Jump to content
Sign in to follow this  
rezail

Kereta Aku Kena Curi

Recommended Posts

Kepada sesiapa yang ternampak atau mempunyai maklumat tentang kereta ni harap hubungi saya di no. 012-227 7867

atau balai polis berhampiran..

Jenis Kereta: Honda Civic HONDA CIVIC EK Vi-RS

No. Plat : WFV8126

Hilang di Downtown Cheras pada 27.09.2008 3 hari sebelum raya....

Doa2 doakanla..supaya kereta ni dapat balik..

Edited by hairulfadly

Kesiannye Sedara..Salam Simpati dari aku..Aku doakan moga dpt la hendaknya. Ikut pengalaman, ayah dan member opis ilang keta mmg tak jumpe dah..sbb sekarang pencuri kereta bukan cam dulu, abis dibaraikannye. Melainkan kereta model bru yg ader nilai besar dalam pasaran eksport dan import. Tu pon nasib masih dlm negara lagi..

Klu buleh sertakan gambar sekali lg bgus klu aderla..Sbb dari phisycal looking org nmpk bru terus ke no. plat. Takde org carik keta tgk no. plat dulu. Sbb sedara pon tak bg sedetail mane kereta tu. At least warna tu pon dah ok :blush:

Banyakkan sembahyang hajat yer sedara.. mintak tulung ngan Allah gak...

try banyakkan solat hajat.....

InsyaAllah..pencuri tu akan jadi kepanasan...byk kes aku dgr..barang dicuri dihtr ke balai polis/rumah...

Kepada sesiapa yang ternampak atau mempunyai maklumat tentang kereta ni harap hubungi saya di no. 012-227 7867

atau balai polis berhampiran..

Jenis Kereta: Honda Civic HONDA CIVIC EK Vi-RS

No. Plat : WFV8126

Hilang di Downtown Cheras pada 27.09.2008 3 hari sebelum raya....

Doa2 doakanla..supaya kereta ni dapat balik..

kena hijack atau ko tertinggal kunci kat dalam? kalau ada gamabar atau ada ciri2 fizikal lagi bagus.pasal biasa kereta macam ni dia x akan baraikan.dia akan hantar ke thailand atau indonesia.utk dijual.

Kesiannye Sedara..Salam Simpati dari aku..Aku doakan moga dpt la hendaknya. Ikut pengalaman, ayah dan member opis ilang keta mmg tak jumpe dah..sbb sekarang pencuri kereta bukan cam dulu, abis dibaraikannye. Melainkan kereta model bru yg ader nilai besar dalam pasaran eksport dan import. Tu pon nasib masih dlm negara lagi..

Klu buleh sertakan gambar sekali lg bgus klu aderla..Sbb dari phisycal looking org nmpk bru terus ke no. plat. Takde org carik keta tgk no. plat dulu. Sbb sedara pon tak bg sedetail mane kereta tu. At least warna tu pon dah ok :blush:

Kereta ni warna champion white....tula..baru pakai dua bulan dah kena rembat....insuran plak buat thirt party...coz buat bayar cash..50k terbang...sabar je la..esok aku uploadkan gambar kete ni...

esok aku uploadkan gambar kete ni...kepada sedara yang ternampak ke...call la aku segera..kereta ni calor champion white..kerete modified...bunyi ekzos kuat...pastu sport rim Volk Racing TE 37..

Edited by rezail

Ohh..Hmm keta 2nd la kire ni? Ade wat semakan ke kat JPJ ke? Polis ke sblum ni? ttg info / status keta ni atas jalan? Bersih / ader rekod? Keta 2nd mmg byk aku dgr kes kecurian nih..berbuih gak telinga member² cite..peluang untuk hilang mmg tinggi. Mengikut pengalaman member yg menceritakan la..Orang kate cara wat duit atas angin. Jual and Kebas balik..Keta upgrade ni mmg panas atas jalan..lebih² keta tolak-menolak ni..

Walaupon org tu mmg kite kenal, tapi khianat tak mengenal siapa..

InsyaAllah la klu aku terjumpa mmg aku akan segera punya hubungi ko / IPD terdekat..byk²anla berdoa dan solat sunnat. Kita dah berusaha, tuhan tentukan jalannya :blush:

alamak...cian ko.insuran 3rd paty plak..

x pa,ko buat sembahyang hajat,mintak keta ko

dipulangkan balik..

aku turut bersimpati ngan ko..

aku akan tlg tgk2 kan kete tu ar...

mana tau aku terjumpa ke....

ilek k bro...

aku sumpah pencuri tu takleh tido,takleh kenyang dan takleh nak buang air besar/kecik sampai dier pulangkan balik kete ko...

kalau insurance 1st party boleh claim insurance ke kalau kete hilang?

boleh claim....payment dekat bank kena bayar jugak semasa kereta tu hilang....insurans process lebih kurang 3 bulan tapi tak salah aku kalau baru 2 bulan ke 4 bulan bleh dapat balik full amoun harga keta tapi kalau dah 3 4 tahun mau 15 % jee diorang bg...standart lah lintah darat dekat msia nie(insurance). Dah laa tiap tiap tahun kene renew,kalau hilang kita kena bayar lagi,kalau langgar kena jugak...hmmm...tak ke lintah darat nama nya? Kalau tak ambik insurance,roadtax plak tak leh renew...ditelan mati mak diluah mati bapak...nie laa hakikat perniagaan lintah darat...

Kereta kakak ipar aku pun hilang jugak dekat ampang,5 hari sebelum raya....penyagak yg curi tu budak melayu yg mungkin tak paham pasal susah org nak beli keta nie...dan tak paham istilah islam...

dekat area ampang nie dah beribu kereta yang hilang....kalau nak di check dekat balai polis dah beribu ribu report dibuat...sampai pak polisi yg tulis tu mengunakan ayat yang sama jaaa dalam report dia....hmmm...tapi malang nya tak jugak nak jumpa keta yg ilang tuh....maknanya pencuri lagi cekap lah dari p[olis..so pecuri tu mesti guna slogan Bersih,Cekap,Tak Amanah....hehhe...

bukan nak kata,bukan nak provok,tapi hakikat.....cuba la kereta dato dato dan datin datin yang ilang.....bagi masa 48jam jeee mesti jumpa punya kereta tu....so kalau nak gi report better bawak cabel2 3phase supaya peluang nak jumpa tu cerah laaa skit kalau nak dibandingkan dengan org jalanan nie...

Aku pun simpati jugak dengan org yg ilang keta tapi ape yg aku leh buat just tgk no plate jee laa...tapi dah semestinya no plate dah ditukar...hmmm...berserah dan tawakal laaa...

try banyakkan solat hajat.....

InsyaAllah..pencuri tu akan jadi kepanasan...byk kes aku dgr..barang dicuri dihtr ke balai polis/rumah...

lama dah aku x nampak dier nih..

Geram tul aku ngan pencuri kete ni...x tau penat payah orang cari duit nak bayar bulan2 ni...memang x berkat hidup ko dunia akhirat...kepada pencuri kete ni...aku harap hidup ko xkan tenang...ko tunggu la pembalasan...aku akan buat ko merana...selagi ko tak pulang kereta aku..macam-macam cara aku akan buat sampai ko panas...kalo ko degil jugak, xnak pulangkan jugak kete aku..silap2 ari bulan ko boleh muntah darah seterusnya membawa maut (Dengan izin Allah)...Setiap orang yang membuat silap akan terima pembalasannya....

Hidup penuh dengan tension...nak cari kereta baru...duit lagi...aduiihhhh pening aku...kalo x mcm mana wife aku nak pg keje...bodoh punye pencuri...

Sabar bro,kalau boleh elakkan wat perbuatan yang mendatangkan dosa pada diri ko plak.solat hajat ke.... Aku doakan kereta ko cepat jumpa.

* teringat masa dengar rancangan isma halil kat THR kul 2 pagi,ada kes kete kene samun real on air 0o0o...budak pun kene colek skali.sape dengar time tu? *

adeh...EK pulak..susah la nak jumpa..kebanyakan EK4 ni lebih kurang sama je.. champion white.. susah la nak kenal..melainkan berdoa banyak²..

Sabar bro,kalau boleh elakkan wat perbuatan yang mendatangkan dosa pada diri ko plak.solat hajat ke.... Aku doakan kereta ko cepat jumpa.

* teringat masa dengar rancangan isma halil kat THR kul 2 pagi,ada kes kete kene samun real on air 0o0o...budak pun kene colek skali.sape dengar time tu? *

cerita la skit

aku tak dengar

adeh...EK pulak..susah la nak jumpa..kebanyakan EK4 ni lebih kurang sama je.. champion white.. susah la nak kenal..melainkan berdoa banyak²..

rasa aku kurang yang jumpa balik...ingat x ada kes yang satu kereta makcik yang kena curik tu? pencuri tu letak kereta tu sebelah rumah je.no plat tukar.hari-hari makcik tu lalu lalang kat situ x perasan itu ialah kereta dia yang kena curik tempoh hari.....kereta proton saga x salah aku...saga aeroback....

beli cash pun susah beli isntallment pun susah..... :wacko:

Dua hari lepas kereta aku kena kopak kat cemin sisi sebelah driver seat... nasib baik cermin tak pecah ke apa... lepas dia kopak, boleh bukak pintu kereta tu. Yang paling aku pelik, orang tu cuma bukak tempat letak sampah (abu rokok)... kat tengah2 belakang hand-brake. Duit dalam tempat sliding depan tu dia tak usik pun...

cerita la skit

aku tak dengar

nak kene cite ke? kejadian ni berlaku 2 tahun lepas masa isma kat thr.Masa tu sekitar jam 1- 2 pagi la aku ngah dok dengar slot cerita antu.Ada sorang brader call ceritakan pengalaman dia la sambil drive,masa ngah drive+call tu die di tahan sorang auntie cina.bila berhenti je dengar auntie tu mintak tolong kejar kereta dia yang d larikan perompak.

Dalam kete tu ada cucu dia tak silap aku,kecik lagi...time tu memang da kelam kabutlah.Isma siap suh encong2 ( gelaran bg otai2 kaki kereta kot ) dia cari kete time tu jugak.

Susah jumpe kejadian cam ni kat radio secara live.

Evil?berapa ko nak bagi markah? :P