Jump to content
Sign in to follow this  
cyberfly

Line Telefon Rumah Pakai Prepaid

Recommended Posts

Dipendekkan citer aku nak masukkan internet kat rumah kawan aku ni sbb die beria2 sangat suruh aku masukkan internet.So bila aku masuk dial up pc dia aku test dulu ngan account Jaring aku.tp bile aku connect jer kuar suara operator telekom kat speaker die.dia cakap apa tah.lepastu baru kawan aku cakap yg telefon rumah die rupanya pakai prepaid.

So,soklan aku camne cara nak connect internet guna line telefon yg pakai prepaid ni?

Jangan jwb tukar line tetap sudah!!

Aku harap korang boleh bantu kawan aku ni.

diorang akan bagi satu pamplet kalau cakap nak guna ntuk pakai ring2 card..

tapi caj ring2 card ntuk call mahall.. so guna le secara efisien.. nih dia punya kod..

,,1099,,1,,XXXXXXXXXXXXXX,,1,,1515#

XX merujuk kepada no ring2 card..

1515 tukar kepada 1511 kalo guna jaring..

camtu la..

, <-ni adalah 'delay' ntuk tunggu sebelum modem perform nombor tu..

budakcrap, service provider tu Telekom Malaysia.

Nara,

,,1099,,1,,XXXXXXXXXXXXXX,,1,,1515# ni kena taip kat no. tel ke?tanda koma tu kena include skali ke?

cara nak conect....taip number nie kat ruangan number yang nak dail..

,2,,1515#(tmnet) kalau koma tu tak jadi...sila guna noktah..sebab aku pun pernah gak pakai line prepaid..tapi line dier punya lah susah nak connect...

UNTUK PERHATIAN!!!HANYA TMNET 1515 SAJA YANG BOLEH DIGUNAKAN MELALUI HOME PREPAID....1511 TAK BOLEH...!!

Edited by endelavencie

untuk lebih jelas masuk sini

dia terangkan dengan jelas.

http://www.telekom.com.my/rrc/

tmnet saja bleh guna.. jaring tak buleh..

kalo korang pegi tanya kat kedai telekom biasanya jawapan yang dia bagi menyakitkan hati.. (kalo kat tempat aku la)

cth -

1. ooo.. kalo prepaid tak boleh gune intenet cik..

2. kalo cik guna tmnet prepaid .. tak leh guna utk telepon prepaid punya..

padehal semua tu buleh guna..

masa prepaid untuk phone rumah diperkenalkan, aku ada jugak tanya boleh tak kalo nak pakai internet guna prepaid tu. dia jawab 'boleh, tapi tidak digalakkan, sebab internet connection untuk line prepaid kurang stabill'. ok la jugak jawapan tu kan... xder la panas sangat bila dengar macam tu.

Benda yang bernama *prepaid* memang tak sama dengan menda yang bernama *tetap* .

*Prepaid* tetap ade kelemahannya.

err... aku ade satu soklan pasal tepon umah prepaid nii... kalau streamyx boleh pakai kee tak kat line tepon umah prepaid?

yang nie pun aku x pernah tanya kat akak telekom. jawapan dialebih kurang gini: "minta maaf la encik zul, kalau pakai home prepaid,encik tak boleh nak apply streamyx sebab connection internet untuk home prepaid selalu terputus. dikhuatiri streamyx encik akan selalu mengalami masalah talian terputus". lebeh kurang la gitu

err... aku ade satu soklan pasal tepon umah prepaid nii... kalau streamyx boleh pakai kee tak kat line tepon umah prepaid?

Dengan website http://www.tm.net.my dah jelas menerangkan:

Listed below are the equipments that are required for tmnet streamyx:

What customers need to provide:

Telephone line - Telekom Malaysia direct fixed line only (for  tmnet streamyx ADSL)

AC Power supply for the tmnet streamyx modem

Internal Wiring

Hubs, Routers, Server (for Networking purposes)

PC (with CD drive) + LAN Connection Card (NIC)

DSL Modems (for without modem package)

Alasan yang kukuh boleh diberikan oleh Pihak TMNET, Keh! Keh! Keh! laugh.gif

alasan yg tidak kukuh diberikan oleh telekom

tak boleh cik.. sebab prepaid punya guna serber lain..

jadik tak boleh la..

akum... aku guna prepaid jugak... selamber je aku dail... tapi tangan kene cepat lah... lagi satu..ko kene ade satu tepon yang ade line out,,,

mula mula, ko angkat gagang tu, tunggu sampai makcik tu habis membebel...ikut je arahan sampai sebelum ko dail nombor 1515 tu...

then, kalau dah kuar bunyi tuuuuuuuuuutttt (utk dail nombor) tu kuar.. ko cepat cepat tekan button dial kat komputer ko tu... dan lepas ko tekan button dial kat komp, biasanya dia takkan dail terus...dia tunggu dalam 1-2 saat gitu...dan sebelum komp dail no 1515 (masa 1-2 saat tu), letak gagang tepon cepat cepat.... kalau tak...ko terpaksa lah ulang procedur kat atas tuhhh....

sori kalau tak paham...

tapi itulah hakikatnya... smile.gif

diorang malas nak explain banyak2 macam kat ^ la ape lagi... smile.gif

baik geleng je dari angguk2 banyak2 lagi... sape2 pun same la.. malas nak explain banyak2.. tapi dah ada pamplet sekarang.. cuba la pegi kat kedai telekom.. nanti dia soh amik pamplet.. cari la kat cerok2 kedai tu.. kat mana diorang sorok..

dan tengs kepada sesiapa yang explain secara detail kat atas ttg no. tu smile.gif

laa.. x penah la plak dgr pasal line telefon prepaid.. agaknya dia guna mobile phone kot.. hikhik..

laa.. x penah la plak dgr pasal line telefon prepaid.. agaknya dia guna mobile phone kot.. hikhik..

kau tu yang outdated. phone rumah hujung minggu aku dah aku tukar jadi home prepaid sejak beberapa bulan lepas

Ok, kat sini aku bg penerangan ckitla...

Sebagaiman bisnes yg aku jalankan skarang nih, line prepaid yg ada pada aku adalah VOIP. Maknanya, dia perlukan broadband untuk connect. Korang tengok kat gambarajah bawah ni :-

user posted image

So, korang nampakkan. Mcm dr segi call ianya lebih murah dr telefon biasa kalau korang dial ke handphone atau luar kawasan.

Contoh :-

Untuk Syarikat

(Tanpa VOIP)

Panggilan Tempatan = RM 1000

Panggilan Luar = RM9000

Dgn Voip, panggilan luar akan dikurangkan ke RM4000-RM5000.

Hanya panggilan tempatan jer akan tetap. Tp, kalo nak call ke handphone atau luar negeri ke, dia otomatik akan ikut broadband.

So, kalo nak ikut broadband, kena ada prepaid dia. So, topup la dulu prepaid tuh.

Kalo nak buat mcm nih, just perlukan device hitam mcm kat atas tuh...

Ok, kat sini aku bg penerangan ckitla...

Sebagaiman bisnes yg aku jalankan skarang nih, line prepaid yg ada pada aku adalah VOIP. Maknanya, dia perlukan broadband untuk connect. Korang tengok kat gambarajah bawah ni :-

user posted image

So, korang nampakkan. Mcm dr segi call ianya lebih murah dr telefon biasa kalau korang dial ke handphone atau luar kawasan.

Contoh :-

Untuk Syarikat

(Tanpa VOIP)

Panggilan Tempatan = RM 1000

Panggilan Luar = RM9000

Dgn Voip, panggilan luar akan dikurangkan ke RM4000-RM5000.

Hanya panggilan tempatan jer akan tetap. Tp, kalo nak call ke handphone atau luar negeri ke, dia otomatik akan ikut broadband.

So, kalo nak ikut broadband, kena ada prepaid dia. So, topup la dulu prepaid tuh.

Kalo nak buat mcm nih, just perlukan device hitam mcm kat atas tuh...

yang nie plak pakejadah? yang dibincangkan ialah home prepaid yang disediakan oleh telekom, bukannya prepaid untuk call pakai voip. tujuan guna home prepaid, supaya posmen xyah penat2 hantar bil kat rumah user yang pakai home prepaid tongue.gif