Jump to content
Zafirmscher4413

Celcom Broadband

Recommended Posts

Salam semua....

nak tanya...kenapa bila masukkan modem ni tidak run autoplay....bila buka explorer file untuk F drive kosong..dan kejap boleh view file dan lepas tu hilang....dah cuba macam2 tapi tak boleh....off firewall , download software dan firmware untuk modem ni tapi tak boleh jugak...member yang guna Vista Ultimate 32 bit dan Vista Vista Home Premium 32 bit ok tak de masalah....

Laptop spec :

Compaq

Intel Centrino Duo Core

RAM 512

Hard Disc 80G

Windows Vista Home Basic

Terima kasih...

aku pun pengguna celcom 3G, mobile broadband.

aku rasa nak gak tolong, tapi, satu hapa soalan dia aku tak paham.

setahu aku,

install driver,

install software,

masuk sim card yg tlh dienable pakej celcom 3g mobile broadband, pay per use ke, monthly unlimited ke, daily ke.. ke dalam slot kat modem

cucuk modem kat port yg sepatutnya kpd komputer/laptop

run dail up dari software yg diberi. tak pun, pakai je auto dial bile modem dicucuk. kira autorun la tu..

kesimpulan daripada soalan diatas....tidak boleh menggunakan celcom broadband......dah macam2 buat masih tak boleh lagi....setahu saya cucuk je modem tu kat laptop/pc terus auto run atau pun buat manual run dan terus boleh guna...ini tak boleh....view file pun kosong....install driver dan sorftware pun download kat internet je.....tu yang pening...

Edited by Zafirmscher4413

kesimpulan daripada soalan diatas....tidak boleh menggunakan celcom broadband......dah macam2 buat masih tak boleh lagi....setahu saya cucuk je modem tu kat laptop/pc terus auto run atau pun buat manual run dan terus boleh guna...ini tak boleh....view file pun kosong....install driver dan sorftware pun download kat internet je.....tu yang pening...

pengalaman 5 bulan pakai celcom broadband..

antara masalah2 yang pernah aku hadapi ialah..

1.Lembap nak kojol kalau surf siang2 (standard la tu)

Solution : Aku buka 1 video dari youtube dgn duration 45 minit (search aje change that works - barack obama), pastu biarkan sambil buka tab lain utk buat keje aku. Setiap 45 minit aku refresh youtube tu.. :lol:

2.Modem dah detect, tapi x boleh connect..

Solution : Aku restart PC 2-3 kali.. kalau x bole gak, aku akan unistall mobile connect dan install semula

3.Modem / device langsung x bole connect!

Solution : Aku restart PC 2-3 kali.. Kalau x bole aku reinstall mobile connect.. Kalau x bole gak, aku kuarkan SIM card, aku gosok2 cip SIM card tu dgn rubber (pemadam pensil).. Pastu x bole gak! Aku pun tukar port USB.. Kalau x berhasil gak, aku sambung modem dengan cable yang panjang pastu aku cucuk dua2 kepala USB tu (cable power) kat USB port..

Berbalik kepada masalah kau, kalau kau dah cucuk USB - dapat detect modem - tapi dalam drive xder isi (installer, manual, etc), better kau gi rujuk kat branch Celcom yang terdekat dan mintak modem yang baru.. :lol:

Edited by titanbullet

Betul jugak eeekkk....kena pergi balik kat Celcom hq.....satu soalan lagi..kenapa gunakan celcom broadband kat laptop/pc yg lain menggunakan vista ultimate/premium 32 bit boleh....? adakah setting broadband itu sendiri berlainan...?

Betul jugak eeekkk....kena pergi balik kat Celcom hq.....satu soalan lagi..kenapa gunakan celcom broadband kat laptop/pc yg lain menggunakan vista ultimate/premium 32 bit boleh....? adakah setting broadband itu sendiri berlainan...?

yeke?

aku dah pernah try celcom broadband kat XP SP2, Vista Home, Vista Basic, Vista Business & Vista Ultimate..

kat macam2 pc, kat macam2 brand laptop..

semua ok..

pengalaman 5 bulan pakai celcom broadband..

antara masalah2 yang pernah aku hadapi ialah..

1.Lembap nak kojol kalau surf siang2 (standard la tu)

Solution : Aku buka 1 video dari youtube dgn duration 45 minit (search aje change that works - barack obama), pastu biarkan sambil buka tab lain utk buat keje aku. Setiap 45 minit aku refresh youtube tu.. :lol:

2.Modem dah detect, tapi x boleh connect..

Solution : Aku restart PC 2-3 kali.. kalau x bole gak, aku akan unistall mobile connect dan install semula

3.Modem / device langsung x bole connect!

Solution : Aku restart PC 2-3 kali.. Kalau x bole aku reinstall mobile connect.. Kalau x bole gak, aku kuarkan SIM card, aku gosok2 cip SIM card tu dgn rubber (pemadam pensil).. Pastu x bole gak! Aku pun tukar port USB.. Kalau x berhasil gak, aku sambung modem dengan cable yang panjang pastu aku cucuk dua2 kepala USB tu (cable power) kat USB port..

Berbalik kepada masalah kau, kalau kau dah cucuk USB - dapat detect modem - tapi dalam drive xder isi (installer, manual, etc), better kau gi rujuk kat branch Celcom yang terdekat dan mintak modem yang baru.. :lol:

Betul sangat kata kau tu......, lembab nak mampus, aku duduk kat cheras, bdr sri permaisuri,rumah guru. Kat c2 dia punya signal jap ada jap x de, conection jap 3g, jap hsdpa, jap gprs hentah apa2.

Pas2 bila dah connet, tiba2 je offline, dia punya current recieve kedadang tu ada 0 ada 0.8, masa ok tu max 25 kbps, apa ni CELCOM. Masa nak register tu dia punya kempen ooooooiii, macam orang kata kunpayakun terus jadi.

Harap kalau ada staf CELCOM broadband tu terbaca panjangkanlah ke BOSS kat sane...., menyesal lak rasanya langan benda ni...

Betul sangat kata kau tu......, lembab nak mampus, aku duduk kat cheras, bdr sri permaisuri,rumah guru. Kat c2 dia punya signal jap ada jap x de, conection jap 3g, jap hsdpa, jap gprs hentah apa2.

Pas2 bila dah connet, tiba2 je offline, dia punya current recieve kedadang tu ada 0 ada 0.8, masa ok tu max 25 kbps, apa ni CELCOM. Masa nak register tu dia punya kempen ooooooiii, macam orang kata kunpayakun terus jadi.

Harap kalau ada staf CELCOM broadband tu terbaca panjangkanlah ke BOSS kat sane...., menyesal lak rasanya langan benda ni...

ala bro nama pown berokband..... lmbap x lmbap tuh depend kat dia nya coverage.... klu ko dok kat hulu mmg la speed slow tahap cipan.... so sblum korang beli benda alah yg nmanya berokband nie, korang kena pastikan kwsn korang tuh ada signal HSPDA or 3g... so x leh nk salahkan CELCOM 100%...

aku pown kekadang bengang jgk sb keja disconnect je.... but kt x da plihan... drpd nak suh telekom pasang tiang tepon...pastu nk install fix line... baik kt guna berokband nie....

contohnya aku... aku nya speed bleh cecah 200++kb/s tp x kn exceed 300kb/s... aku donload ubuntu 5jam++ je... so conclusion dia... sebelum beli kena check kwsn korang tuh tgolong dlm wilayah celcom ke x..

p/s: aku bkn agen or staff CELCOM :lol:

abang aku staff kat celcom HQ..

bila aku adukan masalah ini kepada beliau, dengan selamba beliau berkata

"xleh buat ape la, sape suruh kau beli!" :lol:

Sebelum beli aku dah check ngan celcom, dia kata OK, excellent, kalau x ok boleh potong jari katanya.....

Geram betul..... nak keluarkan satu laman web pun merangkak2 macam kutu babi eeeeeeeee

Cheras ni bukan lah ulu sangat rasanya. menate sungguh la....... :unsure:

hhu,

aritu aya aku buat projek seminar sebulan ntuk satu melaka (kwsn kmpung2) guna digi je, alasan : diorang nye line maintain/stabil, xde putus2, aku pon nengok mmg puas hati la, 50 biji laptop connect ke 10 alat broadband (5 biji laptop satu simcard, n gune tnet serentak)

xtau la sebab ape maintain, sama ada alat tu sendiri power (rm800+ satu), atau maybe kwsn kmpung kot kurang org gune banding bndar, atau mmg digi ni bagus seperti ape yg di iklan kan (mean cam celcom iklan gempak brape mbps, tp dpt ciput je)

klau korang da de pengalaman gune digi kat bandar2 g tau la cane diorang nye servis dsana.

tapi bile pikir2 balik sblom jalan projek pon pnah try connection digi kat tengah2 bandar, still bagus/maintain,

ntala

Susah nak cakap..

Orang yg pakai celcom ramai jugak kutuk celcom kat sini..

Kalau aku yg pakai maxis broadband ni tak puas hati gak 2-3 hari ni pasal asyik problem je..

salam smua...nk mntak tolong dari korang nih..

aku nk tnya,antara celcom tau maxis broadband,yg mana satu lgi bguss??

emm..stu lgi,beza blue cube ngn celcom broadband??

yang aku tau beza blue cube ngan celcom broadband function sama just blue cube modem

mmg dtg dari celcom.Signal blue cube bleh capai sampai 7.2Mbps.tp kat m,sia nie

tahap sampai 3Mbps.Blum ada yang wat sampai 7.2Mbps tu.. celcom broadband lak modem

dtg dari brand Huawei(brand china).just celcom beli n chop celcom kat modem tu..tahap signal

sampai 3Mbps.tp skang Huawei keluaran t,baru bleh cecah sampai 7Mbps.kat kedai

skang byk jual usb Huawei murah2..bwh 3ratus dah dpt dah..

salam smua...nk mntak tolong dari korang nih..

aku nk tnya,antara celcom tau maxis broadband,yg mana satu lgi bguss??

emm..stu lgi,beza blue cube ngn celcom broadband??

bagi aku..

celcom is still the best rather than maxis broadband..

sebab ramai sangat maxis user yang bising cakap network asyik problem..

mungkin gak sebab maxis user terlalu ramai..

bila ramai yang nak tangkap line 3G maxis dalam satu2 area, tu yang jadi sesak..

aku dengar orang TM citer (xtau la info ni betul atau x - aku curi2 dengar je), 1 receiver / pencawang network ni hanya bole mampu tanggung 8 pengguna 3G pada satu2 masa jer. kalau lebih, start dari no.9 tu memang hampeh.. lembab! (kalau salah tolong betulkan)

x silap aku bluecube dgn standard modem kaler putih tu sama je kan..?

tah la..

kalau kau lepak bangsar, KLCC, damansara, pusat bandar, ok la kalau nak pakai bluecube..

tapi kalau area luar dari tu..

hampeh! 3G jer la..

susah nak cakap pasal perkhidmatan broadband kat mesia nie......

1st stemik problem lepas tu, maxis lepas tu, celcom lepas tu..............three

naik menyampah dgn perkhidmatan leceh camnie.....ingat nak bangga juga dgn kemajuan broadband di mesia nie tapi harap iklan jer "Grand"

Salam semua....

nak tanya...kenapa bila masukkan modem ni tidak run autoplay....bila buka explorer file untuk F drive kosong..dan kejap boleh view file dan lepas tu hilang....dah cuba macam2 tapi tak boleh....off firewall , download software dan firmware untuk modem ni tapi tak boleh jugak...member yang guna Vista Ultimate 32 bit dan Vista Vista Home Premium 32 bit ok tak de masalah....

Laptop spec :

Compaq

Intel Centrino Duo Core

RAM 512

Hard Disc 80G

Windows Vista Home Basic

Terima kasih...

member aku pun kena problem yang hampir sama gak la.. tapi sekali dengan modem2 dia tak detect..

apa yang aku buat..

aku update firmware modem + software dia...

sekarang dah ok...

dia pakai komputer riba cap DELL..

Win Vista Home Basic gak kott