak semua...ader jugak yang jenis baik mcm lim guan eng.....tapi si teresa kok jenis aggresif skit....since Pakatan rakyat banyak dominate negeri2.. mcm dia komplen..isu speaker surau,tulisan jawi kat signboard..tp dia tak sedar kaum majoriti adalah Melayu Islam biggrin.gif....dia tu kena pantau skit..as well as Karpal singh...

aku cakap dari pemerhatian aku....

betul.

jijik aku tgk PR *********** DAP.

Dulu tak mcm nih..aduhai sapa la kita nak bergantung harap nih.

mod: Sila jaga bahasa anda Edited by Null

Aku lagi suka kalau DAP kene buang keluar/disingkir keluar PR , bawak masalah betul . PKR ngan PAS duk ikut je , tapi DAP taknak ikut dorang(pkr pas) lak tu dry.gif .

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...