Jump to content
Sign in to follow this  
Gesundheit

Macam Mana Nak Download Movie/film Dari Internet

Recommended Posts

Salam warga Putera,

Aku selalu dengar warga Putera rajin download movie.... Tapi aku x pernah jumpa web yang khas... yang ada preview jer.... Edited by Steady Group

of course ah aku pakai rapidshare......
tapi disebabkan keje aku skrg ni aku kene slalu reset modem..tukar2 ip...
so aku pakai limewire pro utk mendonlod.....
aku pun tak baper nak kisah baper lama dier donlod sebab aku donlod bebanyak skali...

QUOTE (Steady Group @ Oct 31 2008, 07:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam warga Putera,

Aku selalu dengar warga Putera rajin download movie.... Tapi aku x pernah jumpa web yang khas... yang ada preview jer....

ada.masuk dalam ni TOM 365.kena tahu bahasa cina.hehe.tapi yang ebsh website ni bila ko download dalam masa yang sama ko leh watching cerita yang ko donwload tu.dalam website ni ada satu software nama dia Qvod player.download tu jugak.tu playyer yang besh.utk donwload yang cepat leh pakai Download Xinleini gambar cth.
laju beb donwload.

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 1 2008, 09:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
guna torrent bro..tp lambat ar..kalau pc ko on 24jam...xde hallah..

Torrent nie macam mana pulak? kita kena ada software la maksudnya sebelum boleh download....

QUOTE(Janice Wei Lan @ Nov 1 2008, 11:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ada.masuk dalam ni TOM 365.kena tahu bahasa cina.hehe.tapi yang ebsh website ni bila ko download dalam masa yang sama ko leh watching cerita yang ko donwload tu.dalam website ni ada satu software nama dia Qvod player.download tu jugak.tu playyer yang besh.utk donwload yang cepat leh pakai Download Xinleini gambar cth.
laju beb donwload.

Ala xreti bahasa cina....

Bro,kalau tak faham bahasa cina sila gunakan google translate...
Aku pernah guna ni...kekadang slow jugaklah,adik beradik torrent jugak.Tak de orang nak seed,tak de la dapat selaju tu...
Qualiti standard dvd ...

Salam sejahtera warga putera, boleh ajar step by step tak. coz aku lost... cotohnya dalam GAJAH SIAM atau torrent....

QUOTE(Steady Group @ Nov 2 2008, 01:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam sejahtera warga putera, boleh ajar step by step tak. coz aku lost... cotohnya dalam GAJAH SIAM atau torrent....

apa la korang ajar bende yang susah..aku bg cara paling mudah untuk ko download muvie, lagu, game, [biskut tawar] and macam2 lagi ko boleh download..ko g search kat google..taip 'ARES' atau 'LIMEWIRE'..ble dh jumpa website die, ko cbe cari tempat untuk download 'ARES' atau 'Limewire'..ble ko dh jumpa, ko download software tu, pastu ko install..ble ko dh install, ko double klik dekat icon die, nnt ko akan masuk satu window untuk ko men download..macam ares, ko boleh search ikut kategori..kalau limewire, ko leh search dengan lebih spesifik...then ble ko search, kalau movie atau ape2 benda yang ko cari tu available, ko double klik dekat list tu..simple as doing..download akan makan masa ckit and kualiti pada network ko amat penting sebab ble ko download, line die tarik kuat ckit..kalau de member2 ko yang tngh guna internet, mesti jd lack punya kalau line internet yang ko amik tu berkelajuan rendah..

ni info tambahan untuk ko:

torrent salah satu aplikasi mendownload jugak dan kebanyakkan mmg ko kene create akaun..torrent ke, rapidshare ke, BitTorrent ke, megaupload ke, suma menggunakan satu konsep yang sama iaitu P2P ataupun 'Pear to Pear'..secara ringkasnya, P2P ialah perkongsian file antara pengguna line atau networking..macam ares dengan limewire, dia akan create satu folder shared secara automatik and semua barang2 yang ko download, by default die akan masuk ke dalam folder tu..selagi movie atau apa2 benda yang ko download tu ada dalam folder tu, bermakna ko membenarkan bahan2 ko juga boleh dikongsi dengan pengguna yang lain..aku nasihatkan kalau ko xnk PC ko jadi slow, baik ko alihkan bahan2 tu daripada folder tu dan pindah kedalam folder lain sbb bila pengguna2 lain nak amik barang2 dari folder share ko, memang akan tarik line ko kuat ckit..sama macam ko tarik barang2 tu dari diorang jugak..so, SELAMAT MEN DOWNLOAD!!! biggrin.gif

korang dengar cnie semuanye ye..kat cnie saya nak g tau korang..nak donlod movie laju guna satu software iaitu bitcomet 0.66 mod..tapi kalo ada software je x de web yg sesuai pon sama je la x le gak..laman web tuk donlod movie nie ada banyak..cm saya selalu guna isohunt,the [lanun] bay,mininova dan banyak lagi...3 laman web nie saya selalu,,malah bukan selalu lagi hari2 saya donlod movie..mlm nie donlod esok @ lusa siap la movie tu..tapi sebelom kita nak torrent tu kita kenala tgk seed dia..kalo seed banyak baru la boleh torrent laju...semua paam x? happy.gif

QUOTE(brothersesat @ Nov 3 2008, 01:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>
korang dengar cnie semuanye ye..kat cnie saya nak g tau korang..nak donlod movie laju guna satu software iaitu bitcomet 0.66 mod..tapi kalo ada software je x de web yg sesuai pon sama je la x le gak..laman web tuk donlod movie nie ada banyak..cm saya selalu guna isohunt,the [lanun] bay,mininova dan banyak lagi...3 laman web nie saya selalu,,malah bukan selalu lagi hari2 saya donlod movie..mlm nie donlod esok @ lusa siap la movie tu..tapi sebelom kita nak torrent tu kita kenala tgk seed dia..kalo seed banyak baru la boleh torrent laju...semua paam x? happy.gif

bagus gak tu..aku tau pasal bitcomet tu..tp x rasa leceh ke sebab nk kene cari source movie tu dlu..kalau orang2 yg dh biasa download cm ko mayb xde masalah sebab ko dh tau kat mana source2 tu..ares and limewire senang sebab ko taip jek ape2 yg ko nk and die akan carikan sendiri untuk ko..macam2 source die carikan utk ko..kita just search dan bia kan menatang tu jalan sendiri...ble dh de dlm list, klik je mana2 result yg die dh carikan..proses mendownload pon bermula... happy.gif

Pembetulan Lineworkstudio,RS dan Megaupload bukannya P2P dan ia sebenarnya direct download dari server.

Ares,Limewire dan BC 0.64, 0.66 merupakan perisian P2P.

ya betul....TS website yg Desiwarez4u kebanyakkan dia direct link download..ni time aku dok u dulu la..tempat aku block torrent ni..skang aku dah abih study dah keje..pasang tenet sendirik..dapat monorrent puas2 pakai bitcomet 0.64 mod

Okey..topik berhenti sampai di sini dulu.
Kalau ada ape-ape yang tak faham boleh PM kepada orang berkenaan.

Terima kasih.
Topik ditutup smile.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...