Jump to content
coisox

King's Bounty: Boleh Dikatakan Heroes 6

Recommended Posts

Coisox rate for this game: Graphic 10/10, Gameplay 2/10

Masa aku start main, perghh!!! Tengoh dia punya main menu, memukau! Terbayang zaman HOMM. Bila aku start main jek, huik? Nie dah sebijik macam Heroes 5 tapi dalam bentuk RPG. So boleh dikatakan Heroes 6.

yg buat benda nie aku rasa sangat serupa, selain dari character2 yg digunakan, warna2 yg contrast, gameplay seperti Rage, Initiative, heroes cuma cast spell, dan banyak lagi ciri2 HOMM % telah digunakan. Memandangkan aku nie penggemar HOMM series, aku ingat aku akan sangkut kat game nie lama...

Lepas jek main dlm 30 minit, aku mula rasa ada yg tak kena. Apasal game remake nie boring nak mampus. Gameplay punye laa slow... mission punya laa hampeh (banyak jenis yg hantar barang atau memerlukan ulang alik dari satu tempat ke satu tempat).

Pehtu kalau tengok dia punya Skill Tree, lol... takde semangat aku nak main. Even aku baru main, biasanya akau akan tengok Skill apa yg paling aku minat supaya aku leh set matlamat. Tapi skill dia yg paling top meletop (yg tertinggi dan akan ambik masa berminggu baru leh dapat), kalau korang main game Heroes, ibarat Defense 30% atau Attact 30%. Tak pun kalau ambik aliran lain dapat Initiative +1.

Aku memula try main character Mage (sebab aku suka main spell). masa memula ok la sebab aku dah ada default Fireball. And then lepas aku main 2-3 jam, aku masih lagi pakai Fireball sebab takde spell lain yg menarik! Musuh makin kuat dan Fireball aku dah macam mancis.

Kalau main character Knight plak, sama macam Mage. memula je ok. lepas Character naik sampai level 4, aku masih lagi pakai bala tenterqa yg sama. takde kemajuan... memang boring gile laa... Nampak sangat producer nak panjangkan game duration dengan cara bodoh nie.

Game nie kononnya nak gabungkan RPG+Heroes. Tapi nak compare ngan Diablo/Titan Crash/ or even Sacred yg bosan tu, dia jauh kalah. Nak compare bab strategy heroes lagi laa....

AKu nak kritik panjang lebar pun buat korang malas baca. kesimpulannya, takyah laa try game nie.

hbs tu..nape rating 10/10, aku tgk gamespy pon bg 5/5..apsal ek..cuba ko terangkan

bukan ke 10/10 = 5/5 ?

ke cikgu aku salah ajar waktu sekolah rendah dulu ? :blink:

ya gameplay bosan nak mampus

starting je mcm takde cerita

memula tu ada jalan2 terasa mcm diablo

pastu time lawan2 dah jadi mcm heroes might and magic tu (dan mmg saya tak suka gameplay mcm ni)

stgh jam kemudian saya stop, uninstall, dan patah2kan dvd nya

nasib baik cetak rompak je

graphic = 5/10

gameplay = 2/10

hbs tu..nape rating 10/10, aku tgk gamespy pon bg 5/5..apsal ek..cuba ko terangkan

Yg aku kasi 10/10 tu grafik. Tapi corak permainan aku kasi fail :D

bukan ke 10/10 = 5/5 ?

ke cikgu aku salah ajar waktu sekolah rendah dulu ? :blink:

Memang laa sama. Scala lebih halus jek. Kalau aku buat 100/100, nampak lagi best :P

ya gameplay bosan nak mampus

starting je mcm takde cerita

memula tu ada jalan2 terasa mcm diablo

pastu time lawan2 dah jadi mcm heroes might and magic tu (dan mmg saya tak suka gameplay mcm ni)

stgh jam kemudian saya stop, uninstall, dan patah2kan dvd nya

nasib baik cetak rompak je

graphic = 5/10

gameplay = 2/10

Loorr.... 5/10 jek grafik? Cun apa? Tengok dia punya section Credit. Perghh... memang menonjol kat LCD 3000 contrast aku.

saya letak 5/10 tu sebab nothing special

kalau setakat credit cantek perghh baek tak payah

lagipun graphic dia bukan masalah sebenar game tu masuk tong sampah saya

saya lagi sanggup main game yg graphic dah outdated tapi gameplay bagus daripada main game ni

cuma nak bagi tau korang, kalau le ada yg nak terbeli sebab ingat dia rpg, baik tengok dulu samada korang boleh tahan ke tak gameplay bengang mcm heroes tu tapi lagi bengang lagi, kalau tak membazir je

wei jgn kutuk Heroes sebab aku minat :P

Semua TBS aku minat sebab dia macam Chess rather than click laju2 hantar askar then buat lagi banyak2. Sebab dalam Heroes, askar terhad. Kalau mati, susah nak cari ganti. Amat berbeza ngan RTS di mana selagi ada resources, kita leh produce askar. Macam Chess, even satu pawn pun penting. So camtu laa dalam Heroes. Hargai semua yg ada.

Cuma jgn samakan KsB nagn Heroes sebab remake yg tak menjadi.

oo, i see, game ni turn based rpg la, cam heroes: might n magic ek..or ff tactic..hehe... thanks you for the info, x jd la aku nak dload, heran lak nape gamespy leh bg 5* over 5..

Huish..tak terperasan lak ader thread nih..Haha..

Skang pon aku tgh khusyuk men game nih..maklumla menunggu lama gak release.. :D

Bg aku peminat kipas susah mati HOMM, game ni mmg full rating dari aku..

Battle system lbih kurang sama, dan storyline jer berbeza..diunikkan menjadi more on RPG based..

Agak kejam gakla lvling lmbat..tapi aku ske xplore and adventure..lelame kuatla org tuh.. :lol:

Graphic pon touching, environment pon cool jer..Quest pon bertimbun..Tak sabor nk explore seberang laut..Huhu

Aku lvl 4 dh pkai Horseman.. haha cmne buat? bukan cheat / trainer ek..sorry skit..not my habit..Aku sergah Mage yg jage Horseman camp tuh..die keja aku aku lari skit skit..aku tarik smpai ke signboard simpang tuh..pastu U-turn cecepat ke camp tuh semula..dpt beli cuma 5 emor jer..jadila..Atack/def/HP tinggi..oklaa..Slalu gak aku buat trick ni untuk angkat treasure dari guardian die.. :D Game jenis ni mmg cpt pickup skit aku..cuma nk men slalu takleh sbb PC umah still frozen..kena p CC men dari Xternal-HDD :P

My rating: 10/10 & 5/5 ;)

Skang Aku dah lvl 10, masuk [lanun] area (Island of Freedom). Pergh pulau tu mmg betul lanun siot..bersepah lanun jaga pantai..Sume "Strong" lak tu.. Title pon dah upgrade jadi Baron lepas wat quest Bantai Kekura besar (Boss) biggrin.gif
Fuhh features pon dah tambah. Dh ade bini siap 2 org anak lg (wat quest save katak dan love kiss)..masing² ader +stat. Pastuh dh ade Chest of Rage..Boleh kontrol 4 element creatures. Tak silap aku Api (sdg pkai), Poison (sdg pkai), Ice kot (blum dpt), Undead (blum dpt)..

Makin lama makin menarik storyline & features die..Rugi sape stop men tuh..Sabar itu penting.. wink.gif

Army aku skang pkai: Archmage, Ancient Bear, Alchemist, Royal Snake, Evil Beholder, Priest (Leadership 4k++)

best ke? Aku masa level 4 dah ada bini. cuma blum kuar anak. pehtu aku dah stop smile.gif
Now layan Titan Quest balik. Lepas download latest expansion, dia tak crash langsung macam first release. Dulu aku stop main TQ sebab asyik crash.

Well depend pada daya minat player itu sendiri gak bro. Bg aku mmg full rating la..Best gilerla layan story and quest die biggrin.gif
Peperangan Sebenar bakal berlaku lepas ko msuk Island of Freedom sbb byk Mini Bosses (Pirates)..Byk xplore laut dah plak..hehe
Ko dpt bini undead tu ek? Aku tamo amik saje nk test lain (lgpon undead tu bekas orang tongue.gif)..tu yg dpt princess frog tuh (kat Marshan Swamp)tongue.gif

off-topic: Titan quest aku akan continue Immortal Throne lepas pc lg satu tu siap pasang.