Jump to content
schöne Gehirn™

Info Gaji Dan Jawatan Anda ?

Recommended Posts

[quote name='civ3' timestamp='1292401248' post='1056612']
Syarikat : T-Systems Malaysia (SITI)
Jawatan Awal : Wintel Ops Engineer
Berapa Tahun Kerja : Join company ni baru 9 bulan. Total experience kerja aku sebelum ni 3 tahun.
Jawatan Sekarang : Wintel Ops Engineer
Gaji Sekarang : RM4+++
[/quote]

Dah nak dekat setahun. Bawah ni update terbaru aku: :)

Syarikat : HP
Jawatan Awal : N/A
Berapa Tahun Kerja : Baru 7 bulan. Total experience kerja 4 tahun.
Jawatan Sekarang : Wintel Analyst
Gaji Sekarang : Hampir RM5+++

peh keje IT smua gaji rm3k ke atas...biar betul....bahagian network k software development ?

tak kisah bahagian network ke atau software development.. tapi kerja IT memang boleh buat duit kalau ada skill dan pengalaman yang cukup.... ditambah pula kalau ada professional cert... :)

skop kerja aku sebagai enterprise server admin.. kiranya jaga windows server globally depend pada customer region APJ / EMEA, etc... :D

[quote name='mon678' timestamp='1320292965' post='1074689']
peh keje IT smua gaji rm3k ke atas...biar betul....bahagian network k software development ?
[/quote]

bahagian IT kalau dah cukup pengalaman baru leh dapat 3K keatas tuh (tengok company gak laa aku rasa)... aku dulu start from zero starting gaji 2k++ sekarang dah 3k++ laa... sebab dah 2tahun lebih keje...

dulu programmer cabuk jer... sekarang system engineer.. support system global...

[quote name='malayNUX' timestamp='1226829323' post='852472']
Syarikat : kerja sendiri (IT)
Jawatan : Pengurus
Gaji awal : (Pendapatan awal :Purata) RM 500 sebulan
Jawatan sekarang : Pengurus
Pengalaman berniaga : 5 tahun
Pendapatan sekarang : heheheh...

Apapun.. bersyukur dengan nikmat yang Allah berikan.. alhamdulillah
[/quote]
Syarikat: kerja sendiri IT

Jawatan:Pengurus.

Gaji Awal: RM 800 sebulan.

Pengalaman: 10 tahun dalam IT + 6 tahun kerja kedai komputer+kompeni baru 2 tahun+kedai baru 6 bulan.

kenapa kedai baru 6 bulan? Ceritanya macam ni:

Aku kerja kat satu kompeni komputer ni tahun 2006.akhir tahun 2007 syarikat aku kerja tu ditukar tangan (tukar bos) tahun 2009 aku diberhentikan kerja(akibat Krisis ekonomi tahun 2009).Mei tahun 2009 aku setup syarikat aku sendiri (based on home) so aku continue la buat apa yang aku buat kat kedai aku kerja dulu....raya cina tahun lepas mulut aku gatal pergi telephone exbos aku yang lama.....aku cakap dengan dia aku still continue apa yang dia buat walaupun aku dah berhenti kerja..Bulan April 2011 ni dia bagi aku sewa kedai tu.....until now aku boleh cakap alhamdulillah rezeki tu ada.

insyallah tahun 2012 kalau boleh awal tahun aku nak pi belajar Mandarin/Kantonis.pasal kat sini aku sorang je peniaga berbangsa Melayu kat sini.yang lain semua berbangsa cina.exbos aku dulu pun bangsa cina.Diorang punya WIndow XP/window 7/software pun semua dalam bahasa cina. :18: . Edited by Tempus

[quote name='Tempus' timestamp='1320606125' post='1074786']
Syarikat: kerja sendiri IT

Jawatan:Pengurus.

Gaji Awal: RM 800 sebulan.

Pengalaman: 10 tahun dalam IT + 6 tahun kerja kedai komputer+kompeni baru 2 tahun+kedai baru 6 bulan.

kenapa kedai baru 6 bulan? Ceritanya macam ni:

Aku kerja kat satu kompeni komputer ni tahun 2006.akhir tahun 2007 syarikat aku kerja tu ditukar tangan (tukar bos) tahun 2009 aku diberhentikan kerja(akibat Krisis ekonomi tahun 2009).Mei tahun 2009 aku setup syarikat aku sendiri (based on home) so aku continue la buat apa yang aku buat kat kedai aku kerja dulu....raya cina tahun lepas mulut aku gatal pergi telephone exbos aku yang lama.....aku cakap dengan dia aku still continue apa yang dia buat walaupun aku dah berhenti kerja..Bulan April 2011 ni dia bagi aku sewa kedai tu.....until now aku boleh cakap alhamdulillah rezeki tu ada.

insyallah tahun 2012 kalau boleh awal tahun aku nak pi belajar Mandarin/Kantonis.pasal kat sini aku sorang je peniaga berbangsa Melayu kat sini.yang lain semua berbangsa cina.exbos aku dulu pun bangsa cina.Diorang punya WIndow XP/window 7/software pun semua dalam bahasa cina. :18: .
[/quote]
company ko buat bisnes apa tempius?

ni info gaji aku tahun 2007/2008,tak pasti tahunnya:

Syarikat : teri towel manufacturing
Jawatan Awal : tidak diketahui,semua kena buat,mcm buruh kasar je
Berapa Tahun Kerja : 3 bulan shj
gaji:rm540 +- Edited by memito

Syarikat : Bos tak kasi bgtau
Jawatan Awal : Service Engineer
Gaji Awal : RM2300
Berapa Tahun Kerja : 4 Tahun ++
Jawatan Sekarang : Senior Service Engineer
Gaji Sekarang : RM8500 + (offshore Allowance) = ++RM12,000.00

tapi sebelum ni dah pernah kerja dekat company lain.

= Start dari SPM, kerja Kilang buat klip walkie talkie motorola - RM400, Jurujual supermarket bahagian elektrik, jurujual Jusco bahagian Sabun basuh, beras, susu, makanan kucing.
= Sambung belajar dapat Diploma = Juruteknik Kilang Semiconductor = RM850
= Kontraktor Kelas A Juruteknik = RM900

Rasa tak puas dan nak lagi kedepan, ambik degree Electrical Engineering
= dapat offer syarikat base di Norway dan sampai sekarang..

InsyaAllah, ada rezeki nak sambung Master

Bukan senang untuk senang, dan bukan susah untuk susah.. :)

Kalau nak luaskan rakan2 seperkerjaan join lah LinkedIn.... add la rakan2 anda, mana tau boleh recommend pekerjaan sesuai dengan kelayakan. :D

Syarikat : Intel Kulim & Sham Enterprise ( Sampingan )
Jawatatan Awal : Technician
Gaji awal : 1700
Berapa Tahun Kerja : Dari tahun 2007
Jawatan Sekarang : Senior Tech & Biz Kecilan2
Gaji Sekarang : Purata RM3700 ( Dip ) Kalo Degree sah masuk2 jadi Eng . Edited by carnine9