Jump to content
ran

Teknik Trade Forex Yg Menguntungkan (bbhanz)

Recommended Posts

bagi le emel..

update yg dah beli takat ari ni 5 org.. thanks but, anyway, pada yg dah beli tu, arap korang puas ati n jaga hak cipta terpelihara tu.. aku tak kesah kalau korang nak bagi org lain tau skill ni secara free tapi kalau korang charge org lain dgn teknik ni, aku serah kat ALLAH aje.. but kalau sesapa yg perlukan bantuan aku, just PM me k.

geng aku nak gak...

[email protected]

thank you beb!

sy dah beli dah teknik dr cik ran.

sy try petang td. kat real akaun. mmg profit.

sy buka 1 position kat real

1 lagi kat demo.

real sy test. profit 10usd. sy takut die reverse, jd cepat2 sy cut. jd 10usd je dpt real.

demo, same gak sy buka. pas2 sy tggl tgk td dah profit 50usd. tu pun sy set 50usd. die buleh melangkau 100usd td.

x rugila sy beli teknik die tu. hari pertama dgn xtau ape2 psl teknik tu, baru je stadi.. buat skit dah profit..

hehe..

alhamdulillah.

rezeki tuhan.

mlm ni sy nk try buat 100pips real akaun.

salam,

apa kata saudara ran kasi free signal system u tu semalam 3 minggu di sini...so semua orang boleh test dulu sebelum beli. Jika bagus, pasti ramai yg akan berminat nak beli. Kitaa sebelum membeli sesuatu barang kena la test quality dia dulu kan.

Harap boleh pertimbangkan.

salam,

apa kata saudara ran kasi free signal system u tu semalam 3 minggu di sini...so semua orang boleh test dulu sebelum beli. Jika bagus, pasti ramai yg akan berminat nak beli. Kitaa sebelum membeli sesuatu barang kena la test quality dia dulu kan.

Harap boleh pertimbangkan.

maaf.. mungkin awak salah faham ni.. saya buikan jual sistem signal or apa.. saya cuma nak ajar teknik trade yg boleh buat profit.. kalau saya ajar kat sini, siapa yg nak beli nanti.. haram saudara faham.. ini bukan produk.. tapi ilmu..

saya dah send ke emel korang ebook tu.. sapa lagi nak, tinggalkan emel korang kat sini.. update hari ni dah 25 org studi ngan aku teknik tu.. sapa lagi nak blaja teknik tu, PM aku.. salam

salam,

jika terbukti yg di tawarkan baik, pasti ramai yang akan beli. At least u mestilah preview product tersebut dahulu. Macam mana lah orang nak beli tanpa melihat product ilmu yg u tawarkan. Tiada apa yang perlu di takutkan dalam memasarkan product you jika u yakin iaiya baik dan bagus. Jika kita nak membeli buku pun (ilmu), pastinya kita kena melihat isi kandungan sesebuah buku itu dulu sebelum buat keputusan membelinya kan. Takkan lah tgk iklan kulit buku di internet atau media cetak ke, terus order. Kenalah jadi pembeli yg bijak.

Sekiranya saudara mengajar teknik trade yg buat profit, pastinya teknik tu kasi tahu bila sesuai entry (signal entry) dan bila sesuai close (signal exit). Jadi apa salahnya beri sedikit introduction or preview dulu. Tetapi jika saudara tak mau, tak pe la...tu cadangan dan pendapat saya je.

Saya hari hari kasi orang ikut analisa ILMU saya secara FREE aje. So apa salahnya saudara tunjuk sikit skil teknik saudara yg menguntungkan itu supaya kami semua boleh melihat quality teknik tersebut.

Terima kasih.

Ni contoh dia,

Preferably, I'm looking forward for completion of a horizontal triangle corrective pattern to complete a,b,c,d and e in subwave iv (yellow). Therefore, advisable to look for any good bullish continuation signal from BSTS later before making any entry. Otherwise market may follow to the alt count in magenta. Good luck.

saya mmg tak boleh bagitahu.. sbb ia terlalu mudah.. kalau saya bagi tahu, automatik ia complete.. tapi apa yg dapat saya bagitahu, ia menggunakan bolingger bands n Moving average..

itu sahaja.. dan saya telah letakkan bukti pendapatan saya menggunakan teknik ni.. dan ada juga antara org yg belajar dengan saya yg hantar testi.. saya rasa, itu dah cukup memadai bagi membuktikan kesahihan teknik ni.

salam lebaran semua bro n sis!!

aku dh beli reknik yg ran sell tu, pada masa yg sama aku juga dh ada Roborex n Teknik KuasaForex n e-book berlambak2. tapi bagi aku teknik yg ran ajar lebih senang nk d applikasikan la. aku try dalam akaun demo, sat je dpt usd300 dalam dua jam punya main. akaun real dh ada tp nk test dalam demo, dulu duit free kan.

so far, kalu aku, aku bagi 5 bintang kt teknik ran ajar ni. mudah n senang di applikasikan.

wasalam

salam,

jika terbukti yg di tawarkan baik, pasti ramai yang akan beli. At least u mestilah preview product tersebut dahulu. Macam mana lah orang nak beli tanpa melihat product ilmu yg u tawarkan. Tiada apa yang perlu di takutkan dalam memasarkan product you jika u yakin iaiya baik dan bagus. Jika kita nak membeli buku pun (ilmu), pastinya kita kena melihat isi kandungan sesebuah buku itu dulu sebelum buat keputusan membelinya kan. Takkan lah tgk iklan kulit buku di internet atau media cetak ke, terus order. Kenalah jadi pembeli yg bijak.

Sekiranya saudara mengajar teknik trade yg buat profit, pastinya teknik tu kasi tahu bila sesuai entry (signal entry) dan bila sesuai close (signal exit). Jadi apa salahnya beri sedikit introduction or preview dulu. Tetapi jika saudara tak mau, tak pe la...tu cadangan dan pendapat saya je.

Saya hari hari kasi orang ikut analisa ILMU saya secara FREE aje. So apa salahnya saudara tunjuk sikit skil teknik saudara yg menguntungkan itu supaya kami semua boleh melihat quality teknik tersebut.

Terima kasih.

Ni contoh dia,

Preferably, I'm looking forward for completion of a horizontal triangle corrective pattern to complete a,b,c,d and e in subwave iv (yellow). Therefore, advisable to look for any good bullish continuation signal from BSTS later before making any entry. Otherwise market may follow to the alt count in magenta. Good luck.

Bro teknik yg bro tunjuk ni x semua yg blh follow coz dah melibatkan pengiraan wave. Tpi bagi pengguna Chaos n Elliot Wave amat menggemari teknik mcm ni coz kita blh predict ke arah mana price nak tuju selepas itu. But teknik ran nie menggunakan basic indi yg ada di semua platform senang bagi newbie utk implement cuma tak blh nak predict price akan datang.

Ni sy nak tunuk kat geng2 puteranian suma..

sy open sell kat Eur/USd td.

td sy biar die mencecah 100pips oleh kerana Take Profit saya lebih 2. maka sy xdpt 100 pips.

tp at least sy dpt 60usd ptg td baru.

die buleh pegi jauh. tp kite ni newbie. better close je. 60usd pun dh bnyk.

leh tgk kat bwh ni.

tp graf kat bwh ni bukan graf ran. graf ran sy sembunyikan..hehe

nak kena beli..

sy bg 5 bintang untuk en. ran utuk teknik ni.

kawan2..

x rugi pon beli..

psl ni ilmu.

org sanggup perabiskan harta n masa utk mencari ilmu.

jd pikir2kanlah.

sy bukan ade ape2 komisen pun bg testi kat cni..

cume sy suke, coz temu teknik ni sy leh naikkan balik modal sy yg hilang aritu..

thanks bebnyk cik ran. :lol:

basic indi u tak boleh pergi jauh bro. Sebab tu ramai orang dah trade 2 tahun tapi masih gagal. Tapi u boleh cuba dan siapkan diri u untuk terima kegagalan. Dan jangan berhutang untuk masukkan duit depo untuk trade seperti credit card ke, personnel loan ke, pinjam duit orang ke dan lain lain lagi. Guna duit yg u mampu untuk loss saja. Jika u nak blaja teknk basic dan ingin indi custom basic, rajin rajin selongkar di Forex Factory dan Forex TSD. Biasa untuk promote sesuatu sistem, penjual tunjuk yg cantek atau yg menjadi je. Yg tak menjadi dia tak tunjuk. So ada akal fikir fikirkan la. Jika dgn teknik dan indi basic boleh berjaya bertahan dalam menjana keuntungan, dah ramai orang di malaysia nie jadi jutawan.

Saya kecewa kerana ramai orang terutama Bangsa Melayu masih tidak dapat berfikir dgn matang apa itu forex. Mereka jadi ketagih macam main judi dlm forex nie. Pantang ada iklan je, terus percaya. Kalau forex nie senang, ramai la yg dah jadi kaya raya. Nama pun teknik basic. Basic tu maksudnya apa sedara ?

Terbaik, rajin rajin cari dan asah teknik yg sesuai dari Forex Factory dan Forex TSD. Jika tak faham bahasa english, beli dictionary. Tak ada jalan mudah jika nak berjaya. Ramai orang dah dalam kesusahan kerana FOREX. So hati hati la.

Cuma nasihat, tapi biasanya manusia nie bila dah terkena baru sedar. So semoga blaja dari kesilapan dan pengalaman.

wassalam

basic indi u tak boleh pergi jauh bro. Sebab tu ramai orang dah trade 2 tahun tapi masih gagal. Tapi u boleh cuba dan siapkan diri u untuk terima kegagalan. Dan jangan berhutang untuk masukkan duit depo untuk trade seperti credit card ke, personnel loan ke, pinjam duit orang ke dan lain lain lagi. Guna duit yg u mampu untuk loss saja. Jika u nak blaja teknk basic dan ingin indi custom basic, rajin rajin selongkar di Forex Factory dan Forex TSD. Biasa untuk promote sesuatu sistem, penjual tunjuk yg cantek atau yg menjadi je. Yg tak menjadi dia tak tunjuk. So ada akal fikir fikirkan la. Jika dgn teknik dan indi basic boleh berjaya bertahan dalam menjana keuntungan, dah ramai orang di malaysia nie jadi jutawan.

Saya kecewa kerana ramai orang terutama Bangsa Melayu masih tidak dapat berfikir dgn matang apa itu forex. Mereka jadi ketagih macam main judi dlm forex nie. Pantang ada iklan je, terus percaya. Kalau forex nie senang, ramai la yg dah jadi kaya raya. Nama pun teknik basic. Basic tu maksudnya apa sedara ?

Terbaik, rajin rajin cari dan asah teknik yg sesuai dari Forex Factory dan Forex TSD. Jika tak faham bahasa english, beli dictionary. Tak ada jalan mudah jika nak berjaya. Ramai orang dah dalam kesusahan kerana FOREX. So hati hati la.

Cuma nasihat, tapi biasanya manusia nie bila dah terkena baru sedar. So semoga blaja dari kesilapan dan pengalaman.

wassalam

That's why. Sebab itu tak sampai 0.01% pun yang berjaya dalam mana-mana bentuk bisnes berasaskan internet di Malaysia ini. Aku tak mahu komen apa-apa tentang apa yang berlaku.

Too much flaw.. but basically Jebatfx dah sum up segalanya.

Dan bila Jebatfx dah cakap sesuatu.. if I were you all I would follow it.

He is one with enough experience to talk about this particular industry.. I'd take his advice as serious as I can.

Edited by Kai Kiske

indi ni ok gak.observe anak pnh je.ada xplanation skali.mmg ssh nk sng dlm forex ni.kene blaja byk dlu baru blh master.news pun kene amik kira gaks.....juz want to share

wassalam

saya amat berterima kasih dgn nasihat awak.. tapi bagi saya, bila teknik ni mampu memberikan keuntungan, apa salahnya kita guna.. terutamanya bagi newbies.. mereka xkan faham wave2 ni.. kalau namanya forex tu, mmg macam mana pun takkan lari dari risiko.. saya cuma menawarkan sesuatu untuk membantu.. itu saja..

basic tu maksudnya hanya guna indi dalam metatrader tu sahaja.. bolinger bands n MA..

ada antara yg subscribe teknik dari saya dah boleh buat untung dan ada yg dah baik dari kerugian..

dan saya tak pernah memaksa sesiapa untuk beli teknik ni.. siapa mahu, boleh cuba.. siapa tak mahu, tak apa..