Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Game Flash Kelima Aku - Energy Collector

Recommended Posts

QUOTE (MalaYneuMaya @ Nov 3 2008, 09:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
assalamualaikum...

hmm game2 flash ko ni buleh buatkan 'pause' tak LanoX...pasal kengkadang aku nak garu ketiak tak dapat la.. ph34r.gif

haha..nak garu ketiak pon isu nie..kene amik berat.. laugh.gif

Hahaha... garu ketiak pakai kaki ler MalaYneu... apa susah2. Korang main pakai sebelah tangan jer ker atau, kena pakai dua2 belah... aku rasa ckup jer pakai sebelah tangn nak control arrow tu... biggrin.gif Well hopefully lagi ramai yang main... sebab game nie pun bukan susah apa pun, simple jer camtu, dan aku ingat nak tambah level lah nanti...

QUOTE(hampeh @ Nov 3 2008, 09:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
wah lanox , game ni lagi cepat pemain dari luar negara join , keep up the good work!!!. biggrin.gif

Lagi ramai dari luar negara sebab aku awal2 lagi dah submit kat 3 website flash games luar negara. Game dulu2 aku suruh korang main dulu pastu seminggu baru aku submit kat website lain... sekarang dah tau sikit camner nak buat "viral marketing", hehehe. Dan pada masa yang sama, korang boleh terus compete dengan diorang.. tengok sapa paling highscores.

Aku ada terfikir, kalau korang nak adakan pertandingan atau competition dalam putera atau mana2 forum lain, boleh gunakan games sebagai medium. Kira segala rekod akan display kat game tu jugak, dan maybe selepas seminggu baru declare pemenang. Kira penganjur akan collect yuran penyertaan, pastu beli hadiah dan uruskan pertandingan. So, ini lah dinamakan online competition... nak monitor rekod, serah jer kat game developer (misalnya... lanogame biggrin.gif ). So, mungkin penganjur boleh serahkan jenis game nak digunakan pada developer berkenaan dengan memasukkan features dia nak. Selain tu.. para pengiklan juga boleh join dengan letakkan banner kecik diorang dalam game berkenaan. Edited by LanoX

Wah!! Dasat!! Bagus Lanox!! ko still fight buat game!! Bagus!! Aku harap yang lain jgnlah putus asa! Coisox aku harap kau dpt balik on track dan produce game skali cam bro Lanox ni. Syabas!! biar dia viral spread cam virus Umbrella Corp! Wahahhahaha!! Edited by Dark Crow

QUOTE(Dark Crow @ Nov 4 2008, 07:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Wah!! Dasat!! Bagus Lanox!! ko still fight buat game!! Bagus!! Aku harap yang lain jgnlah putus asa! Coisox aku harap kau dpt balik on track dan produce game skali cam bro Lanox ni. Syabas!! biar dia viral spread cam virus Umbrella Corp! Wahahhahaha!!

Coisox tengah bertapa tu... ada project rahsia dia. Kalau dia reply nanti takut ter'reveal' pulak projek dia tu.. kekekeke. biggrin.gif

PS:// aku baru jer tambah level game nie... sekarang level sampai 1-9, dengan satelit jahat warna lain dan jenis lain.

hush game ni bukan utk ak...
huhu tiap kali main tak pernah lepas 500 points...
ak rase, ak tekan slow je tp bukan main laju roket tu jalan... wacko.gif

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Nov 5 2008, 03:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hush game ni bukan utk ak...
huhu tiap kali main tak pernah lepas 500 points...
ak rase, ak tekan slow je tp bukan main laju roket tu jalan... wacko.gif

Ko cuba tekan sikit2... jangan tekan key tu lama2.. mesti ler jadi laju satelit tu. ko control elok2... dan adjust dia punya kelajuan baru boleh main dengan selesa. Tengok gamers lain senang2 jer dapat belas2 ribu... biggrin.gif

hehe dh dpt dah belas2 ribu...
btw, roket tu kdg2 nampak cam sotong ph34r.gif

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Nov 5 2008, 11:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hehe dh dpt dah belas2 ribu...
btw, roket tu kdg2 nampak cam sotong ph34r.gif

Tahniah kerana dah boleh control. Memang macam sotong pun, btw.. tu satelit lah bukan roket. Aku tak tau nak letak nama apa.. tapi idea asal game nie ialah satelit.. hehehe.

ps://ada idea nak buat game pasal sotong pulak nanti.. ngehehehe. smile.gif

QUOTE(hampeh @ Nov 6 2008, 02:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hahaha lanox , ko buat sotong tu elak mata kail . XD . Ikan besar ke . laugh.gif

Owh.. bagus idea tu.. sotong elak ikan jahat.. ikut level, lagi jauh pegi lagi besar ikan jumpa... hahaha. Sebelum tamat level.. lawan boss ikan dulu.. biggrin.gif

sotong nak lawan boss pakai apa , sembur dakwat sotong ? XD laugh.gif .Pastikan sotong ko tu comel biggrin.gif cool.gif

hehe baru sedar, ada jugak special thanks ni wub.gif

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Nov 6 2008, 05:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hehe baru sedar, ada jugak special thanks ni wub.gif

Err.. takkan baru sedar.. unsure.gif , btw.. sapa2 nama dia takde dalam tu, sila reply kat sini... aku nak masukkan nama korang dalam game berikutnya. laugh.gif

QUOTE(hampeh @ Nov 6 2008, 04:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sotong nak lawan boss pakai apa , sembur dakwat sotong ? .Pastikan sotong ko tu comel )

Tu kena fikirkan elemen apa nak letak dan camner design engine game tu nanti.. tengok lah, kalau aku ada masa hujung minggu nie dan ada semangat.. mungkin boleh siap lah hari tu gak.

lanox , ada satu bug dalam energy collector , bila terkeluar game sepatutnya keluar "game over screen" tapi ni dia camtu je . Satelit melayang ntah ke mana blink.gif . Aku ada file tangkap gambar buat .swf tapi tak upload lagi la

QUOTE(LanoX @ Nov 6 2008, 05:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Err.. takkan baru sedar.. unsure.gif

hehe yelah, sbb bila masuk web tu, terus main je..tak tgk kat bhgian lain..tadi baru explore kat bhgian lain...
game sotong?..siapkanla yg racing penyu dulu..huhu
yg game sotong tu, buatla camni..lagi besar saiz ikan tu, lagi banyak kene tembak baru mati ikan tu..
cm ikan kecik2, tembak skali dh mati ke..

QUOTE(hampeh @ Nov 6 2008, 05:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
lanox , ada satu bug dalam energy collector , bila terkeluar game sepatutnya keluar "game over screen" tapi ni dia camtu je . Satelit melayang ntah ke mana blink.gif . Aku ada file tangkap gambar buat .swf tapi tak upload lagi la

Hmm.. takper nanti aku cuba trace penyebab pepijat tu. blink.gif

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Nov 6 2008, 06:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hehe yelah, sbb bila masuk web tu, terus main je..tak tgk kat bhgian lain..tadi baru explore kat bhgian lain...
game sotong?..siapkanla yg racing penyu dulu..huhu
yg game sotong tu, buatla camni..lagi besar saiz ikan tu, lagi banyak kene tembak baru mati ikan tu..
cm ikan kecik2, tembak skali dh mati ke..

Bagus idea nie..

QUOTE(ihsan94 @ Nov 6 2008, 06:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
huhu best..biler racing plak kuar??
aku cadangkan buat game cam guitar hero..XD~!

Nanti kuar ler game racing tu... tunggu... (aku tak jumpe sound penyu lagi ler).. wacko.gif

QUOTE(Dark Crow @ Nov 6 2008, 07:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Haa!! betul tu ihsan. Buatla game Kompang Hero sure syok!! atau rebana ke something traditional.

Main guitar hero pun aku tak penah.. camner nak buat.. huhuhuhu. Best ker game tu... "kompang hero".. kekekeke. Edited by LanoX

baru aku test main ari ni...sibuk ar. trus-terang aku ckp game ko kali ini susah - sbb aku blum dpt kontrol lagik satelit tuh laugh.gif MalayneuMaya konker high score lagik....cesss.... rolleyes.gif

bro, xde plan nak wat game shockwave lak? laugh.gif

QUOTE(Uwais Al-Qarani @ Nov 7 2008, 02:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam

ada cheat code x?hahaha

Takyah cheatcode... game senang2 camnie tak perlu ler nak cheat.. biggrin.gif

QUOTE(Syden @ Nov 7 2008, 10:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
baru aku test main ari ni...sibuk ar. trus-terang aku ckp game ko kali ini susah - sbb aku blum dpt kontrol lagik satelit tuh laugh.gif MalayneuMaya konker high score lagik....cesss.... rolleyes.gif

bro, xde plan nak wat game shockwave lak? laugh.gif

So far memang tak de plan nak guna shockwave... sekarang stick to Flash dulu, banyak kena belajar lagi nie.

huhu kekadang memang camtu , dia skip je terus tunjuk ladder, Salah server mochiads tu kot.

assalamualaikum...

aku rasa pon salah server...byk kali gak aku kena camtu..tips dia: seblom korang start main, korang view highscore dulu..kendian kalu highscore tu buleh dipaparkan, baru korang main..

Yep... so far memang masalah dengan server, nak kata bug kat kod... memang takde lah sebab sebarang variable markah korang akan secara automatiknya di submit ke "mochiads leaderboard" (tempat simpan markah & display markah) melalui API yang disediakan oleh service provider.

Tips dari Malayneu tu memang bagus nak implement memandangkan kadang2 server tak betul ker... at least tak ler rugi dah buat markah tinggi2 tapi takleh nak masuk rekod.