Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Game Flash Kedua Aku - Bomberia!

Recommended Posts

Selamat hari raya kepada semua dan harap2 korang dah habiskan segala ketupat lemang dan rendang. Kalau ada kuih raya tu kirim2 ler kat aku jugak.. hehehe. Well, untuk game selepas raya nie... cuba pulak main game aksi yang membolehkan korang bom piring2 terbang alien sesuka hati.. hahahaha. Kali ini, konsep game yang simple, korang kena musnahkan seberapa banyak piring terbang yang boleh dengan jumlah bom yang minima (50 biji jer). Kalau ketepatan korang mengebom tu tinggi.. dengan survival rate (jumlah kena missile kurang) maka, boleh ler dianggap korang memang handal. :D

Main secara online kat SINI.

Edited by LanoX

Mengikut survival rate ko yang 0% tuh... maknanya ko dah mati sebelum habis semua bomb dilepaskan. Tapi ikut accuracy level, ko punya target bom 66% tepat ke sasaran. Dalam game nie... nyawa ada 5 jer... so, ko try ler elakkan missile2 tuh.. kalau tak memang nahas ler kena tembak.

ps:// huhuhu.... aku pun masih belajar buat game, camner aku nak ajar ko plak.. :D

ko pnye missile banyak sgt daa..xdpt den nk ngelak.

ssh r game ni..nk kene aply konsep fizik..huhu..

klux nt xon target..power r ko..aku bg 4/5 bintang tok game ni. :rolleyes:

Tu arr... kalau aku buat senang sangat, nanti ada plak kata senang jer nak main game nie & takde cabaran pulak... hehehe. Sebab 2 cabaran utama game nie ialah nak elakkan missile2 dari bawah tanah dan juga nak "aim" bom tepat ke sasaran.... so, kalau yang boleh dapat markah 100% accuracy serta 100% survival rate... memang dia boleh dianugerahkan pengebom terbaik. :D

argghh..tensennye aku..xpueh ati tol ngan game ni..

aku nye accuracy mkn trok r.. :angry:

Hehehe.. rilex2, jangan tension.. praktis make perfect! :D

Perggh... semangat giler ko nak jadi pengebom terbaik ekk.. biskut... hehehe. Well.. mana pemain2 game lain nie ek, masih beraya lagi ker... diorang beraya sampai sebulan ker apa.. hahaha :D

ps:// aku ingat nak start buat satu lagi game dalam masa terdekat nie.

ntah le..xabis beraye g kot..huhu..mmg tol2 raye r diorang ni..

wei da r tu,jgn wat game g..rlek dlu,game ni baru je kuar..huhu..

aku pn nk wat game gk, tp skang ngah sbk ngan tesis..xdpt nk

wat game. :rolleyes:

ntah le..xabis beraye g kot..huhu..mmg tol2 raye r diorang ni..

wei da r tu,jgn wat game g..rlek dlu,game ni baru je kuar..huhu..

aku pn nk wat game gk, tp skang ngah sbk ngan tesis..xdpt nk

wat game. :rolleyes:

Hehehe... alaa.. takkan aku nak buat game simple2 takleh.

Bukan kat Malaysia nie jer yang main game tu nanti. Kalau ko perasan, ada iklan sebelum game tu kan.. tu ler sponsor aku (aku dapat income kalau korang klik iklan tu). Untuk pengetahuan ko, game tu akan distribute ke seluruh dunia dan ramai yang main. So far macam game Speed Memory aku tu penah cecah lebih 600x orang main sehari (dah cukup baik bagi aku lah sebab game simple jer.. :D)... kebanyakan dari US dan Eropah sana. Yang game Bomberia nie tak tahu lagi.. sebab baru hari nie approve untuk sponsor tu.

mencabar game kedua ko ni..hehe :D

nanti aku prektis lagi..

Haa.. itu dia gamer sudah mari.. :D

Edited by LanoX

owh..yeke?best r cmtu..huhu..ko di bayar berape $ per klik?

best r dpt sponsor.

tahniah diatas kejayaan game speed memory.

aku rase game bomberia ni pn akan mndpt smbutan gk nt.. :rolleyes:

cayalah lanog.ko mmg best. :rolleyes:

Edited by biskut_merry

assalamualaikum...

best r dpt sponsor.

betul..game baru ni mmg akan dpt sambutan ^_^ buleh tarik adrenalin jugak la..haha

best r dpt sponsor.

Takde ler sampai $, sen2 jer bergantung kepada sponsor... hehehe. Takleh nak jadi kaya pun, tapi cukup ler nak bagi semangat buat game lain. Alaa... sesapa jer boleh dapat sponsor kalau buat game,.. daripada buat game camtu jer.. elok gak kalau boleh bagi income sikit kan. Tu arr, aku harap game Bomberia nie akan ramai lagi orang main nanti... :D

betul..game baru ni mmg akan dpt sambutan ^_^ buleh tarik adrenalin jugak la..haha

Hehehe... well, nanti aku bagitau laporan jumlah yang main lepas seminggu dipublish (maknanya minggu depan lah). Thank you for your support.

Update terkini.. nampaknya permainan jenis aksi tidak begitu diminati ramai. Mengikut statistik terkini yang ada.. setelah 5 hari dipublish, Bomberia gagal menarik ramai pemain casual. Jadi aku assume peminat game jenis puzzle lebih ramai kat seluruh dunia nie berbanding pemain jenis aksi. Secara purata... kurang dari 100 impression sehari diperolehi... Ironically, game Speed Memory terus menarik ramai pemain sehingga kini. Oleh itu, aku boleh simpulkan bahawa:

1. Lebih ramai orang berminat memainkan game jenis puzzle. So, pasaran untuk game jenis nie lebih luas.

2. Penggunaan game title yang sesuai adalah amat penting supaya senang orang nak ingat.

3. Gameplay yang simple tidak semestinya tidak menarik. Ramai yang tidak suka game yang susah untuk dimainkan.

4. Avatar yang cantik, grafik yang lawa paling penting untuk 'first impression'.

PS:// Untuk meneruskan experiment aku berkenaan attitude game player nie.... next week, aku akan kuarkan satu lagi game.. kali nie game puzzle.. hehehe :D

assalamualaikum...

loh ye ke..

yg penting aku suka gak main bomberia tu..kehkeh

teruskan mempublish game baru LanoX

huhu...best....tapi susah gak tue...nak mengelak dari peluru berpandu...

lanox try buat games cam nie aku suke gile..download KAT SINI dan pas tue bukak pakai mozilla firefox

aku selalu main games kat sini jer --->Funny-games.biz

Edited by kecik-88

waa susah la Lanox.. coz pelurunya slow sgt.. susah nak agak.. huhu

aku selalu main game on9 kat orangeShark je..

PS:// Untuk meneruskan experiment aku berkenaan attitude game player nie.... next week, aku akan kuarkan satu lagi game.. kali nie game puzzle.. hehehe :D

bile nak kuar kan game flash gune 3d lak??

waa susah la Lanox.. coz pelurunya slow sgt.. susah nak agak.. huhu

aku selalu main game on9 kat orangeShark je..

Tak ler susah mana pun aku rasa, sebab memang peluru tu dilambatkan sebab sifatnya ialah bomb. Bom kan orang drop kan jer... so jatuh ikut graviti lah kan. Mungkin, berdasarkan engine game yang sama (Bomberia), aku boleh create game shooting plak dengan tajuk lain. Konsep dia sama jer.. cuma nak kena adjust dari arah mana nak tembak tu... keep for next project.

bile nak kuar kan game flash gune 3d lak??

Ohoho.. tu aku tak reti lagi ler Xeno. Aku baru jer dekat 2 bulan belajar Flash nie.... so, tahap 3D tu belum lagi sampai. Nak khatam 2D dulu.. baru berganjak ke 3D plak nanti.. :D

huhu...best....tapi susah gak tue...nak mengelak dari peluru berpandu...

lanox try buat games cam nie aku suke gile..download KAT SINI dan pas tue bukak pakai mozilla firefox

aku selalu main games kat sini jer --->Funny-games.biz

Aku dah main game2 yang ko bagitau tu.. memang genre action tembak menembak FPS (ganas plak tu, siap tembak orang.. hehehe). Ye.. tu salah satu perancangan game akan datang. Aku masih percaya kalau tema dan konsep game apa genre sekalipun, kalau best mesti ramai yang main nanti. This also keep for next project.

assalamualaikum...

loh ye ke..

yg penting aku suka gak main bomberia tu..kehkeh

teruskan mempublish game baru LanoX

Kalau takde aral melintang, pada hari Isnin nie (atau malam Ahad), game terbaru tu akan dipublish... nanti aku bukak satu lagi thread pasal game baru tu nanti.. tungguuuu... :)

lp/s: bomberia versi offline xde ke bang? :lol:

Kalau nak download versi offline... aku dah create link untuk ke official Download page dalam website tuh, try ler check. :D

Edited by LanoX

Akan ada perubahan yang drastik dari segi user interface dan jugak gameplay. Aku dalam proses polish game nie dengan beberapa improvement dan paling penting scoring system yang lebih baik. Jumlah nyawa (life) juga akan ditambah kepada 10, manakala jumlah bom akan ditambah kepada 100.

EDIT: Pemarkahan akan berdasarkan formula baru... so takkan ada average lagi. Rekod highscore dah dimasukkan.. dan paling penting ruangan About page tu.. aku letak nama korang sebagai Game Tester... hehehehe biggrin.gif Edited by LanoX