Jump to content
Evilngenious

Nak Buat Personal Loan

Recommended Posts

wajar kalau ko perlu...tp jgn buat loan sbb nak kawin,krg tak lepas bayar..bank tarik bini ko :P

wajar kalau ko perlu...tp jgn buat loan sbb nak kawin,krg tak lepas bayar..bank tarik bini ko :P

den sokong 100%..he..he..he...jgn nyusahkn diri ekau klu nak wat loan semata nak kawen kelak akan memakan diri...he..he...he...

personal loan untuk buat umah kau tu bagus

tapi kiralah sikit bajet yang ade

apa-apa kemungkina yang akan berlaku

semua kena ambil kira..

Berapa yang ko berani ambil untuk

sebuah umah dengan pendapatan setiap bulan

Jangan salah guna sudahlah..

dengan gaya hidup aku sekarang rasa cukup kot

tapi aku takut gak tiba-tiba gaya hidup aku berubah

nak buat loan rumah susah plak sebab nak buat rumah atas tanah atok aku je..geran pun takder lagi

nak buat rumah kecik je..

so aku pikir-pikir nak ambik personal loan bayar 5-6 ratus sebulan selama 10 tahun.

jadi kalau campur dengan loan kereta hampir 1/2 gaji aku habis kat bayar loan jela..tu tak termasuk ptptn lagi..

kalau buat loan utk buat rumah aku sokong...aku pun buat loan dgn bnk rakyat utk buat rumah. sekarang ni rumah aku dh 80% siap. insyaAllah hujung thn ni boleh duduk dh..tp aku kongsi dgn bini aku. aku 50k, bini aku 40k.

kalau nak buat loan utk kawin pun aku setuju jg. aku dulu masa nak kawin pun buat loan juga sebab kalau nak kumpul sendiri lambat la aku nak kawin. kalau lambat kawin, mcm mana aku nak membantu negara meramaikan rakyat dan menambahkan umat Islam...tp kena la ingat, bila dh buat loan tu, kena la bayar....

p/s: nk tanya la, camana nak byr ptptn kalau semua dokumen hilang...aku nak bayar ni tp takda dokumen...

kalau buat loan utk buat rumah aku sokong...aku pun buat loan dgn bnk rakyat utk buat rumah. sekarang ni rumah aku dh 80% siap. insyaAllah hujung thn ni boleh duduk dh..tp aku kongsi dgn bini aku. aku 50k, bini aku 40k.

kalau nak buat loan utk kawin pun aku setuju jg. aku dulu masa nak kawin pun buat loan juga sebab kalau nak kumpul sendiri lambat la aku nak kawin. kalau lambat kawin, mcm mana aku nak membantu negara meramaikan rakyat dan menambahkan umat Islam...tp kena la ingat, bila dh buat loan tu, kena la bayar....

p/s: nk tanya la, camana nak byr ptptn kalau semua dokumen hilang...aku nak bayar ni tp takda dokumen...

ekau call ptptn bg no ic...nnt diog bgtau ekau nak byr cmno samada post dated cek atau wat standing instruction

Klu ko dah wat proper calculation +- msih ckup untuk perbelanjaan hal-ehwal rumah, mmg wajarla..

Yg penting ader wat kira-kira / financial management dlm family. Jgn wat loan hanya penuhi tuntutan nafsu je. Itu mmg tak wajar :D

salam...

erm ko nak buat loan buat rumah yer?

faedah nak kena bayar tu tinggi wooo.

ko amek bank mana?lau ko mampu bayar,

buat la :P

Kalau personal loan bank islam aku ada tanya tadi, pekerja kerajaan gaji minimum rm1200.Bagi yang swasta gaji minimum rm3000.Interest memang rendah tp cam susah jugak bagi yang bukan pekerja kerajaan.

Assalamualaikum.... Nak tanya sket pasal loan ni..

Kalo peminjam buat loan dengan bank tanpa penjamin... Ditakdirkan peminjam tu meninggal dunia... mcmana pulak tu? Family peminjam kena sambung bayar ke tau mcmana?

Assalamualaikum.... Nak tanya sket pasal loan ni..

Kalo peminjam buat loan dengan bank tanpa penjamin... Ditakdirkan peminjam tu meninggal dunia... mcmana pulak tu? Family peminjam kena sambung bayar ke tau mcmana?

slalunye bank yg xde penjamin ni die suh amik insurans kat die.kire kalo pemiutang mati leh cover

ari tu aku br tanye kat bank rakyat tanye psl personal loan, terkejut syarat baru die ialah keje 5thn ke atas, gaji basic 2.5k. aku tak penah dgr nk keje 3thn ke atas. ader ke?

Dalam keadaan sekarang tidak digalakkan untuk buat pinjaman sebab interest dijangka meningkat naik. Lebih baik menabung atau simpan dulu pelan2... sikit2... untuk keselamatan ko jugak sebab tak boleh nak predict ekonomi negara sekarang nie.

ari tu aku br tanye kat bank rakyat tanye psl personal loan, terkejut syarat baru die ialah keje 5thn ke atas, gaji basic 2.5k. aku tak penah dgr nk keje 3thn ke atas. ader ke?

utk gomen + selected glc dia cakap boleh je..

utk yang keje private company mmg syarat dia lagi susah

Dalam keadaan sekarang tidak digalakkan untuk buat pinjaman sebab interest dijangka meningkat naik. Lebih baik menabung atau simpan dulu pelan2... sikit2... untuk keselamatan ko jugak sebab tak boleh nak predict ekonomi negara sekarang nie.

itu mmg betul... :D .tapi kalo loan bank rakyat, bank islam, bsn dan bank pertanian interest dia dalam lingkungan 5.9%..tapi kalo bank lain leh cecah 10% ke atas...

berfikir dulu sebelum pinjam...jgn pinjam dgn along sudah..naya nanti :huh:

tp lg best jgn pinjam kat cimb, interest die 36% per annum!

salam...

erm ko nak buat loan buat rumah yer?

faedah nak kena bayar tu tinggi wooo.

ko amek bank mana?lau ko mampu bayar,

buat la :P

nak buat rumah kecik je kat kampung...untuk mak ayah aku kat kampung nun..

tanya2 orang bank islam semalam dia cakap layak dapat RM30k je

bulan2 dalam rm400 la kot selama 10 tahun ...

cukup ke 30k nak buat rumah?