Jump to content
kimiey

Kedai Komputer Melayu

Recommended Posts

apapom, tak guna mintak pendapat dengan orang tak yg masuk bidang bisnes ni

ikh! terasa menikam di kalbu rolleyes.gif

opssssssssss...

selingan ya ... iklaneka bersama 8tv n tv3

yolah ...

apa kata lepas ni adakan meeting tergempar...

tapi buat kat melaka ...

hahaha .. leh aku join sekali....

sekian sahaja ... jangan marah ....

cabuttttttt nanti kena rotannnnnnn

;;;:huh:;;;

sikit jer aku nak komen..ermz... Orang Melayu nih dah ler jual barang harga tinggi pastu tidak pandai jaga hati pelanggan pulak... ermz..sekian.. smile.gif

erm...aku sokong gak ckp member yg ckp baik kite mula dari sini..bukak persatuan putera..jual barang PC nih..bab nak baiki PC tuh kena bukak kedai kut..

walaupun ada forum jual beli but yg jual tuh semua 2nd hand..so better mula jual yg 1st hand fresh dari kilang..

ala cina lowyat dapat beli barang pc murah utk dijual ka sini coz..diorang ada contact kat taiwan tuh..dah la taiwan barang PC melambak..bapak aku beli mouse optic kat taiwan bape belas ringgit je..sini sampai puluh ha..dah la diorang cina,taiwan pun cina..so nak negotiate/berunding tuh ez la..speaking chinese ma..

Entahlah aku rasa Melayu sekarang tak sama seperti melayu lama ...

Kegemilangan melayu sekarang makin jatuh ....

sebab melayu sekarang tak seperti Melayu dahulu ...

Lihat aja Kisah Hang Jebat dengan Hang Tuah ...

Sanggup menjadi penderhaka kepada sultan yang kejam ...

pasal tu ler Melayu sekarang agak mundur....

harap dapat membantu ...

:::: biggrin.gif ::::

aku rasa sama je ngan dulu. kalau ko tgk citer melayu dari zaman hitam putih sampai ke skrang mesti x abis2 ngan hasad dengki.

kita org melayu islam nih banyak pantang larang :- aku rasa disebabkan pantang larang nih laa yg buat peniaga melayu bleh lagi maju dari segi perniagaan, sebabnya kita meniaga secara jual dan telus..

ni aku ckp secara general. pasal perniagaan orang Melayu. sebab aku ada sikit pengalaman dengan MLM, aku ckp pasal MLM sikit la.

ada satu Haji tu .. memula dia masuk kat MLM syarikat L .. pastu dah naik pangkat diamond ke apetah .. dia keluar dan buat syarikat sendiri -Syarikat S. Syarikat ni dah berjaya dah pun dengan produk produk dia cam cengkudu dan lain2.

lecturer aku promote kat aku syarikat S dia ni. aku cerita pasal syarikat L dan dia bgtau (dgn muka sinis) .. dulu pengasas syarikat S dia ni pun .. masuk syarikat L pastu kuar (dia nak tunjukkan yg syarikat L tak bagus). dia bgtau lagi pasal telus la halal la dan lain-lain. betul la .. barangan yg dijual semua halal. syarikat bumiputera Islam siap pasni ada rancangan nak buat koperasi lagi utk BANTU orang2 melayu.

tapi kan .. dari mana Haji ni dapat modal? tentula masa dia buat keje2 ngan syarikat L ni. not to mention .. harta yg dia kumpul selama ni kasik makan anak bini pun.. dari L juga. hello .. halal bukan setakat benda yg dimakan atau diminum.

so jgn la asek ckp bantu Melayu dan lain lain. even tsunami baru ni pun .. BIRU ngan HIJAU dah berbalah pasal pemberian bantuan. tak ikhlas la tak membantu la di mana HIJAU la etc etc pastu sorang lagi plak kata kemungkaran kerajaan satu lagi la.

bangsa Melayu kita ni kecik aje sebenarnya. jgn fanatik sgt dgn Melayu. tak sampai hasrat kerajaan utk buat bangsa Malaysia yg total.

entahla ape aku ckp ni.

Edited by DarkWan

melayu.. buang le hasad dengki .. tamak haloba.. tolong sama kaum. baru boleh maju...

kenapa org cina suke bukak kedai di tempat yang dah ada org dengan produk yang sama?

sebab bile byk kedai kedai cam tu berdekatan .. maka ramai lah yang datang.. ramai la yang bertumpu.. contoh.. jalan pasar KL .. tempat jual alat elektronik... lowyat plaza..

org kite lain.. kalau ko bukak kedai makan sblh kedai aku .. siap ko.. aku santau ko.. tu la org melayu...

apa salahnye bukak kedai berdekatan..? kalau kite tak de barangan tu. suruh le customer ke kedai sebelah..

Edited by psychoX

citer skit...ini ade kena mengena cara bangsa cina bernniaga..

bila korang pegi rumah terbuka malaysia kerr..open house ker...cuba korang perhatikan cara kaum cina dan kaum melayu makan bila bawak keluarga masing2...kaum cina akan ambil seberapa banyak makanan dan siap untuk anak2 dan kaum keluarganya sekali abis diangkut makanan..... dan kita toleh kepada keluarga melayu walaupun bawak kaum keluarga tapi bila makan ambil sendiri2, duduk siap kontrol macho, makan lemah lembut. bila salah seorang nak merasa jamah makanan yg lain dimarahi supaya ambil sendiri yg lain...tapi bila sipolan mengambil makanan special skit. adalah salah seorang akan berkata,,ishhh sedapnya makanan tuh,nak jugak...tapi malas untuk bangun pergi mengambilnya...

itu salah satu contoh terbaik yang perlu kita usaha untuk mengubah persepsi org melayu..dalam citer tuh ada semua sifat org melayu, dan kalau bleh diubah, majulah bangsa melayu..

citer skit...ini ade kena mengena cara bangsa cina bernniaga..

bila korang pegi rumah terbuka malaysia kerr..open house ker...cuba korang perhatikan cara kaum cina dan kaum melayu makan bila bawak keluarga masing2...kaum cina akan ambil seberapa banyak makanan dan siap untuk anak2 dan kaum keluarganya sekali abis diangkut makanan..... dan kita toleh kepada keluarga melayu walaupun bawak kaum keluarga tapi bila makan ambil sendiri2, duduk siap kontrol macho, makan lemah lembut. bila salah seorang nak merasa jamah makanan yg lain dimarahi supaya ambil sendiri yg lain...tapi bila sipolan mengambil makanan special skit. adalah salah seorang akan berkata,,ishhh sedapnya makanan tuh,nak jugak...tapi malas untuk bangun pergi mengambilnya...

itu salah satu contoh terbaik yang perlu kita usaha untuk mengubah persepsi org melayu..dalam citer tuh ada semua sifat org melayu, dan kalau bleh diubah, majulah bangsa melayu..

aku rasa kalau melayu nak tolong bangsa sendiri...kena la support melayu nyer kedai..dah tu yg bukak kedai tu kena la igt..tolong balik kastemar melayu yg dtg..

kasik harga yg berpatutan..jgn mark-up banyak2 sgt..kastemer pun jgn la dok pandang serong..setengah kastemer tu mmg dlm otak dia dok pikir kalau peniaga melayu mesti jual harga mahal..kalau la kastemer tu sendiri seorg peniaga..mesti dia bleh paham keadaan ekonomi sekrg ni..kita org melayu xdak yg jadi pemborong..xda yg jadi dealer..distributor..import... habih tu barang2 semua dpt dari kedai bangsa lain..harga pun mahai skit...

so set dlm minda anda..beli kat melayu mesti mahai sikit..xpa tolong melayu

tapi kalau mahai melampau tu dah potong kepala beb...

yg bisnes plak..kena igt jgn mahal sgt..tolong plak customer korang...

sama2 tolong..sama2 untung...

yess... kodapat maksudnya yeee.aku setuju sangat...tapi ada yg lebih tersingkap lagik dari citer tuh...kita semua kena kaji dari basic hingga ker advanced untuk dapat punca. barula boleh ubah mind set kita..

haha..kelaka betul korang ni...nak cerita tolong bangsa sendiri...tolong diri tu dulu...diri sendiri tak naik, camana nak tolong bangsa?

sorry to say but, perbincangan macam ni adalah typical. Dok cakap tung tang, sorang dua je tahu apa dia cakap. Realistik skit. Bukan semua yang naik atas tu, 'tangan' dia bersih.

Aku merepek je...biggrin.gif:D:D

satu je yg aku kekadang rase geram ngan kedai pc melayu nih..diorg letak rege melampau tinggi..

contoh yg aku penah nmpk (1/2005):

-Proc Intel 2.4A Ghz RM450 (lowyat)

-Proc Intel 2.4A Ghz RM550 (malay)

rolleyes.gif ikut pengalaman..

sorry to say but, perbincangan macam ni adalah typical. Dok cakap tung tang, sorang dua je tahu apa dia cakap. Realistik skit. Bukan semua yang naik atas tu, 'tangan' dia bersih.

tang ni aku setuju sangat. ahahaha. entertainment fees lah .. deposit duit kete lah .. itulah .. ini lah ..

/me hanya insan yg lemah ..

tang ni aku setuju sangat. ahahaha. entertainment fees lah .. deposit duit kete lah .. itulah .. ini lah ..

/me hanya insan yg lemah ..

He...he....Macam biasa kena jer....Bagi aku, banyak orang melayu ni yang jadi mangsa...Hidup sekarang, lagi-lagi meniaga, semua perlu 'kabel' beb....hatta nak dapat pinjaman buku teks pun ko kena ada kabel....

Biasalah, akhir zaman....

sepatutnya kita satu bangsa jgn jadi cam nie..biar kiat jadi satu geng..nanti senang..bila ada apa2 kita leh minta tolong..pastue,mesti ada dengki dan tak puas hati..jgn begitu..

melayu biase la..bile nmpk org senang skit,mule la start bomoh la jampi la..supaya org tu lingkup..

pelik tul aku tgk.. dry.gif

melayu biase la..bile nmpk org senang skit,mule la start bomoh la jampi la..supaya org tu lingkup..

pelik tul aku tgk.. dry.gif

huhuhu..nielah sikap org melayu.... dry.gif

org Melayu mmg PHD tinggi. x makan saman. cara nak tangani org Melayu ni, penilaian aku, main kasar je. jalan lembut xjadik...

...peace...

aku rasa Sinful dapat tangkap maksud aku tang bab "kekangan" tu...

ermm, aku rasa sakit jiwa kat sini, korang ni macam doa-doa jek supaya orang kita ni still dengan perangai lama.. takkan korang tak tau, kata-kata itu doa.. lepas ni ada la mmber2 yg balas, " tak kata, taip jek" .. itu aku tak heran sangat, kat mana-mana forum pom, "tong kosong" lagi banyak dari "tong berisi"..

korang kena banyak buat aktiviti luar ni, jangan banyak sangat duk depan pc.. ikut jek orang kata apa.. dengar orang kata "B" , maka "B" la kita.. dengar kata "C", "C" la kita... mana2 student yg tak habis belajar tu, habiskan la dulu, tak pom tolong la campur dengan masyarakat sekeliling, amik tahu dan tahu apa benda yg korang nak cakap, nnti tak la pendapat korang tu macam ayat/pendapat bbudak yg duk dlm hutan! macam tak belaja + pathetic! kita bincang guna akal/ilmu/knowledge bukan emosi, bukan takat dengar orang kata, bukan takat dengar mmber2 sembang!

Sebenarnya, orang kita tengah "naik" sekarang ni.. cuma kurang mendapat sokongan dari orang kita sendiri jek.. orang kita kebanyakkannya terlalu berkira.. berkira yg terlampau! katakan mahal RM.050 pom nak dikira..

ini aku cerita bab berniaga sket sket la.. dari zaman aku belaja sampai la sekarang ni.. cuba korang yg bagi pendapat kat atas tu, terutama yg duk sibuk " Melayu dengki", "Melayu jual mahal", "Melayu itu", "Melayu ini", cuba tanya diri korang, betol ke korang nak tolong bangsa korang? agama korang? yg aku nampak kat sini, korang duk sibuk salahkan orang lain, itu la ini la.. masing masing sebenarnya pentingkan diri sebenarnya.. dan yg paling penting, apa sumbangan korang setakat ni? apa contribution korang? ada? banyak mana? ikhlas?

Rata-rata pelanggan Melayu biasanya tekan penjual ni kalau bole mati pom tak per, asalkan dapat rega semurah mungkin, kalu bole FREE, lagi bagus, ayat "ala, sama sama kita kira cincai cincai la" rasanya familiar/biasa sangat.. so kat sini kalu kita tak maju, korang nak salahkan sapa? peniaga? kastemer? kerajaan? US? Iraq? SuperMan?

aku sebenarnya sedih betol dengan sesetengah korang ni, macam bagus, kenkunun student "U", tapi kasi pendapat tak membina langsung.. kita nak buat ketupat setakat mulut berbuih tangan tak jalan, tak jadi jugak!

So, kat sini, mari la kita ubah perangai kita, mungkin kita tak mmpu nak ubah perangai/attitude/tabiat orang lain, tapi tak per, fikir positif, kita mulakan dengan diri kita, kita tonjolkan apa yg kita nak ubah dan dah ubah, insyaAllah, nnti akan ada orang yg ikut, cuma amik masa jek.. itu normal..

Ni kata kata hikmat aku ingat masa aku kecik kecik dulu.. aku dah tak ingat grammar betol dia, masa ni aku sekolah rendah lagi... dalam makna dia...

Conan The Barbarian:

" Looks could be deceiving"

Caine The Shaolin Master:

"U Just Look, U Not See"

ITBase

"Beli 1 Dapat 10"

Harap Membantu!

ermm, aku rasa sakit jiwa kat sini, korang ni macam doa-doa jek supaya orang kita ni still dengan perangai lama.. takkan korang tak tau, kata-kata itu doa.. lepas ni ada la mmber2 yg balas, " tak kata, taip jek" .. itu aku tak heran sangat, kat mana-mana forum pom, "tong kosong" lagi banyak dari "tong berisi"..

korang kena banyak buat aktiviti luar ni, jangan banyak sangat duk depan pc.. ikut jek orang kata apa.. dengar orang kata "B" , maka "B" la kita.. dengar kata "C", "C" la kita... mana2 student yg tak habis belajar tu, habiskan la dulu, tak pom tolong la campur dengan masyarakat sekeliling, amik tahu dan tahu apa benda yg korang nak cakap, nnti tak la pendapat korang tu macam ayat/pendapat bbudak yg duk dlm hutan! macam tak belaja + pathetic! kita bincang guna akal/ilmu/knowledge bukan emosi, bukan takat dengar orang kata, bukan takat dengar mmber2 sembang!

Sebenarnya, orang kita tengah "naik" sekarang ni.. cuma kurang mendapat sokongan dari orang kita sendiri jek.. orang kita kebanyakkannya terlalu berkira.. berkira yg terlampau! katakan mahal RM.050 pom nak dikira..

ini aku cerita bab berniaga sket sket la.. dari zaman aku belaja sampai la sekarang ni.. cuba korang yg bagi pendapat kat atas tu, terutama yg duk sibuk " Melayu dengki", "Melayu jual mahal", "Melayu itu", "Melayu ini", cuba tanya diri korang, betol ke korang nak tolong bangsa korang? agama korang? yg aku nampak kat sini, korang duk sibuk salahkan orang lain, itu la ini la.. masing masing sebenarnya pentingkan diri sebenarnya.. dan yg paling penting, apa sumbangan korang setakat ni? apa contribution korang? ada? banyak mana? ikhlas?

Rata-rata pelanggan Melayu biasanya tekan penjual ni kalau bole mati pom tak per, asalkan dapat rega semurah mungkin, kalu bole FREE, lagi bagus, ayat "ala, sama sama kita kira cincai cincai la" rasanya familiar/biasa sangat.. so kat sini kalu kita tak maju, korang nak salahkan sapa? peniaga? kastemer? kerajaan? US? Iraq? SuperMan?

aku sebenarnya sedih betol dengan sesetengah korang ni, macam bagus, kenkunun student "U", tapi kasi pendapat tak membina langsung.. kita nak buat ketupat setakat mulut berbuih tangan tak jalan, tak jadi jugak!

So, kat sini, mari la kita ubah perangai kita, mungkin kita tak mmpu nak ubah perangai/attitude/tabiat orang lain, tapi tak per, fikir positif, kita mulakan dengan diri kita, kita tonjolkan apa yg kita nak ubah dan dah ubah, insyaAllah, nnti akan ada orang yg ikut, cuma amik masa jek.. itu normal..

Ni kata kata hikmat aku ingat masa aku kecik kecik dulu.. aku dah tak ingat grammar betol dia, masa ni aku sekolah rendah lagi... dalam makna dia...

Conan The Barbarian:

"U Just Look, U Not See"

ITBase

"Beli 1 Dapat 10"

Harap Membantu!

muahahahaha...ade betul gak ape yg ko ckp.. laugh.gif kekdang naik bosan aku asyik duk depan pc je.. dry.gif

Who owns the businesses?CHINESE

Who are the customers?MALAY

we need each other,tanpa kita siapakah mereka(cina)?

segilintir orang melayu masih tak berubah,persepetif mereka saya maksudkan

KALAU SATU MELAYU MENIPU TAK BERMAKSUD SEMUA MELAYU MENIPU.

saya cuba terangkan perspetif orang kita.bila seseorang itu mendengar "Melayu malas,melayu dengki,melayu tak tau berniaga bla bla bla bla..dan dia percaya bulatbulat2 sedangkan yang melakukannya itu HANYA seorang YANG BERBANGSA MELAYU.lepas tu heboh cakap melayu tak boleh lah ada hansad dengki lah bla bla bla..aku dengan nie sampai bosan...lagi satu bukan bangsa melayu je yang macam nie.bagaimana dengan bangsa lain?KITA ASYIK MEYALAHKAN BANGSA KITA SENDIRI.MACAM MANA KITA NAK MAJU KEDEPAN

dan aku percaya dalam 10 tahun lagi

MELAYU'LL OWNS THE BUSINESSES

Conan The Barbarian:

"U Just Look, U Not See"

ITBase

"Beli 1 Dapat 10"

Harap Membantu!

Aku setuju dengan PETABITE.

Aku sebenarnya sedih dengan sesetengah student U.tak boleh berfikir secara matang.

Why are most Malays not taking advantage of the government's expressed intention to help them to do better and excel other races which receive neither special rights nor priviledges?

Why still the bickering and whinning that the Malay themselves don't seem to enjoy the fruits of post-Merdeka era?

Perhaps a reading of Mahathir's book, THE MALAY DILEMMA, will offer the best clues as to why the Malays still fare so badly as compared with other races without government backing.

Nampaknya kita kat sini dah nampak kesalahan bangsa sendiri..

Kesalahan peniaga melayu.

*Harga yang tinggi.

*Acuh-tak acuh .

*Tak menghormati pelanggan.

*Mengharapkan cable atau org dalam.

Kesalahan pembeli melayu.

*Melabelkan barang jualan orang melayu tak berkualiti.

* Peniaga melayu tamak.

*Peniaga melayu dengki sesama sendiri.

Masalah.

Kami hanya peniaga kecil yang bergantung kepada pembekal dari bangsa asing..dengan kemudahan kredit selama 30 hari.

Kebanyakkan dari kami berniaga dari modal "bersih" dgn niat mencari sedikit keuntungan utk menyara keluarga.

Terdapat peniaga bangsa asing yang bermodalkan duit "kotor" dgn niat memutihkan duit yang kotor.

Kemana perginya hasil kutipan duit jackpot/ mesin kuda, judi dan maksiat ?

Duit ini semua di masukkan ke dalam akaun perniagaan kawan, saudara, isteri dan anak mereka..??

Percaya atau tidak....satu kedai game ada yang mencecah RM 400,000

sebulan pendapatannya...

Itu belum hasil judi ekor haram, bola sepak dan pelacuran.

duit ni boleh simpan di bank ker?? kalau sumbernya di isytiharkan...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...