Jump to content
NoC

Dlink Router..

Recommended Posts

helo .. tauke tauke rangkaian semua.. ni saya ni tengah dilema ngan saya punya router ni.. DLInk punya.. saya tak tau ler ngan korang.. tapi dlink yg saya pakai sekarang ni selalu buat hal lah.. hampir tiap minggu.. 2 - 3 bulan dulu ok ler.. tapi sekarang telah mula menunjukkan kekurangan yg tidak ingin kita terjadi ngan network kita.. hampir tiap minggu mesti ada problem pasal tak dpt get trough the router.. boleh ping tapi tak dpt kuar gi internet.. kaadang kadang tak dapat ping.. tapi yg grenti lepas switch off/on dia punya power, ok balik lah.. nak cakap tempat tu panas.. ada aircond la.. firmware pun dah upgrade.. susah la..

yg sy tau dlink punya brand ni tak brapa bagus terutama product wireless AP dia tu.. kesimpulan dier.. mungkin router dier juga tak bagus.. korang setuju tak..?

korang mcm mana? pakai router apa? paling stabil? paling kos efektif? paling tak memeningkan kepala pak guard rangkaian? senang konfigur?

DLink 704P <-- router yg digunakan oleh saya!! mad.gif

saya pikir nak pakai cisco / 3com.. tapi kena mendapatkan real life experience dari korang dulu ler.. baru saya dpt pilih model yg sesuai.

ok. arigato gozaimasu!

yg sy tau dlink punya brand ni tak brapa bagus terutama product wireless AP dia tu.. kesimpulan dier.. mungkin router dier juga tak bagus.. korang setuju tak..?

Aku setuju.

Aku guna 3com...tak pernah ada masalah.

Simple gui.

NoC..aku menempek sikit ye..

Aku pakai Dlink500G, still pakai speed lama, aku call diorang kata dah upgrade...tapi speed masih tak berubah...adakah aku kena reset balik router utk dapatkan speed baru tu???

pada pandangan aku,maybe ko kena factory reset pada button kat beklakang router tue..

dan aku nak tanya,704 nie ada printer port..ko guna ker printer port tue?

aku cadangkan jgn gunakannya..tak direcoomendkan..

aku nak tanya..problem ko bila nak ping tue dia tulis request time out ker?

then,boleh ping tapi takleh masuk internet gitu?

pada pandangan aku Dlink memang menghampakan kitaorang semua...kua punya problem sama dgn aku ..selalu je hang...bila tekan on/off baru ok...

aku suggest kau guna je modem ADSL telekom ...kau jadikan dia rauter..habis cerita....

blink:

pasal Dlink500G ko tu tak pasti ler aku.. kalau pakai dlink704P tu.. kalau lepas upgrade.. reset pun masih sama jer speed dier..

kotatinggi:

aku dah buat factory reset.. masalah tetap mendatang..

printer port tak pakai.

yap.. kalau aku ping grenti request time out. (aku check lepas org komplen takde internet connection / monitoring software)

So berdasarkan cadangan anda, senarai terkini brand router yg dicadangkan adalah seperti berikut: (brand - jumlah cadangan)

aztech - 1, linksys - 1, 3Com - 2, ADSL telekom - 1

3Com? .. harga 2 bijik DLink704 hampir sama 1 bijik 3Com..

ADSL telekom tu brand telekom ke brand lain.. ?

Ye ke..sebenarnya aku pun malas nak reset kalau tak mendatangkan perubahan...itu pasal tanya pendapat korang dulu yg dah lama bermain ngan adsl router...

Ye ke..sebenarnya aku pun malas nak reset kalau tak mendatangkan perubahan...itu pasal tanya pendapat korang dulu yg dah lama bermain ngan adsl router...

Info yg ko nampak dalam router tu tak penting.......yg penting realtime speed ko tu. Aku punya router

langsung tak tunjukkan speed connection sebab aku guna modem dan router berasingan. Tapi aku tau speed aku dapat tu speed yg sebenar....berdasarkan download speed.

3Com? .. harga 2 bijik DLink704 hampir sama 1 bijik 3Com..

ADSL telekom tu brand telekom ke brand lain.. ?

3Com memang mahal sikit.........tapi kalau puas hati pakai, apa salahnya.

Bagi aku. modem yg telekom bagi tu.........kasda dan zte, memang ada masalah dengan routing.....lebih kurang dgn Dlink. Semua pakai chipset dari Globalspanvirata.

Edited by oshiri

Try switch off router dan cabut cable telefon.

Lepas tu switch on balik...........baru cucuk balik cable telefon.

Kalau tak leh..........baru reset modem..............make sure ko catat semua setup tu supaya ko tak lupa.

Pasal P2p tu ...ko kena buat port forwarding.

Edited by oshiri

kalo dah gitu,cuba ko antar ke tempat warranty ko beli..

kat opis aku bila ada problem cam gitu,kita akan antar ke warranty punyer org..kat tempat lain..selalunyer biler request time out,maybe port dia problem..cuba try kat port lain pun gitu gak ker?kalo dah factory reset pun problem gak,dah firmware upgrade pun still gitu,maybe dalam portnyer ader problem..bila dah test kat port lain pun still gitu..

Edited by kotatinggi

D-Link router ni memang tak stable sikit..

Aku cadangkan kau pakai Zyxel DSL router atau CISCO router.. lagi stable.

Banyak customer aku pakai Zyxel router dan tak penah ade prob..

Aku pulak pakai CISCO 2600siries.. lagi tak ada problem.. biggrin.gif

blank: tak payah nak reset modem ke ape.. kalo memang dia bagi ko 512 je speed, 512 je la ko dapat. Kalo dalam bil ko bayar untuk RM 88 = 1 Mbps speed, tp ko dapat 512, kena buat report la nampak gayanya. Sebab banyak orang.. diaorang pakai yang 1 Mbps, tapi tak tau sebenarnya mereka dapat 1 Mbps atau 512 kbps.

Ada sorang budak melaka penah aku godek modem dia.. diaorang dapat speed 512,.. tapi yg appear kat bil 1 Mbps / RM 88 punya.. tak patut kan? lepas tu aku suruh diaorang buat repot.. pasal itu hak pengguna.

Kalau streamyx connection 1MB tapi ko dapat 512Kb.. itu memang biasa sebab walaupun kau punya bill 1MB, tak semestinya ko dapat 1MB.

Sebab Streamyx, ISDN, Analog semua kongsi satu host. Kalau ramai orang yang pakai pada masa yang sama, kau akan dapat kurang darpada 1MB , tapi kalau tak ramai orang pakai, kekadang ko bole dapat lebih drp 1MB.

Streamyx bukan dedicated line.