Jump to content
Sign in to follow this  
Name2Remembered

Project Starcraft 2 : Observatory Ready To Roll Out

Recommended Posts

Sejarah !.

Semua orang dah tahu starcraft 2 bakal keluar, memang tak dapat di nafikan. game ni mest best gilak.
Mula-mula aku main starcraft tahun 99 dulu.. memang dah seronok sangat dah.. tapi bila main tourney ka.. mesti kalah.. gameplay strategi out. 2 tahun main masih lagi noobs..
salah satu sebab adalah..aku hanya LAN play dengan roomate aku jer... (aku hanya belasah dia sorang je ahaha)..
rupanya kat luar lagi ramai otai-otai... 2 tahun lepas tu baru ada rasa berbeza sket...hari hari bukak sclegacy baca strat..baca forum sc:bw...tapi yang tak best..jumlah player yang main dah kurang.. tak tau la sebab org dah tak main ka...main casual ja ka..atau apa....battlenet/internet jgn harap la..gile kau nak bayar bill dialup 56k. tapi yg lagi x best, mmg orang dah taknak lawan aku laa... kalau main tvb semua nak masuk team aku ahahaha.... tapi bila dah takde orang nak lawan... pastu mula la rasa boring...layan replay jaa.
2-3tahun hanya follow starcraft punya scene ja..sampai la boxer retired...

lepak cybercafe tgk bebudak main LAN.. wtf..salah ni cara korang main..overlord tu hantar ler pegi scout..apa kejadah photon canon penuh keliling island... last last LAN partner aku tu sorang belasah lagi 2 org dalam satu final tourney kat kolej mana tah yang buat main final game dia FFA setting 3 org lul..

pastu folow gak malaysia nye scene cam wcg tuh...baca kat internet ja... sapa nama tu.johnrambo kot.. dia je la pegang malaysia nye s/c.

Objektif !

Jadi dengan starcraft 2 yang bakal keluar..(kalau ikut firasat aku, krismas next year, atau bulan 11 next year.) sebab skang ni 1/3 of the mission dah siap... .
citer yg aku baca-baca..satu box satu single player race mission.. kira macam kalo nak main semua teran zerg protos punya mission kena beli 3 box cd(dvd kot tak tau lah..mungkin bluray?)... tapi katanya 1 box punya mission lagi banyak dari semua mission dlm s/c:bw huarghh...kalo nak multiplayer tak tau laks camne kene beli box lain kot..tapi malaysia kan pakai license by bulk..pakcik lowyat dengan pakcik petaling street beli license utk semua rakyat malaysia... thank you uncle.

aku takde beta game dia..(kalau sapa-sapa ada sc2:beta bagi aku copy installer dia..aku belanje lamb chop kat station 21 bangsar.. huarghh)..hanya layan kot youtube ngan forum ja... dari segi gameplay memang tak berubah.. sama macam dulu-dulu gak..masih lagi carik mineral extract vespene gas...buat building/unit...hero hero macam dalam warcrap3 takde..fuhh seb baik....unit ada tambah ada kurang biasa la tuh..kosmetik ja tuh. grafik ada tukar la..unit nampak cam besar sket size dia..syok tengok...tile dia pun dah tukar bentuk hexagon...

dalam ertikata lain..masih lagi macro manage punya game la (hantar unit pegi suicide pun takpa..unit takde naik level kehkhe)....bukan hero control game macam warcrap3. biggrin.gif.. (kalau ada hero macam warcrap3 kompom ahh ada sc2:dota..wtpwn).

jadi aku mengajak la otai-otai stakap putera.com dan juga gamers2 unggul dari putera.com ni supaya kita bersatu >.<, kita buat Project Starcraft 2 : Observatory ready to roll out (roleplay sikit, observer ni kira macam spy la..nak carik/curik maklumat. muekeke)..kita gather info pasal sc2 bubuh dalam thread ni, kalo bleh borak2 bahasa malaysia senang orang malaysia nak paham biggrin.gif kikikiki....malaysian ni ramai gamers hebat-hebat.. tapi pool kecik..dah le kecik..pastu merata-rata laks tuh..jadi kalo kita dapat buat gather larger pool mesti happening kan...biggrin.gif.. kalo bleh sampai kompetetif level la...lawan kat korea ker.. jgn sampai jadi cam aku dulu..nak lawan tapi takde orang..ajajajajaaa. (anthbax yg ajak lawan stakap kat gameclient apa tah ..ada satu thread tu.. pun dah mana pegi ntah...dah delete id ym kot tukar nama lain ataupun invisible to this user permanently.... taknak aku nampak kot..ahahaha....gurau je antbax..lama taknampak pegi mana?..jom sek7 aku belanje teh tarik. kat pak li...)

okie
1) kurangkan kontroversi (dengan letak post yg macam...game ni bila nak keluar? macam mana nak install sc2?..ahah lom kuar bang, camne nak install..best ke game ni?..huarghh..best gile kerat telunjuk la kalau tak best gile... )
2) tingkatkan prestasi..letak la news pasal sc2 ka... strat² yg "wow" ke..citer2 gembira/sedih korang pasal s/c ke untuk di kongsi bersame...(macam mana Grrr. dulu masa kemuncak dia dlm season1 sc dulu buat reaver drop micro tak ingat...umpama shuttle bleh tembak scarab..)
3) menten fokus..sc2..sc2..sc2..sc2..sc2..sc2..
4) layan!!..zasss.

tapi klu ko tgk SC2 nyer trailer aku tak pasti PC yang ko bli hari nih boleh bla graphic die. Sbb engine 3D die melibat kan fizik. Klu ko perasan setiap object yang pecah tepi benteng akan ikut graviti, particles akan jatuh smoothly. Klu tgk water element die tak yah ckp la konpem realistic value die cukup tinggi. Jadi bersedia la sikit duit untuk upgrade graficcard anda

alamak aku xpat donlod trailer. betui kat grafik dia begiru realistik?

so gamelay harapnya lagi smooth (kalau GC mampu angkat lah). dorang dah lama heboh2 nak buat tapi dengan perkembangan terbaru ni rasanya lagi lambat sebab nak celen RA3 kot..

tapi melihat pada http://www.starcraft2.com/ maseh lagi 3 puak/bangsa/spesies yang sama, teraan, zerg dan protos.. harapnya akan ada race baru tapi apa kan daya nak maen 3 race neh pun dah cukup bingung kalau nak fokus pada 1 jer...

hola,

ini gameplay starcraft2, savior vs hwasin .. byk lagi bleh usha kat youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=YYr8xbYBA-Q...feature=related

pasal graphic card tu takyah risau sgt ler.. tgk pada sc2beta punya game yg diaorg upload ni..nampak cam pc yg beli 3 tahun lepas pun bleh pakai lagik.

kalo ikut pemantauan aku dan juga keinginan aku, mmg kalo boleh menten gameplay game mechanic macam sc/bw, sc/bw tu dah ibarat macam legend, boleh cakap almost perfect dah..so watpe nak tukar2 lagik...

sc2 ni nampak cam target singleplayer mission yg best giler..(kira cam epic la)... pastu kompetetif multiplayer.. mesti mau sambung legasi abg dia sc/bw.. sampai umur dah 10 tahun, tornement diaorg masih lagi penuh dewan org tgk (korea)...

diaorg buat game takde sampai nak tambah race baru ke tukar jadi fps ke..mmorpg ke..diaorg maintain simple tapi gempaksz..tapi tak lari tajuk...sebab?..

hehe..
john rambo... mmg aku x kenal dia..
tp dulu aku pnah main dgn dia dlm batle net .. server us west... channel Brood War Mas-1
penah gak main dgn konco2 dia..

kalu ko nak tau web utk gamers malaysia..

www.mas-1.com