Jump to content
ReDCOlliSioN

Pandangan Korang Pasal Kerajaan Sekarang

Recommended Posts

aku 21 tahun on may diz year..xsempat nk undi arituh..cian aku an..

tp b4 aku xminat actually ngn politics nih sehingga lah doc mahathir resign..(maybe se tu aku kecik lg..so that aku

xminat sal politics..)

now..aku rase dunia pol da kelam kabut..

sbg rakyat..aku xtau nk pilih sape...

senang jd mak bpk aku..lgsg xkuar voting.

APE SALAHNYE KALAU PAS N UMNO BERGABUNG?

DEMI MEMBANGUNKAN BANGSA MELAYU..KITA PERLU DO SUMTIN FOR PROTECTING OUR RACE AND RELIGION..

KITE XPERLU NK TUDUH MENUDUH SATU SAME LAEN..PADAHAL BANGSA LAEN CERDIK,AKAN AMBIL PELUANG DI CELAH2 PERGADUHAN ANTARA KAUM KITA SENDIRI..

aku sedih sgt..

aku terpikir gk..ape nk jd ngn malaysia ni 20 taon dr skrg..

sama2 lah kita renung2 kan..

we have to change ~~

Kerajaan bermaksud Sesebuah negara yang mempunyai raja/sultan. Maka pemimpin2 yang memimpin dipanggil kerajaan. Seperti Malaysia tanah airku ini. Berbanding Indonesia, tiada raja/sultan, maka tiada kerajaan. Dipanggil pemerintah dan bukannya kerajaan. Berbeza pada istilah sahaja tapi konsep yang sama. Di Malaysia, orang yang tetinggi adalah Agung dan bukannya Perdana Menteri. Tetapi di Indonesia, orang yang paling berkuasa adalah Presiden.

Yang menganggotai kerajaan memang rakyat! tapi bukan semua rakyat. Ko kena paham. Wakil rakyat yang dipilih di kalangan rakyat yang menganggotai kerajaan seperti Pak Lah yang berkaliber, Najib yang berpandangan jauh, Rafidah Aziz yang berjiwa kental, Shabery Cheek yang petah dan lantang dalam perbahasan mahupun perdebatan dan ramai lagi wakil rakyat merupakan calon yang terpilih termasuklah bapa saudara aku sendiri selaku naib Presiden UMNO yang menjawat jawatan tertinggi dalam kerajaan. Tak semua orang layak menjawat jawatan tetinggi dalam kerajaan.

Kerajaan != rakyat

Kerajaan = golongan yang memimpin

Rakyat = golongan yang dipimpin.

Negara pula hasil gabungan golonngan dikalangan rakyat dan kerajaan dalam sesuatu tempat. Terbentuknya sebuah negara dengan adanya rakyat dan kerajaan.

Yang salah Kerajaan=rakyat=Negara

Yang sebenarnya Kerajaan + Rakyat = Negara

p/s: Aisehh.. macam belajar subjek Hubungan Etnik plak sem lepas.. Nasib baik dpt A. Teringat masa blaja subjek ni dulu. Bab Konsep Islam Hadhari, baca dan belajar sendiri.. Pensyarah tak ajar. Bab lain semua ajar. So, masa final aku tak sentuh soalan yang berkaitan Islam Hadhari. Nasib baik soalan pilihan. Kalau semua soalan kena jawab, tension aku...

takde...permasalahannya disini ko telah membezakan kerajaan dengan rakyat...cara ko post...seolah olah rakyat lebih mulia dari kerajaan. Ko kene ingat, orang yg duduk dalam kerajaan takkan tahan lama, suatu hari nanti anak cucu cicit ko pun akan duduk di kerusi kerajaan...

So ko sendiri dah tahu maksud kerajaan, rakyat dan negara. Kenapa harus ko perbandingkan kerajaan dengan rakyat?? kenapa ko kata kerajaan makan duit rakyat???

Ko ingat syarikat yg ko kerje tu, timbul dari mana???sape yg bangunkan company tu berdiri di tanah malaya ni???

Ko kene fikir dulu sebelum cakap, ko x bek main cakap kerajaan makan duit rakyat....ko telah timbulkan ketidak persefahaman kat situ..kerajaan tu dianggotai orang ramai dan ternyata orang ramai tu adalah rakyat...

Kalau ko cakap kerajaan makan duit rakyat, serupalah mcm rakyat makan duit kerajaan.

posting ko tu kalau boleh biarlar hormat orang skit..xkan dh cuit skit..dh nak kafir-mengkafirkan orang...

rileklar...kat sini nak lontarkan pandangan..bukannya flaming secara terbuka....berposting mestlilah berlandaskan dengan fikiran dan bukannya emosi..

xkan ko nak defend kerajaan sampai keluar isu2 agama yang keterlaluan....kerana mulut badan binasa

sapa yg flamming sape bro??? aku mesti defend kerajaan malaysia sebab mereka berjasa dgn aku....kita ni hidup sbg manusia kene bersyukur, kita buat perbezaan negara kita dgn negara kat asia barat, beza x taraf hidup kita???

Mungkin bro nampak ayat aku mcm emosi, tp tu hakikat sebenarnya..[aku cakap]..haha...isu agama??? sapa makan cili dia lah terasa pedasnya...jangan terasa bro...haha

pergh...macam teruk je bunyi...asal ko kata mcmtu?

ye lah.. lain macam je bunyik.. ahlil nujum ke ni? Camna leh tahu ni... betul ka?

aku tengok najib ok je.. undi dia kat pekan bertambah pada PRU 12, walhal PM merosot..

Undi Najib memang bertambah... Tapi masa PRU tahun 1999 dulu dia menang tipis. Tak silap aku lebih kurang 500 ++ undi. Tapi setelah SPR mengubah persempadanan kawasan pilihanraya, Najib sentiasa menang besar sejak PRU 2004. :D

P/S: Nak tgk ada sesiapa tak yg berani mencabar Najib dalam UMNO

Mungkin bro nampak ayat aku mcm emosi, tp tu hakikat sebenarnya..[aku cakap]..haha...isu agama???

mungkin pada perspektif ko lain..ko rasa selesa tanpa menghirau reader yang lain..tp bile emosi dah menguasai jiwa....posting2 yang mengandungi ayat2 sensitif akan keluar...kalau ko nak kata bodo/bangang,bebal is ok for me...tapi kafir lahanat tu dh keterlaluan....so skali lg aku nasihatkan posting mestilah berlandaskan fikiran yang matang dan bukannya emosi....posting camni tak membina..so kalau boleh ayat2 tu biar lar sedap mata memandang......kalau ko nak kutuk DSAI/Pakatan Rakyat kutuklar puas..aku x kisah..tu hak ko bersuara... kan ;)

tp aku bersyukur...x ramai forumer cam ko...

emm..xkn disebabkan kerajaan malaysia bg ko mcm2..mata ko terus buta..

ni la namanya...ble kna suap ngn taraf penduduk tetap, buku free,lesen niaga n bla2..mata terus buta ngn suma yg berlaku..statement ko mcm ko ni xtau apa2 pasal politik negara..apapn..bercakap mesti pakai akal bukan otak..sbb otak suka benda kotor..akal lak leh bezakan baik buruk..(ko yg ckp mcm ni kn)..cakap pandai tp diri sendiri dah emosi sbb cakp pakai otak..

Edited by kyokusanagi

Hahaha.. Caya lah lu Batista & kyokusanagi...

ni la namanya...ble kna suap ngn taraf penduduk tetap, buku free,lesen niaga n bla2..mata terus buta ngn suma yg berlaku..statement ko mcm ko ni xtau apa2 pasal politik negara..apapn..bercakap mesti pakai akal bukan otak..sbb otak suka benda kotor..akal lak leh bezakan baik buruk..(ko yg ckp mcm ni kn)..cakap pandai tp diri sendiri dah emosi sbb cakp pakai otak..

ntahnya.. aku sokong kenyataan ni.. nama pun dah kerajaan, memang dia la berkuasa. Sebab tu boleh bagi apa2 keistimewaan kalau dia nak. Tapi walau apa pun, konsep kronisme masih ada lagi di bawah kerajaan sekarang ni.

sapa yang makan duit kerajaan? kerajaan mana ada duit. kalau tak rakyat bayar cukai, EPF, bon bon, sumer tuh, mana ada kerajaan duit. tolong la betulkan fakta sket. kalo yer pon cyber trooper, check dulu facts tuh.

kalo kerajaan sekarang ditukar,adakah kerajaan baru yg akan menggantikannya itu lebih baik?

adakah mereka akan menegakkan islam dimalaysia?

kalau betul,alhamdulillah....

hurm..aku suka orang bincang2 mcm nie..tapi aku tgk robot mcm emo je...rilek la brader....

jangan la ko ingat pandangan ko je betol...

sebenarnye aku suke bace fakta2 ko tue..

tapi...ko kene bagi peluang orang lain untuk defence pandangan derang...

ni bile bace pos ko aku jadi tak lalu...sebab macam emo sgt...tros takde mood aku...

ape kate ko pos baik2...pastu ko tunjukkan bukti stiap statement ko...

pastu ko bagi peluang org len ckp pandangan derang plak...

aku rase bile ko buat camtu....lagi banyak faedah die...

p/s : pandangan aku je...kalo ko rase aku salah...ko tegur la ye...tapi jangan emo2 ye...

Off Topic..

AS pon dah nk lingkop ekonominya kerana RIBA.. hahaha (bersyukur2)

Dalam sural Al Baqarah ada menyebut " Allah akan susutkan riba dan mengembangkan sedekah "

Jangan memuja pemimpin (Kata Mufti Perlis)

KLIK

yup. sokong batista. tgk PAS. dulu mengkafirkan UMNO berkawan dengan MCA dan MIC. sekarang dia sendri geng ngan DAP anti negara Islam dan PKR sekular. Kan dah kene....

lau x gabung jgn arap lah nak menang..... bn kang ni gah kucar-kacir takut gan pkr lah katakan

kalo kerajaan sekarang ditukar,adakah kerajaan baru yg akan menggantikannya itu lebih baik?

adakah mereka akan menegakkan islam dimalaysia?

kalau betul,alhamdulillah....

lom cuba mane tau!! lau nak tau pe dier org wat g r usha2 web dierorng

mungkin pada perspektif ko lain..ko rasa selesa tanpa menghirau reader yang lain..tp bile emosi dah menguasai jiwa....posting2 yang mengandungi ayat2 sensitif akan keluar...kalau ko nak kata bodo/bangang,bebal is ok for me...tapi kafir lahanat tu dh keterlaluan....so skali lg aku nasihatkan posting mestilah berlandaskan fikiran yang matang dan bukannya emosi....posting camni tak membina..so kalau boleh ayat2 tu biar lar sedap mata memandang......kalau ko nak kutuk DSAI/Pakatan Rakyat kutuklar puas..aku x kisah..tu hak ko bersuara... kan ;)

tp aku bersyukur...x ramai forumer cam ko...

kafir lahanat not refer to somebody here's k??Macam aku kata siapa makan cili dia terasa pedasnya...jd kalau benar korang bersyukur apa yg ada dalam dunia ni, kenapa mesti tersinggung dgn kata2 ku ini???

Buta???Ko tu yg buta....x sedar diri...dok kat atas tanah kerajaan...kerajaan yg usaha tanah kat malaya ni...ko tu yg x taw bersyukur...sebelum ko hidup...kerajaan yg bangunkan semua kemewahan dan kemudahan kat malaya ni......aku bukan mcm ko...orang tak sedar di untung....aku x taksub pada seorang pemimpin atau parti...aku taksub pada kerajaan=rakyat=negara.......aku sbg org luar bleh pertahankan negara korang sendiri...kenapa tidak korang???kenapa korang ingin mencetuskan sebuah demokrasi yg tidak mempunyai hala tuju yg benar???[teringat aku tgk cite left adnan, org melayu xnak sertai askar, sebab takut, org putih plak sertai askar nak pertahan hak malaya]...hahah...patutlah...ko cakap aku buta dan xde otak...sebab ko hanya ada otak dan mata yang terang digunakan untuk hidup sebagai seorang manusia yg tidak tahu bersyukur... aku tidak mempunyai otak yg bagus mcm ko, tp aku mempunyai akal fikiran yg mampum berfikir mana betul dan mana salah....aku tak mempunyai mata se-perfect mcm ko, tp aku mempunyai akal deria yg mampu melihat perubahan hidup didunia...

kita cakap jangan pakai otak, saintis sendiri dah sahkan, manusia berfikir menggunakan otak kiri, paling banyak pun 15%....kenapa mesti ko guna otak ko tu???mana akal fikiran ko???

hurm..aku suka orang bincang2 mcm nie..tapi aku tgk robot mcm emo je...rilek la brader....

jangan la ko ingat pandangan ko je betol...

sebenarnye aku suke bace fakta2 ko tue..

tapi...ko kene bagi peluang orang lain untuk defence pandangan derang...

ni bile bace pos ko aku jadi tak lalu...sebab macam emo sgt...tros takde mood aku...

ape kate ko pos baik2...pastu ko tunjukkan bukti stiap statement ko...

pastu ko bagi peluang org len ckp pandangan derang plak...

aku rase bile ko buat camtu....lagi banyak faedah die...

p/s : pandangan aku je...kalo ko rase aku salah...ko tegur la ye...tapi jangan emo2 ye...

ok2..aku paham..memang aku sedikit emo.....tp mereka2 semua ni dah menghina kerajaan, kerajaan bg aku adalah sebuah negara...dan negara adalah ibu bapaku...kerana mereka yg telah memberi aku peluang belajar, bekerja, berniaga dan memacam lagi.....Dalam internet, tiada bukti yg kukuh yang wujud dalam dunia cyber ni...x caya..ko lihat jelah, bukti@fakta yg ditukar dan dibelit belitkan orang yang tidak bertanggungjawab...

sapa yang makan duit kerajaan? kerajaan mana ada duit. kalau tak rakyat bayar cukai, EPF, bon bon, sumer tuh, mana ada kerajaan duit. tolong la betulkan fakta sket. kalo yer pon cyber trooper, check dulu facts tuh

bro...lu hidup dah brape tahun???lu kene pikir bro...kita hidup ni sbg seorang perantauan pendek kata kita adalah pelanggan. Kita bayar cukai sebab servis yg kerajaan telah beri pada kita...bro kene fikir...kalau xde cukai, xde pembangunan...xde epf...korang xkan ada simpanan masa akan datang...tu semua untuk siapa???????

RAKYAT...

adoi...pening....

P/S: Korang nak negara yg DEMOKRASI, aku poastinglah secara demokrasi, kenapa korang marah2 plak????? Nie hak aku..kebebasan aku BERSUARA...korang kene ingat...itu yg kroang minta...jd korang kene sendiri paham dan tunggu, tak lama lagi akan ramai lagi akan menghina agama islam....sebab kenapa???

sebab.... DEMOKRASI=KEBEBASAN BERSUARA YANG TIADA BATAS DAN HADNYA.

Edited by ROBOTs!

sebagai seorang pelajar susah dan berjaya masuk IPTA,aku terhutang budi ngan kerajaan cause banyak gak diorang bantu aku terutama dari segi pemberian biasiswa.tetapi dalam masa yang sama ,kecewa pun ada cause ramai orang suka pemansuhan AUKU.ramai budak melayu tak sedar ,AUKU lah menyebabkan diorang berjaya masuk IPTA.bagi aku alasan nak mansuhkan AUKU sebab faktor nak sertai politik kononnya nak matangkan minda merupakan alasan yang sangat bodoh.sepatutnya budak 2 melayu yang galak sangat nak hapuskan AUKU kena ingat bolehkah bangsa kita lawan bangsa lain terutama cina.untuk maklumat kalian,pelajar berbangsa cina dan india yang score 7A,8A,9A,10A dlam SPM,NAK MASUK iptA pun susah tapi member aku yang melayu ni berbekalkan result 1A,2A,3A boleh masuk ipta(3rd intake).come onlah bai,ukur baju di badan sendiri.bagi aku najib x da masalah cause sejurus selepas dia pegang menteri kewangan berapa billlion kerajaan spent nak buat rumah kos rendah.in my opinion siapa yang trigger sgt nak jathkan kerajaan merupakan org yg tak bersyukur,bukan apa ,kan orang malaysia ni hidup senang x pernah susah,x pernah berdepan ngan peperangan,thus muncullah golongan melayu liberal yang kononnya memperjuangkan demokrasi tulen such as kebebasan bersuara.memanglah negara kita demokrasi tetapi kita tak bolelhlah ikut demokrasi barat 100% cause kita ni hidup dalam berlainan bangsa dan agama,oleh itu hati orang kena jaga. yang aku sakit hati ni,pemimpin melayu yang liberal ni pi sokong malaysian malaysia.soalan aku senang ja,kalau nk sgt hak sama rata semua kaum,bolehkah org melayu bersaing ngan bangs lain dengan sikap orang melayu sekarang ni.sekarang ni ekonomi dahlah orang lain pegang,kalau kuasa politik melayu pun hilang,akhirnya apa yang melyu ada:menang sorak kampung tergadai.

lom cuba mane tau!! lau nak tau pe dier org wat g r usha2 web dierorng

aku dah bukak dah web2 diorang.

aku baca dah...

aku dpt rasakan emosi mereka yg begitu meluap2,fakta2 yg kdg2 menarik dan membuatkan aku terfikir tapi terlalu cantik seperti disusun2,ketaksuban dan agak kasar penggunaan bahasa mereka terutama time tgh provoke org.mungkin time tu sbab nak dkt pilihanraya atau aku yg tersilap bukak web2 diorang yg jenis camtu,mungkin ade yg lebih professional.

aku byk nampak persoalan dan tuduhan...mungkin aku tersilap tgk....

tapi..... aku xnampak la pulak jln penyelesaian yg logik utk masalah2 negara skarang ni.mungkin la aku kurang menjiwai penulisan mereka,tapi dari mata kasar aku ni,bila dibaca2,begitulah yg aku nampak...

aku dah lama xtgk web2 diorang,website mana yg aku tengok aritu pun aku dah xingat..

ada sape2 yg ada link utk web2 diorang tu?yg aku boleh rujuk,utk menyedapkan ati aku.ye la,kalo btul gov skarang akan diganti oleh mereka,nak jgk aku tgk ape vision mereka.

kafir lahanat not refer to somebody here's k??Macam aku kata siapa makan cili dia terasa pedasnya...jd kalau benar korang bersyukur apa yg ada dalam dunia ni, kenapa mesti tersinggung dgn kata2 ku ini???

...................................

offtopic

macam ni la kalu kanak-kanak buat posting,...kepada mak bapak kat luar tu,download la software Parental control..

kalau posting aku bersifat kekanak kanak kan...kenapa harus layan???

"dia kan budak kecil...ape lah saya tahu...xpe2..biarkan, nanti bile umur dia dah dewasa dia akan tahu..."

Nampak sangat korang pun budak2..layan posting aku..haha...

cakap pakal akal...kalau budak2, tahap diorang x sampai mcm aku...bleh posting benda yg berfakta...hahaha...

ko tu yg budak kecik...takat semata-mata nak posting

macam ni la kalu kanak-kanak buat posting,...kepada mak bapak kat luar tu,download la software Parental control..

haha...nampakkan??kematangan seorang dewasa...nampak sangat ko tu kekanak hingusan...haha..sian2

berdosa bro mengkafir kan seorang mukmin. isu kafir2 nih Allah Taa'la je tau. aku nih berpesan jer, tanggungjawab sebagai Muslim.

kita kat Putra nih, selama aku kat sini, dah dididik supaya attack post, bukan attack poster. Kita kat sini, bebas mengeluarkan pendapat. Tak semestinya pendapat kita diterima. Itu dah lumrah. Kalau tak tentulah kita aman daman kat muka bumi nih.

ada posters yang pro kerajaan, ada yang contra kerajaan. tapi bila kita nak present facts, tak payah emo. kita main dgn fakta, bukan emosi. Kalau emosi kene buat puisi la, eh terbuat lawak plak aku.

bagi aku, aku contra kerajaan. aku harap sangat jeneral malaysia nih rampas kuasa cam kat Thailand. Mintak maaf cakaplah, rasuah dalam kerajaan dah terlampau kronik. bukan semua org kerajaan rasuah, tapi kebanyakan. Kalau koang tak percaya, cuba pi pejabat tanah dsb. Pakai tudung, baju kurung, nak forwardkan borang org pon mintak duit kopi. duit tuh duit haram, bagik makan anak bini pulak. nauzubillah.

koang tau tak dah berapa banyak tanah Malaysia nih tergadai pada org Singapura? Kat Ampang, bukit bintang, dan sekarang depa dah start beli ladang2 sawit kat Malaysia. Tak percaya tanya org Jengka.

Pada aku, kerajaan takder jasa apa2 pon pada rakyat. Semua infrastruktur tuh, tanggungjawab kerajaan. Kita yang lantik kerajaan. mmg tanggungjawab depa sediakan semua tuh. kita bayar tau. bukan free. Pernah seorang polis tahan aku, aku pon tak tahu kenapa. Lepas tuh dia kata aku drive sambil cakap ngan handphone. aku kata aku handphone pon tak bawak. dia siap kata tak peduli, tanya aku nak settle camner. aku kata la saman jer, takper. dia kata betul ke nih, aku kata ye. aku sambung, sebab saman itu nanti akan jadi gaji dia, at least gaji halal. kalau aku suap, jadi haram. aku pulak yg berdosa. tapi biasalah polis, ego. tak semua lah. dia saman gak. aku fight mahkamah. adik aku lawyer. senang2 jer aku menang kes tuh. dlm court hakim tanya polis tuh adakah dia nampak dgn jelas aku cakap ngan handphone, gugup dia. Itulah kuasa Allah.

Itu adalah salah satu contoh yang kerajaan malaysia sekarang nih sudah reput. sampai org bawah pon dah carik makan luar. belum sebut kes2 kononnya curi balak, padahal mmg PBT tau pembalak dah masuk hutan. Pikir la, takkanlah jentera2 berat tuh masuk hutan halimunan, dan pegawai perhutanan tau buat kerja ker? Semua kelentong jer.

Kita sini adalah hamba Allah. carik keredaan Allah. Camner Allah nak redha ngan negara yang korup, riba, zina, minuman keras, buang anak etc? Pikir la sendiri.Kita semua dah besar.

lagik satu, negara nih rakyat yang punya, BUKAN KERAJAAN. Kerajaan adalah HAMBA rakyat.Itu sebab kerajaan MERAYU RAYU time pilihan raya. ada nampak rakyat merayu2 time pilihan raya? Kerajaan yang tabur janji, ada ke rakyat yang tabur janji? Pikir beb, pikir.

Edited by snipersnake

bagi aku, aku contra kerajaan. aku harap sangat jeneral malaysia nih rampas kuasa cam kat Thailand. Mintak maaf cakaplah, rasuah dalam kerajaan dah terlampau kronik. bukan semua org kerajaan rasuah, tapi kebanyakan. Kalau koang tak percaya, cuba pi pejabat tanah dsb. Pakai tudung, baju kurung, nak forwardkan borang org pon mintak duit kopi. duit tuh duit haram, bagik makan anak bini pulak. nauzubillah.

Pengalaman sendiri ke? report kat BPR x? kalau bro xreport... bro pon sama la cam dia tu..

dan pengalaman aku.. xpernah orang2 gomen minta duit dari aku.. kesimpulannya, Alhamdulillah.. mungkin sekegintir je yang perangai cam setan.

Edited by malayNUX

Pengalaman sendiri ke? report kat BPR x? kalau bro xreport... bro pon sama la cam dia tu..

dan pengalaman aku.. xpernah orang2 gomen minta duit dari aku.. kesimpulannya, Alhamdulillah.. mungkin sekegintir je yang perangai cam setan.

Itu pengalaman bapak aku masa dia jadik kontraktor dulu. aku pon ada ikut sekali, sebab time tuh lepas SPM, aku la tukang runner benda2 black n white nih. masa tuh, kami mana tau. terpaksa lah bagik, sebab nakkan projek tuh :(

tapi sekarang, org2 yg masih makan rasuah nih mmg takkan mintak, cuma depa bagi clue jer. tapi tak semua, segelintir.

Itu pengalaman bapak aku masa dia jadik kontraktor dulu. aku pon ada ikut sekali, sebab time tuh lepas SPM, aku la tukang runner benda2 black n white nih. masa tuh, kami mana tau. terpaksa lah bagik, sebab nakkan projek tuh :(

tapi sekarang, org2 yg masih makan rasuah nih mmg takkan mintak, cuma depa bagi clue jer. tapi tak semua, segelintir.

seb baik ko da sedar awal2..perangi rasuah abis-abisan!!

tahupun dosa mengkafirkan orang...

bagaimana dgn PAS dan PKR yg mengagungkan DAP lebih islamic dari BN dan BN kafir??bleh jelaskan?

• Create New...