Jump to content
Shanai

Ruangan Direktori

Recommended Posts

Assalamualaikum,

Direktori adalah satu lagi ruangan baru yang disediakan dalam putera.com.

Ruangan ini disediakan sebagai satu pusat sehenti untuk para pengguna mencari website2 yang ada disediakan oleh rakyat malaysia untuk rakyat malaysia.

Sila beri komen/cadangan mengenai ruangan ini. Sila cadangakn juga sub-kategori yang bersesuaian untuk ruanga tersebut.

Sesiapa yang ada website sendiri boleh listkan websitenya bersama2 dengan screenshot laman utama webnya. Cantik tak!

Sambil2 tu, sapa-sapa yang rajin bolehlah juga daftarkan laman2 web lain, terutama laman web kerajaan yang penting2.

terima kasih.

aku dah submit semalam 30 Jan 2005

tak dak respon pon

Edited by kbvc

aku juga pernah submit dulu, tapi x muncul pun lepas tuh, er! aku salah post ker?

Kepada sesiapa yang rajin untuk submit website orang lain yang dia jumpa, diharap dapat memberi penerangan yang tepat mengenai website tersebut dan bukan main hentam keromo sahaja.

Dan satu lagi, hanya website yang dibuat oleh orang malaysia, beridentiti malaysia atau yang ada kaitan secara langsung dengan malaysia sahaja diterima.

Pastikan juga anda gunakan bahasa melayu yang betul dan bukan bahasa pasar, slanga atau bahasa sms. Istilah bahasa inggeris boleh diterima untuk perkataan yg tidak ada dalam bahasa melayu.

Ada satu laman web bahasa melayu mengenai m nasir dekat internet... mmg menarik tapi melayu singaporean yang buat... tak boleh masuk la?

pehhhh taktau lak ako ade mende ni

ako ingat putera ni forum windows, sumber maklumat, gadget, pejabat ngann sembang je laugh.gif

video game nak letak kat kategoori mane?

Kepada sesiapa yang rajin untuk submit website orang lain yang dia jumpa, diharap dapat memberi penerangan yang tepat mengenai website tersebut dan bukan main hentam keromo sahaja.

Dan satu lagi, hanya website yang dibuat oleh orang malaysia, beridentiti malaysia atau yang ada kaitan secara langsung dengan malaysia sahaja diterima.

Pastikan juga anda gunakan bahasa melayu yang betul dan bukan bahasa pasar, slanga atau bahasa sms. Istilah bahasa inggeris boleh diterima untuk perkataan yg tidak ada dalam bahasa melayu.

Baiklah, lepas ni nak cuba lagi sekali... takut yg sebelum ni aku ada salah taip & tak cukup maklumat!

*double post* sad.gif

Edited by annamir

Ada satu laman web bahasa melayu mengenai m nasir dekat internet... mmg menarik tapi melayu singaporean yang buat... tak boleh masuk la?

boleh sebab ada kaitan dengan malaysia

** service direktori ni belum berfungsi sepenuhnya, jadi tidak di monitor selalu, so kalau ada submit website, harap tunggu dulu sebelum submit sekali lagi. sebab mungkin belum sempat review.

*** ada kemungkinan servis ini ditukar kepada skrip baru yg lebih mudah nak manage, tapi harap2 user tak perlu submit semula URL mereka

cadang nak linkkan website aku yg ntah hapoe-hapoe tue tapi nak tunggu webhost kat putera la dulu...

Insya-Allah saya akan offer webhosting khas untuk ahli2 putera di alamat baru yang menarik! Tapi kalau saya caj membership fee RM20 setahun ok tak?

Insya-Allah saya akan offer webhosting khas untuk ahli2 putera di alamat baru yang menarik! Tapi kalau saya caj membership fee RM20 setahun ok tak?

Err.. kurang jelas la. Adakah membership fee RM20 tu termasuk sewa hosting? Kalau ya, ini sudah menarik! Kalau boleh nak juga tahu detail service yang terdapat dalam hosting tu, eg berapa bandwidth, apa database service yg support dan sebagainya. Thanks in advanced wink.gif

RM20 tu kira membership fee sekali ngan hosting ..err macam tula..

kira macam dapat basic webhosting la.. subdomain sahaja.

kalau nak yg lebih power, boleh upgrade lah kot.

RM20 tu kira membership fee sekali ngan hosting ..err macam tula..

kira macam dapat basic webhosting la.. subdomain sahaja.

kalau nak yg lebih power, boleh upgrade lah kot.

berapa MB tu En Shanai?Bagi la detail nyer.

aah, cik shanai baper mb for space dan b/w dan ader mysql db dan camne nak kontrol..ker pakai ftp jer?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...