Jump to content
Sign in to follow this  
koreng

Dasat Tahap Gaban Nya Susun Wayar

Recommended Posts

pesal bro?ada problem ke? ok la tu,xserabut wayar sangat..airflow pon mesti cantik aa nih..

pesal bro?ada problem ke? ok la tu,xserabut wayar sangat..airflow pon mesti cantik aa nih..

bukan saya punya lah.. jumpa kat web.. kalau kat sini ada yg pandai aku nak upah dia susunkan wayar aku nih.. lol

haha..smart smart..dah lama giler aku xguna pc dah..nak beli satu pastu nak wat camtu.. :lol:

BUSINESS OPPURTUNITY!!

bussiness la kan??hehe...die sembunyi wyar blkg motherboard tue ke??uish..mmg orang yang kemas ne...hehe...

yup..

good cable management..

tgk pn sdap je,airlflow bertiup sepoi2 je dlm casing 2..hehe..

casing pn kn sesuai tuk dpt bt cmni.. :rolleyes:

yup..

good cable management..

tgk pn sdap je,airlflow bertiup sepoi2 je dlm casing 2..hehe..

casing pn kn sesuai tuk dpt bt cmni.. :rolleyes:

tgk pc la.kaalu pc rm 3k keatas mmg boleh buat la.ni pc memurah simple pakai nak baut cantik2 macam tu jugak ke? :blink::lol:

hehe.. :lol: ...pc murh2 pn leh gak,tp xdptlah cm2 kan..

janji casing ad cable mngment ngan psu klu modular lg best,easy 2 manage.. :rolleyes:

hehe.. :lol: ...pc murh2 pn leh gak,tp xdptlah cm2 kan..

janji casing ad cable mngment ngan psu klu modular lg best,easy 2 manage.. :rolleyes:

kalau kat US atau jepun mungkin xde hal la.pasal diorang sana banyak duit.kita sini nak layan2 bende tu adoiiiii

ada ke orang malaysia nak layan2 bende2 gitu?

biase r 2 bro... nk wat camtu kene pndai cari casing ngan psu modular... casing cooler master aku tgok bnyak advantage pd cable management...

klau ko nk tgok org susun2 cable nie, ko g lowyat.net bhgn cable management... bnyak dorang post gmbr2 casing dorang...

biase r 2 bro... nk wat camtu kene pndai cari casing ngan psu modular... casing cooler master aku tgok bnyak advantage pd cable management...

klau ko nk tgok org susun2 cable nie, ko g lowyat.net bhgn cable management... bnyak dorang post gmbr2 casing dorang...

yup kat lowyat.net byk2 post2 gmbar casing with cable management ni..

dr generasi p4 dh start smpailah generasi yg trbaru skrg..

cntik2 o,leh amik panduan ckit,juz amik knowledge je.. :rolleyes:

^ memang terbaik cable management dia . o0. Selalu kalau beli casing2 jenama ni dia ada kasi ruang untuk sorok wayar/cable belakang motherboard , side sebelah kanan casing . Casing Cap ayam takleh la buat lawa2 camni :P

casing aku pon main sorok2 belakang mobo gak kabel2 dia.. klo leh nk nampak muncung2 je.. :lol:

tapi tang gc mmg kantoi tak leh sorok dah.. 2 x 6pcie connector.. memang tak leh lalu mana sangat.. situ serabut skit :P

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...0&start=300

member putera kita pun tak kurang hebatnya..aku rasa lagi dasat dari pic tu..cable management dia memang first class..tgk link tu member bernama nidzamputra.rig dia memang kemas la.

Spoiler :

credit to nidzamputra.

ini casing banyak $$$ lar.... siap ada space untuk sorok kabel.. memang cun.. huhuhuhuhuh

bukan saya punya lah.. jumpa kat web.. kalau kat sini ada yg pandai aku nak upah dia susunkan wayar aku nih.. lol

belajar sendiri lah.. tak susah pon.. selit situ sini.

casing aku pon main sorok2 belakang mobo gak kabel2 dia.. klo leh nk nampak muncung2 je.. :lol:

tapi tang gc mmg kantoi tak leh sorok dah.. 2 x 6pcie connector.. memang tak leh lalu mana sangat.. situ serabut skit :P

ini casing banyak $$$ lar.... siap ada space untuk sorok kabel.. memang cun.. huhuhuhuhuh

belajar sendiri lah.. tak susah pon.. selit situ sini.

huhuhuh..tak sangka la plak casing aku jadik contoh...huhuhuhu...

sebenarnya casing ni xde tempat untuk sorokkan cable...ni casing model lama..tahun 2003 rasanya....so aku tebuk la lubang kat mobo tray tu..modded sket...kalo tak sakit je mata aku tgk cable yg serabut tu....

sume ni aku blaja sket2 kat forum lowyat.net tu...satu jer kalo nak belajar pasai cable management ni....

1) jangan takut2 tebuk sana sini casing anda...tak kira la murah atau mahal..huhuhu

2) yakin ngan kreativiti anda...

3) kena tgk setup member lain sama..mcmner diaorg hidden cable diaorg

4) mintak diaorg upload untuk background cable manegement diaorg...

5) kemudian baru lah anda memulakan cable management anda..dan yg paling penting...kesabaran di tahap tertinggi

huhuhuh..tak sangka la plak casing aku jadik contoh...huhuhuhu...

sebenarnya casing ni xde tempat untuk sorokkan cable...ni casing model lama..tahun 2003 rasanya....so aku tebuk la lubang kat mobo tray tu..modded sket...kalo tak sakit je mata aku tgk cable yg serabut tu....

sume ni aku blaja sket2 kat forum lowyat.net tu...satu jer kalo nak belajar pasai cable management ni....

1) jangan takut2 tebuk sana sini casing anda...tak kira la murah atau mahal..huhuhu

2) yakin ngan kreativiti anda...

3) kena tgk setup member lain sama..mcmner diaorg hidden cable diaorg

4) mintak diaorg upload untuk background cable manegement diaorg...

5) kemudian baru lah anda memulakan cable management anda..dan yg paling penting...kesabaran di tahap tertinggi

casing ko 2, dlm die ade sticker carbon fiber mane cari yek??

ko tebuk casing ko pakai ape? :wacko:

huhuhu..carbon fiber sticker tu aku beli kat forumer lowyat.net...1 meter rm20...dia jual bulk...aku bubuh sticker tu sebab seblum tu aku cat internal casing aku...

tp huduh giler...sakit ati aku tgk...entah mcmner ntah aku dapat idea tutup@sembunyi cat yg huduh tu pakai carbon fiber sticker...

bg aku la..boh carbon fiber sticker lg senang daripada cat spray...huhuhuh..pendapat aku jer la..sb aku xde skill untuk mengecat kot...

pasai tebuk casing tu..aku pakai drill ngan jigsaw jer....xde special equipment pon...

kepada koreng , 1st step cable management :: cable tight :D .Member aku tebuk casing pakai parang XD

huhuhu..carbon fiber sticker tu aku beli kat forumer lowyat.net...1 meter rm20...dia jual bulk...aku bubuh sticker tu sebab seblum tu aku cat internal casing aku...

tp huduh giler...sakit ati aku tgk...entah mcmner ntah aku dapat idea tutup@sembunyi cat yg huduh tu pakai carbon fiber sticker...

bg aku la..boh carbon fiber sticker lg senang daripada cat spray...huhuhuh..pendapat aku jer la..sb aku xde skill untuk mengecat kot...

pasai tebuk casing tu..aku pakai drill ngan jigsaw jer....xde special equipment pon...

ak rase bila boh carbon fiber sticker nmpk lawa lah...peratusan kekemasan,kelawaran meningkat 70%

ak tgk casing pc ko cam mahal jek awl2 td... :D

ak rase bila boh carbon fiber sticker nmpk lawa lah...peratusan kekemasan,kelawaran meningkat 70%

ak tgk casing pc ko cam mahal jek awl2 td... :D

huhuhuh..mahal gak la time tu..masa tu student lagik..bali tahun 2006 rege rm350..baru...

huhuhuh..mahal gak la time tu..masa tu student lagik..bali tahun 2006 rege rm350..baru...

thermaltake nye casing memang mahal... aku beli themaltake armor mx mid tower pn dh Rm450.. harge 2 dh leh dpt Cooler Master HAF932 full tower...

nyesal lak beli...

nak buat cable management ni bukan susah pon... :P

syaratnya PSU tu kenelah panjang2 berjela...

kalau x, kene la mod sket...

panjangkan sendiri (ni berisiko sket... silap2 leh rosak hardware)

bahan asas yg kene ader selotape, cable tight, dan gunting....

casing plak kene la ader space sket kat panel sebelah belakang tu...

kalau x, payah nak sorok wayar tu :D

ps: kebanyakkan wayar mcm casing fan dan 4 pin molex ni pendek2 belaka...

kene mod sendiri kalau nak kasi panjang...

memang penyabar... kalau barang2 dlm casing tu sikit takpe la gak.. tp kes aku yg pakai 6 hard disk, 2 dvd writer, grafik kad, snd kad, tv kad.. front audio/usb.. sib baik la semua sata, kalau ide, lg penin.. baru2 ni aku beli hard disk 1TB ngan 640gb, ingat nak ganti hard disk 320 ngan 400gb dlm casing tu.. termasuk power supply baru 500watt.. sblm raya lg aku beli, tp smpai skrg akutak pasang sbb malas gila tgk wayer2 yg serabut.. bukak ngan pasang balik amik masa 1jam lebih... x sabar....x sabar... haha.

nak buat cable management ni bukan susah pon... :P

syaratnya PSU tu kenelah panjang2 berjela...

kalau x, kene la mod sket...

panjangkan sendiri (ni berisiko sket... silap2 leh rosak hardware)

bahan asas yg kene ader selotape, cable tight, dan gunting....

casing plak kene la ader space sket kat panel sebelah belakang tu...

kalau x, payah nak sorok wayar tu :D

ps: kebanyakkan wayar mcm casing fan dan 4 pin molex ni pendek2 belaka...

kene mod sendiri kalau nak kasi panjang...

kalau ada saper2 yang berpengalaman bolehlah tolong ajarkan.....semua dapat ilmu....