Jump to content
Sign in to follow this  
zaimaimran

Pendapat Rakan2 Putera Tentang Multilevel Marketing

Recommended Posts

Apa pendapat korang tentang bisnis mlm?
Kenapa korang benci mlm?sedangkan ada company yang buat bisnis ni da bertahan selama puratanya 10 tahun.
Apa yang saya belajar,untuk memulakan satu bisnis ada beberapa faktor yang perlu kita ambil kira:
1.Adakah bisnis yang kita nak buat tu boleh bertahan selama 10 tahun,20 tahun atau hanya 1,2 tahun je?
2.Kita perlu tahu siapa yang menguruskan company yang kita nk buat bisnis tu?maksudnya check latar belakang top management company tu.pernah tak diorang menyalah gunakan kuasa untuk kepentingan peribadi.
3.Berapa aset yang company tu ada dan kuat tak cash flow company tu?

saya sangat2 berharap semua rakan2 putera dapat memberi komen dan juga dapat berkongsi maklumat
sebab dalam bisnis tak kira apa bisnis yang awak buat sekalipun,networking adalah penting.

kalau ada yang sudi menghubungi dan ingin bertukar2 maklumat,silalah telefon @ msg saya (016-7735903).

Aku dulu pun tak faham.... networking nie bagus..... yang tak bagusnya segelintir orang yang tak nak ikut sistem.... buat cara sendiri.... tue jadinya yang tak bagus.... mana2 biz pun macam tue gak.... kalau banyak sanagt kelentong jadi x bagus la....

dah ada topic pasal MLM ni kat putera.com ni.. byk aku rasa membincangkan hal2 mlm ni..

pada aku, nak terlibat dlm mlm untuk cari pendapatan sampingan/sepenuh masa adalah satu idea yg ok.. cume kite harus tahu ciri2 mlm yg harus dipilih dan konsep mlm tu adalah berlandaskan konsep mlm yang sebenar.. mmg segelintir masyarakat pandang serong pada bisnes/pengusaha mlm ni, tapi pada aku itu hak masing2 utk menilai.. so, bagi mereka yg positif, teruskan apa yg anda buat dan bagi mereka yg negatif, katakan 'tidak' dan tak perlu nak mengutuk2@memberi komen yg kurang profesional..

*kalau nak bincang panjang bleh PM aku.. wink.gif

QUOTE(zaimaimran @ Oct 31 2008, 09:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Apa pendapat korang tentang bisnis mlm?
Kenapa korang benci mlm?sedangkan ada company yang buat bisnis ni da bertahan selama puratanya 10 tahun.
Apa yang saya belajar,untuk memulakan satu bisnis ada beberapa faktor yang perlu kita ambil kira:
1.Adakah bisnis yang kita nak buat tu boleh bertahan selama 10 tahun,20 tahun atau hanya 1,2 tahun je?
2.Kita perlu tahu siapa yang menguruskan company yang kita nk buat bisnis tu?maksudnya check latar belakang top management company tu.pernah tak diorang menyalah gunakan kuasa untuk kepentingan peribadi.
3.Berapa aset yang company tu ada dan kuat tak cash flow company tu?

saya sangat2 berharap semua rakan2 putera dapat memberi komen dan juga dapat berkongsi maklumat
sebab dalam bisnis tak kira apa bisnis yang awak buat sekalipun,networking adalah penting.

kalau ada yang sudi menghubungi dan ingin bertukar2 maklumat,silalah telefon @ msg saya (016-7735903).

JOM LAYAN TRS GLOBAL
KOMPNY ADA
LESEN AJL
DGN KRJASAM KEM BELIA
PRODAK OK
BONUS BOLEH TAHAN
modal rendah
AKN LANCAR PERTGHAN NOV NI
REG SKG
KLAU NK BIZZ PLAN YM
@ [email protected]

mlm ok, cuma kalu dah ada kerje tetap, jgn la cabut lari lak mentang2 dpt gaji mlm yg besar.

cam kwn ayah aku, guru la kerjenye, tp alih2 xnak keje dah jd ckgu sbb dpt bnyk keuntgan wat mlm.

kalu x clap rm30k lebih sebulan. x ingat.

sampai berita yg terbaru, lps bbrape tahun, dia mganggur. keta kena tarik balik n beberape musibah lg.

syrkt bnkrupt kot.

> nak keje mlm blh, tp kalu dah ada keje tetap, jgn tinggalkan, lbh2 lg dlm sektor krajaan.

> lgpun keje kerajaan x blh perlekeh gak sbb kerajaan pnya kuasa, rkyat punya bnyk duit, tp sape control sape.

> mgkin org slalu bg tanggpan negatif sbb penipuan, peringkt demi prngkat dlm mlm yg x adil n bab produk.

> mlm bagus untuk sape2 yg minat nak beli brg yg same spnjang masa, tahun n dari pngedar yg sama. x cm hypermrket, brubah skmo.

bagi aku la,mlm nih bagus kalo anda betol2 berminat nak wat,kalo setakat berangan nak kaye cepat,jgn harap la,benda nih ibarat perniagaan tanpa keluarkan modal yg besar bg permulaan,utk orang mcm aku mmg xsesuai sgt,xreti nak jual produk2 nih,hahahaha