Jump to content
LanoV

Game Flash Pertama Aku - Speed Memory!

Recommended Posts

game logic rasanya dah ok.. juz as malayneumaya said, start counting after the first click.. higher level bleh buat more difficult.. as matching 3 images instead of 2.. add up more grid, buat button to flash the whole images (mcm talian hayat aaa).

other improvement.. game arts...

1. color grad hijau to looks to simple.

2. instead of top view, bleh rotate skit (isometic 3d view).

3. particle effect - explosion when the same match found.

assalamualaikum...

yg kedua: Letak lagu

ala lagu simple2 je..mcm midi format pon buleh kot

dapat 13 saat, 12 blom lagi...kehkeh

Huhuu... bagus2, cadangan camnie ler yang boleh improvekan lagi game. Aku akan usahakan special efek & background yang lagi baik untuk game tu. Pasal kiraan masa start masa button pertama pun ada logik gak. Kalau tak, memang kelam kabut nak kejar masa kan... hehehe. :D

ps://Oh yek... nak musik latar ker.. orait cadangan nie pun dah ada dalam pikiran aku, cuma tak tahu nak letak muzik apa.....

Aku dah add ke blog aku menjadikan kau tempat ke-2 selepas Affendi sebagai pencipta game terbanyak :)

LanoG, aku rasa better kau start kumpul semua hasil tangan kau ke satu website laa. Aku yg tukang promote pun pening sebab kau banyak website :P

Edited by Coisox

Aku dah add ke blog aku menjadikan kau tempat ke-2 selepas Affendi sebagai pencipta game terbanyak :)

LanoG, aku rasa better kau start kumpul semua hasil tangan kau ke satu website laa. Aku yg tukang promote pun pening sebab kau banyak website :P

Perghh.. tak sangka plak tempat ke-2 dalam kategori game terbanyak... hahaha. Orait, nanti lepas siap improve version of Speed Memory dan new release game Flash ke-2 aku nanti, aku akan kumpul kat satu dedicated website khas untuk game2 yang aku dah buat tuh... By the way, thanks for adding my game into your blog... :D

Update Speed Memory version 0.2:

1. New about page on how to play the game. (ajar pengguna camner nak main game)

2. Some cosmetic change: Fonts (bagi besar sikit markah)

3. Gameplay: Time start when player click first button. (cadangan Malayneumaya & mziskandar nie..)

4. New developer's logo introduced: LanoGGame

Ps:// tak banyak perubahan so far... elemen muzik aku dah masuk cuma tak kuar plak bunyi muzik masa kat website. nak kena tengok dulu apa yang tak kena nya.

Edited by LanoX

Post laa logo kau kat sini. Aku nak tengok design Double 'G' kau tu

aik... kat website tu kan dah ada tunjukkan logo tu... hehehe. so, mulai hari nie, aku pakai logo "lanoggame" sebagai identiti.. :D

Edited by LanoX

saje je nak kau promote kat sini, so takyah laa aku masuk website nak check :P

BTW, lawa logo tu. Tapi tak cukup glossy (or memang kau sengaja kot). Pehtu, aku rasa kalau org luar baca, dia akan cakap "lano game" sebab bukan semua org tau nama tu lanog. Where's ur double G :D

Takper lah diorang nak panggil "lanoggame" ker atau "lanogame".. yang penting diorang happy main game.. hehehe. Logo tu sesaje jer nak letak sikit glossy... pada awalnya aku taknak letak glossy tapi nampak plain sangat... hehehe. huruf G tu guna font apa tah aku tak ingat nama dia... malas ler aku nak pening lama2 dengan design logo nie.. hahahaha :D

ps:// coisox, ko nyer logo mana plak? :)

Edited by LanoX

Nampak sekarang trend para puteranian nak more towards flash 2D game dan ke casual game. Lain dari yang lepas2 di mana 3d game dipelopori. Bagus la aku rasa ini satu pilihan yang tepat. Untuk saiz komuniti seperti ini dan keadaan ekonomi skrg buat casual game dan pakai flash lagi bagus dan lagi mudah kalau di banding nak buat 3d game pakai middleware. Selamat maju jaya dan teruskan usaha kalian. Maju beb!! :D

Edited by Dark Crow

nice game , tahniah!! .... agak agak buleh buat tutorial tak ehehe..aku teringin nak belajar flash gak laaa

Thank you. Aku pun baru jer berjinak2 dengan Flash nie (baru 3 minggu)... masih tahap beginner, so takleh ler nak buat tutorial, terlalu banyak perkara yang aku tak tahu lagi. Takper, kita belajar sama2 kat sini kalau ko berminat.... dan kalau ada masalah boleh ler selesai sama2. :D

Nampak sekarang trend para puteranian nak more towards flash 2D game dan ke casual game. Lain dari yang lepas2 di mana 3d game dipelopori. Bagus la aku rasa ini satu pilihan yang tepat. Untuk saiz komuniti seperti ini dan keadaan ekonomi skrg buat casual game dan pakai flash lagi bagus dan lagi mudah kalau di banding nak buat 3d game pakai middleware. Selamat maju jaya dan teruskan usaha kalian. Maju beb!! :D

Memang trend dah menjurus kepada Flash especially dengan tujuan untuk menguasai ActionScript 3.0, lagipun banyak kelebihan belajar Flash seperti buat website, interactive video, animasi, game etc. Malah seperti yang digalakkan oleh ramai pembuat casual game berpengalaman.... Flash adalah tool yang paling sesuai sekali. :D

Edited by LanoX

Sudah muncul.... Speed Memory v1.1, latest version ini telah diapprovekan untuk dimainkan oleh anda sekalian... features terbaru termasuklah: New background image with character, polished button, 2 levels (Easy & Hard) with enhanced 'button feel' images, Calculation of Average Points/Second to measure performance, new sound effect and option to retrieve last record.

nak main.. masuk link SINI!

Edited by LanoX

Oh, ingatkan character tu kau nak simpan utk projek mega kau. tak sangka kau pakai utk projek hobby nie :)

P/S: Dah ada character yg much superior ke?

Oh, ingatkan character tu kau nak simpan utk projek mega kau. tak sangka kau pakai utk projek hobby nie :)

P/S: Dah ada character yg much superior ke?

Sudah semestinya... character2 yang aku tunjuk kat situ just vector experiment aku jer. Untuk projek utama... memang ada character lain aku nak guna (tu masih lagi dalam development lah..). :D

Edited by LanoX

Sudah semestinya... character2 yang aku tunjuk kat situ just vector experiment aku jer. Untuk projek utama... memang ada character lain aku nak guna (tu masih lagi dalam development lah..). :D

wahahahaaaa~ cute nyeee~

wahahahaaaa~ cute nyeee~

Thank you. :D

Korang kalau nak guna character2 nie untuk game korang, dipersilakan lah. Aku sajer2 jer buat benda2 nie sambil belajar vector art. :lol: