Jump to content
ahaksz!

Prince Of Persia 2008

Recommended Posts

camne dgn animation?ader banyak kesan PhysyX?

QUOTE(GhostXY @ Dec 12 2008, 12:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mslah bsinar2 aku dh solve pas aku install driver ati 8.12..
hehe biggrin.gif

good finding bro.. memang lepas update ke 8.12 masalah bersinar tu tadak dah..baru la ada selera nak main.. hehe laugh.gif

@Batista
kesan physyX agak berkesan..tapi dalam bentuk animation la..bukan 3d.

grafik cun jugak ... main la.. Edited by dtheatre

br lepas men..x abis lagi..hehe..
tp game nie aku rase lame gak kot nak abis..nak kene collect seeds tu pon masalah juge..byk lak tu..adoi..
game nie mmg layan walling je..haha..byk sgt walling die..teknik2 walling pon da improve..fighting pon makin sdap combo die..
org jht die pom makin taf..susah gak nak lawan..tp xde lar susah sgt..khokhokhoho..

QUOTE (zer0Nehza @ Dec 13 2008, 05:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ada unlocked weapon tak? dengar bonus locked game ni ada pakaian / suites assasin creed..
maklum la ubisoft juga... import je la biggrin.gif

aku rase xde lar unlocked weapon..combo tu maybe lar kot..
aku pon br men 3 cabang setel..tinggal 1 lg..kalo ade suites tu cm menarik je..

aku br phm game nie..so post aku sblm nie tu slh..haha..
aku br setel 1 branch..Hunter telah ku ilangkn nyawenye..
tinggal lagi 3 branch.. biggrin.gif

nie ss sket dr aku..

sape minat superman tu le lar try..khokhohokhoho laugh.gif

hunter nie x abis2 spit.. tongue.gif

finally..abis juge game nie aku men..start dr ari kamis last week..cukop lar target aku..1 hero 1 ari aku bunoh..hehe..
ari nie je 2..jato ati lak aku tgk Elika nie..haha..

bwh nie spoiler..sape nak tau klik ler..hehe..
Spoiler :
Elika mati tem last2 nnt..die sacrifice nyawe die tuk idopkn pokok yg ayah die musnahkn tu..
Tp kerane si prince nie syg si Elika nie die musnahkn balik pokok tu..n dpt 1 bebola jiwe.. laugh.gif die gune light seeds tu tuk idopkn Elika balik..last2 skali temple tu destroy..Ahriman release blk..continue next chapter.. biggrin.gif

nie bwh ss ending game..

1st credit..

2nd credit..

huhu..nie ss tuk costume assassin creed..
shud be kene bli limited edition tuk dpt costume nie..
tp yg nie dlm kategori biskot gak lar..khokhokhokho..
tengs tu bro zer0Nehza.. tongue.gif

Edited by ahaksz28

aku terjumpa sesuatu di internet. ini untuk unlocked skin... iaitu baju assassin creed tu... hehe. tak perlu main sampai abih pun..hehe..

CODE
To unlock Sands of Times' (Prince and Farah) skin on PC you need to enter the following pre-order code: 525858542.
yg atas ni 9 digit. masukkan saja 9 nombor tu..walaupun kotak tu hanya untuk 8 digit saja.. rolleyes.gif

To unlock Altair skin on PC you need to enter the following pre-order code: 13372805

To unlock Jade skin on PC beat the game.

To unlock Prototype Prince/Princess skin collect all the 1001 light seeds.
Edited by dtheatre

komen saya game ni....

1) manoeuvre dia senang sangat, bila kita lompat dia macam ada auto align so tak terlebih atau terkurang lompat. di tambah lagi dengan infinity save by Elika, buatkan game ni, manoeuvre dia tak mencabar kalau nak banding dengan two thrones, siap ada benda jatuh2 lagi, yg ni langsung takder perasaan havoc tertekan dan kena cepat, yg lepas boss last pulak tu sikit sangat je

2) battle dia dah takder speed kill melainkan enemy bukan boss ditolak ke tepi dinding atau tepi tebing. tu pun satu stage cuma ada satu je enemy bukan boss. kiranya satu stage ada dua fight je. fight dia pun terasa pendek, boss boleh mati dalam masa singkat je purata bawah 5 minit. (dalam 3 ke 4 kali buat combo dah mampus) tu tak tengok lagi boss yg batu tu, cuma pergi tebing, defend, bagi dia pukul, recover kat belakang dia, start Elika combo dah tu tolak ke tebing, ambik masa bawah 1 minit.

3) takder difficulty option. patutnya tu ada le difficulty supaya Elika saver tu terhad kepada berapa light seed dah ambik dan kira sebagai consumable, pastu buangkan auto align semasa manouvre dan bagi supaya kita ada lifebar boleh mati, dan bagi boss tu nyawa dia lebih liat lagi

pada sesiapa yg main lawan boss sampai berjam2 tu, ikut panduan saya ni nescaya korang main boss tu boleh menang bawah 5 minit dan terasa tak puas nak belasah lagi boss tu.

1) masa lawan attack dengan attack sentiasa le sedia untuk deflect dan sambung attack balik atau terus start combo lepas deflect, hati2 sikit kalau nak start Elika combo sebab ada boss punya form yg kebal Elika terus buang dia, susah2 lagi nak kena roll pergi dekat dia nak bagi bangun balik. setiap deflect boleh start combo sebenarnya, ikut boss punya form, pakai apa yg patut.
sebenarnya korang boleh deflect attack yg walaupun takder sign deflect, contoh macam bila boss start first attack, atau 2nd hit attack selepas 1st hit dah connect pun korang boleh deflect, tapi kena betul timing.

2) korang guna le combo panjang2, start terus dari 1 attack connect, jangan tunggu sampai 2 atau 3 attack connect sebab nanti kena deflect

3) korang tau ke combo2 kat dalam game yg ni panjang giler, bila korang dah start, boss terus takbleh nak deflect lagi sampai korang habis. tapi kena hati2. korang nak creat combo tu se elok2nya takder prince attack sebab ada certain yg korang boleh sambungkan jadi combo tapi tgh2 combo pun boss boleh deflect.
ni contoh combo panjang yg mudah yg start dengan Elika:
A,(A,A)/deflect; E,E,S,E,(A),E,R,S,E,E
kunci singkatan di bawah
A = Attack left mouse button, E = Elika E button, S = special spacebar, R = air launcher R button, (*) = boleh di tinggalkan dan combo masih boleh connect

4) bila korang dah kena down dan musuh dah melompat ke atas korang nak buat finishing (yg kalau korang kalah Elika save, tapi separuh nyawa musuh recover tu) jangan panik, jangan tekan button sana sini balik2 sebab mmg takkan bangun jugak prince tu melainkan korang tekan ikut button yg sepatutnya. hafalkan warna button tu. kuning korang tekan E (Elika), merah pulak korang tekan R (ingat R =red), hijau korang tekan spacebar, pedang korang attack left click. Edited by DRS

yerp..yg latest nie kurg sket fighting die..agak boring..n mmg sng..hehe..
cm two throne dulu mmg layan ngn speed kill tu..kali nie xde..kurg sket specialty die..
pastu mmg xkn mati game nie..ade je saver Elika tu..kurg thriller lar game nie..

nie share sket ss pelik dpt ari tu.. biggrin.gif

tah ape Elika wat pon xtau..tetibe sangkot situ..hehe

Spoiler :
QUOTE(ahaksz28 @ Dec 19 2008, 02:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yerp..yg latest nie kurg sket fighting die..agak boring..n mmg sng..hehe..
cm two throne dulu mmg layan ngn speed kill tu..kali nie xde..kurg sket specialty die..
pastu mmg xkn mati game nie..ade je saver Elika tu..kurg thriller lar game nie..

nie share sket ss pelik dpt ari tu.. biggrin.gif

tah ape Elika wat pon xtau..tetibe sangkot situ..hehe

dia tgh bace jampi 2..haha

biasala tu glitch.. setiap game mesti ada part glitch nyer..
screenshot macam elika nk buka langkah silat, nak berkungfu pon ada.. kelako tol laugh.gif

game ni bosan sebab map sama. kena ulang alik. kena turunkan rate game ni.. aku bai 7/10 je ... hehe

Rasanya standard ler mungkin Prince Of Persia 2008 prelude untuk story baru ni. DUlu kan citer pasal pasir. Sekarang mungkin pasal pencemaran pulak ke heheheh. Lagipun rasanya mesti sambungan dia lagi best tapi harap sangat la gambor dia macam Assasin Creed sebab bagi pendapat patik yang tak berapa hensem ni Graphic Cel-Shading ni seswai utk game2 katun ngan game anime cam Naruto, Bola Dragon, Clorox Bleach dan sebagainya.

Tapi serius la character Prince kali ni memang lain dari yang lain sebab perwatakan dia ada macam Dante skit tapi takde la arrogant macam Dante tapi kelakarnya buat aku gelak guling-guling macam gasing.