Jump to content
LanoV

Game Flash Ketiga Aku - Crystalfish

Recommended Posts

tadi dpt score lebih sket dr 104000, tp nape takleh nk masuk dlm list high score?..

kene register ape2 dulu ke?...

baru je nk wat eksyen sket td..hahaha :P

Err.. ye ker, lepas game tamat.. ko kena tunggu dulu (mungkin beberapa saat .. ikut speed internet) dia load ScoreSheet... bila dah dah masuk, baru ko bleh masukkan nama dalam rekod tu.. sayang ler ko takleh nak show-off kan markah tadi.. kalo tak memang leh eksyen dengan zareight tu.. hahaha :D

yelah dh tunggu dah..

pastu ia juz appear list score tu je..

tp xde pun tmpat nk tulih name..ke kene tunggu lama lagi?..

sambung wat asgment jap...nanti free ak main lagi....hehee

same mcm kes aku smlm..tp rekod sket je..30k+ je..hehe..nti mlm ni aku men lg..kalo takhta aku no.1 tu ade org pecahkn.. :lol:

Pelik gak masalah korang nie ek... mungkin ada kaitan dengan connection kot. So far aku takde masalah nak masukkan nama...

Untuk memudahkan korang main, korang boleh main atau download dari SINI. Jika korang nak main kat PC dan taknak main kat internet... boleh download kat link aku bagi tu. Untuk main kat PC (lepas download tadi), jika korang nak markah korang dimasukkan dalam rekod... pastikan sambungan internet sentiasa on. Kalau tak rekod tu tak dapat dihantar ke server.

ps:// tahniah Haibara ai kerana dapat markah 105,200... :D

Edited by LanoX

hehe akhirnya dh dpt daa submit score tu...

apsal memula td tak dpt erk?..

aperpun berjaya pintas zareight :P

hehe akhirnya dh dpt daa submit score tu...

apsal memula td tak dpt erk?..

aperpun berjaya pintas zareight :P

waaa..rekod ku berjaya dipintas.... :blink:

xpe2..skrg tgh pns..xleh pikir sgt..mate ngantuk2 je..tggu mlm sket..(kalo dpt pecahkn...) :ph34r:

waaa..rekod ku berjaya dipintas.... :blink:

xpe2..skrg tgh pns..xleh pikir sgt..mate ngantuk2 je..tggu mlm sket..(kalo dpt pecahkn...) :ph34r:

Hehehe... tapi kena ingat, bukan ko sorang jer nak pecahkan rekod Haibara ai tu.... :D

Well, nampaknya memang fun gak lah game yang ada highscore system nie sebab boleh compete ngan kawan2. So, game2 aku akan datang akan turut meletakkan highscore system function untuk menambahkan lagi fun pada game tu. More games to come... :blush:

lanox , takde ke pilihan untuk save points yang dah kumpul bila tak nak main dah ? Aku nak stop ni . :(

edit: lanox , bila buat invalid move dia macam stuck takleh pilih "ikan" lain , kena tunggu dalam 10-20 saat . Ke aku kena klik balik ikan tu pastu pilih lain ?

Edited by hampeh

lanox , takde ke pilihan untuk save points yang dah kumpul bila tak nak main dah ? Aku nak stop ni . :(

Nak berenti tengah jalan ker, lepas kumpul markah banyak2. Aku tak buat lagi function tu. Nanti aku tambah function tu... betul gak, kadang2 kita dah penat main tak Game Over gak... mana ler tau ada emergency ker kan... nak gak nama masuk dalam rekod. Well... nanti aku tambah button tu.

EDIT: invalid move... apa maksud ko invalid move tu. salah klik ikan ker.... boleh jer klik kat ikan2 lain, kalau tak jadi guna ikan yang kita klik tu.

Edited by LanoX

tq lanox fast reply :D , Hehe ada score board ramai sikit nak main pasal ada competition .

edit: Hmm macam bila aku klik nak move ikan tu ( ikan kuning nak sambung dengan 2 ikan biru : cth) dia takleh klik ikan lain . Ke aku sorang je jadi cam ni . jap aku try test lagi sekali .

edit2 : bukan takleh klik ikan lain tapi takleh klik ikan kat position

b - biru k - kuning m-merah

xxxxxxxmxx

bxxxxxxkxx

xxxxxxxkxx

<--- bila klik biru nak ke merah , pastu nak klik merah balik tak boleh . :\ . Memang sebenarnya takleh gerak jauh tu tapi saja nak test :P
Edited by hampeh

tq lanox fast reply :D , Hehe ada score board ramai sikit nak main pasal ada competition .

edit: Hmm macam bila aku klik nak move ikan tu ( ikan kuning nak sambung dengan 2 ikan biru : cth) dia takleh klik ikan lain . Ke aku sorang je jadi cam ni . jap aku try test lagi sekali .

Fast reply sebab korang kira macam game tester pada aku.. so, segala troubleshoot, suggestion dan masalah berkaitan boleh aku improvekan akan datang.. so, game aku buat akan datang, kurang ler masalah berkaitan sebab dah tahu kehendak pemain.

BTW, ikan biru mana boleh sambung dengan ikan kuning. Ikan sama warna jer boleh sambung.. :lol: Itu rules standard... hehehe.

ps:// tahniah! high score 146,400.. kalah haibara... zareight, bila nak pecahkan rekod nie.. hahaha. :D

Edited by LanoX

oOo nampaknya hampeh dah no1..

takleh jadi ni...

hehehe :P , bukan apa lanox , time takleh klik ikan lain tu takut player lain hairan je . Lanox kalau tak menyusahkan bila player buat invalid move (ikan tak sama , jarak jauh sangat ke ) keluar bunyi cam buzzer dalam gameshow tu kalau jawab salah.

LanoX, yg file donload tu, nak main kene ade sambungan internet jugak ke?..

sbb time buka mula2 ia juz kuar skrin hijau kosong..

lepas klik kat 'open', nanti ia suh masukkan url website tu..

ingatkan bleh main tanpa sambungan internet :blink:

hehehe :P , bukan apa lanox , time takleh klik ikan lain tu takut player lain hairan je . Lanox kalau tak menyusahkan bila player buat invalid move (ikan tak sama , jarak jauh sangat ke ) keluar bunyi cam buzzer dalam gameshow tu kalau jawab salah.

Hmm... oke, aku kena carik bunyi buzzer dulu lah baru boleh masukkan sound efek tuh... hehehe. Good suggestion then... :rolleyes:

LanoX, yg file donload tu, nak main kene ade sambungan internet jugak ke?..

sbb time buka mula2 ia juz kuar skrin hijau kosong..

lepas klik kat 'open', nanti ia suh masukkan url website tu..

ingatkan bleh main tanpa sambungan internet :blink:

Yup.. wajib ada sambungan internet. Kalau tak camner ko nak hantar rekod markah ko nanti. Sebab Score Board tu kat server... bukan kat local computer. Sebab kat server lah semua orang boleh nampak nama ko dalam highscore list tu.

ala..yeke..adui..jatuh da rekod aku..sob3..puas aku men td...rekod aku makin trun plak..xpe2..aku try lg..

Sabar jer lah zareight.... boleh cuba malam nanti. Siang2 nie mungkin mood tu kurang sikit.. hehehe :D

Yup.. wajib ada sambungan internet. Kalau tak camner ko nak hantar rekod markah ko nanti. Sebab Score Board tu kat server... bukan kat local computer. Sebab kat server lah semua orang boleh nampak nama ko dalam highscore list tu.

oOo kesimpulannya donload @ tak, same je la..dua2 kene guna internet..huhu

ingatkan nk main dulu, bila dh agak2 cm nk game over baru smbung tenet :P

takleh la plak rupanya..

aku taktau nak post kat mana nih tapi aku nak cakap kat lanox yang ko nyer bahagian artwork tu memang comel2 + best characters dia . :D

oOo kesimpulannya donload @ tak, same je la..dua2 kene guna internet..huhu

ingatkan nk main dulu, bila dh agak2 cm nk game over baru smbung tenet :P

takleh la plak rupanya..

Cuma kelebihan download ialah ko boleh main kat dalam PC dan bukan kat website. Kadang2 main kat website lembab sebab line internet slow. Lagipun, main kat PC senang sikit, just double-klik kat file Crystalfish dah boleh main terus... takyah nak surf website dulu baru boleh main.

aku taktau nak post kat mana nih tapi aku nak cakap kat lanox yang ko nyer bahagian artwork tu memang comel2 + best characters dia . :D

Thank you. :D Sebahagian character tu akan beraksi dalam game2 akan datang.

Edited by LanoX

haha..takat 80k,sure kantoi...

lanoG,pe kate ko wat timing..dlm 5 minit ke..tgk sape score byk...atleast kte leh bajet kalo ade timing ni..

haha..takat 80k,sure kantoi...

lanoG,pe kate ko wat timing..dlm 5 minit ke..tgk sape score byk...atleast kte leh bajet kalo ade timing ni..

Masukkan timing akan menyebabkan Score Board sedia tidak compatible dengan setting sedia ada. Dah jadi kurang markah dan takde sapa dapat beat score ranking tertinggi. Mungkin kalau nak masukkan timing kena buat dua Mode lah... tapi buat masa sekarang aku tak bercadang nak buat mode kejar masa nie.. hehehe. :)

ps:// apasal zareight.. takleh nak beat highest score tu ker... hahahaha.

wah lanox , cepat ko update game nih :D ...

Hehehe... moto kami ialah mesra-pengguna, cepat dan betul. :D

tgh kejo...xdpt2...haha...nti aku kejor...dpt 100k,da hepi dah..

mengikut penasihat game aku... strategy nak kekal lama dalam permainan ialah tinggalkan satu row standby in-case kalau takde dah match lain, baru pakai row standby tu... pastikan jugak row berkenaan tak menerima kesan dari pergerakan ikan2 lain. Biasanya row nie duduk kat bawah dan sebelah tepi.... :lol: