Jump to content
Alif Hezrey

Mcm Mana Cara Nak Jimat Kan Penggunaan Ram?

Recommended Posts

ok.aku nak komen bro kitt.mcm ni la.pasal defrag tu.memang aku tau kegunaan dia untuk susun fail yang berselerak dalam hard disk.sama ada fail dah dibuang atau dibuang.Kalu bro ckp kata defrag tu mempercepatkan kematian hard disk.aku rasa teori bro 50% sahaja.Tapi bagi aku la...aku da serik defrag pakai windows xp nyer sebab hard disk aku pernah rosak sbb defrag.Sekarang aku serahkan pada tune up utilities yg wat kerja2 tu.aku x pakai pun win xp punya defrag.so far..hard disk sekarang defrag pakai tune up ok..masih dalam keadaan baik..

yg hard disk aku rosak tu masa aku pakai pentium 3.memang bapak.ram pun 192mb nak pakai win xp nak gak defrag.sbb cikgu it aku cakap defrag dalam sebulan sekali..tu sbb hard disk aku terus kong.tanda2 dia mcm ko nak play lagu then gi kt fail lagu tu bila nak scroll bawah lagu tu tersekat2.sama gak mcm video..then berbunyi krag,krag,krag...pastu terus kong dan x detect kt sys bios.pastu aku baru sedar yg aku wat kerja bodo.huhu...

tapi bro kitt ckp da malasalah file missing press R to continue x? hehehe x pun kekadang maslah screen biru tu aku rasa tu pasal ram.kalu cara kedai aku praktikal dulu gosok pin dia ngn pemadam..then tukar slot.so far ok..cuma kena la paham komputer lama bro..bukan semua org mampu beli yg mahal2...kalu aku de duit da lama aku angkat intel QX.Haha

:spam:

lorrr...patut la thread ni jadi panjang...ada pencagahan pendapat...huhuhu....aku tengok dari jauh je....

:spam:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...