Jump to content
xenomorf

Selamat Tinggal Windows Xp

Recommended Posts

QUOTE(e_sentinel @ Nov 9 2008, 02:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Dah lama dah stop ni ..

30 / 06 / 2008

Vista bugs ? incompatible ? etc..? .. kalau sekadar baca artikel tak alami sendiri tak boleh
la komen .. aku dah setahun guna marvellous aje .. laugh.gif

sama la ngan aku laugh.gif laugh.gif
aku ada 3 OS,Win XP,Vista Ultimate dan Ubuntu.
Tapi vista gak yg selalu aku pakai laugh.gif laugh.gif

xp ok bgi aku..lagi2 pc aku yg lopek nih..tpi vista nih kelemahan nyerkne pkai pc yg high..
tpi satu hari nnti xp aku dilupakan gak..mcm windows me dulu..punyer lah top..pastu xp muncul ..windows me jdi kenangan

akan tggl kenangan nanti. tapi aku dah guna OS Microsoft sejak dr 3.11 lg kira zaman gelap smpi la jatuh hati dkt win Xp ada ori dan lanun punyer heheheh...

Win Xp setakat ni memang tak menghampakan sgt sebab dia serasi dgn semua software, game dan byk lg.

#sesapa yg simpan win Xp nanti boleh kaya kot pasal dah jd antik, nak p carik XP ori kat lowyat nanti...

QUOTE(tHE_ultImAteZ_NajMAn @ Nov 9 2008, 11:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tpi satu hari nnti xp aku dilupakan gak..mcm windows me dulu..punyer lah top..pastu xp muncul ..windows me jdi kenangan

kalau korang pearasan most satu OS buatan microsoft leh tahan max 7 tahun.bagi aku mati satu OS maka mati la sesuatu hardware.cth Pentium D+Pentium 4 bla bla bla.pastu plak Vista akan jadik standard bila Quad core+DDR3+high Storage capacity jadik murah dan standard.masa tu la baru pakai VISTA.sekarang pakai VISTA nak buat apa? pastu plak ngan ram 4GB ram DDR3 kus semangat lajunya.pekena LCD 22 inchi semurah rm 400!!!!.macam jugak Pentium 4 memula keluar dulu.mana pakai WIN XP kan pakai ngan WIN ME.so aku lebih suka 2-2 bende ni standarized.software ngan hardware.

tapikan salah satu masalah utama vista aku x suka kan....software Mpower aku ngan Ace Hide x leh pakai.2 bende ni paling penting.aku cuba running compatibilit mode.sama jugak x boleh.2-2 tu develop dah xde.Ace Hide tu bagus.macam tgh buat tgk DVD atau tgh main lagu ke aku tekan CTRL+H utk hide application yang digunakan.so bunyi ngan suara ada lagi la.Mpower tu dia macam lampu LED.kalau cpu busy 100% warna hijau akan bertukar ke warna merah.

pendek citer aku ada 100 goodies kat dalam 300GB hdd aku x leh pakai kat VISTA.masalahnya semua developer dah xde.no more update.masuk ke VIsta jadik crash.tu terpaksa kekal ngan XP. wacko.gif lagipun aku perasan komputer kalau kita usik OS dia maka standby la utk `usik` komponen dia plak.ramai dari kalangan kita beli pc murah-murah mobo cap ECS/ram cap Advanced module/hdd cap MAgnenta/optical drive cap samsung.......

tapi aku rase vista tak leh naik tu sbb microsoft kuar WINDOWS 7 tu sbb vista kernel die dekat 11G tu klu ko perasan mase nak install vista makan banyak space. Klu setakat system 1G ram lupe aje la nak buat keje graphic yang lain After Effect pon sempot. Dari segi design mmg vista lebih cool. Tapi dari segi nak programming enviroment die blom cukup stabil.

yea masih ramai lagi guna win XP termasuk ler aku!
Tapi comp utama aku pakai Win Vista Bussines ED
setakat ini tiada masaalah besar lagi! masih boleh
"RUN" Aplication/Software/Game lama dengan tweak minima! rolleyes.gif

tapi VIsta ini lebih sesuai run di Komp DUAL/QUAD core
base PC! kalu Pakai kat Single COre PC Lembab nak
mampos! mellow.gif

tapi pepun aku suke Guna VISTA Dari XP blush.gif

Aku pakai Vista dan XP. XP digunakan untuk mendownload 24 jam, http, mp3, surfing Internet dan lain2 lagi. Vista untuk aku main game dan tgk citer . Kedua - dua OS ni ok. Aku suka pakai. Lagipun setiap OS ini pasti adalah kelemahan dan kelebihannya. Pandai2lah guna. smile.gif Edited by terabait

pergh update mcam tu pun ada. hum aku nk kata xp ngan vista ni, sng jaa.. xp aku pakai kt pc umah, sbb adik ngan parents aku x reti guna vista. laptop aku taruk vista. haha laugh.gif

pada pendapat aku la, kita kna trima vista tu mmg melampau2. standard laa. nnt melampau2 tu akan jadi kebiasaan bila environment dah brubah. lambat laun xp akan ditinggalkan, tu fact yg kna trima. blush.gif

zaman sudah berubah..

dulu aku paling suka win 98
aku tak suka win me dan win xp
sebab pc aku tak berdaya nak pakai

lama-lama win 98 pun aku tinggalkan
kini dah serasi dengan win xp
dan..
zaman sekali lagi berubah..

akan datang kita semua akan terima vista
ia akan memenuhi semua pc di dunia
itulah hakikatnya

mana ada syarikat yang dah kaut untung banyak
tetiba pulak berhenti menjual (xp)
dan jual pulak barang yang bermasalah (vista)
kan ke bangang namanya tu

tapi dia orang memang dah ada stategi
dan dah ada pengalaman
3.11, win 95, win 98, win me, win xp

QUOTE(game4life @ Nov 11 2008, 12:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
satu hari nanti windows xp tetap ditinggalkan sama cam windows yg lame. zaman dah berubah, dunia dah maju.

support VISTA menyebabkan duit kita banyak mengalir keluar macam air.

dunia makin canggih...
so komputer pn kene pkai os canggih la...
mmg la...dlu aku pn suke win98...
nmpk kemas je mule2 dlu...
then...2000..
xp...dan skrg vista...
xlme lagi windows seven yg dinanti2 kn...directx 11.. rolleyes.gif

dunia dah maju, nanti banyak software terbaru tak support windows xp.

Ye ke? bila tu?
Aku tengok skang ni masih banyak je software yang backward compatible
Still support Win95 & above

QUOTE(K.I.T.T @ Nov 9 2008, 05:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kita duduk kat malaysia.bukan duduk kat jepun.sikit2 buang sikit2 buang.win XP ni kalau ORi dah xde.pirated akan jadik mahal.ada peluang naikkan harga.lagipun menukar ke VISTA tu maksudnya mencari padah.mana2 printer atau scanner yang berusia 2 tahun lebih ada kemungkinan x leh guna.

lagipun orang dah tahu dah.komputer makan banyak duit.habis gaji sebulan.itu yang `orang` takut sangat tu.kali pengguna x bodoh macam dulu.leh kelentong-kelentong.kalau macam kena yang dummy atau x berapa nak tahu pasal komputer ni ok la.masalahnya berapa ramai orang tak tahu pasal komputer ni?

masih ramai lg kat luar sana tu yg x reti pasal komputer. Plajar U sdri pun masih ramai x reti gn komputer @ laptop. sy penah bt satu survey kat U sy pasal penggunaan komputer ni. hasilnya, 9/10 org TIDAK tahu camna penggunaan komputer yang betul. yg paling bestnya, 78% plajr kat U ni gn komputer @ laptop untuk tgok movie. 89% main game dn dengar lagu. nk tau brapa byk yg gn komputer @ laptop untuk bt keja @ bt keja yg berfaedah??... <10%!!!!. haha.. lawak kan dorang suma ni. tp peratus tu naik smpi 99.9% klu tym xm @ tym nk hntar assignment. yg paling mengejutkan, peratus tu naik sehari sebelum xm @ sehari sebelum hntr assignment. lawak la pelajar U ni skarang.

QUOTE(fiqri @ Nov 11 2008, 12:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mungkin lepas ni ade update untuk xp ori, untuk tukar ke vista.. haha. macam xp sp3..

mungkin ramai da yg tukar p XP SP3, tapi klu sapa2 yang belum tukar tu. disarankan supaya korang jgn tukar coz PC @ laptop korang akan jadi lembap dan byk error muncul. nk on9 gn Mozilla, mozilla crash. gn IE pun sama jg. crash jg. baru je td sy format balik PC kat rumah coz dia tertukar p SP3.

QUOTE(xenomorf @ Nov 12 2008, 08:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mungkin ramai da yg tukar p XP SP3, tapi klu sapa2 yang belum tukar tu. disarankan supaya korang jgn tukar coz PC @ laptop korang akan jadi lembap dan byk error muncul. nk on9 gn Mozilla, mozilla crash. gn IE pun sama jg. crash jg. baru je td sy format balik PC kat rumah coz dia tertukar p SP3.

pentium 2 ok ngan sp3. sepatutnya tak leh jadi slow. yang kiot tu pasal AMD kut? ada update dia kalo pakai sp3

windows XP da btahan dlm pasaran slame 6 thn...sistem operasi yg paling berjaya dan yg paling kukuh slps windows 2000 mskipin win 2000 cover smpai SP 5..masterpiece microsoft paling bjaye la cool.gif ...nk tukar vista..tggu dlu la..

spec vista yg tlalu mncekik 2 yg bwat user blom bsedia lg

(xde org pn yg mngadu bile kne upgrade ram ke 256MB mse mula2 winXP release kn) laugh.gif LOL!