Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Game Flash Keempat Aku - Uncle Beard's Orb

Recommended Posts

hehe lanox , sementara takde orang nak potong lagi high score tu .. :P . Tak lama hilang la nama tu . huhu .

Huhuhu... sikit lagi score ko kena pintas dengan orang dari USA. Ada 4 point jer beza... :D

EDIT: Malayneumaya dah jadi top scorer ler pulak... cepat jer dia main.. hehehe.

Edited by LanoX

cam biase, game LanoX mmg comey...hehe
ni nak tanya sket..katakanlah A main game buat pertama kali, n dpt score 1234..
pastu A submit score tu then dia main plak utk kali kedua.. kali kedua main, dia dpt score 2345..
pastu dia submit score tu guna nama yg sama.. soalannya nape score yg pertama (1234) dia tu hilang?..
sedangkan markah yg pertama tu (1234) bukanlah score yg terendah..ade user lain, B dpt lagi rendah dari tu..

assalamualaikum...

QUOTE(LanoX @ Oct 23 2008, 01:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
EDIT: Malayneumaya dah jadi top scorer ler pulak... cepat jer dia main.. hehehe.

uik..prasan jugak ke? ehehe

sat lagi dipintas jugak la tu..

cam biase, game LanoX mmg comey...hehe
ni nak tanya sket..katakanlah A main game buat pertama kali, n dpt score 1234..
pastu A submit score tu then dia main plak utk kali kedua.. kali kedua main, dia dpt score 2345..
pastu dia submit score tu guna nama yg sama.. soalannya nape score yg pertama (1234) dia tu hilang?..
sedangkan markah yg pertama tu (1234) bukanlah score yg terendah..ade user lain, B dpt lagi rendah dari tu..

dia amik markah tertinggi je ...LanoX sengaja buat camtu supaya tak semak sgt kot..tanya la dia..

QUOTE(MalaYneuMaya @ Oct 25 2008, 05:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
..LanoX sengaja buat camtu supaya tak semak sgt kot..tanya la dia..

hurm mungkin jugak...
especially cm ak ni, suka main byk kali..at least takdela dlm score tu penuh ngan name.. tongue.gif
walaupun markah sikit je..
baru perasan care pengiraan markah utk game ni...
lagi byk hit lagi byk markah kene potong erk..

assalamualaikum...

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Oct 25 2008, 05:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>

betul tu..maksudnya kita kena minimizekan lantunan kat sampan tu...tapi kena hit byk orb kat atas..baru markah jadi banyak.. rolleyes.gif

lanox , kenapa dapat score tinggi pun takleh nak masuk record ? dah 2-3 kali high score takleh nak masuk , bila klik add to record dia terus tunjuk list high scorer takde pun box nak masukkan nama sad.gif

edit: dah boleh lepas aku clear cache firefox , kalau sesape ada problem macam aku leh try clear cache . biggrin.gif Edited by hampeh

Sorry geng.. lambat balas reply korang... busy sikit submit games nie kat beberapa website untuk tambah trafik. Lepas nie korang akan lawan score dari lagi ramai orang kat seluruh dunia.

ps:// cuba korang main game Bomberia... ada apa2 perubahan tak? biggrin.gif

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Oct 25 2008, 05:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hurm mungkin jugak...
especially cm ak ni, suka main byk kali..at least takdela dlm score tu penuh ngan name.. tongue.gif
walaupun markah sikit je..

Yup camtu lah cara scoring system nya... tapi sebenarnya dia takkan delete score yang rendah.. memang ada masuk record nanti. Mungkin ada masalah connection masa ko hantar score tu ker apa... tu sebab dia hilang, tapi dalam database server score tu memang ada.

QUOTE(biskut_merry @ Oct 25 2008, 06:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
waa..lanog,ko mmg rajin r wat game.
game uncle beards orb ni best r.. rolleyes.gif

Thanks biskut_merry... bukan korang jer yang review game nie. Ada gak player2 dari negara2 lain cakap macam2 pasal game2 aku tuh, ada yang kata buruk lah, hodoh ler, sakit telinga bila dengar sound effect ler dan bermacam2 lagi.. hehehe. Tapi takper, ini akan menaikkan semangat dan motivasi untuk meningkatkan kualiti game pada masa depan.

QUOTE(me_iera @ Oct 25 2008, 08:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tahniah LANOG..br pas men2 game2 tu td..huhu

Thank you. Ini ada berita baik untuk korang semua... bagi sesiapa yang jadi pengetest game nie (semua orang yang reply sini lah sebab dah test game tu)... nama korang akan aku masukkan sebagai Game Tester untuk improvement version selanjutnya. Kira dalam bahagian ABOUT GAME tu.. nama korang dalam list lah.

ps:// sebagai contoh cuba check game Bomberia... biggrin.gif

aku rasa sound efek ko tu dah sesuai dengan tema cute kebanyakkan game2 ko tu . biggrin.gif

QUOTE (LanoX @ Oct 26 2008, 01:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Thanks biskut_merry... bukan korang jer yang review game nie. Ada gak player2 dari negara2 lain cakap macam2 pasal game2 aku tuh, ada yang kata buruk lah, hodoh ler, sakit telinga bila dengar sound effect ler dan bermacam2 lagi.. hehehe. Tapi takper, ini akan menaikkan semangat dan motivasi untuk meningkatkan kualiti game pada masa depan.

Thank you. Ini ada berita baik untuk korang semua... bagi sesiapa yang jadi pengetest game nie (semua orang yang reply sini lah sebab dah test game tu)... nama korang akan aku masukkan sebagai Game Tester untuk improvement version selanjutnya. Kira dalam bahagian ABOUT GAME tu.. nama korang dalam list lah.

ps:// sebagai contoh cuba check game Bomberia... biggrin.gif

pe r diorang tu,ble lak ckp game ko buruk,hodoh..game ko tu da ckp comel da..pe r..sound effect pn masyuk..tp ko jgn patah smgt lak.. rolleyes.gif
teroskn usaha mu lanog..gambate..

thanks sbb letakkan name aku sbgai salah seorang game tester untuk game bomberia tu..1st time jadik game tester.. laugh.gif
ni yg wat aku mkn bersemangat nk wat game ni..nt leh r aku letakkan name ko lak kat dlm aku nye game tu..my idol laugh.gif

nape ari ni takleh nak tgk hall of fame n takleh nk masukkan rekod dlm tu?..
ke ak je yg alami masalah ni?..

kalau takleh tengok hall of fame tu mungkin masalah server high score tu (bukan lanox nyer ) . Kalau tengok high score boleh tapi nak masukkan rekod cuba clearkan cache ie/firefox/browser anda .

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Oct 26 2008, 03:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nape ari ni takleh nak tgk hall of fame n takleh nk masukkan rekod dlm tu?..
ke ak je yg alami masalah ni?..

Aku masuk okey jer.. boleh display record. Kalau tak, cuba ko try apa yang hampeh suruh tu.. maybe sebab cache ko tu kena clear kan dulu. blink.gif

QUOTE(hampeh @ Oct 26 2008, 05:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau takleh tengok hall of fame tu mungkin masalah server high score tu (bukan lanox nyer ) . Kalau tengok high score boleh tapi nak masukkan rekod cuba clearkan cache ie/firefox/browser anda .

Yup.. kalau ada masalah server.. aku dah bagitau awal2 lagi.. hehehe. biggrin.gif

QUOTE(biskut_merry @ Oct 26 2008, 09:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
pe r diorang tu,ble lak ckp game ko buruk,hodoh..game ko tu da ckp comel da..pe r..sound effect pn masyuk..tp ko jgn patah smgt lak..
teroskn usaha mu lanog..gambate..

thanks sbb letakkan name aku sbgai salah seorang game tester untuk game bomberia tu..1st time jadik game tester..
ni yg wat aku mkn bersemangat nk wat game ni..nt leh r aku letakkan name ko lak kat dlm aku nye game tu..my idol

Wahh.. bagus ler ada semangat camtu, ada masa nanti boleh ler start buat game gak...

assalamualaikum...

aku satu hapah pon taktau psl game flash nih..main aje la...ada masa nanti aku blaja la sikit by sikit... biggrin.gif

agaknya mungkin tak secomplicated game 3d kot? ye ke LanoX? byk main coding2 ke game flash ni ye?

QUOTE(MalaYneuMaya @ Oct 26 2008, 07:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
assalamualaikum...

aku satu hapah pon taktau psl game flash nih..main aje la...ada masa nanti aku blaja la sikit by sikit... biggrin.gif

agaknya mungkin tak secomplicated game 3d kot? ye ke LanoX? byk main coding2 ke game flash ni ye?

Game 3D memang susah sket nak buat berbanding 2D.. kira game Flash nie dalam kategori 2D lah walaupun boleh gak buat 3D. Nak buat mana2 game memang tak boleh lari dari coding, coding dan coding... hehehehe biggrin.gif

QUOTE(biskut_merry @ Oct 27 2008, 11:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
***off topic jap

antara AS2.0 ngan AS3.0 mane lagi sesuai tok wat game?

Dua-dua sesuai tapi dari segi performance AS3.0 lagi laju (10x ganda), cuma nak belajar susah sikit sebab konsep OOP yang diguna pakai. Tapi kurang source kat internet kalau nak refer atau ada masalah berbanding AS2.0... Cuma once dah biasa dengan AS3.0, benda susah pun boleh jadi senang. Lagipun, elok belajar yang latest berbanding stick pada yang lama.. tak lama lagi nak kuar dah AS4.0, so... kalau masih lagi guna AS2.0, banyak ketinggalan ler nanti... biggrin.gif

owh yeke..kirenye AS2.0 tu xde konsep OOP la ek?
klu cmtu baik aku tros blaja AS3.0..ko ade ebook psl AS3.0?
klu ade leh r share..dlm aku nye simpanan xde rasenye,yg 2.0 ade la..huhu.
pe2 pn thanks 4 d info.

QUOTE(biskut_merry @ Oct 27 2008, 12:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
owh yeke..kirenye AS2.0 tu xde konsep OOP la ek?
klu cmtu baik aku tros blaja AS3.0..ko ade ebook psl AS3.0?
klu ade leh r share..dlm aku nye simpanan xde rasenye,yg 2.0 ade la..huhu.
pe2 pn thanks 4 d info.

AS2.0 sebenarnya dah apply konsep OOP, cuma dalam AS3.0 lagi menyeluruh. e-Book... hehehe, ko tau mana nak cari source kan, kat Adobe punya website pun ada. biggrin.gif

Update:

Game Uncle Beard's Orb telah memecahkan rekod paid impression per day iaitu melebihi 1.5K sehari semalam. Ini jauh mengatasi game2 lain dan nampaknya selain faktor genre.. perlu ambil kira faktor marketing iaitu sebanyak mana submission game kita ke website2 utama permainan flash. Aku berharap game2 akan datang akan dapat menyamai atau melebihi rekod berkenaan... dengan langkah kecil ini, aku akan cuba tingkatkan lagi kualiti game2 seterusnya... biggrin.gif

ps:// aku sangat excited/teruja dengan perkembangan ini... hehehe.
pss:// next week, new game will be released. wub.gif

hehe patut la aku tengok ramai je orang main . Tak silap aku ada bendera romania ke hape ntah. hoho . Congratulation lanox .

assalamualaikum...

tahniah LanoX...nampaknya banyak benda ko dah dpt blaja sejak buat benda2 nih... biggrin.gif