Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Game Flash Keempat Aku - Uncle Beard's Orb

Recommended Posts

Uncle Beard's Orb

Satu lagi game terbaru dari Lanogame. Kali ini anda kena bantu Uncle Beard untuk clearkan langit daripda object2 yang tak dikenali. Kembalikan cahaya matahari supaya hidupan laut boleh hidup dengan selesa. Game jenis action ini memerlukan anda bertindak mengawal orb kepunyaan Uncle Beard untuk membersihkan langit. Terdapat 5 level perlu diselesaikan... setiap level mempunyai tahap kepayahan dan point tersendiri. Lepas anda main.. markah boleh disimpan dalam Scoreboard untuk compete dengan pemain2 lain diseluruh dunia. :lol:

Untuk bermain game ini, sila ke link SINI.

Kawalan: MOUSE ONLY

Edited by LanoX

nice game...aku dah main dah...for testing

cume time nak start tu bola die kuar kat tengah...

klu ikut kat mane uncle beard tu gerak ok gak kot... :)

nice game...aku dah main dah...for testing

cume time nak start tu bola die kuar kat tengah...

klu ikut kat mane uncle beard tu gerak ok gak kot... :)

Okey, thank you. Bola tu sengaja kuar kat tengah2 supaya player bleh standby kat situ. Kalau ko habiskan level sampai 5 tu.. gambar apakah yang keluar.. hehehe. :D Sapa yang main sampai habis jer tahu...

hehe sebagai seorang penge-test game flash ko lanox , aku cadangkan bila start bola tu lekat kat sampan . Bila klik baru dia lambung atas .

Hehe.. oleh kerana 2 orang penge-test game dah cadangkan bola dari sampan.. next version lah aku update lokasi awal bola/orb tu... well, korang rasa game nie susah sangat ker senang sangat. Aku target boleh tarik lebih 5,000 impression seluruh dunia dalam masa sebulan cukup dah.

hmmm . mungkin kalau susunan orb tu ada beraneka bentuk macam

ooooooooooooooo

ooooo ooooo

ooooo ooooo

ooooooooooooooo

ooooooooooooooo

oooooo

:P

Lagi satu kalau boleh panjangkan lagi ke bawah (tambah 3-4 line lagi) dengan semakin lama bola tu lantun makin laju . Hehe banyak cadangan ni pasal aku teringat game dulu2 kat pc camni . :D

ps: susah betul nak buat susunan atas tu dalam post . :( Asik terabur je :lol:

Edited by hampeh

Owh.. susunan bola2 tu macam2 bentuk lah.. bagus gak cadangan tu. Maknanya setiap level akan ada bentuk lain. Kelajuan orb tu pulak meningkat ikut masa.. tak susah sangat ker nanti kalau orang nak main.. makin lama makin cepat plak.. hehehe. Game yang ada sekarang nie cuma tambah beberapa line bola kalau pergi ke level selanjutnya. Ruang sempit sangat.. tu yang cuma ada 5 level tu.. cuma dari segi pemarkahan.. lebih tinggi level.. markah lebih banyak akan dapat.

ps: nak susun dalam post tak sesusah susun bola dalam code.. hehehe. :D

Edited by LanoX

ps: nak susun dalam post tak sesusah susun bola dalam code.. hehehe. :D

:P

Haha , janji jangan rush sangat dah la , karang kalau mood takde tak dapat la nak tengok game2 baru yang bakal keluar . :D

Haha , janji jangan rush sangat dah la , karang kalau mood takde tak dapat la nak tengok game2 baru yang bakal keluar . :D

Takde ler aku nak rush2.. aku buat pun masa free time jer lepas balik keje... by the way, sapa2 yang main hari nie.. score takleh masuk dalam record sebab ada masalah server kat service provider di US sana..... Malam karang okey dah tu.. boleh kejar rekod.. hehehe. :D

nice...game..

next game camner pulak..?

game tembak2 pulak ker..?

Nope.. next game will be.. jeng jeng jeng... :D

Spoiler :
r_c_ng

assalamualaikum...

aku dah main pagi tadi..memula tu taktaupon bola dia jatuh kat tengah..kelamkabut uncle tu kayuh sampan kejar bola..haha..nice game actually

cuma stakat ni, aku taktau la masalah browser aku ke, aku cadangkan ko lock mouse/cursor tu...psl kengkadang masa tgh main cursor tak sengaja terkeluar frame, so sampan dah takbleh gerak lagi...hehe

next game: :D :D

Edited by MalaYneuMaya

Pasal cursor terkeluar tu memang takdapat nak buat apa2... so far aku main, smooth jer.. maybe ko gerak2kan mouse tu terlampau cepat kot.. hahaha.

next game: :D :D

:ph34r:

assalamualaikum...

Pasal cursor terkeluar tu memang takdapat nak buat apa2... so far aku main, smooth jer.. maybe ko gerak2kan mouse tu terlampau cepat kot.. hahaha.

haha nampak sgt aku main ganas.. :D

waa..next game,game lumba... lumba ape kude ker..?ker motor atau kete.

Hohoho... aku takleh reveal dulu lar... nanti tak best plak bagitau awal2. Cuma korang boleh buat speculation jer lah.. kekekeke.

haha nampak sgt aku main ganas.. biggrin.gif

Biasanya hardcore players semua memang ganaz2.... :D

Edited by LanoX

assalamualaikum...

Hohoho... aku takleh reveal dulu lar... nanti tak best plak bagitau awal2. Cuma korang boleh buat speculation jer lah.. kekekeke.

lumba itik pon buleh punya LanoX..heh :ph34r:

Edited by MalaYneuMaya

Server dah pulih... sekarang korang boleh save score yang dah main dalam Scoreboard. Belum tahu berapa markah tertinggi boleh dapat dalam game nie... so, korang try ler the best.

Satu perkara lagi ialah cuba pecahkan sebanyak mungkin bola2 kat atas tu dengan sekali lantun jer... sebab markah Hits tu adalah negatif. Sekali lantun kat perahu akan tolak 1 markah... so, pastikan korang punya bounce tu effective pecahkan banyak2 bola. Kalau Hampeh boleh jadi top scorer dalam game Crystalfish.. sekarang masanya korang jadi top scorer plak... hehehehe :D

hehe dah kena rampas dengan orang lain la kedudukan highest score crystal fish tu . :P

edit : pergh power2 dah player kat situ , 150 ke atas rilek je :D

lanox , bila dah complete 5 level tu (all levels are completed screen ) .Button "add to records" dengan button "to menu screen" tak jalan pun .

Edited by hampeh

hehe dah kena rampas dengan orang lain la kedudukan highest score crystal fish tu . :P

edit : pergh power2 dah player kat situ , 150 ke atas rilek je :D

lanox , bila dah complete 5 level tu (all levels are completed screen ) .Button "add to records" dengan button "to menu screen" tak jalan pun .

Okey... bugs has been fixed (dua2 button dah boleh jalan dah). Lupe aku nak set something... tu yang tak dapat click apa2 tu.. hehehe. By the way, bola dah start melambung dari perahu dan bukan dari tengah2... so, korang boleh gerak perahu ke mana2 dan start lambung bola kat mana2.. :D

Edited by LanoX

teruskan usaha bro...dh main...ok. x sabar nak tunggu racing tuh ( genre game paling aku suka selain sukan ).

tahniah sebab bila aku google game UBO nih, banyak lak link2 yg kuar. best ar.

hoho , laju ko update . Sekarang jugak aku main :D

Huhuhu.. ko lagi laju main.. terus masuk top scorer... hehehe :D

teruskan usaha bro...dh main...ok. x sabar nak tunggu racing tuh ( genre game paling aku suka selain sukan ).

tahniah sebab bila aku google game UBO nih, banyak lak link2 yg kuar. best ar.

Owh.. thank you. Selagi ada support dari korang.... aku boleh buat game lain2 yang best. :D

Edited by LanoX

hehe lanox , sementara takde orang nak potong lagi high score tu .. :P . Tak lama hilang la nama tu . huhu .

Nampaknya statistic impression dari Malaysia agak baik... hopefully graf akan terus menghala ke atas pada hari2 akan datang. Aku galakkan korang share game2 nie kat member2 korang sama ada bagi diorang link nak main atau boleh saja download dan main kat PC (pastikan internet connection on untuk submit score).

ps://Buat masa sekarang aku nak come-back to Bomberia game dan polish the gameplay, graphic, scoring etc.... almost everything will be changed soon.. as what I did with Speed Memory. However, the next game project is already started and progressing well... So, in my calculation, maybe next 2-3 weeks, I will be able to publish next game.. itu pun kalau tak busy dengan keje.. hehehe :D

Edited by LanoX