Jump to content
Masterpiece

Korang Minat Tak Nak Sambung Project Robot's

Recommended Posts

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 5 2008, 11:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
<off topic>
first aku nak minta geng2, jangan terlalu taksub kepada sesuatu perkara..just cool, rilex, dan jd sbg seorang pemerhati.

<on topic>
I got some idea's,

wanna make this biz plan without meeting's???

So Simple,

1st, korang kena cari seorang leader yg amanah.
2nd, Leader tersebut akan mendaftar kan domain names, dan sewa web hosting yang mempunyai bandwitch yg bgs.
3rd, Starting to investigate the best demand service in the whole internet.
4th, tolong beri komitmen dalam skill membuat marketing aka youtube, free ads sites.
5th, Aktif kat semua forum termasuk forum luar malaysia.
6th, Be an expert informers.
7th, Start making own communities in our forums.
8th, make own blog, create many subdomains, and give each to ohd partner.
9th, starting promoting in company aka own sites.
10th, cool, rilex, seat and watch the money flow from internet into your bank accounts.

Aku dah order domain stepz.biz dan hosting yg agak bagus, kalau korang rasa aku bleh lead korang dan aku boleh dipercayai, aku sendiri memohon untuk masuk semula kepada group biz ni.

domain+web hosting ang pake ape bro?
btw, r u sure it going to be started witout a meeting?
sbb aku rase this thing perlu brainstorm. sbb mungkin ade dikalangan ahli yang
xtahu ape2 pasal IM. so from that at least die leh picture out ape yg die xnmpk.
sume ne boleh blaja kalo xtau pape. mcm aku, aku bru gak dlm IM ni. so,
when we have a seat and a cup of coffee..we can have discussion what to
do and don't. brainstorm sume idea, suggestion.
pndpt aku la. kalo xnk wat meeting pon, at least wat conference nant.
haha..aku cte mcm aku dlm list lak. tongue.gif

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 5 2008, 11:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
<off topic>
first aku nak minta geng2, jangan terlalu taksub kepada sesuatu perkara..just cool, rilex, dan jd sbg seorang pemerhati.

<on topic>
I got some idea's,

wanna make this biz plan without meeting's???

So Simple,

2nd, Leader tersebut akan mendaftar kan domain names, dan sewa web hosting yang mempunyai bandwitch yg bgs.
4th, tolong beri komitmen dalam skill membuat marketing aka youtube, free ads sites.
10th, cool, rilex, seat and watch the money flow from internet into your bank accounts.

Aku dah order domain stepz.biz dan hosting yg agak bagus, kalau korang rasa aku bleh lead korang dan aku boleh dipercayai, aku sendiri memohon untuk masuk semula kepada group biz ni.

biz plan without meeting's???

nop aku kureng setuju coz that plan hanya ko jer yg tau detail sehabisnya so info x beraper jelas...mungkin partner lain kurang pemahaman n ad nak bertanya tp takut slah...kalo namer nya syarikat of coz kene ader system of work yg betul..meeting,or brain stoming..reason

1-dorg xtau nak mula dari maner
2-dorg mungkin kurang ilmu
3-dorg perlukan mentor
4-as group should cooprate
5-pembahagian keje belum dtentukan
6-yg penting kene register SSM dulu..

komen aku
aku rase ko yg patut lead

kene discuss n reseach the bes domain names..info to all partner..mungkin ader cadangan lain

dapat persetujuan n pandangan sume partner

ad yg kurang ilmu or skill...perlu sokongan mentor

ia akan terjawab selepas selesai di section 4th

segalanya akan pasti bile cukup ilmu

sapa yg perlu buat..scope of works (all partner or who?)

perlu detail lagi..sbb partner x cukup lag kot....

segalanya akan dibuat selepas perbincangan semua-tidak mengfokus kepada sesiapa

erm..to get the 1st target TRAFFIC VISITOR kene usaha berterusan..for long term biz...

kalau meeting utk reg nama company..aku xkesah..korang just meet without me...but away, aku x kesah utk menjadi partner x rasmi...sebab aku bz sgt nih...setiap masa aku setiap saat dan setiap detik, aku diwajibkan meng"klik" salah satu projek aku dan my client orders...huhu

until now kiter xdapat lagi info dr agip( busy kot ) senarai yg betul2 aktif dalam group ohd...
senarai robot mungkin boleh diterima pakai...tp..sure kew dorg still minat?dah pm kew sume..
kuarang informasi...

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 5 2008, 12:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau meeting utk reg nama company..aku xkesah..korang just meet without me...but away, aku x kesah utk menjadi partner x rasmi...sebab aku bz sgt nih...setiap masa aku setiap saat dan setiap detik, aku diwajibkan meng"klik" salah satu projek aku dan my client orders...huhu

meng"klik"?? hehe PTC ke bro?

I'm so sorry beb.. very busy right now..

Nanti aku post list yang dah bagi nama kat aku...

QUOTE(Agip @ Nov 5 2008, 01:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
I'm so sorry beb.. very busy right now..

Nanti aku post list yang dah bagi nama kat aku...

dalam pengiraan ko dah cukup ker 10 member yg diperlukan 2..
kalo belum kiter kene hot kan lagi topic nie...

sistem jv lebih bagus, mudah, jimat masa n cepat dapat target..

aku dok tuggu kamikase nie..selalu malam ker baru dia muncul..tongue.gif

Ok ..ni senarai yang aku dapat...

1. Mohd Yuzafi bin Yunos –yuzafi
2. Mohamad Faizul Abdul Latiff – horras & friend (3&4)
3. Mohd Fauzan Bin Mokhtar
4. Mohd Hafiz Mohd Ali Chooi

Yang lain.. dalam simpanan ROBOTs..

Nak pm dorang pon aku tak tau camne sebab list yang ada kat thread ROBOTs suma nama sebenar.

So, tak tau mana satu..

QUOTE (ROBOTs! @ Nov 5 2008, 12:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>

ROBOTs....

erm...

Ko ni betullah Robot's.... Ko tak sepatutnya membuat kenyataan macam ni, semua orang nak ko jd leader beb, sebab 'apa yang ada' dalam kepala ko tu..

Dah ler message aku pun ko tak balas.... Jangan takut beb aku tak marah kat ko pun.... biggrin.gif

ok tak kisah, kalo ko nak jadi ahli tidak rasmi... Aku beri ko laluan....

pehhh baik gile aku... Robot i know your situation my friend, hope korang yang lain pun paham situation robot ni....

* Kepada semua yang berminat korang jangan risau, walaupun tanpa robot aku akan pastikan
'idea menarik dia itu akan diteruskan'... erm... laugh.gif sifu2 tolong beri tunjuk ajar jika aku tersasul....

QUOTE (SMART49 @ Nov 5 2008, 02:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dalam pengiraan ko dah cukup ker 10 member yg diperlukan 2..
kalo belum kiter kene hot kan lagi topic nie...

sistem jv lebih bagus, mudah, jimat masa n cepat dapat target..

aku dok tuggu kamikase nie..selalu malam ker baru dia muncul..

[color="#0000FF"]SMART49...

'Ahli sebenar' kite belum cukup 10 orang lagi.... So kepada korang-korang yang berminat tunjukkan komitmen korang, sure korang akan dipilih... Ahli dalam senarai tu dah tak peting.. Pemilihan ahli @10 PEOPLE masih diteruskan..

* so kepada kawan-kawan yang berminat you have to fight untuk menjadi 'ahli rasmi'... jangan dok tunggu aku jeeee yang bagi idea, korang buat je someting-someting bagi semua orang minat dengan business ni... pecah kepala aku ni kang kalau pikir sorang-sorang... laugh.gif

* erm... yang aku nampak korang nampak berat nak buat 'brain storming'.... ok macam ni, kite akan buat 'brain storming' dekat restoran KFC sekitar KL.... haaaaaaaaa baru nampak best cikit, betul tak.... kan FUN tu.. rolleyes.gif
sudah pasti bukan dalam masa yang terdekat ler....

* so kepada sesiapa yang berminat sila offer diri korang dengan melengkapkan ayat berikut

saya merupakan gologan-gologan yang tidak terlalu skema ingin menyertai sesi 'brain storming' pada tahun 2009 kerana................

( tidak lebih daripada.... erm.. tulis je apa-apa pun yang korang suka, agak-agak kepala boleh masuk aku,agip, wan, smart, robot,yurckk dll akan ajak korang ).... aku akan baca setiap tulisan korang... laugh.gif

ps: semua yang PM aku, aku dah bc msg korang... sabtu ni aku balas k.....

pss: Ni target kite... Total income is RM1,000,000 dari Jan-July 2009..... Korang jangan risau.. tu sebab aku
'design project-y tu'...... so nak tahu ke... 1. Fight to be @ 10 2. lengkapkan ayat kat atas tu..

so korang minat tak... aku akan pastikan it's a not just a money.. but very very very very good money...... Edited by kamikase30

QUOTE(kamikase30 @ Nov 6 2008, 01:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ROBOTs....

erm...

Ko ni betullah Robot's.... Ko tak sepatutnya membuat kenyataan macam ni, semua orang nak ko jd leader beb, sebab 'apa yang ada' dalam kepala ko tu..

Dah ler message aku pun ko tak balas.... Jangan takut beb aku tak marah kat ko pun.... biggrin.gif

ok tak kisah, kalo ko nak jadi ahli tidak rasmi... Aku beri ko laluan....

pehhh baik gile aku... Robot i know your situation my friend, hope korang yang lain pun paham situation robot ni....

* Kepada semua yang berminat korang jangan risau, walaupun tanpa robot aku akan pastikan
'idea menarik dia itu akan diteruskan'... erm... laugh.gif sifu2 tolong beri tunjuk ajar jika aku tersasul....

[color="#0000FF"]SMART49...

'Ahli sebenar' kite belum cukup 10 orang lagi.... So kepada korang-korang yang berminat tunjukkan komitmen korang, sure korang akan dipilih... Ahli dalam senarai tu dah tak peting.. Pemilihan ahli @10 PEOPLE masih diteruskan..

* so kepada kawan-kawan yang berminat you have to fight untuk menjadi 'ahli rasmi'... jangan dok tunggu aku jeeee yang bagi idea, korang buat je someting-someting bagi semua orang minat dengan business ni... pecah kepala aku ni kang kalau pikir sorang-sorang... laugh.gif

* erm... yang aku nampak korang nampak berat nak buat 'brain storming'.... ok macam ni, kite akan buat 'brain storming' dekat restoran KFC sekitar KL.... haaaaaaaaa baru nampak best cikit, betul tak.... kan FUN tu.. rolleyes.gif
sudah pasti bukan dalam masa yang terdekat ler....

* so kepada sesiapa yang berminat sila offer diri korang dengan melengkapkan ayat berikut

saya merupakan gologan-gologan yang tidak terlalu skema ingin menyertai sesi 'brain storming' pada tahun 2009 kerana................

( tidak lebih daripada.... erm.. tulis je apa-apa pun yang korang suka, agak-agak kepala boleh masuk aku,agip, wan, smart, robot,yurckk dll akan ajak korang ).... aku akan baca setiap tulisan korang... laugh.gif

ps: semua yang PM aku, aku dah bc msg korang... sabtu ni aku balas k.....

pss: Ni target kite... Total income is RM1,000,000 dari Jan-July 2009..... Korang jangan risau.. tu sebab aku
'design project-y tu'...... so nak tahu ke... 1. Fight to be @ 10 2. lengkapkan ayat kat atas tu..

so korang minat tak... aku akan pastikan it's a not just a money.. but very very very very good money......

Bro.

Aku rasa ko ada talent jadi pemimpin team ini.So,mereka2 nie perlukan dorongan dan semangat utk join projek ini.Aku rasa mcm lambat sgt nak bergerak...2009 tue mcm lama bagi aku.Tapi,takpelah..aku tunggu.
Robot boleh jadi ahli tak rasmi atau penasihat sebab aku dapat membayangkan kesibukan dia dalam nak urus bisnes sendiri dan nak bagi komitmen pada projek kita.Cuma kita nie menjalankan idea dia sahaja..tapi,takpelah asalkan boleh buat duit....wang besar...dan pentingnya have fun..
So,kepada mereka2 yg dok follow thread nie..marilah join dan rebutlah peluang menjadi Aktif partner..mungkin korang akan menyesal nanti bila tak join sekarang...fikirkanlah....

Tq

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 5 2008, 12:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>

bro..robot...bro..robot..,
angan2 besar macm nak wat rbot,
project detail sume dah ko sebut,
akhirnya ko plak yang sangkut..

project OHD nama ko sebut,
suruh jadi laeder ko nak kut,
tpi cara ko macam xder mut,
orng sumer dahi dah bekerut..

busy...sana..busy sini..
kawan2 masih menanti..
bila ko dah tarik diri..
sume org dah patah hati.. sad.gif

tapi sume xdiam diri..
timbul pula semangat jati diri..
idea engko kami..jalani..
asal ko terus join kami.. laugh.gif

HMMM..KEPADA SEMUA YG TERNANTI-NANTI
SURE KORANG MASIH X BERAPA PASTI
KONSEP FUN KINI DIBERI
KALO NAK JOIN DAFTAR LAH DIRI..

SAPER YANG BERMINAT TO MAKE MONEY
BRO AGIP SEDIA MENANTI..
DETAIL SUMER AKAN DIBERI...
PADE MEREKA DAFTAR DIRI..

RM1,000,000.00 TARGET TERKINI...
SUSAH SENANG SAMA DIHARUNGI..
KORANG SUMER JGN SUSAH HATI..
KAN KORANG ADER BRO KAMIKASE.. biggrin.gif

KORANG SUKE KE AKU WAT GINI...
AKU FUN BUAT PANTUN..INI..
SALAH SILAP HARAP DIMAAFI...
JANGAN SIMPAN DI DALAM HATI.. biggrin.gif

maaf aku bz sket...

kamikase, sincerely, plan aku ko dah larikan... happy.gif

aku pun dah x brape paham tentang idea aku sendiri....huhu...

harap kamikase bleh tutup thread ni, dan aku minta moderator bukan topik yg lama tuh...coz kat sini dah agak "merapu" sket...

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 7 2008, 12:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
maaf aku bz sket...

harap kamikase bleh tutup thread ni, dan aku minta moderator bukan topik yg lama tuh...coz kat sini dah agak "merapu" sket...

jap..jap..bro robot belum..tutup lagi..ok..aku tau banyak yg bercanggah ngan topic asal..aku ader plan..untuk korang sumer adal dan saksama sbenarnya...ini ader satu ganbungan..sistem markening yg hebat aku leh explain...tp nie..xleh nak cite kat sini robots..kamikase..pm aku..korang sebenarnya leh cooprate...tp..2-2 concept ader bercangah sikit...aku leh explain..kalo korang nak tau..planing yg betul...its simple..FUN OHD....KALO GABUGNAN INI DIPERSETUJUI.... laugh.gif

QUOTE(yuzafi @ Nov 7 2008, 11:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam to all,

Woit, mcm dah sunyi jer thread nie..tak putus asa ker semua..come on...

BUKAN TIDO OR PUTUS ASA..CUMER MASALAH TEKNIKAL SIKIT..MUNGKIN ADER YG X CLEAR KAT SINI...OK..

SO KORANG YG MASIH BERMINAT LEH PM AGIP..BAGI NAMA KORANG ..

QUOTE(SMART49 @ Nov 7 2008, 01:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
jap..jap..bro robot belum..tutup lagi..ok..aku tau banyak yg bercanggah ngan topic asal..aku ader plan..untuk korang sumer adal dan saksama sbenarnya...ini ader satu ganbungan..sistem markening yg hebat aku leh explain...tp nie..xleh nak cite kat sini robots..kamikase..pm aku..korang sebenarnya leh cooprate...tp..2-2 concept ader bercangah sikit...aku leh explain..kalo korang nak tau..planing yg betul...its simple..FUN OHD....KALO GABUGNAN INI DIPERSETUJUI.... laugh.gif

BUKAN TIDO OR PUTUS ASA..CUMER MASALAH TEKNIKAL SIKIT..MUNGKIN ADER YG X CLEAR KAT SINI...OK..

SO KORANG YG MASIH BERMINAT LEH PM AGIP..BAGI NAMA KORANG ..

Salam,

dah berapa ramai partner terkini kita...?Agip pun sebok agaknya..aku pulak pantang ON pc..mmg aku ke thread nie dulu...interested beb...

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 7 2008, 12:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
maaf aku bz sket...

Bro.. Ko la jadi leader.. Pasal project ni pun ko yg memperkenalkan kat aku... Bg idea boleh... Aku n geng ade tapi kita wat meeting dalam close group baru sama2 paham n idea ni x bocor... Come on robot ko kena jadi leader.... Hanif maksudnya - Muslim yang teguh, yang lurus, bersih, suci.. ko kena teguh untuk kitorg tau... hahaahha..

QUOTE(yuzafi @ Nov 7 2008, 03:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,

dah berapa ramai partner terkini kita...?Agip pun sebok agaknya..aku pulak pantang ON pc..mmg aku ke thread nie dulu...interested beb...

Salam..

InsyaAllah malam ni aku postkan list tu.. aku bz sampai ke malam... ish2 byk btul keje aku ni...giler penat siot.. smile.gif

Anyway, aku pon sama cam ko gak ..asal ON pc je, trus ke thread ni.. sampai aku tak off pc..hehe.. tu pasal
la korang slalu tgk aku aderrrr je manjang...hehe..

Mlm ni ek..bkn mlm... TENGAH MALAM..k.. smile.gif

dah lame aku cari orang yg empunyai rncgn n idea camnih,aku nak join leh?aku ske bab2 berkaitan kmputer,maksud aku melibatkan komputer,i love to learn anything about technology......

Salam to all.......

Hidup biar sempoi tapi POWER....

Perjalanan 1000 batu dimulakan dengan langkah yang pertama..

Aku sekarang tengah design 'Project y'.. dalam proses nak siapkan Blue Print ni, korang tunggu je.... biggrin.gif

Aku tengah bincang secara tertutup ni dengan few person...

ni aku bagi tau sikit...

Our goal....

1. Total Rm50,000.00 --------> 15/1/2009 - 15/6/2009 ----- 6 bulan

2. Total Rm70,000.00 --------> 15/6/2009 - 15/12/2009 ---- 6 bulan

3. Total Rm70,000.00---------> 15/12/2009 - 15/4/2010 ---- 4 bulan

*masa ni dah dapat tune so aku rase tak de masalah..

4. Total Rm100,000.00 -------> Start 15/4/2010 ..... konsisten Rm100,000.00 sebulan.

Sapa yang pandai-pandai kata JV team ni dah lari fokus...... mad.gif

* Bagi menghormati saudara Haniff (Robot).. aku akan tutup topic ini dan aku akan open topic baru dibawah tajuk

' Project -y- 01-' ----------> 15/1/2009 - 15/9/2010

Cabaran RM1,000,000.00 dalam 20 bulan

* Thank's jika anda masih berminat... yang penting keikhlasan dan active....

W'salam.. Edited by kamikase30

Salam semua..

Ok ni list terbaru yang nak join biz ni...

5. Mohd Syazwan Mohd Yasin - wan_ensem501
6. AHMAD SHAHIDAN MD SHARIFF - TS (hehe)
7. Mohamad Fais Bin Muhamad Zaini - deeola
8. Agip (secret admire)
9. SMART49 (tak silap aku nama ko Khairul ek..??) bagi nama kat aku bro..
10.ROBOTs

Kepada yang tak confirm...sila pm aku balik ...yang confirm pon sama.. inform kat aku... nak buat
list tetap..

Kalau sape yang tak ada nama tu..korang yang tak pm aku..sape suruh,, laugh.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE(Agip @ Nov 8 2008, 02:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam semua..

Ok ni list terbaru yang nak join biz ni...

5. Mohd Syazwan Mohd Yasin - wan_ensem501
6. AHMAD SHAHIDAN MD SHARIFF - TS (hehe)
7. Mohamad Fais Bin Muhamad Zaini - deeola
8. Agip (secret admire)
9. SMART49 (tak silap aku nama ko Khairul ek..??) bagi nama kat aku bro..
10.ROBOTs

Kepada yang tak confirm...sila pm aku balik ...yang confirm pon sama.. inform kat aku... nak buat
list tetap..

Kalau sape yang tak ada nama tu..korang yang tak pm aku..sape suruh,, laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Salam,

Aku confirm join.I'm in....

Bravo...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...