Jump to content
Sign in to follow this  
Shanai

Fungsi Carian & Ahli Berbayar

Recommended Posts

aku bukan nak lemahkan semangat kaum aku tp aku lg kenal kaum aku mcm mane

ko kaum ape madaya ?
kaum madara ker ? hehe..

lama tak nampak madaya ..
mana pergi ?
menangkap ikan di laut dalam ker ?
baru pulang yer ?

hehe.. gurau-gurau jer... smile.gif

QUOTE(madaya @ Oct 25 2008, 02:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku bukan nak lemahkan semangat kaum aku tp aku lg kenal kaum aku mcm mane
admin boleh x cepatkan benda ni....

aku nak tgk berapa ramai yg akn bayar
atau ckp jer nak bayar tp lepas tu senyap......... saje nak tambah post kat sini

honestly la... aku lebih suka cara derma, aku rasa itu lebih baik

ko cerita kaum apa ni ..... siapa yg lemah ? unsure.gif

QUOTE(k4k4r0cT @ Oct 23 2008, 10:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
awat tenet slow bro? area umah ko xdok stimix?

xder sad.gif ...pasal PM unlimited? aku rasa besarkan skit lg dah cukup kut..karang unlimited lagi malas korang nk delete PM lama..nk unlimited,guna emel putera.com pun cun..sumbat penuh2

QUOTE(hairulfadly @ Oct 25 2008, 10:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
lama tak nampak madaya ..
mana pergi ?
menangkap ikan di laut dalam ker ?
baru pulang yer ?

hehe.. gurau-gurau jer... smile.gif

balik kejap jer.... laugh.gif
ikan kat laut dah rindu kat aku huhuhu

aku tgk kebanyakan kat sini..memacam mintak itu ini dgn bayaran setakat yuran 2sen sehari tu..nak bayar tu bayar je..tanak pun aku ingat admin x paksa pun.

xyah sound2, biar la admin yang buat keputusan. yang nak dok bakar2 line tu watpo.
chill dude~

salam semua.. untuk makluman.. admin bukan sengaja untuk melengah² kan perkara ini.. tetapi.. admin tgh membuat persediaan untuk memulakan perkara ini.. ada beberapa masalah yang perlu ditangani untuk melaksanakan perkara ini.. diharap semua rakan rakan dapat bersabar ok..

aku setuju sangat bab bayaran rm10 tu. tapi kena asing dgn orang yang tak berbayar. maksud aku kena g special sikit pada ahli yg berbayar baru ramai yg nak bayar

Aku cadangkan supaya ahli putera.com yg otai2 yg bnyak
memeriahkan, mbantu dan mceriakan forum ini diberi pengharagaan.
Agar jasa mereka terus dkenang dan btambah smgt mereka
utk terus duduk bsama kita mnyumbangkan ilmu mereka.
Pmberian pghargaan aku syor berupa member tag atau status sbg 'tutor' or etc..
Hanya ahli yg layak shj diberikan pghargaan tersebut, bgantung kpd kebijaksanaan
pgurus forum utk memilih siapa diantara mereka yg benar2 layak.

Hanya mcadang..

On topic: Aku on jer utk jd ahli bbayar..

QUOTE (Shanai @ Sep 25 2008, 03:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Memandangkan pihak Putera.com dalam proses mewujudkan status ahli berbayar, fungsi ini dicadangkan akan dijadikan salah satu ciri-ciri kelebihan tetap untuk ahli-ahli yg membayar yuran nanti. Selain itu, ahli-ahli berbayar juga dijangka akan mendapat akses ke ruangan download e-book dan mungkin kelebihan-kelebihan lain.

nak guna fungsi carian kena jadi ahli berbayar??? belum pernah dijumpai lagi dalam mana2 forum, putera is the 1st...

Dicadangkan yuran keahlian asas ialah sebanyak RM10 setahun, dan mungkin ada yuran tambahan untuk keahlian level yg lebih tinggi!

apa maksud keahlian yang lebih tinggi? mod? supervisor? atau status member yang post melebihi ribu2..

aku stuju gak cdgn nih..stkt RM10 setahun apa la sgt..walaupon aku masih bru..tp stkt yg dh aku tgk2 nih TERLAMPAU BANYAK informasi berguna yg boleh digunakan untuk memantapkan diri aku nih..harap2 aku xketinggalan la bila benda nih diguna pakai nnt..

PS:xstat lg kn?kn?

Ni kalu dah mula kumpul dan simpan duit dalam bank sebelum puasa dulu mesti dah dapat interest ni ..

aku sokong RM10 for putera.com. sbb aku tau, nk hosting ni bukan senang, banyak pakai duit. tp adakah dengan cara derma lagi berbaloi? kalau derma, bunyi figure tu mcm tak fix. nnt kang ada amount ngarut2.

QUOTE(Nama Saya RAIN @ Nov 16 2008, 04:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
apa maksud keahlian yang lebih tinggi? mod? supervisor? atau status member yang post melebihi ribu2..

ada 2:mungkin tutor, mungkin juga spammer.. biggrin.gif
kenapa bila saya tak dapat nak activate?

??? ph34r.gif

QUOTE(fuze @ Nov 27 2008, 09:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku sokong RM10 for putera.com. sbb aku tau, nk hosting ni bukan senang, banyak pakai duit. tp adakah dengan cara derma lagi berbaloi? kalau derma, bunyi figure tu mcm tak fix. nnt kang ada amount ngarut2.

beza derma dengan yuran:
hasil derma selalunya mengecewakan,masa plan bunyik taknak kalah,tapi dermanya.....
derma lebih kepada short term,sebab derma di target kepada member lama(ahli baru selalunya tak perasan benda camnih)
kalau yuran,sistem ni akan berterusan dan efisyen selagi wujud mekanisma pembayaan yang pelbagai(online,atm..)lagipun penggunaan duit yuran lagi bebas,tak terikat dengan rancangan(kalau derma selalunya terikat dengan rancangan.cth:kutipan derma untuk xxxxx.).tapi yuran tidak. Edited by razi_90@IBM thinkcentre

Tapi, yuran boleh menyebabkan seseorang forumer tu naik kepala, tak boleh kena banned atau dikenakan amaran sebab nanti mengungkit :

1) "aku" sudah bayar guna hasil duit titik peluh aku
2) Aku boleh post apa yang aku suka. Mod tak berhak halang aku atau edit post aku.
3) Aku nak jual apa, aku punya suka.
4) Aku nak bump thread aku setiap minit sebab aku dah support hosting dan space putera
5) Aku boleh buka topik apa saja yang aku nak.
6) Aku ada hak sama macam forumer yang lain, jadi mod tak boleh banned aku
7) Website tak boleh masuk,hang, atau sesetengah function tak berfungsi. Kenapa admin dan mod tak buat kerja .. duit dah kasi, mana function special untuk ahli berbayar yang dijanjikan tu.
8) Aku nak batalkan keahlian aku sebab aku tak puas hati atau dibanned dengan pengurusan Putera.com. . Sila pulangkan duit yuran aku yang berbaki sekian sekian tarikh.

Ape lagi yang alasan yang boleh letak kat atas ni .. hehehe .. ada pro dan cons, tapi biar aku letak yang cons dulu sebab pro dah banyak yang forumer letak kat atas tu .. Edited by Mr Ijan

QUOTE(Mr Ijan @ Nov 30 2008, 12:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tapi, yuran boleh menyebabkan seseorang forumer tu naik kepala, tak boleh kena banned atau dikenakan amaran sebab nanti mengungkit :

1) "aku" sudah bayar guna hasil duit titik peluh aku
2) Aku boleh post apa yang aku suka. Mod tak berhak halang aku atau edit post aku.
3) Aku nak jual apa, aku punya suka.
4) Aku nak bump thread aku setiap minit sebab aku dah support hosting dan space putera
5) Aku boleh buka topik apa saja yang aku nak.
6) Aku ada hak sama macam forumer yang lain, jadi mod tak boleh banned aku
7) Website tak boleh masuk,hang, atau sesetengah function tak berfungsi. Kenapa admin dan mod tak buat kerja .. duit dah kasi, mana function special untuk ahli berbayar yang dijanjikan tu.
8) Aku nak batalkan keahlian aku sebab aku tak puas hati atau dibanned dengan pengurusan Putera.com. . Sila pulangkan duit yuran aku yang berbaki sekian sekian tarikh.

Ape lagi yang alasan yang boleh letak kat atas ni .. hehehe .. ada pro dan cons, tapi biar aku letak yang cons dulu sebab pro dah banyak yang forumer letak kat atas tu ..

hahaha........
stuju sgt dgn komen ni...
tepok dada tanya selera....

tetapkan terma&syarat,apa itu yuran:

yuran ialah bayaran untuk menikmati sesetangah fungsi atau akses tambahan yang telah ditetapkan oleh pengurusan putera.com
pembayaran yuran tak bermaksud anda memiliki share dalam website ni atau anda memiliki kekebalan dari undang2 forum .anda boleh membatalkan keahlian premium,tetapi wang dah dibayar tidak akan dikembalikan semula.

so,kalau ada forumer yang problem sangat tahap banned,tu masalah dia,siapa suruh buat hal...kalau sayang duit jangan buat hal.

kosep sama digunapakai dalam software licensing:
"this license grant you a rights to use,but not own this software"

Sign in to follow this  

• Create New...