Jump to content
fenzo

Propaganda Dan Sumber Politik

Recommended Posts

aku baru bukak harakah, x der pon story pasal exco perak yang mempertahankan bahawa dia hanya menerima 'sedekah' ahem ahem, bukannya meminta!

dulu kata perangkap bpr, cepat jer keluar harakah kluar berita.

yg nih x der plak.

apa2 pon kesimpulannya, bila PR memerintah, tidakkan akan ada ketelusan media sebab diorang pon cover cover jugak. hehe.

propaganda propaganda.

Aku rasa topik ni berpusing-pusing... Tiada hala tuju.

Penyelesaian bagi topik ini sudah dijawab.

Dengan itu, topik ini akan di closed tak lama lagi.

Wassalam...

Edited by Superior

aku nak pg pendapat jugak la mcm ni, seblom mod tutup... heheheh ...

btol la tu. kita manusia yg lemah ni mmg mudah terpengaruh, lebih2 lg benda yg kita nampak. aku mmg setuju benda ni. dan disebabkan ini juga la, pemimpin2 yg ada mempergunakan sumber yg ada untuk kepentingan politik.

skg ni BN pegang. nnt kalau DAP pegang, sama je. ok la, kalau DAP tu hina sangat. katakanla Anwar berjaya guling kerajaan, aku rasa bendanya sama je. takde ape yg berubah melainkan jawatan PM. jalan cerita, skrip, sama saja.

kita blom nampak lg, calon atau pemimpin yg betol2 nak negara kita bersih. yg ramai kecewa ada la. bila dah kecewa, rasa balas dendam tu mesti ade punya. sbb tu la bersungguh2 nak jatuhkan org itu, nak jatuhkan org ni. maka mereka pon buat propaganda utk menyokong tujuan mereka.

kalau korang nak tau, yg paling bagus buat propaganda ni yahudi la. pabila malaysia pon dah mula buat propaganda, maka sama la tu. haha! gile la ..kerajaan yahudi. aku paling sedih bile wartawan pon kene ikut cakap pak menteri utk turut sama berpropaganda. tunjuk yg benar je, yg salah dikata benar, kalau betul2 salah tak disiarkannya.

sekarang kita pon dah konfius. yg ada cuma blog, internet, benda ni je ada. ni pon tak lama lagi akan jadi bahan propaganda. maka berbalik la pd penyatuan kaum, pegang la pd quraan n sunah. kita ikut aliran hidop, ape nak jadi, jadilah, asalkan aku tak jatuh kafir, mati dlm kekufuran sudah.

aku nak komen pasal Anwar. korang tak rasa mcm dia over ke? sepatutnya dia bersabar, bawak mengucap. agak2 la kalau gile kuasa skalipon, jgn hina bulan ramadhan. biar la saiful dgn cite liwat dia, kalau ko tak buat sudah la. taknak sumpah sudah la. tak payah la nak pegi sana sini mengumpat kekejian org lain pulak. dia pon dah menang dah jd ahli parlimen, takkan tu pon tak reti bersyukur? tamak giler..

aritu aku ade tegok ibrahim ali ni ade komen, tunggu PRU13. itu je caranya nak ajar org2 BN yg angkuh ni. negeri2 yg dah menang tu, jaga elok2. tarik hati rakyat, tolong mana yg patut. musnahkan kemiskinan kt negeri2 yg mereka pimpin tu. konfom PRU13 ni melingkup la BN.

tp anwar buat ape? ....teruskan dgn ego nya, "AKU BETUL! INI FITNAH! AKU MAHU JADI PM!"

haiya ... lu bikin cina ketawa la..

EDIT:

nak tambah skit lagi.

chedet penah komen, dia ade ckp lebih kurang mcm ni,

"jika PAS, PKR ni pandai, mereka jaga negeri masing2, ambil hati bangsa melayu, dan bangsa lain, ...dimasa itu, UMNO sudah tidak releven"

Edited by orga_laut

mmg la. kandang babi bagi, uitm pon bukak, tokong nak buat tinggi2 pon boleh, no-Islamic state, deb dihapuskan, tanah free bagi free begitu saja, khidmat seks kepada ahli pakatan rakyat bukan rasuah tetapi sedekah, tak lama lagi majlis agama pon kene buat senyap2, blogger menghina dan kluar hukum agama sewenang2 nyer pon disupport parti kononnya Islam, sapa x nak? haha

Spoiler :
kan aku dah cakap, pasal blog2 dan web site...masa mula PKR menang, ramai penyokong PKR yang bagi link itulah inilah, che det.com lah, anwariibrahimblog.com lah....tp tgk skang....bila aku paste mana2 isi dari blog superbizor tu terus sound aku...hahaha......

macam mana dengan ahli yg lain, yg selama ni, copy paste artikel kat web dan blog lain, especially penyokong fanatik PKR, x amik apa2 tindakan ke??

Xkan superbizor, moderator kat forum putera ni, sokong PKR? hahaha...Mana sikap professional diorang ek...

sorry...jangan terasa.....

Dulu budak2 [Penyokong PKR] paste link macam2 kat topik, aku tgk rilek je, tp bila AKU PASTE ARTIKEL, dan2 ada pula pihak cakap yg tu propaganda...

hahaha....

AMIK KO..............

bukan begitu, lepas ni kami harap mana -mana artikel yg di copy paste, disertakan link rujukan..

perkara ini telah pon dimaklumkan di dalam peraturan penggunaan subforum Politik ini..

Garis Panduan Subforum Politik, Adab Dan Tatasusila

aku pn terpanggil utk memberi pendapat..

Kalu di perhatikan propaganda di wujudkan bg mempertahankan sesuatu xkira benar atau salah. Pertama soalan yg aku nak tanya.. kenapa korang kerja..? kenapa korang nak jd boss..? kenapa korang nak wakil rakyat.. ..? kenapa nak jadi ahli parlimen..? kenapa nak jadi perdana menteri ..? aku percaya smuanya sbb kuasa dan duit. Selagi nama nya manusia 2 perkara iaitu kuasa dan duit sentiasa belegar2 dlm kepala org. x kira mana2 parti yg memerintah UMNO ke PKR ke PAS ke DAP .. smua nya akan sama je. Kuasa.. Duit.. sblum dpt 2 perkara tu ble la ckp.. cuba dah dpt.. msti ada sedikit terpesong even x byk pn.

Jadi berbalik pd topic asal mengenai propaganda, kdg2 kita kena fikirkan selain dr tujuan propoganda di wujudkan dlm sistem mempertahankan diri or parti, kdg2 ada jgak tujuan sesetengah propaganda di hasilkan oleh parti itu sendiri utk kepentingan parti itu sendiri. Sbg contoh( jka DSAI x bersalah) parti pemerintah mengadakan propaganda mengenainya utk sbb2 tertntu tetapi tujuan yg sama bg mempertahankan parti itu sendiri, contoh yg sebaliknya (jika DSAI mmg bersalah) parti lawan tetap akan mengeluarkan propaganda bg mempertahankan parti terutamannya PKR.

kdg2 ianya sama seperti gossip bg melariskan atau menjatuhkan sesuatu. kemungkinan gossip mungkin lebih di sesuaikan dgn artis dan pemimpin lebih mirip kepada propaganda yg sama spt gossip.

payah nak buat politik ala ringan2 kat putera..

sumer berakhir dgn berat2

wahai anda semua..bersedialah utk thread ni di tutup...wakaka

Statment macam nie yang boleh buat thread nie ditutup... :P

payah nak buat politik ala ringan2 kat putera..

sumer berakhir dgn berat2

Maksud aku, ringan tu..

tak payah la maki hamun, menggunakan kata kata yang kesat, serangan peribadi kepada ahli lain.

kalau ko ader point yang kukuh, berhujahlah secara pro.

Bukan macam dikedai kopi, yang tak ada peraturan... :ph34r:

Hahaha kalau dah cerita bab politik mana ada yg bersih. Sedikit sebanyak mesti ada serangan peribadi n kutuk megutuk, kata mengata punya. So kalau dah bukak sesuatu topik politik tu bersedia dri segi sokongan DAN hentam menghentam.

matthew, video tuh taken from movie "network". so of course violate youtube nyer policy... tuh kene remove. too bad...

Itu semua org sudah sedia maklum.. Hehehe.. Bukan sikit je. Ketara sangat..

Aku isi minyak tadi.. dah turun RM2.30 rupenye.. bile turun haa??..

Aku tengok harga crude oil dunia, skarang dah USD 84... wah.. aku bajet, kalau leh rege crude oil turun cecah USD 70 nanti, leh la merasa rege minyak RM1.92 seliter.. tapi RM2.30 seliter pun pada aku agak tinggi kalau dibandingkan USD 84 sekarang.. takpe.. at least turun gak.. walaupun aku rase patut turun lagi..

Pak Lah nak kekal jawatan sampai bulan Mac 2009.. Ntah hape la yang die fikir.. takpe.. kite tengok apa yang die leh buat dalam 6 bulan nih.. jangan lingkupkan lagi ekonomi Malaysia sudah..

chedet penah komen, dia ade ckp lebih kurang mcm ni,

"jika PAS, PKR ni pandai, mereka jaga negeri masing2, ambil hati bangsa melayu, dan bangsa lain, ...dimasa itu, UMNO sudah tidak releven"

Agreed with you..

Pepatah inggeris = What we are changes but who we are never changes..

Anwar pun same gak.. Anwar Ibrahim = Bapa Demonstrasi Jalanan.. = Bapa "Peralihan Kuasa".. Peralihan kuasa kepala hotak dia.. dari 916 sampai la "sebelum tahun depan".. Rampasan kuasa gagal?.. Kalau dia sabar dan jaga elok2 negeri masing2, aku yakin yang next PRU memang dalam tangan Pakatan Rakyat... Aku sendiri undi DAP untuk DUN..

But now, after what I see myself.. I'd say No to Pakatan Rakyat.. Selagi masih diketuai oleh Anwar Ibrahim... I don't believe him.. Dia pandai berpidato.. George Bush pun pandai gak bagi ucapan dan pidato.. Bersemagat lagi..

Memang PAS, PKR ni tak pandai sungguh.. nampak sangat ketamakan Anwar Ibrahim untuk "Peralihan Kuasa".. Sesuatu yang diidamkan dari 1998 lagi..

Kita semua tahu BN memang korup... But how do we know "Pakatan Rakyat" is better?.. Pakatan Rakyat beri "harapan baru untuk Malaysia".. Tapi sori, aku tak mahu tengok "harapan baru untuk Malaysia" jadi mimpi ngeri.. For me, this Pakatan Rakyat has to prove its worth first before we can allow them to rule Malaysia.. Yang berlaku ialah Anwar beria-ia nak jadi PM dengan "membeli" ahli Parlimen BN.. aka RASUAH?? well, takde bukti kan?.. Tapi dibenarkan oleh Perlembagaan?

You see, Anwar is a manipulative guy.. He will do everything in his power, use every flaw he can find, in order to get himself in control..

Anwar Ibrahim is like cancer.. Once rooted, the cancer will spread.. You have do get rid of this cancer.. and assassinate the core cell..

Edited by baok

wah baok extreme sangat kalau camtu , apa yang aku nampak si anwar ni saja2 cakap ancaman dia supaya rakyat nampak kerajaan ni teramat lemah sangat , dia nak malaysia jadi macam thailand ... dia nak penyokong dia dan orang ramai merusuh supaya dia(anwar) ni nampak "bersih tangan" jika kerajaan digulingkan/jatuh .

extreme?.. erm.. Anwar sendiri pernah bersembunyi di kedutaan Turki takut ada orang nak bunuh dia.. Apa punya pemimpin reformasi macam tu.. Penakut.. Kalau kena ancaman bunuh sebab dadah memang la patut takut.. sebab salah.. Tapi Anwar kan berada di pihak yang benar... kenapa takut?..

Mahathir dulu pernah dikecam sebab operasi Lalang dan kes liwat Anwar... Aku sangat bersetuju bahawa apa yang dibuat oleh Mahathir tu salah.. 100% salah.. dan tindakan ISA yang dikenakan terhadap orang tertentu bermotifkan politik (bukan ancaman sebenar negara) pun salah..

Tapi pada aku itu sangat kecil berbanding dengan potensi yang Anwar boleh lakukan.. Itu hanya melibatkan beberapa puluh atau beberapa ratus orang sahaja..

Anwar is like a wizard.. like a magician.. macam ahli sihir.. boleh pukau satu rakyat Malaysia untuk mati kerana Anwar.. can attract the whole Malaysian to die for his cause.. Itu sangat bahaya... sebab melibatkan begitu ramai orang yang tidak bersalah dan tidak tahu apa-apa.. Rakyat bukan tahu perkara sebenar, selain propaganda dari Utusan, RTM, Telivisen, MalaysiaKini, Harakah, bloggers dan lain-lain... Kalau campur aduk semua cerita, tak tahu sape benar.. Mungkin takde satu pun yang benar...

Thus, apa la sangat kalau seorang macam Anwar itu di"assassinate", berbanding dengan potensi rusuhan besar-besaran yang boleh dilakukan oleh Anwar.. Nanti "Pakatan Rakyat" kata, mana ada rusuhan.. aman je....

Tapi, korang boleh tengok sendiri.. time pilihan raya, sape yang merusuh di Terengganu?..

Tapi bagus gak Anwar leh kasi Pak Lah kecut perut... biar Pak Lah sedar sket yang dia tu tengah menjahanamkan Malaysia.. Harga barang semakin naik.. tak pernah turun.. Harga barang harian yang aku beli asyik naikkk jer... makanan, susu... semua naik.... minyak je turun cam siput...

Pak Lah kata dia nak perbetulkan keadaan dalam tempoh 6 bulan sebelum "bersara".. Lets see what he can do... Eventhough I never convince in him... Itupun kalau Anwar tak berjaya merampas kuasa laa.. Orang tamak cam Anwar ni memang banyak pengikut.. Sebab dia boleh janji macam-macam.. termasuk "harapan baru untuk Malaysia".. Ptuuiihhhh..

Tapi, aku bersyukur, dalam kegawatan ekonomi, Malaysia sebenarnya masih aman damai.. masih takde rusuhan kaum secara besar-besaran.. Walaupun "Pakatan Rakyat" menuduh UMNO sebagai parti racist, tapi apa yang aku lihat, tuduhan dari Pakatan Rakyat sendiri memperlihatkan mereka sebagai "the other kind of racist".. aka Anti-Melayu..

Dan dengan kelantangan dan ke-ntah-ape-ntah Anwar ni, sebenarnya berjaya memperlihatkan betapa krisis dalaman UMNO sebenarnya sangat jelas.. dan kewibawaan Pak Lah memang sangat rendah.. At least segala macam penyelewengan dalam kerajaan berjaya dibongkarkan satu demi satu...

Tapi untuk membenarkan Anwar Ibrahim merampas kuasa untuk memerintah Malaysia?.. No way.. Aku sanggup melawan dengan nyawa aku sendiri.. Anwar pernah berkata dia diancam bunuh kan?.. walaupun dakwaan Anwar tu mengarut... Apa kata, biar kita buat Anwar sebagai orang yang berkata benar.. Biar kita buat dakwaan Anwar bahawa memang ada orang nak bunuh dia dulu benar-benar wujud.. sebab kalau tak wujud, maka Anwar adalah PEMBOHONG.. berbohong dengan dakwaan sebagai taktik permulaan untuk menunjukkan dirinya kembali ke kancah politik,,, (

Citer lapuk kan?.. tapi itu adalah sebagai mengingati kembali apa yang pernah terjadi...

Edited by baok

Hehehe orang yang tak sabar nak pegang kuasa sanggup buat macam2 tu bahaya tu , OT sikit , disebabkan harga minyak dah turun berbanding masa mula2 naik .. bila harga barangan akan turun ? Patut harga barangan ni kerajaan pantau seiringan dengan harga penurunan minyak . :\

kadang2 bile aku baca post2 dlm thread ni..ada yg ckp diorang nmpk kelemahan kerajaan..diorang sedar dgn pembohongan kerajaan..diorang sedar potensi kerajaan akn merosakkan ekonomi negara..marah dgn kerajaan yg tidak menunaikan janji pilihanraya..tapi peliknya..xde plak sanggup melawan dgn nyawa sendiri..tapi..kalo anwar..perghh..sanggup gadai nyawa..sanggup buat ape saje..asal xamik alih kuasa..

aku pn heran nape korang anti sgt dgn anwar?bila geng2 pr anti dgn pemimpin2 korang..korang mrh lak..adakah disebabkan oleh propaganda yg diterima selama ini..selama hampir 10thn anwar dihentam oleh kerajaan..aku percaya..xbyk..ada jgak org akn ter'percaya' dgn sume propaganda itu..

be fair la..kalo korang ada alasan kenapa anwar xbleh memerintah..sama gak geng2 PR yg ada alasan kenapa kerajaan sekarang patut ditumbangkan..

sesetengah org merasa sgt pelik kalo kerajaan bleh bertukar2..sbb sejak 51thn dulu..kerajaan tidak pernah bertukar..seolah2 kita telah ditanam dgn satu bentuk pemikiran..kerajaan tidak boleh berubah..hanya BN saje yg layak memerintah kerana lebih berpengalaman..kita kena ingat..sejak awal penubuhan tanah melayu..BN jugak tidak mempunyai pengalaman..tetapi mereka diberi peluang dan tidak dinafikan byk pembangunan yg telah kita nampak..tapi adat kehidupan..xselamanya kita berada di atas..xselamanya kita yg terbaik..sampai satu tahap..kita akan trun..

why not beri peluang kepada org lain?ramai dari kalangan kita rakyat malaysia yg tertanya2 apa akan jadi hari ini..apa yg anwar akan buat..xkurang yg berharap anwar cpt bertindak..ini membuktikan rakyat mahukan perubahan..tp in 'silent way'..

jgn hny mengangap apa yg dibuat oleh pembangkang itu propaganda..kerana kerajaan pn mempnyai propaganda mereka jugak..jgn pulak menganggap rakyat malaysia ini bodoh dgn menerima apa saja tanpa berfikir..hanya pakcik2 kat kampung je yg terima bulat2..

I have my own reasons.. Anwar memang tak layak perintah Malaysia pada aku..

Pada tahun 1998, time zaman kemelesetan ekonomi, betul-betul sebelum Anwar kena pecat, time Mahathir bercuti, Anwar mahu meluluskan pinjaman IMF.. Mahathir balik dari bercuti aje, plan batal.. Anwar is dumb enough at that time.. And I don't think Anwar has become wiser...

Anwar mencanangkan segala keburukan Malaysia di mata dunia.. terutama setelah dirinya disabit dengan kes liwat.. Mencanangkan keburukan Malaysia di Amerika, mencanangkan keburukan Malaysia di Singapura....

I don't really care what the other 20million says about Anwar.. Time zaman Anwar jadi Menteri Pelajaran, apa yang Anwar Ibrahim buat? Instead of memperkasa sistem pendidikan Malaysia, Anwar Ibrahim menanamkan semangat berbahasa baku di kalangan pelajar sekolah.. WTF is that??? Apa guna bahasa baku dalam sistem pembelajaran Malaysia??

Time Anwar jadi Menteri Kewangan, aka Timbalan Perdana Menteri.. Apa tindakan Anwar menghadapi kemelesetan ekonomi tahun 1997-1998??.. Dia langsung tak minta nasihat dari orang yang betul2 berpengalaman.. Ingat! Malaysia hampir menandatangani IMF gara-gara Anwar Ibrahim!

Anwar Ibrahim is a great speaker, a great debater.. But that's all.. He does not have the similar potential as Mahathir.. He simply does not have ability to be a great leader.. Pejuang sebenar tak akan sembunyi hanya kerana "kononnya" terdapat ancaman bunuh.. Aku tak pernah dengar Datuk Bahaman, Tok Janggut bersembunyi sebelum keluar berperang..

I was once Anwar fan.. Aku sendiri sertai demonstrasi time 1998 ketika zaman kes liwat Anwar.. Tapi apa yang aku lihat selepas pembebasan Anwar, dia hanya seorang yang gilakan kuasa.. Not even one month after menang pilihanraya di Permatang Pauh, dia dah nak "Peralihan Kuasa"..

Rakyat izinkan Anwar berbuat demikian?.. Apa semua rakyat bersetuju Anwar perintah Malaysia?? Don't get me as penyokong kerajaan.. Terang-terang aku katakan Pak Lah adalah pemimpin yang lemah dan Kerajaan BN sekarang berada pada tahap yang paling teruk.. But that doesn't mean Anwar Ibrahim adalah pengganti ideal..

Aku sangat bersetuju dengan Chandra Muzaffar.. Malaysia akan mengalami zaman kehancuran kalau Anwar ambil alih kuasa menerusi acara lompat parti... Kalau Anwar betul berhajat nak berkuasa, tunggu time PRU 13...

Aku sendiri undi DAP pada last PRU.. Dengan harapan Pakatan Rakyat akan diberi peluang memperlihatkan kematangan untuk handle kerajaan negeri sebelum diberi kuasa untuk handle Malaysia.. Tapi lihat apa terjadi"?? Jangan beri alasan propaganda dengan isu kandang babi mega, tanah 999 tahun, pembalakan di kawasan tadahan air, kerana ianya memang 100% benar.. memang ada bukti jelas depan mata...

Memang asal projek kandang babi mega itu dari kerajaan BN tapi tak pernah terlaksana.. dan PKR dengan gembiranya mengikut telunjuk DAP membenarkan pembinaan berhampiran kampung orang Melayu? Mana pegi kepala otak pemimpin PKR"??? Bodoh ke hape?.. Ni anak buah Anwar la nih...

Apa kejadah Nizar bersetuju dengan pemberian tanah 999 tahun kepada Kampung Baru yang majoriti 90% cina?..

Jangan kata ini isu lapuk... Ye, memang isu lapuk... seperti mana peristiwa Memali dan Operasi Lalang.. semua itu isu lapuk.. tapi semua itu perlu diperingatkan supaya menjadi pengajaran kepada kita...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...